Skocz do zawartości

Returnal


Square

Rekomendowane odpowiedzi

@Donatello1991

zobaczymy co napiszesz przy biomie nr 5, tam nie ma jednego łatwego pokoju, doszło do tego że otwieram drzwi i zamykam jak widzę to tam jest :p i układam sobie kolejność zwiedzania żeby nie być popychadłem dla minibossów

 

oczywiście że gra jest wymagająca, inaczej każdy tutaj by przeleciał cały content na jednym życiu w 1 dzień a tak nie jest 

Odnośnik do komentarza

Po prostu bardziej chodzi mi o to, że ludzie za szybko odpuszczają. Może źle to ująłem:D Po prostu trochę samozaparcia i powoli do przodu.

Sam po sobie wiem, że zanim " ukończę " grę, to pewnie z 50h, ale nie odpuszczę bo dostrzegam, że gra jest świetna i aż żal by było odpuścić.

Edytowane przez Donatello1991
Odnośnik do komentarza

Ja chyba z 3 razy 3 bossa dziabałem, ale nawet z astronautą nie dałem rady.

Nie miałem uleczałek i padłem. Do tego spadanie w przepaście też robi swoje.

 

W ogóle zorientowałem się, że: nie można mieć dwóch astronautów i drugi po wykupie leży sobie smętnie na cokole oraz że to badziewie za 6 eterów co niby wskrzesza działa tylko w obrębie biomu.

 

A i miałem dwie zwiechy - jedna wywałka do dasha, a druga zwiecha podczas usypiania jak była gra włączona.

Odnośnik do komentarza

Dokladnie, wystarczy caly czas zmieniac platformy i pociski omijaja sie same. Pozniej oprocz astronauty odblokowuje sie jeszcze jeden przedmiot + do tego reproduktor w odpowiednim biomie i mozna miec w sumie nawet 3 zycia.

 

Ja odblokowalem ostatnia sekwencje w domu ale zeby prawilnie zakonczyc akt 3 trzeba jeszcze raz zrobic biom 6 + bossa takze zostawie to na pozniej. Po praktycznie dwoch przejsciach gra caly czas oferuje sporo roboty ale z tymi znajdzkami bedzie straszna meczarnia cos czuje

Odnośnik do komentarza

patch 1.3.3 za godzinę, wyłączajcie autoinstalację albo cały run od nowa ;)

 

  • Fixed an issue where certain Trophies might not unlock under specific gameplay conditions. Note: missing Trophies will need to be replayed to unlock.
  • Multiple stability fixes addressing rare crashes/hangs.
  • Fixed issue with pre-order suits occasionally blocking item collection and door opening.
  • Fixed incorrect healing behaviour when resting in Helios.
  • Configuration changes to increase the number of scout corpses available in all biomes.
  • Fixed issues with certain custom controller mappings.
  • Numerous minor fixes and improvements
Odnośnik do komentarza

5 biom mną gardzi :(

Dobrze że chociaż 4 biom którego trzeba całego oczyszczać za każdym razem jest tak piękny, dodatkowo wpadłem do komnaty i dostałem na zawsze 3 miejsce na przedmioty, no i kostki można zbierać, więc śmierć w piątym nie jest tak bezcelowa.

Trochę mnie wkurza że w tych roślinkach są przedmioty, niszczeni ich trochę frustruje.

Wiecie jak się dostać na wysokie półki bez teleporterów i miejsc na linkę? Często przy nich są takie wielkie liście jakby z kości, ale nie mogę nic zrobić by tam się dostać.

