Skocz do zawartości

Resident Evil 4 Remake


Popi

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Brolin napisał:

Nieco ponad 28 godzin z Residentem bożym na hardcore i jestem spełniony. Genialna gra, z zaledwie kilkoma drobnymi bolączkami. Najgorsza z nich imo to sklepikarz gaduła nakurfiający te swoje pierdolety w kółko jak nakręcony. Człowiek chce się skupić co kupić, co stuningować, a ten nie daje pomyśleć tylko jedzie.

 

Z wyjątkowo udanych motywów, to offkoz parry i kitranie przed złapaniem i niektórymi podobnymi atakami. Jak się pozna dobrze przeciwników, to pewnie całą grę można przejść na no damage, na co zresztą czekam, jak ktoś zrobi na YT, bo będzie się to oglądało doskonale.

 

No i wisienka na torcie, świetne, różnorodne walki z bossami. Najbardziej w pamięci zapadła mi ta właściwa z Krauserem, mocny vibe Metal Gear Solid.

 

Mnie na razie wystarczy tego dobra :sir: Powodzonka dla wszystkich platynujących :)

Też nie wiem komu w capcomie przeszkadzał ideał sprzedawcy z oryginału i zatrudnił tego australijskiego parobasa :nosacz2:

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Figaro napisał:

Gamers gonna game.

 

 

Ada Wong's new VA gets thousands of hate comments, disables Instagram comments

 

 

Ja tam do jej głosu nic nie mam, ale jak to jest jej konto tt to szkoda, że "almost deleted all of her posts", a taki lewacki wysryw zostawiła :reggie:

 

3 godziny temu, Pupcio napisał:

Szkoda chinki ładna baba:nosacz2: głos jak stara menelica ale oko można nacieszyć!

 

Głosy i twarze w RE4 to dwie różne osoby, jak zresztą w kilku ostatnich częściach.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Pupcio napisał:

Za przejście gry dostajesz fige z makiem jeśli chodzi o te dodatki z wersji deluxe. A czy chcesz wydać dodatkowe pieniążki na stroje do wirtualnych ludzików i 2 bronie to już musisz zapytać swojej godności czy warto się tak upodlić

 

Ok, to mnie zmartwiliście bo liczyłem na te różne stroje za przejście gry. Tak było w pierwotnej wersji z 2005 :(

 

Jestem psychofanem Residenta więc tutaj nie widzę problemu by sypnąć kasą na dodatki. Pan Capcom zasłużył na moje złotówki. Przechodzę każdego Residenta wielokrotnie i lubię zmieniać typkowi ciuszki (lub typiarze w RE1, RE3).

 

Godzinę temu, darkos napisał:

 

Za przejście gry dostajesz możliwość kolejnego jej przejścia, a potem jeszcze jeden i jeszcze jeden i kolejny raz i następny. :banderas: Natomiast DLC, o ile wyjdzie to może być dodatkowy scenariusz Adą Wong, czyli Seperate Ways jak było w oryginale na PS2. Więc w to warto będzie zainwestować o ile będzie płatne.

A co do dodatków, jak bronie, okularki czy mapy skarbów to nie warto. Mapki są do kupienia u merchanta za 6000 pesetas, zabijesz dziesięciu wieśniaków, z każdego wypada 600 więc w mig nazbierasz na mapkę. A cała reszta jak stroje to nie warta prawdziwej kasy kosmetyka. :dunno:

 

O taki dodatek to bym kupił od razu. Mapa mi nie potrzebna, lizanie ścian to moje ulubione zajęcie w grach :)

Odnośnik do komentarza

Jestem już na wyspie, ostatnie dni miałem mało czasu na granie. Fenomenalny tytuł, czekam z werdyktem do końca ale imo całościowo jest....lepiej niż w oryginale, aż ciężko mi w to uwierzyć. Trzeba będzie chyba zedytowac post w temacie top 25 gier ever.

