Skocz do zawartości

Resident Evil 4 Remake


Popi

Rekomendowane odpowiedzi

Pierdole, więcej nie gram.:notlikethis:

Miałem raz odpalić, ale się nie da xd. Duch oryginału zachowany, to najważniejsze.

Widzę, że będzie skalowanie poziomu trudności jak w oryginale. Za drugim podejściem wytraciłem cała amunicje i rozwaliłem nóz na samym początku, bo nie uciekłem tym trzem tylko poszedłem za nimi ich zabić. To potem amunicja sypała mi się co chwilę i skończyłem demo z ponad 30 nabojami.

To właśnie lubię w tej część, nie ma oszczędzanka tylko cały arsenał.

Będzie dobrze :gigachad:

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, MichAelis napisał:

Pierdole, więcej nie gram.:notlikethis:

Miałem raz odpalić, ale się nie da xd. Duch oryginału zachowany, to najważniejsze.

Widzę, że będzie skalowanie poziomu trudności jak w oryginale. Za drugim podejściem wytraciłem cała amunicje i rozwaliłem nóz na samym początku, bo nie uciekłem tym trzem tylko poszedłem za nimi ich zabić. To potem amunicja sypała mi się co chwilę i skończyłem demo z ponad 30 nabojami.

To właśnie lubię w tej część, nie ma oszczędzanka tylko cały arsenał.

Będzie dobrze :gigachad:

Tak, na pewno jest skalowanie dropu, można powystrzelać prawie wszystkich, ja chyba miałem rekord 40. 

Odnośnik do komentarza

Sprawdziłem teraz demo na PS4. Fajnie ale nie ma rewelacji i nie czuję tego czegoś co było przy pierwszym kontakcie z oryginałem. No ale to demko więc może pełna gra wypadnie lepiej. Podobnie miałem z Village. Kiepsko, że nie ma polskich napisów. Są za to po rosyjsku, bo przecież hajs się musi zgadzać... Widzę, że nie tylko ja miałem zastrzeżenia do grafiki na PS4. Brzydko to wygląda ale u mnie efekt mógł być potęgowany tym, że gra była zainstalowana na dysku zewnętrznym więc tekstury mogły się dłużej doczytywać. Fajne rozwiązanie, że można kogoś postrzelić a potem podbiec i dokończyć, nie pamiętam czy to było w oryginale. Robienie mikstur czy innych rzeczy maksymalnie uproszczone. Już nie trzeba pamietać co się z czym miesza aby uzyskać dany efekt. Po tym co tutaj zobaczyłem w życiu nie zapłaciłbym za grę tyle ile wołają na premierę. Zwłaszcza, że mam sporo zaległości a na PC jest trochę tych gier w klimacie starych RE.

 

Po południu sprawdzę jeszcze jak wypada wersja na XSX, gdzie może chociaż grafika zrobi na mnie lepsze wrażenie.

Odnośnik do komentarza

Skończyłem dwa razy. Raz na performance, raz na resolution. Imo słabe to demo, ledwo da się wyszaleć na te 10 minut. Spustów nie mam. Podoba mi się ta mechanika parowania a headshoty na padzie wychodzą elegancko wystarczy podnieść czułość. Jak na razie ciężko mi powiedzieć czy podoba mi się bardziej od pierwowzoru.

Odnośnik do komentarza

No nie wiem żabcie, nie wiem. Niby wszystko jest lepsze, fajniejsze, ale sam gameplay jakby był przyjemniejszy w oryginale. Tutaj wszystko jest takie ślamazarne, samo chodzenie Leona (nie bieganie) wydaje się niedopracowane. I celowanie wydaje się jakby dające mniej frajdy. Oryginał wciąż pozostanie królem, ale remake na pewno będzie solidny. Grafika wydaje się sporo gorsza technicznie od ósemki. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Mi tez sie dziwnie gralo. Grafika ustawiona na klatki wydawala sie strasznie plastikowa. Strzelanie no takie se. I musze wam cos wyznac, za ch.uja nie wiem o co kaman w tej sekwencji z wiesniakami. Trzeba spylac w kolko? Bo chyba ich nie zabije wszystkich 30 nabojami xD W oryginal gralem raz lata temu.

