Skocz do zawartości

Horizon II Forbidden West


Sylvan Wielki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja gram na 60 klatek, odpaliłem 30. Wiadomo, jest jeszcze ładniej, im blizej ekranu, tym wieksza jest różnica. Ale dla mnie PS5 = 60 fps. PC= 60 do 144 fps. No po prostu 30 fps u mnie obecnie nie istnieje, nie potrafię grac juz na 30,  roznica w grach akcji jest monumentalna. Na PS5 zawsze siedzę dalej od ekranu, co logiczne i te rozdziałki nie gryzą w oczy, bo po prostu nie widzę aż tylu detali w skali. Wolę płynność.

 

Nie ma lepszego trybu, dlatego są dwa. Jest wiele zmiennych i fajnie, że dożyliśmy czasów, że na konsoli mamy taki wybór, czy płynniej czy ładniej:). Aczkolwiek PS5 pro przytulę na premierę:).

 

Co do samej gry: graficznie Ratchet doścignięty i do tego w open world, ilość detali niesamowita. 

 

Tryb performance super, w walkach nic nie zwalnia, świetnie się w to gra od strony technicznej, 3d audio, haptyka, świetna muzyka. Wieczorem dłuższa sesja, nie mogę się doczekać. Mocny tytuł na początek roku, a za 7 dni Elden, co za rok dla premier gier, bogactwo urodzaju nadeszło... :):):). 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
46 minutes ago, XM. said:

Serio xD kurwa to instalowanie gier to jest jakaś epoka kamienia łupanego. Tu godzina to jeszcze chuj, ale rdr2 nie zapomnę, że ze 3h się instalowal.

A jak pachnie? Opisz koniecznie wrażenia z rozfoliowywania. Jak zdejmowanie majteczek u 18stki?

Fajnie jakby Sony skopiowało opcje z Xboxa - możliwość pobrania całej gry z neta nawet kiedy jej nie posiadamy. Wygodne rozwiązanie, ściągnąłem sobie tak Re Village, a kiedy dotarła płytka to wystarczyło ją umieścić w czytniku i cyk.

 

Nie ma gorszego uczucia niż dostać długowyczekiwany tytuł i zamiast grać spędzać godzinę na instalacji i kolejne dwie na pobieraniu aktualizacji.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Ins napisał:

Sam początek ładny i nic poza tym. Widać, że jest to gra z PS4. Ratchet o wiele większe wrażenie robi. 

 

Staram się przekonać do tych 30 klatek bo aliasing strasznie irytuje w trybie performance. 

No kurde, już myślałem, że tylko ja to widzę, walić już gorszą rozdziałkę i jakość, ale ten aliasing na roślinności to jest przesada, psuje cały efekt w tym performance.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem preferencje, ale prosze, pograjcie w tego Horizona w 60FPS przez 2h, potem dajcie 30 i powiedzcie, czy mozecie tak grac. Przekonajcie mnie.

 

Niestety jak sie we wszystko gra w 60+, to nie ma powrotu i nie zrekompensuje tego zaden przeskok graficzny. Koniec koncow w gry sie gra i feeling jest zrujnowaniu po przejsciu na 30, nie da sie grac.

 

Dla mnie granie w 60-144 bylo biletem w jedna strone, jak widze 30, to krwawie.

 

Nikogo nie przekonuje do mojej wizji, tylko opisuje swoja, skoro Wy opisujecie swoja mowiac, ze rozdzialka rekompensuje spadek FPS. No wlasnie nie dla wszystkich. 

Odnośnik do komentarza

No ja doskonale sobie zdaje z tego sprawę, ale ten aliasing jest po prostu okropny. To migotanie rozprasza i psuje odbiór gry. No dawno nie widziałem gry z takim problemem. Dla mnie mogliby zjechać z rozdzielczościąw tym trybie byle tylko AA poprawić.

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, balon napisał:

Jaki tryb jest na start odpalony w gierce? 

Wybierasz w menu głównym, najpierw jest film wprowadzający.

 

5 minut temu, Ins napisał:

No ja doskonale sobie zdaje z tego sprawę, ale ten aliasing jest po prostu okropny. To migotanie rozprasza i psuje odbiór gry. No dawno nie widziałem gry z takim problemem. Dla mnie mogliby zjechać z rozdzielczościąw tym trybie byle tylko AA poprawić.

Takie migotanie jest w Forzie Horizon 5, wkurwiające, ale da się przyzwyczaić. Niestety póki jesteśmy uwiązani do starych trupów, to tak to wygląda.

 

Ale kurwa, piękna jest ta gra, teksturki, widoczki, woda, aż by się chciało wylizać ekran :) Pod względem gameplayu to podrasowana jedynka, wspinanie jest o wiele lepsze, "zeldowskie", lepsza mimika postaci w przerywnikach, no i walka tak samo dobrze smakuje. Byłem pierwszy do jebania jedynki, także miejcie to na uwadze. A tu patrzcie jakiego kolegę złapałem:

20220218_194238.jpg

Odnośnik do komentarza

Ja sprawdzę na początek w trybie jakości, grałem od premiery PS5 w różne gry, zarówno w 30, jak i 60 klatkach, więc myślę, że 30 klatek nie będzie mnie męczyć, a grafika zrekompensuje wszystko ;)

Jeszcze taka ciekawostka: mając PS5 nie warto brać natywnej wersji na PS5. Po pierwsze, gra w wersji PS4 jest tańsza, druga sprawa - wkładamy płytkę w napęd i ściągamy od razu wersję na PS5 bez instalacji zawartości z płyty. Dla kogoś, kto jak ja, ma światłowód, wszystko trwa dużo szybciej. Ściągnięcie tych 98 GB zajęło mi jakieś 20 minut. Instalacja zawartości z płyty na pewno trwałaby dłużej ;)

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Ins napisał:

 

Nope. Nic z tych rzeczy. Jest gorzej niż w trybie 4K/30 ale nie mam takiej przepaści jak tutaj.

W Forzie roślinność zmienia tekstury w trakcie jazdy, dla mnie to jest bardzo zauważalne. Ale racja, w Horizonie też to widać.

Odnośnik do komentarza

No dobrze a jak już skończycie pisać o grafice, klatkach, teksturach, najlepszych ustawieniach pod TV "BLACHARZE", to dajcie znać czy sama gra choć trochę się zmieniła względem jedynki.

Czy jest ktoś komu 1 cześć się za bardzo nie podobała, a 2ka jest zachwycony?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...