Skocz do zawartości

Kena: Bridge of Spirits


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, balon napisał:

A jak komuś bardzo podejdzie? :)

 

Ja już nie mogę doczekać się aż wybiorę Kenę w głosowaniu GOTY 2021. 

Nie no wiadomo, że dla kogoś to może być 10/10 i tak może być zawsze z każdą grą, jeśli zawładnie sercem grającego. Ja czuję, że 7 (ale w skali 1-10, a nie 6-10 XD) bardzo trafna nota. Gra mi się bardzo podobała i jest wspaniała w eksploracji i czyszczeniu lokacji ze znajdziek, ma świetnie zaprojektowanych bossów, jest przepiękna i baśniowa. Jednak gra się w nią dość sztywno, w platformingu nie było żadnych gorących momentów, lock-on nie działa, no i brakło z 2 dodatkowych większych lokacji. No i wychodzi mi 7/10, gierka godna polecenia komuś, kto wstępnie czuje, że lubi takie gierki: collectathony action-adventure oraz "soulsową" walkę. Jednak to będzie dużo gorsza gra dla kogoś, kto chce przebiec przez fabułę, odpuścić sobie kombinowanie jak zebrać wszystko z mapy i np. zagra na easy, przez co straci jeden z błyszczących elementów, czyli dobrych bossów w drugiej połowie i uczenie się walk.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Nyu napisał:

Jednak gra się w nią dość sztywno, w platformingu nie było żadnych gorących momentów, lock-on nie działa, no i brakło z 2 dodatkowych większych lokacji.

No ja na szczęście nigdy nie oceniam w ten sposób gier, tylko raczej czy mnie max wciąga i wsysa. To jest dla mnie wyznacznik. Kena właśnie tak zrobiła. 

W sumie jakbym tak oceniał, to np. takie Uncharted 2 miało banalne sekcje platformowe z autopilotem, takie se strzelanie, małe lokacje, łatwych i mocno generycznych bossów, no też wychodzi mi takie 7/10, ale gierka całościowo robiła na mnie mega wrażenie. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
30 minut temu, balon napisał:

No ja na szczęście nigdy nie oceniam w ten sposób gier, tylko raczej czy mnie max wciąga i wsysa. To jest dla mnie wyznacznik. Kena właśnie tak zrobiła. 

W sumie jakbym tak oceniał, to np. takie Uncharted 2 miało banalne sekcje platformowe z autopilotem, takie se strzelanie, małe lokacje, łatwych i mocno generycznych bossów, no też wychodzi mi takie 7/10, ale gierka całościowo robiła na mnie mega wrażenie. 

Jak najbardziej rozumiem, dla mnie najważniejszy faktor to "wsysa czy nie", ale lubię też oceniać, segregować, a jak już to robię, to używać pełnej skali. 7 dla Keny to nie obelga, to naprawdę dobra gra <3

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, balon napisał:

takie Uncharted 2 miało banalne sekcje platformowe z autopilotem, takie se strzelanie, małe lokacje, łatwych i mocno generycznych bossów, no też wychodzi mi takie 7/10, ale gierka całościowo robiła na mnie mega wrażenie. 

 

No to trochę takie ocenianie "średnia gra, ale ma to coś 10/10" i wprowadzanie czytelnika na minę. :reggie:

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

 

No to trochę takie ocenianie "średnia gra, ale ma to coś 10/10" i wprowadzanie czytelnika na minę. :reggie:

No ale ja nie piszę recenzji.

Z drugiej strony nie jestem raczej łan lajnerowcem i dość dokładnie opisywałem za co mi się Kena podoba. Każdy może sobie wywnioskować czy lubi podobne rzeczy w gierkach. 
 

No i zawsze można wziąć na easy,  aby się nie męczyć na tej minie:reggie:

 

Rób już te goty bo palec swędzi!

 

Odnośnik do komentarza

Ej ale przecież wszyscy wiemy że nie ma gier idealnych.
Nie musi mieć wszystkich składowych tip top aby być kozakiem bliskim 10.
Mi czesto w grach wystarczy 1 aspekt.
Czasem jest to epicka przygoda, czasem jest to rewelacyjny system walki a czasem jest to fascynująca fabuła i ciekawe postacie.
Wszystko zależy od gry.

Tak jak Balon pisał, nikt mi nie powie że uncharted ma kozackie sekcje platformowe czy topowy model strzelania/feeling broni.
Nie ma, ale ma inne plusy które sprawiają że grę całościowo odbiera się bdb.


Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Akurat Uncharted moim zdaniem to sredniak 5/10.

 

Co do zaslugiwania na 10/10 - dla mnie to kwestia emocji. Cos moze byc 9/10 z wadami, ale jak giereczka siedzi w umysle tygodniami i nie mozna sie oderwac, to dycha jak nic. Taki byl dla mnie Returnal, taki byl DOOM Eternal czy RE2 albo DMC5.

 

Natomiast Kena to 7-8/10 IMO, bardzo fajna gierka i tyle.

 

Tak czy siak - wszystko jest subiektywne, ja zachecam tylko do rozwagi i uzywania pelnej skali. Siodemka to nie obraza, to dobra ocena dla dobrej gry. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Nyu napisał:

Gdyby tak bylo, porzucalbym 80% gier, w ktorych bardzo dobrze sie bawilem, ale braklo im magicznego faktora. Stad skala. 

No ale czemu byś porzucił? Nie ma „magicznego faktora”, ale gra jest fajna to sobie przechodzisz z funem, po czym zapominasz, nie jarasz się na FPSXE i nie wymieniasz jej jako kandydata do goty. 

Odnośnik do komentarza

Ja bym do tego dodał jeszcze ilość wolnego czasu. Przykładowo ja mam straszny problem z tym i muszę cholernie dobrze się zastanowić, jak go wygospodarować w ciągu dnia. Przez to muszę złapać vibe w ciągu pierwszej godziny grania. Tak właśnie było z Wiedźminami, Tlou, Got, Keną. 

Edytowane przez ginn
Odnośnik do komentarza

No dobra to zaczynam to prosto po Disco i Vampyrze, które cisnąłem od wigilii. Na pierwszy strzał bawię się porównaniem Performance vs Fidelity i to drugie to nie tylko 30fps, ale też input lag. No bez jaj, ale serio od wcisniecia X do skoku mija ułamek sekundy. Laga czuć juz poruszajac się w menu gry xd Odpalam zatem performance i tak dalej będę grał. Normal to 'Spirit Guide'? Bo nie chce by wyszlo, ze gram na jakims jakims easy :sapek:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...