Edytowane przez Rtooj
Odnośnik do komentarza

a gdzie te kostki znajdujesz? bo zazwyczaj był za secret ścianą do rozwalenia ale teraz coś jej nie mogę wypatrzyć 

 

co do trudno dostępnych miejsc - wg mnie dostaniesz jakiś tool później, też zachodzę w głowę co to może być, chociaż mam pewnie podejrzenia fabularne ;)

 

czy dodadzą save & quit? pewnie w końcu się ugną, bo trzymanie konsoli w rest to jest dokładnie to samo tylko mniej wygodne

Odnośnik do komentarza
53 minuty temu, iks napisał:

Platyna w tej grze wymęczy, jak ktoś ma farta to zrobi raz dwa, jeśli szczęście nie dopisze to będzie pewnie można dobić blisko wartości 3 cyfrowej w czasie gry.

W 5 i 6 biomie zostało mi po jednej znajdźce, wczoraj i dziś zrobiłem oba 7-8 razy i oczywiście nic :)

 

No jakbym mial sie do czegokolwiek w tej grze doczepic to do tych znajdziek. Tez juz tylko to mi zostalo i idzie to jak krew z nosa. 4ty biom pewnie wyczyscilem juz okolo 10 razy lacznie. Wciaz brakuje dwoch skryptow. Ludze sie ze moze w tym patchu troche sie zlituja i gra bedzie lepiej losowala.

 

Czytalem ze to tez duzo zalezy od nas samych. W sensie zeby za kazdym razem grac inaczej, lapac inne pasozyty, artefakty, niby jest szansa wymusic troche lepsze losowanie. Do tego znajdzki podobno nie pokazuja sie w tych challenge roomach ani w miejscach zamknietych na klucz

 

9 minut temu, Rtooj napisał:

Wiecie jak się dostać na wysokie półki bez teleporterów i miejsc na linkę? Często przy nich są takie wielkie liście jakby z kości, ale nie mogę nic zrobić by tam się dostać.

 

Chyba wszystko oprocz wchodzenia w lawe i rozwalania tych zoltych oslon wpada z fabula. Dopiero w ostatnim biomie jest przedmiot dzieki ktoremu mozna sie dostac w reszte niedostepnych miejsc.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, nero2082 napisał:

a gdzie te kostki znajdujesz? bo zazwyczaj był za secret ścianą do rozwalenia ale teraz coś jej nie mogę wypatrzyć 

 

co do trudno dostępnych miejsc - wg mnie dostaniesz jakiś tool później, też zachodzę w głowę co to może być, chociaż mam pewnie podejrzenia fabularne ;)

 

czy dodadzą save & quit? pewnie w końcu się ugną, bo trzymanie konsoli w rest to jest dokładnie to samo tylko mniej wygodne

Nooo, w lokacjach :D W 4 biomie nie znalazłem żadnych ukrytych ścian, ogólnie może za mało szukałem.

Dobra akcja z dzisiaj - regeneracja na zielonym łóżku, po przebudzeniu 4 płaszczki obok.

Odnośnik do komentarza
29 minut temu, schabek napisał:

Czytalem ze to tez duzo zalezy od nas samych. W sensie zeby za kazdym razem grac inaczej, lapac inne pasozyty, artefakty, niby jest szansa wymusic troche lepsze losowanie. Do tego znajdzki podobno nie pokazuja sie w tych challenge roomach ani w miejscach zamknietych na klucz

Co do grania inaczej to nie wiem, wydaje mi się że to 100% rng.

Mam z 90% znajdziek i nigdy żadnej nie znalazłem w pomieszczeniu zamkniętym na klucz lub challenge roomie, przynajmniej tyle łatwiej.

Odnośnik do komentarza

Oj, dziewczyny, dziewczyny, tak straszyliście tym 5 i 6 biomem, a ja je rozgryzłem za pierwszym podejściem i to z palcem w dupie (no homo). Pylon, na przemian z Hollowem, a na ostatniego bossa wziąłem sobie karabin, bo miał naboje wyciągające HP i rosnącą szybkostrzelność.

300% HP, 9 małych apteczek, 1 duża, astronauta, reproduktor uruchomiony, a w sumie zeszły mi całe dwie małe apteczki i fajrant xd

Według statów w grze zginąłem tylko 6 razy, 2 razy zabił mnie patch w rest mode, raz crash gry, więc chyba nieźle. 21 godzin.

