Skocz do zawartości

Forspoken


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Rtooj napisał:

Pewnie dlatego że przyjęło się że głośniejsze gry z gamepassa mają żółty kolor w oceniaczce na MC.

O jakie gry chodzi?

 

Takie myślenie przyjęło się jedynie w mózgach fanboyow. Średnia gier które wyszły w Gamepassie w dzień premiery w minionym roku to ponad 80 punktów na Metacritic. 

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, ASX napisał:

O jakie gry chodzi?

 

Takie myślenie przyjęło się jedynie w mózgach fanboyow. Średnia gier które wyszły w Gamepassie to ponad 80 ma Metacritic. 

Pewnie tak, mi się GP kojarzy tylko z dobrymi grami, bo tylko  w takie tam gram.

GP ma znacznie inną większą wadę dla mnie, nie podoba mi się znikanie gier, tutaj wolę system PS+, raz dodam do biblioteki i mam na zawsze póki opłacam abo. Chciałem ostatnio wrócić do Hadesa i niestety gry już nie ma, no i musiałem kupić.

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, ASX napisał:

Nie wiem skąd wzięło się przekonanie że takie gry są idealne do abonamentu. 

Dla mnie gierkami idealnymi do abonamentu są dobre gry.

Takie które byś nie kupił i tak na nie nie czekasz, a byś zagrał jak będzie okazja, bedzie tanio i wepchna Ci ja pod nos.

Edytowane przez PanKamil
Odnośnik do komentarza

Ej tam są pozytywne recki

Cytat

95

Gaming Nexus

Jan 23, 2023

"Forspoken is absolutely fantastic. With all the spells you can unlock, the gear you can upgrade, the fights, the bosses, and a storyline that rivals the best video game stories, this isn't a return to form for SquareEnix, it's a testament that they still got it, and will have it for a very, very long time. " ..

 

Odnośnik do komentarza

Duże FFy mają gigantyczne budżety, a wszystkie RPGi które nie mają w nazwie FF (może oprócz Dragon Questa) dostają jakieś ochłapy. W ostatnim roku przecież wyszedł Star Ocean, Valkyrie Elysium, DioField Chronicles, Stranger of Paradise czy Babylon's Fall i myślę że wszystkie te gry razem wzięte miały mniejszy budżet niż jeden FF XVI. Już nie mówiąc o tym że sama marka FF sprzeda miliony egzemplarzy.

Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, Daffy napisał:

Analiza digital foundry mocna, w quality mode częste dropy do nawet 20fps, ogółem twierdzą, że ff15 starusienkie miejscami wygląda lepiej

 

Screenshot_2023-01-23-18-03-01-08_f9ee0578fe1cc94de7482bd41accb329.thumb.jpg.188f9c31b8ff13dacf6278e5497e2704.jpg

 

Jak ff16 zaliczy klapę to square zostanie modlitwa by chciał ich ktoś kupić 

To robił ponoć ten sam zespół. Luminous czy jak im tam. SE powinno raczej zakończyć żywot tego zespoliku.

 

Po pograniu w demo, wiedziałem, że to będzie słaba gierka, ale nie sądziłem, że aż tak. 

Zastanawia mnie teraz tylko sprawa z Hennig, w związku z zarzutami, że fabuła tu zasysa. Być może pożegnanie z Naughy Dog nie było takie złe dla... ND, a przynajmniej dopóki trzymali Drunkmana na smyczy.

Edytowane przez marcinwks
Odnośnik do komentarza
41 minut temu, Daffy napisał:

Analiza digital foundry mocna, w quality mode częste dropy do nawet 20fps, ogółem twierdzą, że ff15 starusienkie miejscami wygląda lepiej

 

Screenshot_2023-01-23-18-03-01-08_f9ee0578fe1cc94de7482bd41accb329.thumb.jpg.188f9c31b8ff13dacf6278e5497e2704.jpg


Zero ambient occlusion w narożnikach :kekw:
Może PS5 sobie z tym nie radzi?:philosoraptor:
Serio stawiam takie pytanie, bo np w takim PUBG tego efektu praktycznie nie ma po "next-genowym update", a na XSX jest (podobnie jak pełne 4K w stosunku do jakiejś umownej wartości na PS5).
 

1 minutę temu, marcinwks napisał:

Zastanawia mnie teraz tylko sprawa z Hennig, w związku z zarzutami, że fabuła tu zasysa. Być może pożegnanie z Naughy Dog nie było takie źle dla... ND


Ona to już po U3 mi podpadła tą nędzną warstwą fabularną, więc jak dla mnie to dobrze, że w ND już nie robi.
Nie wiem, jakim cudem U2 tak dobrze jej wyszło, ale zastanawiam się, czy to jednak nie zasługa Druckmanna i jakiegoś drugiego gościa, którzy przy tej perełce byli współscenarzystami.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Daffy napisał:

Xenoblade3 zeszłoroczny raczej miał spory budżet, a na pewno większy niż gierki które wymieniłeś.

Przecież Xenoblade 3 nie wydało SE. Dałem przykład tych gier bo jest duża różnica między podejściem SE do głównych części FF a innych gier więc szansa na to że FFXVI będzie klapą jest bardzo mała.

11 minut temu, Daffy napisał:

Square obecnie oddycha tylko dzięki Finalom i jak im się na którymś noga powinie to w najlepszym wypadku skończą wchłonięci

Mają FF14, mobilki, tanie w produkcji remastery/remake'i, gry na Switcha, merch. SE to nie tylko gry na duże konsole i nawet jeśli Forspoken i FFXVI (jakimś cudem) okażą się porażkami sprzedażowymi to SE nie będzie w jakiejś tragicznej sytuacji finansowej. A jeśli chodzi o wchłonięcie jeśli ktoś przedstawi zarządowi SE odpowiednią propozycję to do tego dojdzie bez względu na sukces/porażkę FF XVI.

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Wredny napisał:


Zero ambient occlusion w narożnikach :kekw:
Może PS5 sobie z tym nie radzi?:philosoraptor:
Serio stawiam takie pytanie, bo np w takim PUBG tego efektu praktycznie nie ma po "next-genowym update", a na XSX jest (podobnie jak pełne 4K w stosunku do jakiejś umownej wartości na PS5).
 


Ona to już po U3 mi podpadła tą nędzną warstwą fabularną, więc jak dla mnie to dobrze, że w ND już nie robi.
Nie wiem, jakim cudem U2 tak dobrze jej wyszło, ale zastanawiam się, czy to jednak nie zasługa Druckmanna i jakiegoś drugiego gościa, którzy przy tej perełce byli współscenarzystami.

Straley'a? Całkiem możliwe, bo to przecież on hamował chore zapędy Druckmana przy TLoU. W 2 go już nie było i efekt był średni.

  • Haha 1
  • beka z typa 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...