Skocz do zawartości

Gran Turismo 7


Rekomendowane odpowiedzi

No przecież mówię, że trochę skrajne porównanie :blush:  Anyway.. gra jak gra, jednemu pasuje, drugiemu nie. A w mojej wypowiedzi chodziło przede wszystkim o te podejście hejterów, że jak komuś sie gra podoba i dobrze ją ocenia to albo zaślepiony albo przekupiony bo przecież wg. niego GT7 to beznadziejna gra :)

 

Odnośnik do komentarza

Mnóstwo minusów, problemy techniczne uniemożliwające gre, słabe AI i brak progresu graficznego. Potem oceny 9/10, bo zajebiste intro i człowiek ma podejrzenia. Najlepsi są jednak tacy co nie przyjmują żadnej krytyki i każdy to się nie zgadza to hejter albo troll :rotfl:, a myślenie typu

 

Cytat

GT? MORDO CO Z TEGO, ŻE BRAK PROGRESU OD LAT? KAŻDY WIEDZIAŁ CO BIERZE, TO NIE TAŚMA  ŻE MA SIĘ ROZWIJAĆ

 

to jest największy rak dzisiejszego gamingu.

  • Plusik 7
Odnośnik do komentarza

Jednak jeśli już dochodzi do samej rozgrywki, to jeździ się wybornie. No i system progresji też spoko. Chociaż te losowania to ewidentnie po to, żeby nie wylosować auta i kupić za realna gotówkę.  Ja się pobawię 30-40 h i tak pewnie mi się znudzi jak każde autka. Jednak podobno to online w tej grze robi robotę, więc gra na masę h dla tych co to lubią. 

 

Jednak osoby, które tu szukają właśnie fajnej dla odstresowania ścigałki mogą się ostro przejechać. 

Lepiej zostać przy gridzie czy fh.

No chyba, że włączał wszystkie ułatwienie nawet te z hamowaniem xd co chyba mija się z celem, no beż kitu xd xd

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Donatello1991 napisał:

Jednak osoby, które tu szukają właśnie fajnej dla odstresowania ścigałki mogą się ostro przejechać. 

Lepiej zostać przy gridzie czy fh.

 

Nieco zabawny jest ten elitaryzm jakby Forza MOTORSPORT i GT7 były czymś więcej niż simcadami, w przeciwieństwie do każualowego Grida czy Horizona gdzie kazdy gra z wszystkimi assistami, linią hamowania, oraz cofaniem czasu, omijając checkpointy, koniecznie na najłatwiejszych drivatarach. :rotfl:

Odnośnik do komentarza

Nie mam na myśli elitarizmu tylko przystępności. Tutaj nie cofniesz się jak wylecisz z trasy tylko albo wyścigi od nowa, albo brak 1 miejsca jak cie dobrze zawinie na poboczu. Nawet w FM cofniesz. Tu nie. Dodatkowo tak jak pisałem można powlaczac wszystkie asysty i dobrze się bawić. No, ale też trzeba spędzić trochę czasu, żeby pojeździć cool furami. 

 

Odnośnik do komentarza

Gra mnóstwo minusów, ale dostaje z marszu 9/10. Pierwszy lepszy przykład z Polski na PPE, ale wiadomo, że u nich to recka sponsorowana. 9/10 dostawały gry idealne, 10/10 to już dla tytułów przełomowych, kamieni milowych branży.

 

W minusach najważniejsze dla scigalek rzeczy jak model jazdy, brak nowych tras, sztuczna inteligencja, a także błędy techniczne z wywalaniem się gry i serwerów. W plusach wspaniałe intro albo photo Mode? I gra dostaje 9/10?  Gra kosztuje 320zł i gadanie by kupić w ciemno i się przekonać samemu to argument idiotyczny.

 

Nie pisze tego jako bot czy fanatyk FM bo uwielbiam Gran Turismo, posiadam jedynkę, czwórkę, piątkę i Sport, który był dla mnie zawodem przez nastawienie na online. Czekałem i kibicowałem nowej odsłonie, a trochę jest zawiedziony tym co widzę.

 

Screenshot_20220306_101814_com.duckduckgo.mobile.android.jpg

Edytowane przez Czoperrr
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Emet napisał:

Serio niektórzy chyba nie wiedzą czym jest GT i oczekiwali, że GT... nie będzie GT tylko np. Asseto Corsą czy Destruction Derby.

GT to charakterystyczna seria, która nie każdemu się podoba i jest to zrozumiałe. Z kolei niektórzy chyba nie mogą pojąć, że innym (patrząc na opinie na internetach zdecydowanej większości) gra się bardzo podoba i na każdą pozytywną opinię (różniącą się od ich opinii) twierdzą, że ten ktoś ma klapki na oczach albo jest przekupiony przez Sony :turned:

Ogarnijcie się. 

