Skocz do zawartości

Forspoken


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Bo tak zupełnie serio nie taki diabeł straszny jak go malują, mi pewnie pogląd na grę zmienia fakt, że na moim PC nie mam najmniejszych problemów technicznych i wygląda to naprawdę dobrze (momentami jest full next gen) plus akurat jestem bardzo daleki od wychwytywania w grach przemytu pewnych ideologii, także to zbytnio również mi nie przeszkadza. Bohaterka pyskata, ale żenujących monologów zbyt wiele nie ma. Sam gameplay świetny, walka (i to jak wyglada od strony graficznej, efekty itd.) i movement to wzór dla innych tego typu gier, czysta frajda. Pozostałe elementy na conajmniej dobrym poziomie. 

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, tjery napisał:

Bo tak zupełnie serio nie taki diabeł straszny jak go malują, mi pewnie pogląd na grę zmienia fakt, że na moim PC nie mam najmniejszych problemów technicznych i wygląda to naprawdę dobrze (momentami jest full next gen) plus akurat jestem bardzo daleki od wychwytywania w grach przemytu pewnych ideologii, także to zbytnio również mi nie przeszkadza. Bohaterka pyskata, ale żenujących monologów zbyt wiele nie ma. Sam gameplay świetny, walka (i to jak wyglada od strony graficznej, efekty itd.) i movement to wzór dla innych tego typu gier, czysta frajda. Pozostałe elementy na conajmniej dobrym poziomie. 

Wiadomo przecież, że to nie jest hit nad hitami, ale czasami taki średniaczek przyjemny też jest potrzebny do ogrania. I wreszcie dobry release na PC + użycie direct storage, no za to szanuje, szkoda, że FF VI wyjdzie tylko na PS5 na początku, bo bym kupił na PC :D. 

Edit: FF XVI*, ale VI zawsze w moim serduszku :D

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, GSPdibbler napisał:

No ale nie szkoda czasu na takiego średniaka. Jakby to była gierka na 8 godzin to spoko, ale na taki open world szkoda marnować czasu. Juz lepiej ograć po raz drugi wiedźmina :)

 

10-15h na wątek główny.

 

27 minut temu, KrYcHu_89 napisał:

 I wreszcie dobry release na PC

 

Tu akurat dużo zależy od sprzętu, na mocnym zero problemów, na słabszych już trochę gorzej.

 

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, tjery napisał:

Tu akurat dużo zależy od sprzętu, na mocnym zero problemów, na słabszych już trochę gorzej.

 

To jak mówić, że drogi na obrzeżach Bukaresztu nie są złe, wystarczy auto terenowe 4x4. :beka:

 

edit: mnie akurat ta gra całkiem interesuje i wyczuwam, że to średniaczek z potencjałem o którym pamiętał będę dłużej niż jakimś popcorniaku AAA.

Odnośnik do komentarza
Teraz, Plugawy napisał:

Tak, ale za 5lat jak już wszystkie gry 9/10 będą ograne i szuka się ukrytych perełek.

 

Za 5 lat to wszystko co wychodzić będzie od dużych wydawców będzie miało oceny 9/10, niezależnie od jakości.

  • This 2
Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

 

To jak mówić, że drogi na obrzeżach Bukaresztu nie są złe, wystarczy auto terenowe 4x4. :beka:

 

No ale tak to wygląda, co ja na to poradzę :dunno:  PC to nie konsola, rozstrzał sprzętu jest ogromny, nie można sobie ogólnie stwierdzić - na PC jest OK albo na PC jest hujowo. Na mojej karcie i procku nie mam problemu z żadną grą w maksymalnych ustawieniach, ale przecież nie będę pisał, że ogólnie na PC jest ok, dlatego nie widzę nic zabawnego w takim rozgraniczeniu.

 

@messer88 jeszcze dla takich typowych twardogłowców jak Ty to wyjaśnię, że to że na słabszych PC jest gorzej to nie w sensie, że tylko dlatego, że są słabsze, bo to chyba logiczne, że na słabszych jest gorzej. Akurat w tej grze problemy na słabszych PC są dość charakterystyczne (ilość VRAM) przez błędy devów w optymalizacji, już nie rozwijałem tego tematu, bo wystarczy obejrzeć film, który wstawił łom z analizą IGN, ale wątpię, że Ty ze swoimi ograniczeniami myślowymi zrozumiałbyś o co w tym filmie chodzi, to Ci wyjaśniłem pokrótce. Nie musisz dziękować, przeczytaj na spokojnie i spróbuj zrozumieć, już buźkę wstawiłeś to już nie musisz drugi raz klikać i masz więcej czasu na czytanie i pojmowanie.

