Skocz do zawartości

Returnal


Square

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, Kmiot napisał:

Który biom?

 

Ja dzisiaj skończyłem drugi run, wszystkie światy za jednym zamachem bez zgonu i momentami było trudniej, nawet znacznie trudniej, niż przy okazji mojego pierwszego przejścia. Teraz bywałem zasypywany tymi dronami-kamikaze, ostatni biom to też chyba 3-4 przeciwników, o których wyżej wspomina Patricko, słaby spawn apteczek, więc pod tym względem RNG mi nie chciało sprzyjać, mimo to się udało i poza 2-3 gorącymi momentami miałem grę pod kontrolą. A ile przyjemności!

 

Na początku 6 świata wypadł mi piękny Hollowseeker z Portal+Turret, który co jakiś czas stawiał dwie mocne wieżyczki krojące HP przeciwników aż miło. Coś takiego. (uwaga, spoiler z 6 biomu). Ale i tak w połowie zmieniłem go na słabszy karabin, bo chciałem wygrindować Leech Rounds poziomu 3, by odblokować trait na stałe. Więc nieco sobie sprawę utrudniłem, ale kto nie ryzykuje, ten nie ma. Ostatni boss w sumie łatwo, nawet odrobinę zbyt nonszalancko do sprawy podszedłem, chwilami (w pierwszej fazie) nie zawracając sobie głowy unikami, bo i tak nie pamiętałem jego ataków i potrzebowałem chwili, by się odnaleźć w tłoku xd

 

No i dźwięk tym razem mi się nie zjebał, więc satysfakcja większa :banderas:

Aż sobie zrobiłem filmik na pamiątkę. Uwaga, spoiler z ostatniego bossa.

  Pokaż ukrytą zawartość

 

 

 

 

 

Staty na koniec, not great, not terrible, na koniec 3 biomu miałem znacznie lepsze, no ale wiadomo, potem reset:

E04fKpnX0AERs44?format=jpg&name=large

 

Dwa malfunction to efekt wyłapania tych pocisków uszkadzających skafander, którymi sypią niektórzy przeciwnicy w biomie 6. Najgorzej, bo Malfunction wpada, ale żadnej korzyści w zamian. Unikać za wszelką cenę.

Pasożyty wyjebałem prawie wszystkie w 6 biomie, no i zauważyłem, że rzadko używam alt-fire, więc zawsze jestem gotowy poświęcić jego potencjał na korzyść czegoś innego.

No i wpadły pierwsze Sunface fragments za 5 i 6 biom, więc jest postęp fabularny. Jutro jadę od nowa.

 

PS w sumie mam póki co tylko 7 zgonów, a za jakiegoś wybitnego skillowca się nie uważam i nie przesadzałbym z poziomem trudności tej gry. 

Metodyczny i pokorny styl jest królem.

No szósty :/

Ale odkryłem przed śmiercią ze ta rzeźnia nie ma blokady.

Mój pies położył łapy na pysku jak zobaczył moją minę.

Szacunek dla was.

Odnośnik do komentarza

Czytałem, czytałem i czytałem te Wasze wypowiedzi i coraz bardziej miałem chęć na grę, choć nie byłem do rogalikue przekonany. 

Dziś trochę popilem :-) i za 250 całych złociszy grę kupiłem.

Czy jestem zachwycony, to nie do końca... 

Gra jednak mnie wqurwia do białości jak za każdym razem muszę zaczynać od nowa..., grafika także średnia, nie jest zła ale dla mnie ciągle mało jak na EXA na nową generację. Pierwsze plany OK, ale te dalsze to jak dla mnie niska rozdziałka z minimalna ilością detali. Choć ogólne wrażenie dobre, jednak z kapci nie wyskoczyłem. 

Gra jedak wciąga, zła nie jest ale jako odprężacz po ciężkim dniu bym jej nie polecał, chyba że masz 2 pady i ścianę nie z karton gipsu :-) 

Cieszę się że zaoszczędziłem prawie stówkę i w zasadzie nie żałuję, jednak nie jest to tytuł No. 1 jak dla mnie... 

Ciągle czekam na nowo Ratchet'a. 

 

Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, Donatello1991 napisał:
  Pokaż ukrytą zawartość

Znaczy się mam dojść do niego pokonać i w tedy będzie jakiś most? Nie rozumiem jak wcześniej?

 

Spoiler

Most, który musisz uruchomić przy pierwszym przechodzeniu biomu zostaje opuszczony na stałe, więc w kolejnych próbach możesz skipnąć sporą część środka biomu. Ale bezpośredniego skrótu do bossa nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, szyna100 napisał:
  Pokaż ukrytą zawartość

Most, który musisz uruchomić przy pierwszym przechodzeniu biomu zostaje opuszczony na stałe, więc w kolejnych próbach możesz skipnąć sporą część środka biomu. Ale bezpośredniego skrótu do bossa nie ma.

 

Spoiler

I ten most do uruchomienia jest pod koniec biomu tak? 