 

Ogółem o takie odświeżenie, z takim poszanowaniem materiału źródłowego marzyłem gdy pierwszy raz pokazali ff7r, a wyszło to co wyszło. Tutaj należą się capcomowi brawa na stojąco.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dotarłem na wyspę i zamek lepiej mi się gameplayowo bardziej podobał w oryginale. Tutaj jakby nie wykorzystali jego potencjału. No i ammo ciągle brakuje, więc szogun na rozbicie tarczy a wykończenie z Punishera lub TMP. 

Walka z Salazarem lepsza tutaj niż prucie w jedno miejsce jak w oryginale.

Przy drugim podejściu muszę nadrobić to co pominąłem, bo "teraz już nie wrócisz graczu" mi się zdarzyło nie raz.

Edytowane przez PiotrekP
Odnośnik do komentarza

Wyspa podobnie jak w oryginale: mocny downgrade względem reszty przygody. Ale potyczka z Krauserem, a nawet finałowe starcie z Sadlerem rekompensują gorszy level-design i brak klimatu tej miejscówki. 

 

Btw, myślałem że wytną siedzenie na tronie, ale jednak nie. Z nową czapeczką Leon jeszcze nigdy nie wyglądał tak dostojnie. 

 

Resident Evil 4_20230330170519.jpg

Edytowane przez Josh
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Mimo wszystko wieś najlepsza. To jest jakaś reguła i niepisana zasada, że pierwsza lokacja w każdym RE musi być najciekawsza. RE: rezydencja, RE2: komisariat, RE3: ulice Raccoon, CV: wyspa Rockfort, RE: hiszpańska wioska, RE5: afrykańska wioska, RE6: uniwersytet w kampanii Leona, RE7: chata Bakerów, RE8: znowu wioska (chyba, że liczyć ją tylko jako HUB, to wtedy zamek). Nawet w spinoffach pierwsze miejscówki są najlepsze. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Wydawało mi się że wioska jednak jest większa względem oryginału.

Sekcja Ashley w zamku na pewno jest rozbudowana.

Ja tam wolę się cieszyć niż narzekać.

Z innej beczki, po tygodniu nie mam w sobie żadnych chęci do drugiego przejścia, ale cieszę się że kupiłem cyfrowa wersję, taką grę warto mieć na zawsze.

Edytowane przez Rtooj
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, Josh napisał:

Mimo wszystko wieś najlepsza. To jest jakaś reguła i niepisana zasada, że pierwsza lokacja w każdym RE musi być najciekawsza. RE: rezydencja, RE2: komisariat, RE3: ulice Raccoon, CV: wyspa Rockfort, RE: hiszpańska wioska, RE5: afrykańska wioska, RE6: uniwersytet w kampanii Leona, RE7: chata Bakerów, RE8: znowu wioska (chyba, że liczyć ją tylko jako HUB, to wtedy zamek). Nawet w spinoffach pierwsze miejscówki są najlepsze. 

 

RE Remake wszystkie miejscówki ma na perfekcyjnym poziomie. Wyobrażam sobie ścieżkę do chatki Lisy rozświetlaną latareczką z kamerą TPP i już chcę w to zagrać. :obama:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Czoperrr napisał:

No akcja z gigantem w zamku to spoko dodatek ale rozbudowana wioska? Wioska to przecież 1:1 przeniesiona dodali tylko trochę przy jeziorze.

 

Wiocha na pewno większa, zamek też ładnie rozbudowany.

Końcówka wyspy trochę przycięta, ale za to wcześniej fajnie pozmieniane, a regeneratory to :banderas:

Klimacik gęsty :obama:

Odnośnik do komentarza

No jest coraz lepiej przyznaję .
W końcu trochę swobody, trochę eksploracji wioski, a na końcu akcja w domku z Luisem.
Gameplayowo jest miodnie, już mam red 9 max shotguna i snajperkę na dobrym poziomie.
Zobaczyłem też ten słynny deszcz xD.
Nie jestem jakiś zgrzany na grafikę ale boli mnie ta niska rozdziałka i ogólnie mało klarowny obraz.
I spadki fps są momentami mocno zauważalne.


Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...