 

Edytowane przez tjery
  • beka z typa 6
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, tjery napisał:

No ale tak to wygląda, co ja na to poradzę :dunno:


to tak nie wyglada, po prostu gra jest koszmarkiem optymalizacyjnym, a ty myślisz że jest spoko, bo twój sprzet wymusza żeby działała jako tako :kekw:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, tjery napisał:

na PC jest OK albo na PC jest hujowo

Można jak najbardziej. Są gry które mają dobrą optymalizację praktycznie od premiery, wyglądają i działają odpowiednio do wymagań, do tego normalnie się skalują ze sprzętem (przykładowo RE2R) a są też tytuły które mają jakieś chore wymagania, problemy a nie wyglądają jakoś genialnie (Gotham Knights czy Forspoken). Jak wychodził Crysis to przynajmniej widziałeś mocny przeskok oprawy i wysokie wymagania były uzasadnione, a patrząc na Forspoken (czy Gotham Knights, czy nawet Callisto Protocol) nie ma żadnego elementu który by tłumaczył tak gówniane działanie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Paolo de Vesir napisał:


to tak nie wyglada, po prostu gra jest koszmarkiem optymalizacyjnym, a ty myślisz że jest spoko, bo twój sprzet wymusza żeby działała jako tako :kekw:

 

Nie działa jako tako, tylko podobnie do innych obecnych gier z otwartym światem i wygląda przy tym uśredniając dobrze - raz świetnie, raz średnio, zależnie od sceny.

 

15 minut temu, łom napisał:

Można jak najbardziej. Są gry które mają dobrą optymalizację praktycznie od premiery, wyglądają i działają odpowiednio do wymagań, do tego normalnie się skalują ze sprzętem (przykładowo RE2R) a są też tytuły które mają jakieś chore wymagania, problemy a nie wyglądają jakoś genialnie (Gotham Knights czy Forspoken). Jak wychodził Crysis to przynajmniej widziałeś mocny przeskok oprawy i wysokie wymagania były uzasadnione, a patrząc na Forspoken (czy Gotham Knights, czy nawet Callisto Protocol) nie ma żadnego elementu który by tłumaczył tak gówniane działanie.

 

Może inaczej, nie jest to na pewno wzór optymalizacji, ale nie jest to też totalnie niegrywalne coś, ala Batman Arkham Knight na premierę, w którego nie dało się grać na niczym.

 

 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, tjery napisał:

Nie działa jako tako, tylko podobnie do innych obecnych gier z otwartym światem i wygląda przy tym uśredniając dobrze - raz świetnie, raz średnio, zależnie od sceny.


Nie będę się zbytnio rozwodził, ale wyglądające znacznie lepiej RDR2 wyciąga na moim 3060Ti ok. 45 klatek na maksymalnych w natywnych 4K, a z DLSS na Quality to praktycznie 4K/60. 
 

Forspoken w demie na high nie trzyma 60 w FHD. Forspoken to koszmar optymalizacyjny, przynajmniej na PS5 jako tako się da grać, bo PC widać potrzebuje karty za 11K do komfortowej rozrywki. :beka:

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:


Nie będę się zbytnio rozwodził, ale wyglądające znacznie lepiej RDR2 wyciąga na moim 3060Ti ok. 45 klatek na maksymalnych w natywnych 4K, a z DLSS na Quality to praktycznie 4K/60. 
 

Forspoken w demie na high nie trzyma 60 w FHD. Forspoken to koszmar optymalizacyjny, przynajmniej na PS5 jako tako się da grać, bo PC widać potrzebuje karty za 11K do komfortowej rozrywki. :beka:

 

Też się nie będę zbytnio rozwodził, bo tak można dywagować do rana, co od czego lepsze/ładniejsze itd. i jak powinno chodzić.

 

Ogólnie gierka spoko, ale zapewne zdania będą bardzo rozbieżne, zależnie od tego co jak bardzo komu przeszkadza. Ale na bank każdemu wejdzie walka, bo raczej ciężko się tam do czegoś przyczepić.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, tjery napisał:

Może inaczej, nie jest to na pewno wzór optymalizacji, ale nie jest to też totalnie niegrywalne coś, ala Batman Arkham Knight na premierę, w którego nie dało się grać na niczym.

Ale optymalizacja a zabugowanie to całkiem różne kwestie. W Arkham Knight i jedno i drugie leżało, tutaj 'tylko' optymalizacja leży i przez to nie ma żadnego przełożenia między wymaganiami a tym jak ta gra wygląda. I tak na prawdę dla większości użytkowników PC (wg steam survey) jest w tym momencie niegrywalna. A mówimy o grze w otwartym świecie ale bez dynamicznie zmieniającej się pory dnia więc porównując do np. Spidera mamy z 2x mniej FPSów.

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, Pupcio napisał:

Czy da się na górze forumka zrobić dopisek Największe KONSOLOWE forum w Polsce? :) 

To by praktycznie oznaczało sprowadzenie forum do tematów Nintendo xddddd

 

Przecież obecnie w każdym temacie zamiast wrażeń o gierce przez kilka stron zaraz po premierze są wrażenia z tego jak gra działa i jak wygląda w danym trybie graficznym, wychodzi patch i znowu każdy ciekawy jak działa i wygląda w danym trybie graficznym po patchu.

 

Takie czasy niestety. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...