Skocz do zawartości

Kena: Bridge of Spirits


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak pan Square pisze, gra jest warta swojej ceny która i tak jest niższa od większości nowych tytułów. Nawet gdyby kosztowała te 249zł to i tak wolę za tę kasę grę na 10h, ale dopracowaną, wciągającą i grywalną zamiast gównoopenworlda rozwleczonego na 60h tylko po ty, by sztucznie stworzyć poczucie swojej "wartości" i fałszywie usprawiedliwić kupującemu wydanie nań szmalcu.

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Bzduras napisał:

Tak jak pan Square pisze, gra jest warta swojej ceny która i tak jest niższa od większości nowych tytułów. Nawet gdyby kosztowała te 249zł to i tak wolę za tę kasę grę na 10h, ale dopracowaną, wciągającą i grywalną zamiast gównoopenworlda rozwleczonego na 60h tylko po ty, by sztucznie stworzyć poczucie swojej "wartości" i fałszywie usprawiedliwić kupującemu wydanie nań szmalcu.

Też tak pisałem, i co teraz???!!!

:problem:

 

16 minut temu, Square napisał:

 

Zapodaj te naklejki.

 

Ostrzegam, jest cukier!

 

3DD6C761-1AD7-4D8E-AF1D-299B64319F2A.jpeg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kolejna godzinna za mną. No ale to jest dobre:banderas:

Feeling gierek z PS2 (adventure platforming), w oprawie z PS5, a to wsio podlane sosem z 60ks. Jak zawsze z ciekawości odpaliłem w 30 dla porównania. No krew z oczu. Co by nie mówić o tej generacji (mało nowości, mały przeskok graficzny), to te 60 klatek w dużej ilości gier to mega boost. 
 

Kena? Chcę więcej i więcej! 

Odnośnik do komentarza

No grafika w 60fps czy 30fps bez różnicy jak na moje oko. Zresztą najwyższych lotów nie jest i tak pixarowa jak czytałem. W cutscenkach tak, ale w grze no to zeszła generacja i to średniak. Gra dobra, ale już drugi raz praktycznie robię ten sam schemat misji ( dalej większa różnorodność ? ). Na razie odstawiłem na rzecz Strażników, ale ukończyć ukończe. W każdym razie zakupu nie żałuje.

Odnośnik do komentarza

Dobrze, że mam jednak te swoje specyficzne postrzeganie gierek. Dla mnie grafa bardzo dobra, bajkowa, soczysta z pięknym miejscówkami. Może nie ma RT czy jakiś oczojebnych tekstur, ale dla mnie jest bardzo ładna.
 

Co do struktury gry, to właśnie taka trochę staroszkolna formuła. Co fajne jest dużo skakania, eksploracji. No takie gierki trzeba lubić. Jestem pewien, że obecni miłośnicy Gaas czy inny battle royal mogą się dość mocno odbić.

 

Będę miał chyba dużą zagwostkę o goty  (Kena, Psychonauts 2, Ratchet, FH5).

Odnośnik do komentarza

Jak widać nie potrzeba, żeby wielki wydawca dostarczył hit, żeby można było rozmawiać o GOTY. Takie gry jak Deathloop, Kena, Psychonauts 2, FH5, Ratchet, Returnal czy Strażnicy Galaktyki to kapitalne produkcje, które w tym roku wbiły szpile w takie EA, Acti, Blizz, CDP ( rozczarowujące przekładanie DLC i patchy ) czy Rockstar. Każda z tych gier zasłużyłaby na GOTY.

 

Co do Kena. Nie mówię, że grafika jest brzydka po prostu ma swój styl. Fabularnie spodziewałem się bajeczki, a jest lepiej niż myślałem.

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, knotek napisał:

Fajnie się w tą Kenę bawiłem, ale żeby GOTY? No nie, nawet o GOTY się nie ociera, konkurencja w tym roku zbyt silna. Chyba że jako gracze mamy juz coraz mniejsze wymagania.

No dla Ciebie się nie ociera, dla mnie tak, i to mocno (zresztą w tamtym roku w ankiecie formulowej zaznaczyłem ją jako najbardziej wyczekiwaną pozycję). Przecież goty to jest subiektywny wybór.
Co ja poradzę jak przy takich gierkach się najlepiej bawię (czyt. eksploracja, skakanie, singiel player, brak znamion gierki usługi, lootera, battle royale czy innego gaas). Dla mnie to taka prawdziwa gra „konsolowa”. Co istotne takich gierek jest bardzo mało. 
 

@Paolo de Vesir a Tobie jak się podobała? :) 

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

nie każda gra jest dla wszystkich ;) balon na przykład gardzi gaas battleroayale o czym przy każdej okazji wspomina. 

 

Mnie osobiście Kena bardzo się podobała. Stylistyka, color-grading, reżyseria cutscenek (widac że goście zjedli zęby na animacji) to coś pięknego i faktycznie gra przypomina swoją estetyką kino familijne, ale dla mnie to akurat zaleta, bo tak samo uwielbiam animacje Pixara. 

 

Reszta gry może nie jest tak dobra jak oprawa audiowizualna, ale i tak jest na tyle mocna, bym mógł uznać Kene za jedną z najlepszych gier w jakie grałem w tym roku. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Drogi Asaxie oczywiście zdaje sobie sprawę, że nie każda gra jest dla każdego, zmartwiła mnie jedynie reakcja Paolo jakby pisał o jakimś najgorszym raku naszej branży.

Co do reszty twojego postu to zgadzam się w 100%.

 

Zdaje sobie także sprawę, że jakby do Keny dorzucić to, że każdy ROT musi być sterowany przez żywego gracza w ramach doświadczenia multiplayer, poszczególne elementy mapy dodawane byłby co miesiąc, a obszar podczas walki co 30 sek nam się zmniejszał to gierka napewno przypasowałby większej ilości graczy. Np takiemu cebulowemu grinchowi (btw uwielbiam na nim grać :) ), który jak widać już się pojawił w temacie XD  

  • WTF 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Paolo de Vesir napisał:

Nie chcę zajechać tu żenaduwą, ale średnio znoszę aestetykę rodem z kina familijnego.

Absolutnie zrozumiałe. Ja też wolę takie mroczne, dorosłe klimaty, jak ten z poniższego screena :dafuq:
678505559_WorldofWarcraft.thumb.jpg.9763ec493faed30ee4f61564256ee3e7.jpg

I co Ty masz z tą "aestetyką" ostatnio? To już nie można "estetyka" napisać? Drugi ogór i jego mdr :reggie:

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...