Skocz do zawartości

Hogwarts Legacy


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

Jezu, ale narzekanie. U mnie na liczniku sejwa kilkanaście godzin i dalej się świetnie bawię. Mieszam sobie główny wątek, poboczne zadania, eksplorację, odhaczanie rzeczy na mapie i zero zmęczenia materiałem. Zaznaczam, że dawno nie grałem w żadną ubigame, więc może to robi swoje. Nie jestem też jakimś hardkorowym fanem Harry'ego i spółki. Wczoraj ze dwie godziny sobie po prostu biegałem po zamku, znajdując kolejne zagadki, nowe miejscówki czy robiąc znajdźki. Jak czytam, że ktoś chciałby grę z narzuconym planem lekcji i innymi ograniczeniami, to się za głowę łapię. Dobrze, że czegoś takiego nie ma. Nie rozumiem zarzutu o martwym Hogwarcie. WTF? Uczniowie się kręcą, obrazy gadają, zbroje rycerzy reagują (a nawet mogą się między sobą zacząć napieprzać), duchy latają, instrumenty grają muzykę, wszędzie da się wejść itd. Interakcja z NPCami jest ograniczona i nie jest to oczywiście poziom Red Dead, ale na takie budowanie świata to sobie może tylko Rockstar pozwolić.

Edytowane przez wrog
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, wrog napisał:

Zaznaczam, że dawno nie grałem w żadną ubigame, więc może to robi swoje.

 

1 minutę temu, wrog napisał:

Nie jestem też jakimś hardkorowym fanem Harry'ego i spółki.

:reggie:

 

Rób grę o szkole, bez zasad szkoły. Co mogło pójść nie tak?

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Pupcio napisał:

Kurde jak 2 największe poterowce się męczą to chyba jednak mugole nie mają czego tu szukać bo z ubi type gier to może jedną na 2 lata mój mózg wytrzyma więc trzeba wybierać najlepsze:nosacz2:

Ciężkie jest życie psychofana. Lepiej zostać mugolem albo entuzjastą jak ja :gigachad:

Odnośnik do komentarza

W 2001 branża i oczekiwania były inne niż dzisiaj:oh_you:

Ten niby Bully w Hogwarts Legacy nikt nie obiecał i to tylko jakieś wydziwianie paru osób tutaj. Że wiele elementów interakcji tutaj to tylko makieta i niczemu tak naprawdę nie służy to swoją drogą. Studio i tak zrobiło kawał dobrej roboty.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Dr.Czekolada napisał:

Ten niby Bully w Hogwarts Legacy nikt nie obiecał i to tylko jakieś wydziwianie paru osób tutaj.

Nikt nie pisze że ktoś obiecywał, jeeeeeeeezuuuuuuuu. Tylko po co recenzenci wspominali, że MOŻESZ SIĘ POCZUĆ JAK UCZEŃ W HOGWARCIE 100%, skoro to jest bzdura?

Odnośnik do komentarza
Teraz, Rozi napisał:

Bigby narzekający na jakąś grę? Wiem, że wydałeś pieniążki, ale trzeba spojrzeć prawdzie w oczy.

 

Nie jest mi akurat szkoda pieniędzy. Już niejedną grę odstawiłem po paru godzinach mimo wysokiej ceny.

 

Tutaj bawię się dobrze i wciąż nie znudziło mi się zbieranie lootu, latanie miotłą, walka (która jest jedną z mocnych stron) czy personalizowanie swojego pokoju życzeń.

Jeśli za jakiś czas się to zmieni, nie będę się wahał żeby ją odstawić.

Odnośnik do komentarza
1 minute ago, Rozi said:

Widzisz, a ja mam jej powoli dosyć, bo ma okropne wady i to widać od razu.

Może masz tak jak ja, nie potrafisz się dobrze bawić w grze "tylko" dobrej? Mnie odrzucają te wszystkie "niedocenione ukryte perełki". Jedyna tego typu gra, która mi się powiedzmy, że podobała to pierwszy Kane&Lynch. A tak to te wszystkie gry 7-8 szybko mnie nudzą lub wkurzają wadami. A

tu jeszcze dochodzi wkurw fana universium, który wie co powinno być zrobione inaczej

Odnośnik do komentarza

Ja tam bawię się na razie przednio, ale racja z gry wychodzi syf i ubi. Ale jestem też mugolem. Ale chyba nikt nie pisał o gliczach w walkach. Jak mam pojedynki to namierzanie przestaje działać, paski przeciwnika znikają, tak samo obrażenia a oni przestają cokolwiek robić... Plus głos mojej postaci jest jakby był z beczki czasem xd

Odnośnik do komentarza

A zmieniałeś ton głosu? Na domyślnym działa normalnie. U mnie pod względem glitchy jest bardzo spoko, raz tylko gra scrashowała, ale jest autosave co chwilę, więc luz, aaaale komuś na Redditcie się wpadło pod mapę, a że nie ma zaimplementowanego killboxa, to podczas spadania wdupiło się automatyczne zapisanko i chłop ma po graniu :reggie: Róbcie manualne zapisy, najlepiej na dwóch slotach.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Rozi napisał:

Tylko po co recenzenci wspominali, że MOŻESZ SIĘ POCZUĆ JAK UCZEŃ W HOGWARCIE 100%, skoro to jest bzdura?

 

To są słowa, które można bardzo różnie interpretować, kwestia wyobraźni, ale też jej nadmiaru. Czy Ty czasem nie za dużo oczekiwałeś i stąd zawód? Ja tam czuję się jak uczeń w Hogwarcie na 100% i nawet plan lekcji mi niepotrzebny. 

 

Apropo bugów, to gra jest pod tym względem bardzo wdzięczna. Na przykład to poniżej to wcale nie jest żaden błąd, tylko zaczarowany, bardzo wygodny fotel. It's not a bug, it's magic.

Spoiler

1864f90999759-screenshotUrl.thumb.jpg.16e9f3ed9c37d958ebe886208a7b83f9.jpg

 

Edytowane przez Brolin
Odnośnik do komentarza

Jeszcze w to nie grałem, ale z tego co widzę po opiniach Roziego twórcy niestety poszli po najmniejszej linii oporu projektując gameplay i oparli się na tych raczyskach jak Assasssiny, które są IMO już kompletnie niegrywalne. 

Sam oczekiwałem tutaj trochę coś w stylu Bully (aż się płakać chce jak się pomyśli, na jakim poziomie kiedyś były gry).

Niestety twórcy gier robią dzisiaj wszystko, żeby zatrzymać gracza przy danym tytule na jak najdłużej, żeby gra nie trafiła za szybko do drugiego obiegu i wrzucają masę niepotrzebnych pierdół jak te szmaty, które zbieracie po jaskiniach w tej grze. 

Niemniej tytuł obadam dla samego klimatu, ale mam swój patent na takie gry - jadę główny wątek i zadania poboczne, bez przesadnej eksploracji :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...