Skocz do zawartości

Resident Evil 4 Remake


Popi

Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, Bartolinsky napisał:

Ale nie będzie w ogóle uników? Brak QTE bezpośrednio tego nie wyjaśnia, ale mogłoby być coś na wzór RE3R. Byłoby to w chuy przydatne na latające siekiery, no chyba, że ich też nie będzie :yao:

Niby wyyebali qte ale dodali parry kolba pistoletu piły spalinowej więc pewnie i tak trzeba będzie w odpowiednim momencie wcisnąć jakiś guzik 

Odnośnik do komentarza

Brak qte na początku troche zmartwiło bo jak to bez uników przy walkach no ale przypomniałem sobie o parry piły yebanym pistoletem :banderas:

Skrzynki dla Ashley? Użyłem jej raz, jeśli ai da rade + nie trzeba jej tym razem leczyć to nie widze problemu. Będę trochę tęsknić za klasycznym laserkiem no ale wiem że takie coś by nie przeszło w tych czasach. Narazie jestem zachwycony każdym info i materiałami z gry. Obok nowej zeldy najbardziej oczekiwana gierka 

 

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, wodny1988 napisał:

Ponoć gra jest tak samo długa jak oryginał.

Czyli gra będzie dłuższa niż RE2R i R3R razem wzięte :). Imo to chyba najdluzszy survival horror, na równi Evil Within 2, w jaki grałem. Jeszcze rozległy był Deadly Premonition i jak liczyć serię Tlou w tej kategorii, to Tlou 2. 

To jest rok Survival Horrorów. 

:shotgun:

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Pupcio napisał:

Brak qte na początku troche zmartwiło bo jak to bez uników przy walkach no ale przypomniałem sobie o parry piły yebanym pistoletem :banderas:

 

 

Nie wiem, czy Krausera wytną, ale bez QTE ich początkowe spotkanie będzie najwyraźniej zwykłą scenką, co kompletnie nie ma sensu. Nawet Leon prowadząc dialog cały czas jest w pełni skupiony, że może nastąpić atak i gracz też musiał uważać.  Bez tej interakcji to będzie jak oglądanie gierki na youtube. Innym przykładem niech będzie El Gigante. Jak go osłabisz, to masz szansę zrobić QTE, wskoczyć mu na plecy i ciąć nożem, dzięki czemu można oszczędzić amunicję. Ale jak się pomylisz, natychmiast zostajesz ukarany. Nie wiem co Capcom planuje, ale czuję, że przez te zmiany gra zostanie spłycona. A ucieczka przed głazami? No męczysz się klepiąc guziczek tak jak Leon uciekając i w ostatniej chwili robiąc unik. Czy ktoś w ogóle pamięta krokodyla z rimejku RE2? Wychylasz gałkę i skręcasz na boki. Tyle, trzeba się bardzo postarać, albo nie umieć grać w gierki, żeby zginąć.  

Odnośnik do komentarza
21 hours ago, KrYcHu_89 said:

Czyli gra będzie dłuższa niż RE2R i R3R razem wzięte :). Imo to chyba najdluzszy survival horror, na równi Evil Within 2, w jaki grałem. Jeszcze rozległy był Deadly Premonition i jak liczyć serię Tlou w tej kategorii, to Tlou 2. 

To jest rok Survival Horrorów. 

:shotgun:

Nie przesadzajmy. Pierwsze przejście zajęło mi jakieś 15 godzin w 2005 roku a później robiłem speedruny w 2h. W tamtym roku robiłem replay na XSX nie spiesząc się i było poniżej 10.

Odnośnik do komentarza
25 minutes ago, Rozi said:

RE4 w dwie godziny? No to musisz być w topce speedrunnerów świata zatem, bo 31 osoba na świecie przechodzi grę w 2 godziny 3 minuty.

No dobra, przejrzałem screeny i mam 3:47. Zwracam honor. Zależy też jak się gra, czy z podstawowym wyposażeniem czy biegnąc na pałę z Tommy Gunnem i Rocket Launcherem, wtedy czasy są odpowiednio szybsze. 

Odnośnik do komentarza

No dobra ale speedrun to speedrun. To jak kompletnie inna gra wtedy. Rimejk 3ki skończyłem w godzine xD Nawet ~10h na taką gierke to przyzwoity wynik. Za długo też nie może być (tlou2 :wujaszek:)

Trochę liczyłem na większe przemodelowanie miejscówek ale mapka nie wskazuje żeby jakoś ostro to zmienili. Niech już dają to demko :gigabeta:

Odnośnik do komentarza

Jak RE4R będzie miał grywalność na poziomie oryginału to nawet jak będzie trochę krótszy to nie będzie mi to przeszkadzało, bo dla mnie 5h intensywnej rozgrywki do której chce się wracać w np. RE3R >>>> 10h zamuły w Callisto Protocol. Jak pierwsze przejście w RE4R będzie trwało te ~12h, do tego dodadzą mercenaries i dużo rzeczy do odblokowania i gameplay dowiezie to to będzie gra której poświęcę pewnie z 60 godzin jeśli nie więcej (w RE3R mam ponad 30).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dokładnie. Re2r i re3 niby króciutkie ale chyba pierwszy przypadek w moim dorosłym graniu gdy przechodziłem kilka razy gre pod rząd i bawiłem się tak samo dobrze i jeszcze oglądałem i robiłem speedruny jak jakiś gracz :obama: przy takim orderze który trwał 5h czułem się jakbym grał 20 i co chwile patrzyłem na zegarek

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ogrywam teraz dwójke i z tego co widzę to system "obrażeń" i strzelania to raczej kopia tego co w rimejkach. Nie mówię, że to źle czy coś. Po prostu lubię gdy kulka robi sensowne kuku a nie że typ stoi bez reakcji a dostał 5 strzałów w dyńke. W dójce jest okej pod tym kątem. Tylko tam były niemrawe zombiaki a tutaj mamy bardziej ruchliwych chłopów. Pytanie czy to się sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
45 minut temu, Pupcio napisał:

Dokładnie. Re2r i re3 niby króciutkie ale chyba pierwszy przypadek w moim dorosłym graniu gdy przechodziłem kilka razy gre pod rząd i bawiłem się tak samo dobrze i jeszcze oglądałem i robiłem speedruny jak jakiś gracz :obama: przy takim orderze który trwał 5h czułem się jakbym grał 20 i co chwile patrzyłem na zegarek

Dokładnie, różnie to bywa, jestem świeżo po DS Remake (12h) - to dla mnie czas idealny w tej grze, gdzie miejscówki są jednak mało różnorodne. RE4 ma tutaj na szczęście sporą przewagę, grałem tylko raz w starą wersję i nie pamiętam, aby były dłużyzny.

 

P.S. Pomyliłem się w poprzednim poście - najdłuższy RE to przecież 6, zapomniałem, że to też jest RE (czy aby na pewno to jest Resident Evil, czy tylko gra o tym samym tytule :), no mi zajął kilka godzin, bo postanowiłem uznać zakończenie kampanii Leona jako jedyne xD) :P. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...