 

No i podczas ostatniej walki coś się odpierdalało z dźwiękiem (zarówno na słuchawkach, jak i głośnikach). Trzeszczało. Najczęściej w momencie, gdy na ekranie był zalew fajerwerków i projectile'ów. Ktoś miał podobnie?

 

Co mogę więcej dodać, skoro powiedziano już wszystko. Gra zajebista jak pasztet, pure fun gameplayowy, minimum przerywników, niesamowity klimat tajemnicy i wspaniałe biomy. Jutro tam wracam, bo wciąż mi mało i mam ochotę poeksperymentować z buildami.

 

Może mi ktoś streścić (w spoilerze oczywiście) jak tam odblokować "new meanings", o których mowa po creditsach (Schabek coś pisał o przejściu wszystkich biomów w jednym runie?) No i z tego co piszecie, to trzeba szukać audiologów, by zaliczono biomy na 100%?

Edytowane przez Kmiot
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

@Kmiot

Spoiler

Jak zbaijesz ostatniego bossa i odwiedzich chatę 5 razy (3 razy w pierwszy biomie, 2 razy w drugim) w każdym biomie pojawi się nowy przedmiot Sunface Fragment. Musisz je zebrać (razem 6), odwiedzić chatę po raz ostatni w biomie 4 i zabić jeszcze raz ostatniego bossa.

 

Co do 100% to musisz w każdym biomie zebrać 100% glyphów, logów, odblokować wszystko w xeno archive i przynajmniej raz zrobić challenge room.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

U mnie wysiadl calkowicie dzwiek na walce z ostatnim bossem i totalnie nie moglem sie przyzwyczaic do tej ciszy xd Co do secret ending

 

Spoiler

W kazdym biomie jest po jednym 'fragmencie slonca', pojawiaja sie oczywiscie randomowo. Musisz je po prostu zebrac wszystkie, nie trzeba na jednym runie. Jak juz bedziesz mial wszystkie 6 to bedzie mozna wejsc do domu na ostatnia sekwencje. Po niej dostaniesz kluczyki do auta. Tego samego ktore znajduje sie na dnie po pokonaniu ostatniego bossa takze trzeba jeszcze raz machnac 6ty biom i bossa, wejsc do auta i akt 3 zakonczony

 

No do znajdziek zaliczaja sie te audiologi, szyfry i te hologramy czy jak to tam sie nazywa

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

a mi właśnie po najnowszym patchu wywaliło całkowicie save :facepalm:
Na szczęście miałem backup z wczoraj przed wyłączeniem konsoli. Ale 2-3 znajdźki z 6 biomu muszę znowu szukać.

Nie instalujcie tego patcha a jak już to zrobiliście to nie odpalajcie gry tylko najpierw zróbcie backup save bo jak w trakcie gry dostaniecie błąd zapisu to jest już za późno.

Edytowane przez szyna100
Odnośnik do komentarza

Dzięki za info, tak zrobie bo właśnie zainstalowałem patch. 
 

Dzisiaj trochę pograłem przed meczem i ta gra jest WYKURWISTA. Dawno nie czułem takiej podniety z gameplayu podczas gry, ostatnio to w Control z którym mam mnóstwo skojarzeń. Ta gra to dziecko pomiędzy Control z Prometeuszem. 
 

Pozwiedzalem pierwszy biom i doszedłem do bossa ale padłem pod sam koniec walki. Nie wydaje się żeby był jakiś strasznie trudny wiec jutro powinienem dojść do drugiego biomu. 
 

Tak jak @Squareprzykazal, odłożyłem pieniążki i cieszę się już na pewno jedną z najlepszych gier 2021. Jestem przekonany że ten tytuł będzie wysoko w zestawieniach za ten rok. 
 

Panie Sony, proszę wyłożyć pieniadze Housemarque na kontynuacje. 

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...