Ja nie kupuję np. Wiedźmina z nadzieją, że to będzie Devil May Cry, po czym w temacie w koło nie piszę jaki to on nie jest chujowy bo system walki, bo nie 60fps, bo grafika i że jeśli ktoś uważa go za dobrą grę to jest przekupiony albo ma klapki na oczach bo to Wiedźmin.

GT7 to bardzo dobra gra, która ma swoje niedociągnięcia, ale jaka gra ich dziś nie ma? Taka np FH5 jest też bardzo dobrą grą, ale tam też brak nowych aut (w stosunku do FH4 prawie w ogóle brak nowych aut) i jakichkolwiek nowości poza nową mapą, a w trybie 60fps grafika jest wyraźnie słabsza i popup podbija oczy... w dodatku gra (szczególnie elementy związane z online) były mega niedorobione jeszcze jakiś czas po premierze... ale jakoś fanom Forzy nie przeszkadzały faktycznie zawyżone oceny (bo później jednak wielu przyznało, że to nie jest najlepsza część mimo tak wysokich ocen).

Wchodzisz do tematu o grze i 3/4 postów to wpisy w koło 2 czy 3 osób które ciągle tylko płaczą jaka to gra jest chujowa (jakby poprzednie 10 postów tych osób na ten sam temat już nam nie powiedziały że się im nie podoba) :facepalm:

Nie wiem jak Wy... ale ja bym w "chujową" grę po prostu nie grał i ją np. sprzedał. Po co się męczyć? :)

 

E: Pięknie jest jak bociarsto co nie grało nawet w grę i hejterzy minisują bo ktoś ma inne zdanie.  :turned:

 

no jak zwykle sony Defense force ci się uruchomiło. Olaboga, GT krytykujo!

 

Taki reskin jaki tutaj zaoferowali to Turn10 wypuszczało co dwa lata, a tu dostajesz singla do GT Sporta po 5 latach. AI dalej jest denne, a grafika jest bardzo nierówna - raz super, raz beznadzieja. Menu z tym pierdyliardem okienek wygląda jakby było robione pod obsługę myszki.

 

Ta gra po raz kolejny bardziej skupia się na waleniu konia do aut aniżeli na fajnym gameplayu. Jeżdżenie między checkpointami w rytm muzyki albo omijanie VW ogórków to nie jest fajny gameplay, Super, że model jazdy ponoć jest jeszcze lepszy niż w GT Sport, ale co to za zabawa jak jedziesz z debilnym AI na drodze? Grałem w większość gier wyścigowych wypuszczonych w ostatnich latach na porządnym sprzęcie i co by nie mówić o takim GRID czy Project Cars to te gry jeśli chodzi o fun (pomijam model jazdy w tym momencie) w singleplayerze to niszczą zarówno Gran Turismo jak i Forzę Motorsport. Nie widziałem w żadnej innej grze tak realnego i tak nietuzinkowego AI jak w PC2/PC3. By the way, w Project Cars masz zmienne warunki pogodowe na każdej trasie + wybór tras większy niż w GT. Można?

 

GT7 siedzi dalej w erze PS4, gdzie bazą był GT Sport który w jakimś stopniu siedział dalej w erze PS3. Nadzieja w tej grze to patche i dobry online z community.

 

Ta gra nie zasługuje na 9/10, tak samo jak Horizon 5 nie zasługuje na 9/10 bo zarówno Turn10/Playground jak i Polyphony to są lenie ignorujący to, jaki postęp zrobiły inne tytuły jak Assetto Corsa czy Project Cars. Obie serie jadą na renomie, a takie posty jak powyżej tylko to potwierdzają. Ja po 5 latach oczekiwałbym czegoś więcej niż to co widać, tak samo jak oczekuje po FM8 czegoś więcej, skoro tworzą ją tyle lat.

 

  • Plusik 5
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Skoro ta gra jest w dużej mierze nastawiona na single-player, to AI nie może być tak denne jak tutaj. A przede wszystkim chodzi o to, że ta gra nie zasługuje na 9. Ja nie wiem czy recenzenci byli przekupieni, być może jest to podobny case jak z Cyberpunkiem na premierę, który dostał chyba 7 od Gamespota i potem Gamespot został zlinczowany w komentarzach na YT. Przed premiera już fani pisali "no szkoda, że wygląda identycznie jak Sport, ale z drugiej strony to dobrze, bo Sport był zajebisty". (no zajebiście, czyli mamy się cieszyć, że od pięciu lat jest zero progresu :reggie:)  Tymczasem nie był, co było odzwierciedlone w ocenach i recenzjach. Do tego raczej oczekiwania były takie, że to będzie nowa generacja Grań Turismo, a nie odgrzewanie tego samego.

