Skocz do zawartości

Returnal


Square

Rekomendowane odpowiedzi

Skończyłem w 19 godzin, 19 zgonów. Umierałem w pierwszym biomie głównie i na pierwszym bossie aż mi się odechciało grać dalej, ale wróciłem i pustynia to dużo lepsza lokacja, 3 biom tam pod koniec w wieży to nic przyjemnego. Padłem sporo razy, na 3-cim bossie też z 3 próby i nic. Dziś na świeżo siadłem i ubiłem tego 3-go bossa i leciałem już do końca jednym runem pokonując każdego bossa za 1 razem. Co za satysfakcja po skończeniu.

Nie spodziewałem się tak kozackiej gry od studia od mniejszych tytułów :banderas: W niektórych walkach z bossami był taki oczopląs, że czułem się jak bym grał w Nex Machina w tpp. Dla mnie to sztos z super muzą, gameplayem i ciekawą fabułą dopasowaną do rogue like.

Chyba nie ma lepszego studia, które robi tak soczyste strzelaniny arcade jak Housemarque. Czekam na kontynuację albo chociaż dlc.

Spróbuję zrobić sekretne zakończenie, bo mam jeszcze głód tej gry.

 

9/10

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Ostatni jest najłatwiejszy. Ja na Nemezisie zginąłem trzy razy, w tym raz jak oboje mieliśmy po żyletce życia, spanikowałem i trafiłem rakietą w platformę, zanim zdążyłem strzelić jeszcze raz to mnie dobił. Przy czwartym podejściu poszło bez problemów, od tamtej pory nie zginąłem ani razu na nim, a w międzyczasie przetestowałem chyba wszystkie bronie w tym starciu.

Odnośnik do komentarza

Padł Boss trzeci, a ja nie spodziewałem się tego co zobaczylem. :obama: Nagle o wiele więcej pytań niż odpowiedzi, a gra na głowę postawiła to co uważałem za rozszyfrowane.

 

no i czwarty biom, cudownie kojący, boss klimatyczny, ale padłem po raz pierwszy na ostatniej fazie. łatwiutki tylko się dobrze przygotować

  • Plusik 1
  • Lubię! 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza

Właśnie to jest jeden z tych pięknych momentów w grach. Kiedy na nieświadomce grasz, wydaje ci się, że już wszystko (a przynajmniej wiele) wiesz, a tymczasem twórcy robią niby prostą woltę, która sprawia, że jesteś jednocześnie zaskoczony i podekscytowany na myśl o dalszej przygodzie.

 

I to w "głupim" rogaliku.

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Paolo de Vesir napisał:

Padł Boss trzeci, a ja nie spodziewałem się tego co zobaczylem. :obama: Nagle o wiele więcej pytań niż odpowiedzi, a gra na głowę postawiła to co uważałem za rozszyfrowane.

 

no i czwarty biom, cudownie kojący, boss klimatyczny, ale padłem po raz pierwszy na ostatniej fazie. łatwiutki tylko się dobrze przygotować

Widzisz sam, że chyba nie potrzeba kilkunastogodzinnej sesji, żeby grę ukończyć. Jak się wie o co chodzi to wystarcza nawet godzinne sesje, żeby robić progres. Czytałem wczoraj bzdury od redaktorzyny na PPE , że nie ukończył bo kilkanaście h beż przerwy trzeba. 

 

Teraz to już z górki. Tak jak kiedyś pisałem. Biom 4 jest idealny na ukojenie po pierwszych 3 a szczególnie po trzecim ;)

Gra rozwala system. Razem z psychonauts 2 to dwie najlepsze gry zeszłego roku moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza

Chyba najlepszą rzeczą w czwartym biomie jest to, że

 

Spoiler

po śmierci nie zaczynamy od samego początku.

 

:pawel:

 

Tak czy inaczej dzisiaj gram dalej, bo trzeci boss początkowo wydawał się naprawdę nie do ubicia, w sumie jak każdy, a padł na trzecie podejście (w sumie jak każdy).

Odnośnik do komentarza

Ja niestety trochę się odbiłem. Żeby była jasność - absolutnie nie mam nic do zarzucenia gierce. Kapitalny klimat w połączeniu ze świetną grafiką, bardzo responsywne sterowanie, wysoka dynamika, pięknie oddane efekty w wibracjach na padzie, no i ten dźwięk :banderas:

 

Problem wynika z tego, że kupiłem Returnala w złym momencie życiowym. Za dużo obecnie mam na głowie i zostaje mi często godzina, żeby przysiąść do pada, co praktycznie wyklucza możliwość wczucia się, albo chociaż trzaśnięcia z jednego solidnego runka. Chętnie powrócę do tematu za 3-4 miesiące, może jakaś zapowiedź dlc już wpadnie.

 

Ktoś chętny na kopię? Dla forumka równa stówka :nosacz3:

Edytowane przez ginn
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...