Skocz do zawartości

PSX Extreme 273


Rekomendowane odpowiedzi

Mi tam głos ludu się podoba a działów listowych nigdy zbytnio nie lubiłem. Za to jakieś miejsce dla czytelników na twórczość własną jak najbardziej. W CDA mi się podobały właśnie kąciki na CD prowadzone przez czytelników. Szczególnie biblia Fallouta czy ziny konsolowe. Szczególnie jak człowiek nie miał internetu w domu to te ziny były kolejnym oknem na świat. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, blantman napisał:

nie no głos ludu też bym zlikwidował bo tam w większości są bzdury i teksty o okładce :D Oczywiście to tylko moja opinia. Kiedyś takie rubryki miały rację bytu bo nie wszystko było w necie obecnie chociażby tutaj mamy kontakt z redaktorami. Listy kiedyś to było coś od czego zaczynałem czytanie magazynów gamblera, reseta czy cda. Na początku mojej przygody z psx extreme też czytałem ten dział. Obecnie nie znajduje tam nic ciekawego. Za to super pomysł z felietonami czytelników i takiej inicjatywie zawsze chętnie będę kibicować . 

 

Odnotować "Zgłosił się pierwszy ochotnik do odebrania Premium Member" ;). 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Jontek80 napisał:

 Jak dla mnie dzial filmowy moglby nie istniec oraz komiksy w drugim rzucie.

Nie no dział filmowy to podstawa, zakładam że po grach filmy/seriale to kolejna dziedzina, która interesuje czytelników. Tylko na litość mógłby go prowadzić ktoś inny niż ten pretensjonalny Sobek (czy ktoś ma podobne zdanie?)

 

5 godzin temu, LeifErikson napisał:

Zgadzam się z prawie całym Twoim postem, ale to zdanie to herezje! ;)  Dział z listami to must have w każdym magazynie nawiązującym do klimatu przełomu lat dziewięćdziesiątych-dwutysięcznych, panie! Stężenie nostalgii na tych stronach jest na bardzo wysokim poziomie i o to w Szmatławcu chodzi. :)

Czy napisałbyś to samo zdanie, gdyby HIV nie wręczył ci abonamentu PS Plus za list miesiąca w ostatnim numerze? ;)

 

2 godziny temu, blantman napisał:

nie no głos ludu też bym zlikwidował bo tam w większości są bzdury i teksty o okładce :D

Głos ludu jest potrzebny, ale z rozwodzeniem się na temat okładek masz rację. Czy Perez (lub inny Roman, nie znam się) jest zboczony na punkcie oceniania okładek? Nieraz faktycznie połowa wpisów wybieranych do druku w Głosie Ludu dotyczy rozkładania na czynniki pierwsze okładki z poprzedniego numeru. A przecież lud każdego miesiąca pisze o tylu innych ciekawszych rzeczach :P

Odnośnik do komentarza

Wiesz, właśnie z tym pisaniem o wielu rzeczach to różnie :). Ja treść do Głosu zgarniam m.in. z tematu o nowym numerze, gdzie 1/3 postów to okładka, 1/3 to "a doszła już prenumerata" i 1/3 to już oceny zawartości i tu jest czasami bardzo OK, ale jednocześnie nie ma miejsca w numerze w tym sensie, że równie dobrze bywają posty, które swoją objętością zajmą całą stronę. No i to nie do końca jest tylko o okładce, bo tam wrzucam też opinie o tekście, o jakichś zmianach itp. Faktem jest jednak, że staram się dać więcej od większej liczby osób, a nie 2 opasłe posty. 

 

Aczkolwiek wszelkie sugestie zmian mile widziane, bo obecna formuła jest już trochę na wyczerpaniu. Np. te polecane to już baaardzo ciężko ogarniać, bo rzadko ktoś coś wysyła i ta sekcja pierwsza pójdzie pod nóż, bo zmusić do pisania nikogo się nie da. 

Odnośnik do komentarza
37 minut temu, siniak GT napisał:

Czy napisałbyś to samo zdanie, gdyby HIV nie wręczył ci abonamentu PS Plus za list miesiąca w ostatnim numerze? 

 

Oczywiście! Ja lekturę zawsze zaczynam od Listów i/lub Hyde Parku, potem Felietony, potem Hardkor. Recenzje na szarym końcu. 