Edytowane przez poniedzialek1001
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

@MaZZeo Nie żadne sony defence force. Może w niektórych kwestiach wyraziłem się w zły sposób (potwierdza się żeby nie filozofować tuż po przebudzeniu, po 4 godz snu po piciu :turned:).

Osobiście na chwilę obecną dałbym dla GT7 ocenę 8+/10. Mocno subiektywna ocena bo prawdę mówiąc jakby w grze było tych kilka brakujących model Audi + nowe BMW M4 to dla ocena byłaby 9/10.

Czekam na aktualizacje.

Mimi wszytko to dla mnie najlepsza samochodówka. Asseto, Gridy itd do mnie nie trafiają bo skupiają się na samochodach wyścigiwych, a te mnie zbytnio nie kręcą. Nie ma tam też tej customizacji itd.

W dodatku GT ma po prostu swój charakterystyczny klimat, który nke każdemu pasuje.

Ja swoją opinię opieram na obcowaniu z grą i własnym guście. 

Ludzie na internetach też są przeważnie grą zachwyceni. 

Ale tutaj wpada np Paolo czy kilku minusujących tatuśków, którzy grę widzieli na YT i się wymądrzają przytakując tym 10% negatywnych opinii (bo oczywiście ludziom moze sie nie podobać, normalna rzecz), a reszta to klapy i przekupieni przez Sony.

No sorry.. ale to wszystko mówi o takich osobnikach. :reggie:

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Emet napisał:

Akurat jedyną bezpośrednią konkurencją GT7 jest Forza Motorsport i tu moim zdaniem na chwilę obecną nie ma w ogóle porównanie niemal w każdym aspekcie na korzyść GT7.

 

Nie no to muszę oprawić w ramki :)

Ta kilkuletnia gra ma lepsze AI przeciwników,system zniszczerń i masę mniej istotnych elementów.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Emet napisał:

Ale tutaj wpada np Paolo czy kilku minusujących tatuśków, którzy grę widzieli na YT i się wymądrzają przytakując tym 10% negatywnych opinii (bo oczywiście ludziom moze sie nie podobać, normalna rzecz), a reszta to klapy i przekupieni przez Sony.

 

Opinie w temacie są mocno stonowane, są też mocno stonowane w internecie i recenzjach. Sama gra ma też elementy za które innym się obrywało (monetyzacja single player, słabe AI, always online) co teraz już fanbojki serii w ogóle nie przejmuje. 

 

a komentarz, że nie trafia do ciebie faktycznie symulacyjne Assetto Corsa, bo w wyścigach skupia się na autach wyścigowych mówi jasno z czym mam do czynienia. :) 

 

aha, nie zapomnij wspomnieć, że każdy kto krytykuje GT to hejter, bo już ostatnio Kamil się tak odkleił, że ludzie niepotrzebnie analizują/porównują do siebie gry

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Coś w tym jest o czym piszecie. Sam kupiłem GT7 na premiera z grubsza wiedząc co otrzymam bo śledziłem wszystkie prace nad ta gra. Jednak nie będę bronić słabej ( !!! ) gry tyko dlatego ze ja kupiłem. Ta gra na wielu płaszczyznach prezentuje się ponizej oczekiwań. 
 

A dostałem już 16 minusów dlatego ze pisze o niedoróbkach i punktuje grę. 

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

 

Opinie w temacie są mocno stonowane, są też mocno stonowane w internecie i recenzjach. Sama gra ma też elementy za które innym się obrywało (monetyzacja single player, słabe AI, always online) co teraz już fanbojki serii w ogóle nie przejmuje.

 Piszesz o fanbojkach serie, a właśnie wygląda, że to w wielu aspektach idealna gra dla ciebie i kilku twoich kolegów, choćby patrząc na powyższe. 

Ja choćby za to kupię tę gierkę (o ile w ogóle)dopiero z drugiej ręki za max 150 zł. 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

Ty? GAASa? Nie updałbyś tak nisko. :) 


Wątpię, pewno poczekam jak dadzą w plusie. Zrobię kampanie singlową i odinstaluje z dysku.

4 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

Ja kupię, ale jak widać to kolejna już premiera Sony która ma problemy na starcie. Dziwne, bo podobno koncentrują sie tylko na singlu i wydają gry ukończone na premierę. :) 

A co jeszcze takie problemy miało oststnio? Morales? Returnal? Horizon? Kena? 