 

Odnośnik do komentarza

Nie, aby w ogóle móc iść do bossa trzeba najpierw

Spoiler

iść w drugą stronę na inną wieżę. Jest to wymagane do przejścia biomu, więc gra sama cię tam prowadzi. Jak już raz się to zrobi to w kolejnych runach można w pewnym momencie skręcić w stronę bossa, gdzie i tak trzeba przejść kilka stałych pomieszczeń.

 

Odnośnik do komentarza

To normalne że w 1 biomie

Spoiler

spotkałem w krypcie gościa z lodowym mieczem który miał tyle hp że po paru minutach ledwo co mu zeszło, dodatkowo miał ze sobą tę kulę z fioletowymi promieniami

?

Bo trochę to była przeginka, ogólnie ten RNG wylosował mi 3 razy  z rzędu takie pomieszczenie po statku że latałem jak szmata po ścianach, zdobyłem dwa kawałki słońca i poszedłem spać.

Odnośnik do komentarza

Przeszedłem. Cóż to była za przejażdżka. Ostatni boss, najprostszy ze wszystkich, ale design to wow. Ogólnie 4 boss najzajebistrzy :D Pytanie teraz takie, jak mogę wrócić do "1,2,3" biomu pozbierać brakujące rzeczy ? Ah i nie wpadł pucharek za skończenie 3 aktu, domyślam się, że to jakiś true ending ? Jak go ogarnąć ? :D Piękny szpil, klimat, udźwiękowienie, muza, grywalność aj aj aj :D Mega

Odnośnik do komentarza

Ogólnie do bossów często się przygotowujecie jakoś oprócz astonauty i apteczek? W sensie, żeby pyknąć 3 bossa, to czyścicie pierwsze dwa biomy, trzeci i dopiero na niego. Czy od razu z pierwszego biomu skrótem do trzeciego i ogień na bossa? XD Ja tak robiłem przy drugim bossie, ale czy ta taktyka ma sens na dłuższą metę?

Odnośnik do komentarza

A to zależy od biomu, w niektórych trzeba pakować biom/-my wcześniej z powodu bossa, a  czasami z  powodu sieczki przed bossem. Każdy boss jest od drugiego coraz prostszy więc głównie chodzi o przeżycie przed  i po nim. Dodatkowe życia bardziej chyba służą jako psychiczne wsparcie, gracz wie że moze pozwolić sobie na odważne akcje i totalną ofensywę co kończy się  że  nawet nie trzeba ich używać ;]

Ważne to te półtora paska energii, dobra broń, i parę artefaktów i robali.

Pamiętam że  jak latałem przed 6 biomie po piątym to zamiast się wycofać miałem ten głupi nawyk "jeszcze jeden pokój", a to jest niebezpieczne, drzwi się zamykają a ty zostajesz  z 3 goścmi z mieczami.

  • Lubię! 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, cotek napisał:

Ja dopakowałem się w 1, 2 i cały 3. Broń 15* z zajebistym bonusem do obrażeń. 2 apteczki, astronauta. Z tym, że astronauty nie użyłem, bo jechałem mu hapsa jak jakiś madafaka xD No i w sumie bycie w ruchu podczas 3 fazy i jest w pytke :)

I też tak dzisiaj zrobie. Jedna max dwie próby na dłuższy run. Przygotówka i ogień. Najwyżej sobie przerwe od gry zrobię kilka dni jak nie pójdzie.

Edytowane przez Donatello1991
Odnośnik do komentarza

Przygotowania pod 3 bossa IMO sa wskazane. Ale najlepiej zebys ogarnial biom 1-2 i wiekszosc 3 na tyle zeby zrobic droge do niego bez potrzeby korzystania z apteczki. Uzywajac tylko sylfionu ktory wypluwa gra.

 

Wtedy biom pierwszy czyszczony do momentu uzyskania 400 obolitu (150 duza apteczka + 250 astronauta), biom drugi czyszczony do teleportu i na poczatku podniesc mala apteczke, kolejna mala apteczke bedzie na poczatku biomu 3 no i w miejscu gdzie jest most zamiast isc od razu przez most wejdz do srodka tej swiatyni, idz kawalek dalej bedzie fabrykator. Obolitu troche bedziesz mial takze przy dobrym RNG mozesz isc na bossa z 4-5 apteczkami i 2 astronautami. Z takim arsenalem to juz trzeba sie postarac zeby nie poskladac tego 3ciego bossa.

 

No ale kluczowe jest zebys ogarnial niezle te biomy bo zapuszczanie sie w nie i tylko marnowanie apteczek czy figurek jest bez sensu.

Odnośnik do komentarza

Mówisz o dronach? Jak tylko je słyszę to chowam się w poprzednim pokoju za drzwiami. Otwieram na chwilę, strzelam i znowu się chowam. Jak jesteś w pokoju, który się zamyka to musisz za wszelką cenę znaleźć jakąś barierę lub kolumnę i się za nią kitrać i ich ściągać pojedynczo jak będą podlatywać. Jak się robi kocioł to szybko na drugą stronę i tak aż nie zejdą.

W ogóle ukończyłem już całość chyba z tego z 4 albo 5 i wciąż mi brakuje tych cholernych xenoglyphów... Resztę już mam, tylko te glyphy (pipi)e. Wszystko zależy od układu pokoi i nie przeskoczysz tego...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...