 

To fakt, ze w Listach nie ma juz takiego bogactwa jak przed laty, ale zdarzają się czasem bardzo ciekawe tematy - na przykład pare miesięcy temu od gościa odsiadujacego 25-letni wyrok w więzieniu. Ogólnie list miesiąca prawie zawsze jest moim zdaniem warty przeczytania, a pozostałe tez sa w porzo - dla mnie taka korespondencja z czytelnikami to kwintesencja klimatu prasy growej z jej najlepszych lat. :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
26 minut temu, grzybiarz napisał:

PS Grające Damy mogłoby powrócić :)

Same nie powrócą - musicie namówić/przekonać/przekupić/zmusić (niepotrzebne skreślić) swoje partnerki żeby wzięły pada w rękę, przybrały jakąś fajną pozę (oczywiście "naturalną" do grania), uśmiech (że przecież one to lubią i tak same z siebie), cyknąć fotkę i przesłać. Oczywiście z odpowiednią, wymyśloną na tą okazję chwytliwą historyjką od kiedy grają/w co lubią grać/w co właśnie na zdjęciu graja itp. ;):D

 

Teraz, LeifErikson napisał:

To fakt, ze w Listach nie ma juz takiego bogactwa jak przed laty, ale zdarzają się czasem bardzo ciekawe tematy - na przykład pare miesięcy temu od gościa odsiadujacego 25-letni wyrok w więzieniu

Faktycznie ten list to była petarda, przeczytałem go z wypiekami (nie mylić z wypryskami) na twarzy. Oczywiście nie było powiedziane za co pacjent siedzi, ale wiele myśleć nie trzeba, bo za co można dostać w PL ćwiarę... :/

Odnośnik do komentarza

Jak poszerzyć Głos Ludu, to może lud się zmotywuje do obszerniejszych opinii.  Zresztą nie muszą to być komentarze tylko na temat czasopisma, a np. jakieś sensowne wyrywki z tematów poświęconych premierowym grom. Tylko ktoś by musiał to ogarniać.

 

A Polecane pod nóż, ciach.

 

No i proszę Was, tylko nie Grające Damy.

Ojej, dziewczyna gra w grę/ trzyma pada, niesamowite.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza

Jakby to byly jeszcze azjatki w bikini i szpilkach to jeszcze bym to widzial.

Moze cos z cosplay by sie pojawilo. Jedna strona. Milo popatrzyc zwłaszcza na dziewczyny poprzebierane za postacie z gier.

Choc to moglo byc na przemian z jakims innym dzialem zeby sie nie przejadlo.

Moze kacik fantazy. Takie opowiadania cos w stylu tych horrorowych co teraz sa. Moze i pisane przez czytelnikow. Nawet moze rozszerzone do s-f. Na dwie strony.

No i moze komiksy robione przez czytelnikow tez gora na dwie strony. 

 

Dolozyc z 10 stron do magazynu i z 2 zl podniesc cene i czy ile tam potrzeba.

Edytowane przez Jontek80
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Perez napisał:

(...), ale jednocześnie nie ma miejsca w numerze w tym sensie, że równie dobrze bywają posty, które swoją objętością zajmą całą stronę. No i to nie do końca jest tylko o okładce, bo tam wrzucam też opinie o tekście, o jakichś zmianach itp. Faktem jest jednak, że staram się dać więcej od większej liczby osób, a nie 2 opasłe posty. 

(...) Np. te polecane to już baaardzo ciężko ogarniać, bo rzadko ktoś coś wysyła i ta sekcja pierwsza pójdzie pod nóż, bo zmusić do pisania nikogo się nie da. 

Czyli Polecane pod nóż i mamy miejsce na wrzucanie dłuższych postów w Głosie ludu. Jak nam się problem ładnie rozwiązał :)

 

A ta Dobrusia to nie była jakaś "koleżanka" Hiva z któregoś z jego wielu melanży, którą namówił do zapozowania w pisemku?

W Damach pojawił się też kiedyś taki typ z zarostem przebrany za wymalowaną dzi(e)wkę, siedział bodajże na kiblu ze szmatławcem w rękach. To nie był ktoś z forum?

 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, siniak GT napisał:

Czyli Polecane pod nóż i mamy miejsce na wrzucanie dłuższych postów w Głosie ludu. Jak nam się problem ładnie rozwiązał :)

 

A ta Dobrusia to nie była jakaś "koleżanka" Hiva z któregoś z jego wielu melanży, którą namówił do zapozowania w pisemku?

W Damach pojawił się też kiedyś taki typ z zarostem przebrany za wymalowaną dzi(e)wkę, siedział bodajże na kiblu ze szmatławcem w rękach. To nie był ktoś z forum?

 

 

Więcej miejsca w głosie ludu niby fajnie, ale z drugiej strony drukowanie internetu to tak jakoś dziwnie... ;)

 

Przebieranki w grających damach - pamiętam, straszna to była oblecha. :yao:

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, siniak GT napisał:

Tylko na litość mógłby go prowadzić ktoś inny niż ten pretensjonalny Sobek (czy ktoś ma podobne zdanie?)

