Skocz do zawartości

Kena: Bridge of Spirits


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Wredny napisał:

Absolutnie zrozumiałe. Ja też wolę takie mroczne, dorosłe klimaty, jak ten z poniższego screena :dafuq:

 

Nie no, to trochę inna sprawa. Lore WoWa jest bardzo złożone i różnorodne, że wspomnę tylko o Starych Bogach inspirowanych na cthulhu czy chociażby nekromancji, niewolnictwie, rasizmie itd. No i to MMO RPG gdzie jednak rdzeń opiera się na interakcjach międzyludzkich, a kwestie designu schodzą na dalszy plan.

 

Whispers of the Old Gods: New Hearthstone Mechanics Analysis | Hearthstone:  Heroes of Warcraft

 

Całościowo nie mam problemu z estetyką kreskówkową, Spider-man którego ogrywam też jest "grzeczny" - nikogo nie zabija, toczy beczkę, jest sympatycznie, ale kino familijne to nie moja bajka w ogóle. Tego Ratcheta też męczę, bo jednak fabuła to jest naprawdę poziom Uwolnić Orkę czy tam Lessie Wróć.

 

a z tą "aestetyką" to chyba od ASXa albo pinga podłapałem. :lapka: 

 

 

5 godzin temu, Wredny napisał:

Drugi ogór i jego mdr :reggie:

 

a jakie tu jest lore, bo nie znam?

Odnośnik do komentarza

A do tematu wracając to z braku PS5 skusiłem się na wersję PS4 i nie żałuję.
Właśnie takie gierki uwielbiam - czysty singlowy fun, dopracowane projekty poziomów, całkiem satysfakcjonująca walka (choć nieco chaotyczna momentami), wciągająca opowieść, baśniowy klimacik, cudowna muzyczka i te słitaśne roty :wub:
17d450a589b-5cd5C6579AA6AFC2EAB.691BAB3DD767C6AB_message_419210374052655_1637540523643.thumb.jpg.65634f176e32485520c0a2286b427ab5.jpg
No i graficzka naprawdę zacna, a gram przecież w wersję dla plebsu :reggie:
17d450b7dd8-5cd5C6579AA6AFC2EAB.691BAB3DD767C6AB_message_419210386796884_1637540573425.thumb.jpg.0ab41df5fb0fc17eba247246270e875f.jpg

Tylko z gammą jakiś problem, bo za cholerę nie mogę jej dobrze ustawić - w połowie za ciemno, na maxa za jasno, a pomiędzy to na zewnątrz OK, ale jaskinie zbyt mroczne.
Pewnie na obecnej generacji z HDR nie ma tego problemu, ale na PS4 jest.
No i 30 klatek trochę boli, zwłaszcza jak się przed chwilą skończyło grać w HALO Infinite, ale dam radę, bo wyjścia nie mam :D
Staram się zaglądać w każdy kąt, więc na pewno zejdzie mi powyżej 20h - własnie przed chwilą zdobyłem łuk i lekko wzruszyłem się tą scenką, która towarzyszy temu wydarzeniu.
Nie było to jakieś smutne, czy coś, ale biło z niej autentyczne serce i ta mityczna "dusza", której często brakuje w wielu większych produkcjach.
Bez problemu rozumiem, że dla kogoś może to być kandydat do GOTY - być może i moim będzie.

@Paolo de Vesir, ale my tu o estetyce pisaliśmy, o graficzce dla dzieci, więc nie wykręcaj się teraz jakimś lore, rasizmem i poważnymi tematami - KENA też takowe porusza, więc jedno drugiego nie wyklucza.
 

3 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

a jakie tu jest lore, bo nie znam?


Ogór pisze "mdr" zamiast "lol", bo lubi myśleć, że jest oczytany i alternatywny :pawel:

  • Plusik 2
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Wredny napisał:

@Paolo de Vesir, ale my tu o estetyce pisaliśmy, o graficzce dla dzieci, więc nie wykręcaj się teraz jakimś lore, rasizmem i poważnymi tematami - KENA też takowe porusza, więc jedno drugiego nie wyklucza.

