Skocz do zawartości

Resident Evil 4 Remake


Popi

Rekomendowane odpowiedzi

Oj wątpię że skończą robienie remake'ów tym bardziej że sprzedają się bardzo dobrze. Myślę że wszystkie pozostałe części (0, CV, 5 i 6) zostaną prędzej czy później przeniesione na RE engine (ale CV i 5 pewnie mocno przebudują żeby nikogo nie obrazić). I nadal czekam na nowego Outbreake'a, nie wiem czemu Capcom robi jakieś REverse zamiast niego.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Pupcio napisał:

Po to są rimejki że mogą tak wykierować grę że nawet 6ka będzie dobra. Chociaż po tym jak potraktowali re3 no to trzeba uważać. Ale ja chce nowe residenty a nie ciągle rimejki więc po 4ce poproszę dłuższą rimejkową przerwe panie capcom

Byłoby bez sensu, żeby nie zrobili remake'u 5 i 6. Tyle, że RE6 to rozbudowana gra i zapewne, żeby to zrobić dobrze, to trzeba podzielić na kilka części jak FF VII :D.

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Czoperrr napisał:

RE4 jeszcze spoko ale robienia remake RE5 i 6 nie rozumiem. Piątka jest całkiem ok ale nie jest kultowa a RE6 to totalne barachło więc nie wiem po co sobie tym zawracać głowę. Remake CV bym chciał bo lubię tą odsłonę.

Kultowe pewnie nie są i nie będą, bo to akcyjniaki, ale na to się patrzy ...:

image.thumb.png.096bd1dfc057f12e8c7543a4fda0e451.png

Odnośnik do komentarza

Nic w serii nie zasługuje na remake tak, jak Code Veronica i Zero. Piękne klimaty popsute archaizmami. Nic też nie zasługuje na reboot tak, jak Outbreak. Ale taki robiony przez Capcom, a nie na zlecenie. Mają co robić.

 

1 też bym chętnie widział na RE Engine - to będzie kozacka zabawa. Jedynka potrzebna nie jest, bo obecny remake jest super, ale przy odpowiednim wkładzie mógłby wyjść całkiem nowy experience.

 

Z 4 i 5 proszę nie żartować, bo za chwilę będzie trzeba remake'ować siódemkę. Oczywiście można się tu bawić - piątka inspirowana concept artami i pierwotnymi założeniami (horror, zombie, tyranty, zabijający upał), ale ileż można. Liczę na mocną 9, mniej strzelankową od 8 i w TPP. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, KrYcHu_89 napisał:

Kultowe pewnie nie są i nie będą, bo to akcyjniaki, ale na to się patrzy ...:

image.thumb.png.096bd1dfc057f12e8c7543a4fda0e451.png

image.png.c260527211dde3bd6c85a0647f1d37d8.png :/

1 minutę temu, Nyu napisał:

Nic w serii nie zasługuje na remake tak, jak Code Veronica i Zero. Piękne klimaty popsute archaizmami. Nic też nie zasługuje na reboot tak, jak Outbreak. Ale taki robiony przez Capcom, a nie na zlecenie. Mają co robić.

 

1 też bym chętnie widział na RE Engine - to będzie kozacka zabawa. Jedynka potrzebna nie jest, bo obecny remake jest super, ale przy odpowiednim wkładzie mógłby wyjść całkiem nowy experience.

 

Z 4 i 5 proszę nie żartować, bo za chwilę będzie trzeba remake'ować siódemkę. Oczywiście można się tu bawić - piątka inspirowana concept artami i pierwotnymi założeniami (horror, zombie, tyranty, zabijający upał), ale ileż można. Liczę na mocną 9, mniej strzelankową od 8 i w TPP. 

Wygląda na to, że odejdą od kamery FPP. Czy to dobrze, czy źle ciężko ocenić, dla mnie FPP w Residentach to był powiew świeżości jednak. 

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Pupcio napisał:

Po to są rimejki że mogą tak wykierować grę że nawet 6ka będzie dobra

Remake 6-tki miałby taki sam sens co remake TLoU. Gra jest jeszcze dosyć świeża i nie zdążyła się aż tak postarzeć, żeby odświeżać w niej coś więcej poza grafiką, no już naprawdę bez przesady. Poza tym gdyby mieli tak zrimejkować tę odsłonę jak RE2 i RE3 to zajęłoby im to wieeeeele czasu i pochłonęłoby ogromne pieniądze, w końcu to był kolos na prawie 30 godzin grania. IMO gra nie warta świeczki, chyba że całkowicie wycięliby scenariusze Jake'a oraz Chrisa i skupili się wyłącznie na dopieszczeniu kampanii Leona... tylko znowu pojawia się pytanie: po co? Serio niech lepiej odświeżą jakieś spinoffy (pierwsze Revelations? Outbreak? A może nawet Gaiden?) albo po RE4 dadzą sobie spokój z remakowaniem i skupią się już w pełni na nowych, pełnoprawnych Residentach. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, Pupcio napisał:

Po to są rimejki że mogą tak wykierować grę że nawet 6ka będzie dobra. Chociaż po tym jak potraktowali re3 no to trzeba uważać. Ale ja chce nowe residenty a nie ciągle rimejki więc po 4ce poproszę dłuższą rimejkową przerwe panie capcom

Zaraz po Veronice. Tu sie moge zgodzic :leo:

Odnośnik do komentarza

CV właśnie to jest dziwna sprawa, sam w tą część nie grałem, nie wyszła też żadna reedycja na sprzęcie po erze PS2/GC, a jednak wyraźnie została ta część ominięta na rzecz RE4. Według mnie projekt został pominięty i nie ujrzymy remake'u, bo imo powinien się pojawić pomiędzy RE3 a RE4 z racji timeline'u teraz to nie miałby sensu. 

 

Ponadto przecieki o DLC do RE8:

 

  • Praise for the Third Person mode
  • Didn't really cover Mercs
  • They feel the DLC might be setting up RE9, gives more closure for Village
  • 3.5 Hours on their first playthrough (Medium)
  • More "Survival Horror" than the base game
  • Well worth the price for any RE fan

 

Trzecia kropka zwiastuje rychłe RE9 :D. Ma to sens, by teraz jednak wydać coś świeżego, a po RE9 to zobaczymy, stawiam na remake RE5, za 2/3 lata, potem RE X :P. 

Fajnie, że 3.5h, jak na DLC do RE, to jest zaskakująco długi czas, nie wiem w sumie, czy dlc będzie miał też tryb FPP? Nie doczytałem tego nigdzie. 

Odnośnik do komentarza

Rimejkowanie CV ma sens pod kazdym wzgledem bo to jest taka jakby zapomniana czesc ktora w sumie jest klasycznym residentem. Chociaz dla mnie osobiscie 0 bylo lepsze niz CV, tyle ze balbym sie rimejku 0 ze wzgledu na te mechaniki i zmiany buhatera ktorym sterujemy, pewnie by to wyewoluowalo w zlym kierunku bo jakos ciezko mi sobie wyobrazic, zeby zostawili to niezmienione, predze by dali coopa. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...