 

Poniekąd się zgadzam. Co prawda nie wadzi mi "pretensjonalność" (lubię jego styl, zresztą w tekstach poza Regionem Filmowym też wypada bardzo dobrze), ale, o czym kiedyś już wspominałem, dobór filmów do działu. Regularnie jakieś przeciętniaki albo popcorniaki ze średnią ocen (jego, nie jakichś agregatów z du.py) w okolicach 6/10. No i ciągle ten Netflix. Nawiążę tu do Myszaqa, który swego czasu prowadząc Region potrafił zachęcić do filmu, którego pewnie sam z siebie bym nie sprawdził. Takie twory, jak Telefon, Inni, Kandydat do dziś kojarzę z tamtą rubryką. Oczywiście czasy się zmieniły i w dobie internetu i potężnej machiny marketingowej ciężko już ominąć coś, co złapało choć trochę fejmu, ale myślę, że mimo wszystko siedząc w temacie można by co miesiąc wygrzebać jakieś perełki. 

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, kotlet_schabowy napisał:

 

Poniekąd się zgadzam. Co prawda nie wadzi mi "pretensjonalność" (lubię jego styl, zresztą w tekstach poza Regionem Filmowym też wypada bardzo dobrze), ale, o czym kiedyś już wspominałem, dobór filmów do działu. Regularnie jakieś przeciętniaki albo popcorniaki ze średnią ocen (jego, nie jakichś agregatów z du.py) w okolicach 6/10. No i ciągle ten Netflix. Nawiążę tu do Myszaqa, który swego czasu prowadząc Region potrafił zachęcić do filmu, którego pewnie sam z siebie bym nie sprawdził. Takie twory, jak Telefon, Inni, Kandydat do dziś kojarzę z tamtą rubryką. Oczywiście czasy się zmieniły i w dobie internetu i potężnej machiny marketingowej ciężko już ominąć coś, co złapało choć trochę fejmu, ale myślę, że mimo wszystko siedząc w temacie można by co miesiąc wygrzebać jakieś perełki. 

 

w sprawie filmow polecam moj blog mowafilmowa.wordpress.com

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Moze pora samemu coś wyskrobać do szmatlawca. Zawsze pozostanie po tobie jakiś ślad. Zawsze to też sposob na kontakt z redakcją. Wysylanie listow juz umiera ale i emaila ludzie juz nie potrafia do siebie wysłać. Tylko wrzucaja zdjecia na Facebook i dają lajki. Upada komunikacja międzyludzka. Taki dział listów to hołd do lat 90 i milo poczytac czasem co innym graczom takim jak ja siedzi na duszy. Inaczej zostaniemy dzikami w juz niedługo 8 miliardowym świecie.

Ps żałuję ze nigdy nie napisalem do top secretu. Dlatego czasami cos wyskrobie do psxa.

Edytowane przez Jontek80
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Listy to dzial, ktory sam w sobie juz jest retro. A dopoki beda chetni go czytac i do niego pisac dopoty bedzie istnial, bo Roger raczej stara sie balansowac potrzeby czytelnikow. Dwie strony sa moim zdaniem ok a nigdy i tak nikt nie bedzie w 100% zadowolony z calej zawartosci pisma.

Odnośnik do komentarza

O nie, polecane kasujecie? Zaczekaj na mnie Perez, od 5 lat się zbieram by coś napisać :D

 

Listy bym zostawił, kijowo się czyta gazetkę o grach bez listów i fotek od czytelników. Głos Ludu można by poszerzyć o temat miesiąca i wypowiedzi czytelników. Było coś takiego kiedyś, chyba Sojer zadawał temat i produkowaliśmy się w odpowiednim wątku. A potem było - patrz mamo, wydrukowali mój tekst w Psx Extreme! :D

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Poszło moje do redakcji. Może nie za długie. Choć nigdy nic nie widziałem jaka jest wymagana długość czy to juz wy sobie to sformatujecie, poprzerabiacie i powycinacie. Coś jak z listami. Raz zostałem opublikowany ale może tylko z 1/5 listu tam była. 

Pisałem też kiedyś historię do angielskiego magazynu lonely planet i tam też przerobili troszkę moją historię na ich wersję. Miło że i tak opublikowali razem z moimi zdjęciami i to 3 razy. Frajda dla kogoś dla kogo nie jest to pracą a jest w pewnym sensie wyróżnieniem.

Edytowane przez Jontek80
Błędy
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...