 

Chodzi o to, że nie przemawia do mnie w ogóle estetyka Keny, ani jej gameplay. Nic mnie do tej gry nie ciągnie i od samego początku mi nie pasowała. :lapka:  No i tak jak pisałem już balonowi - gra odniosła sukces niezależnie od tego czy ją kupiłem czy nie, więc jest szansa, że doczekacie się sequelu lub przynajmniej kolejnych gier tego studia.

Odnośnik do komentarza

Bardzo fajny szpil- czuć Ducha Zeldy :yao:

Dawno nie usiedzialem przed konsola powyżej godziny, wczoraj rekord padł. 
Początek łatwy, ale już trafiłem na mocniejszego którego chyba dzis przejdę. 
Czuje, ze do lokacji odwiedzonych będę wracać w celu pozamiatania znajdziek. Łatwo nie będzie, ciekawi mnie najwyższy poziom trudności, spoce się pewnie- ale sprawdzę i tak. 
Trochę mi Kameo zalatuje. 
Mimo 36 lat, przyjąłbym Roota pluszaka na półeczkę :kaz: 

Czapeczki można im fajne dac.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 22.11.2021 o 17:20, balon napisał:

Szczere pytanie to było. Przyznam jednak, że spodziewałem się trochę innej reakcji naszego growego Wezyra! :( 

 

Jest jeszcze nadzieja dla Paolo - stwierdzam tak po przeczytaniu jego wrażeń z ukończenia Spidermana.

Praktycznie idealnie się pokrywają z moimi, więc jeśli tylko mimo uprzedzeń dałby (uwaga, teraz będzie psychologicza zagrywka z zastosowaniem podlaskiego) DLA KENY szansę to możliwe, że zmieniłby śpiewkę.

Dobra gra to dobra gra - niezależnie od stylistyki.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Miał ktoś problem z brakiem ikonki "trójkąta", co uniemożliwia interakcję ze skrzynkami?
Bo właśnie na taką "nietykalną" trafiłem w lokacji "Fields".


17d638eb77d16-5cd5C6579AA6AFC2EAB.691BAB3DD767C6AB_message_419341481231195_1638052661059.thumb.jpg.9c74a04e05fc72a6707f8b9fb40a5b99.jpg

Wiadomo, że tam tylko "waluta", ale ja lubię, jak na mapie wszystko jest odhaczone :reggie:
EDIT:
Ogarnięte, jakiś chwilowy błąd, ale po zgonie wszystko już działało.

Odnośnik do komentarza

Kij że post pod postem (strasznie mało forumowiczów sprawdziło tę perłę:frog:), ale po którymś z kolei wpyerdolu (na Normalu:reggie:) wpadłem tu tylko napisać, że KENA ma chyba najlepsze walki z bossami od czasów Metal Gear Solid 3 :fsg: 

(w spoilerze szef rodem z Ghost of Tsushima)
 

Spoiler

17d7ca3a2e836-5cd5C6579AA6AFC2EAB.691BAB3DD767C6AB_message_419448856639874_1638472096249.thumb.jpg.4bda1d2e23acd1484871a813599ae089.jpg



Ich ilość, różnorodność, mnogość zachowań - no nie spodziewałem się po takiej gierce tego typu akcji :notbad:

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Wredny napisał:

Dawno żadna gra nie dała mi takiej frajdy i nie zmusiła do wystawienia tak wysokiej oceny, ale cieszę się, że w końcu dam coś innego niż "siódemka" - zasłużone 9/10 i bardzo mocna kandydatka do GOTY 2021.

Amen.

Pamiętam jak niedawno pisałem o Kenie w kontekście goty, to jakie filozofie tutaj się tworzyły dlaczego nie…

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...