Odnośnik do komentarza

Horizon wciąż ma problemy z trybem wydajności, a Kena to niezły przykład przypisywania Sony zasług innych zespołów. To może Babylon's Fall też tam przypiszesz? :rotfl:

 

a w pasmie sukcesów Sony, wiesz tego co zawsze wydaje gry 10/10 dopracowane na start znalazły się takie perły jak zabugowane Days Gone czy gołe w zawartość DriveClub. Ciekawe jak na najbardziej dopracowane gry 1st party na rynku.

 

no, ale EoT, bo znowu będziesz miał ból, że ktoś ma czelność wypominać coś Sonce przenajświętszej, zawsze dziewicy, błogosławionej tarczy przed GAAS-owym, pełnym mikrotransakcji i abonamentów złem świata konsolowego.

  • Plusik 3
  • Haha 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Paolo de Vesir napisał:

Horizon wciąż ma problemy z trybem wydajności,

Przecież w tamtej generacji wszystkie ich jak to mówisz „dopracowane” gierki były tylko w 30ks bez żadnych trybów wydajności i nikt nie płakał. 
 

Horizon w 30ks ponoć chodzi bardzo dobrze. W 60 jest problem z AA. 
 

Btw na uj ty znowu o tym Sony piszesz? Co 3 post, Sony to Sony tamto, fabboje Sony, fanboje GT. Sorry ostatnimi czasy to ty wyrastasz na największego fanboja na tym forum. Skup się może na graniu w gry, a nie w graniu w konsole? Masz jakąś traumę? To przez ten kmiotowy konkurs czy coś głębiej w tobie siedzi? 

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza
30 minut temu, iluck85 napisał:

Ostatni raz męczyłem 1- czyli 25 lat temu. Trochę 2 i 3. Ale generalnie liznąłem. Nie kojarzę sport, 6 i 5 ani 4.

Trochę mnie korci kupno żeby miec coś innego od Forzy. Tutaj sporo fanow serii. Mocno sie odbije? 

Zajawka na furki przyszła mi dopiero z wiekiem i do tej pory nie miałem szczególnej styczności z serią poza epizodami jak twoje, więc długo zastanawiałem się, czy wchodzić w to czy nie. Nie pomagał też fakt istnienia tutejszych komentarzy mówiących o niedopracowaniu i tak dalej, co nawet przez chwilę przekonało mnie do rezygnacji, no ale ostatecznie złożyłem się z kumplem na pół i totalnie przepadłem. Ta celebracja i mitologizacja motoryzacji, którą ktoś tam wyżej piętnował - dla mnie jest powodem, dla którego warto kupić tę grę i spróbować. Albo to załapiesz albo nie. 

 

Graficznie nierówno, bo niektóre trasy wyglądają obłędnie, a niektóre średnio, za to ilość aut, model jazdy, system personalizacji, szybkość loadingów czy przede wszystkim immersja na torze (DS nie zastępuje kierownicy, no ale jednak triggerki czy wibracje powodują, że na zwykłym padzie grasz jakby w inną grę) - TOP. 9/10 w pełni uzasadnione, piękna gra. 

Edytowane przez shoegaze
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Zastanawia mnie co zajmuje PD tak długi czas wydawania gry jakim jest GT7

Spójrzmy jakie znaczące rzeczy dodali po 5 latach od premiery GTS do nowej części:

Dodali tryb kariery (który tez nie jest jakiś wyjątkowy, tryb kariery jak w GT6 z dodana kawiarenka z ładnymi ujęciami autek) 

Dodali zmienne warunki pogodowe w czasie jazdy (ale nie na każdej z tras) 

Dodali z 200 aut (w gts było na start 160, po wszelkich aktualizacjach chyba było ich z ponad 200) 

Odswiezyli kilka starych tras 

Poprawili udzwiekowienie aut (chociaż wciąż im brak dobrej dynamiki) 

Poprawili oswietlenie 

Usprawnili delikatnie prowadzenie aut (chociaż sterowanie popsuli na padzie) 

 

Pewnie maja przygotowane wiecej tras i aut ale będę je dorzucać żeby sztucznie było widać ze gra jest ciagle usprawniana. 
Czy to są zmiany żeby trzeba było czekac 5 lat? Czy tworzenie perfekcyjnie oddanych aut tyle zajmuje czasu i na tym PD głównie się skupiło? 
Patrząc na Forze to wydaje mi się ze takie zmiany ich team zrobiłby w 2 lata, albo ja jestem typowym zwyklakiem i nie dostrzegam kunsztu japońskiej precyzji dodawania kałuż i chmurek oraz ich efektów wizualnych rodem z ps2 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Redmitsu
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...