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, Figaro napisał:

No nie wiem żabcie, nie wiem. Niby wszystko jest lepsze, fajniejsze, ale sam gameplay jakby był przyjemniejszy w oryginale. Tutaj wszystko jest takie ślamazarne, samo chodzenie Leona (nie bieganie) wydaje się niedopracowane. I celowanie wydaje się jakby dające mniej frajdy. Oryginał wciąż pozostanie królem, ale remake na pewno będzie solidny. Grafika wydaje się sporo gorsza technicznie od ósemki. 

 

Akurat grałem niedawno w oryginał (HD Project, ale gameplay ten sam) i jest dokładnie na odwrót. W rimejku wszystko jest płynniejsze, poruszanie, celowanie, bardziej responsywne, strzelanie też ma lepszy feeling (kilka składowych - "mięsistość"/grafika/efekty postrzału/obrażenia/reakcje wieśniaków na postrzał).

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, nero2082 napisał:

znalazł ktoś z was kluczyk do skrzynki w pierwszym domku po lewej (przy stosie)? 

 

no i czy dojechaliście El Salvadora? u mnie się słaniał po 5x aplikacji z shotguna ale jeszcze trzeba czymś poprawić, może granatem hm? :)

Tak, 6 strzałów z Shotguna + granacik, jeszcze dobrze jakby stał w ogniu koło krowy :). 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

El Salvador? Parę strzałów z shotguna, kop, granat i chwilę później padł. Ale jak pierwszy strzał z shotguna go nie odrzucił to byłem lekko zaskoczony.

A co do rozgrywki, RE4 oryginał był bardziej arcadeowy i przewidywalny, teraz lepiej czuć wagę przeciwników, mają więcej animacji i wszystko płynnie się ze sobą zgrywa. Fizyka dostała mocnego kopa w stosunku do oryginału i mi się to podoba bo przynajmniej będą dwie gry w które gra się inaczej.

Odnośnik do komentarza

Jak komuś się wydaje, że IQ jest zjebane na PS5 i wyglada jak gówno rozmazane z PS2, to nie załamujcie się, to prawdopodobnie bug graficzny FSR. To samo było z DS Remake na PS5 (problem z FSR na tymże). Tam poprawili kilka dni po premierze, tutaj być może się wyrobią przed dzięki demku. Ale jak coś na PC i Series X IQ jest git :). Szczególnie dostrzegalne jak ktos sprawdzi inną konsole/PC, które nawet na low ma obraz jak żyleta. 

Odnośnik do komentarza

Jak wieśniaki dopadną w rogu to nie ma zmiłuj. I ten siarczysty kop jaki można zasadzic babce z widłami :banderas: szkoda, że nie ma w chatce przed wioska babki przy bitej widłami do ściany. No i wilk jest już rozbebeszony w sidłach :( graficznie na ps4 amator spoko, bardzo fajnie to wygląda ale by mogło lepiej. Z rzadka jakieś tekstury się nie zdążą dograć. Ogólnie dla mnie super, ale ten Leon z biodrami szerszymi niż barki :/ przynajmniej w tej kurtce tak to wygląda. Kręci dupcią jak po 10 paczkach. 

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, KrYcHu_89 napisał:

Jak komuś się wydaje, że IQ jest zjebane na PS5 i wyglada jak gówno rozmazane z PS2, to nie załamujcie się, to prawdopodobnie bug graficzny FSR. To samo było z DS Remake na PS5 (problem z FSR na tymże). Tam poprawili kilka dni po premierze, tutaj być może się wyrobią przed dzięki demku. Ale jak coś na PC i Series X IQ jest git :). Szczególnie dostrzegalne jak ktos sprawdzi inną konsole/PC, które nawet na low ma obraz jak żyleta. 

 

W DS nie było problemów z FSR, tylko z VRS, dwie zupełnie inne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, tjery napisał:

 

W DS nie było problemów z FSR, tylko z VRS, dwie zupełnie inne rzeczy.

Ok, to tutaj czytałem o FSR, tam rzeczywiscie byl problem z VRS. W każdym razie nie powinno wyglądać to aż tak źle, jak wygląda obecnie:). Sam byłem zaskoczony na minus, nawet w trybie resolution. No cóż, ale to sa plusy demka można sobie porównać różne platformy. PC zdecydowanie daję radę w tej grze i to wcale nie musi być mocarny.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...