Skocz do zawartości

PS5 premiera, preorder i ogólna szajba :]


nero2082

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

8 minut temu, eX4cT_PL napisał:

To nie forum graczy, tu się preordery sprzedaje za 4 tys zł.

 

Trochę beczunia, zarzucanie Polskiej mentalności bo gracz jest oburzony że przez Janusza nie może kupić konsoli na premierę, ale sprzedaż konsoli w zawyżonej dwu krotnie cenie to już mistrz strategii, marketingu i ekonomista najwyższych lotów XD

Część z was chyba nie rozumie o co tu się rozchodzi, owszem, wolny rynek, każdy mógł sobie zrobić 10 pre orderów i sprzedać 9 po zawyżonej cenie, po prostu pewnych rzeczy nie mówi się publicznie a na pewno nie na forum fanów którzy pojechaliby i 300 km po gre czy konsolę by ją mieć jak najszybciej, bezczelność, chamstwo, nic innego.

Chwalenie że ktoś kupi coś taniej i sprzeda drożej, k.u.rwa, EKONOMIŚCI, lećcie kupować na aliexpress i sprzedawać na Allegro tak jak aktualnie 3/4 Allegro wygląda, tylko nie przepłacajcie z wysyłką, zaznaczcie że wysyłka z Chin, odejdą wam koszty dostawy!! 

 

Tak jak ten Pan mówi.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, eX4cT_PL napisał:

To nie forum graczy, tu się preordery sprzedaje za 4 tys zł.

 

Trochę beczunia, zarzucanie Polskiej mentalności bo gracz jest oburzony że przez Janusza nie może kupić konsoli na premierę, ale sprzedaż konsoli w zawyżonej dwu krotnie cenie to już mistrz strategii, marketingu i ekonomista najwyższych lotów XD

Część z was chyba nie rozumie o co tu się rozchodzi, owszem, wolny rynek, każdy mógł sobie zrobić 10 pre orderów i sprzedać 9 po zawyżonej cenie, po prostu pewnych rzeczy nie mówi się publicznie a na pewno nie na forum fanów którzy pojechaliby i 300 km po gre czy konsolę by ją mieć jak najszybciej, bezczelność, chamstwo, nic innego.

Chwalenie że ktoś kupi coś taniej i sprzeda drożej, k.u.rwa, EKONOMIŚCI, lećcie kupować na aliexpress i sprzedawać na Allegro tak jak aktualnie 3/4 Allegro wygląda, tylko nie przepłacajcie z wysyłką, zaznaczcie że wysyłka z Chin, odejdą wam koszty dostawy!! 

 

 

I właśnie jak tego typu żale czytam to mi ręce opadają.

 

Przecież każdy, jak piszesz, "gracz" mógł zamówić preorder, dokładnie tak samo jak ten mityczny "Janusz". Skoro tego "gracz" nie zrobił, to widocznie mu nie zależało na PS5.

 

A teraz w internecie potok łez, bo jakiś mityczny "gracz" nie zagra na PS5 w dniu premiery, bo złowrogi "Janusz" przyszedł i wydarł "graczowi" sprzed nosa ostatnie pudełko. No przecież to dramatyzowane bzdury jakieś.  

 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Z jednej strony wolny rynek i niech każdy sobie kombinuje jak chce, z drugiej strony jest to lekka patologia ;) i szara strefa więc proponuje po prostu nie poruszać tego tematu. Szczególnie że narracja z jednej strony jest ty Cebulaku (bo nie udało się kupić konsoli i zdenerwowanie jest bo przecież ktoś jest super  fanem) a z drugiej hahah ty frajerze kupie 10 następnym razem (bo jednak polska mocno, golić lamusów) i to jest problem a nie to że ktoś robi zarobi na 10 preorderach.

 

Tak więc dopóki nie nauczymy się dyskutować w sposób kulturalny lepiej nie poruszać tego tematu ;) 

 

edit: Ja zrezygnowałem z preordera zamiast go jednak wziąć i sprzedać bo właśnie nie chciało mi się użerać z bandą rozżalonych, roszczeniowych ludzi z internetu którym się należy, a ja jestem zły bo chce sprzedać.

Edytowane przez kislawa
Odnośnik do komentarza

Słuchajcie byłem po siłowni, w Polsce, polazłem sobie na mokrą saune nie i siedział tam taki typowy klap socjalista gracz w mordę je.bany i zaczął tam napier.dalać że jakby zobaczył gościa co plejkę sprzedaje po 4 kafla to by go zabił nie no i wiecie i tak dalej. Napier.dalał że nie nawidzi kapitalizmu i tak dalej i tak dalej. Ja myślę sobie tak? Czekaj klapie jeszcze zobaczymy.

No i słuchajcie, następnego dnia byłem z Pipolinio na mieście w Warszawie nie, Pipolinio jest kapitalistą nie i patrzymy a ten klap wychodzi rozumiecie z Perfect Blue razem ze swoją dziewczyną, fajna dupa. Ja mówię czekaj ku.rwa i tak... zaszliśmy go od tyłu ja go powaliłem na ziemię tą sonowską ku.rwę i go trzymam nie, a Pipolinio podszedł do jego panienki fajna dupa jeszcze raz podkreślam i tak, ja trzymam tego gracza mówię patrz ku.rwo co teraz będzie patrz się na swoją zdzirę nie i wiecie Pipolinio nawet nic nie musiał robić tylko wyciągnął swoją gałe ze spodni  ta dziewczyna gracza jak to dziewczyna gracza nie, zobaczyła wielką kapitalistyczną gałe, mokro jej się zrobiło i oddała mu się słuchajcie na tym pie.rdolonym polskim chodniku w Warszawie  i zaczeła mu ssać, a ten klap którego trzymam: przestań mu ssać niech ci nie będzie tak dobrze z tym zaradnym człowiekiem proszę przestań mu ssać, chociaż udawaj ze cię gwałci niech ci nie będzie tak dobrze z tym kapitalistą nie. No i Pipolinio z nią skończył, spuścił jej się do ryja ku.rwa do nosa do dupy, wszędzie jej się spuścił i ja tego gracza puściłem nie i ten debil zamiast nie wiem pójść na policję czy coś on tą dziewczynę zaczął napier.dalać cegłami no zabił ją w końcu. My z Pipolinio siedzimy sobie na krawężniku śmiejemy się z niego palimy sobie blanta i ten klap ku.rwa się poderwał w naszym kierunku skoczył my się odsuneliśmy wskoczył na jezdnie rozjechała go ciężarówka fajnie nie? Rozjechała go ciężarówka i zdychał jeszcze go patykami ku.rwa tykaliśmy je.banego klapa. Pipolinio się śmiał ja się śmiałem i obaj poszliśmy na saunę. 

  • Plusik 1
  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, LeifErikson napisał:

 

I właśnie jak tego typu żale czytam to mi ręce opadają.

 

Przecież każdy, jak piszesz, "gracz" mógł zamówić preorder, dokładnie tak samo jak ten mityczny "Janusz". Skoro tego "gracz" nie zrobił, to widocznie mu nie zależało na PS5.

 

A teraz w internecie potok łez, bo jakiś mityczny "gracz" nie zagra na PS5 w dniu premiery, bo złowrogi "Janusz" przyszedł i wydarł "graczowi" sprzed nosa ostatnie pudełko. No przecież to dramatyzowane bzdury jakieś.  

 

Zrobiłem pre order i nie dostanę konsoli na premierę.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, kislawa napisał:

edit: Ja zrezygnowałem z preordera zamiast go jednak wziąć i sprzedać bo właśnie nie chciało mi się użerać z bandą rozżalonych, roszczeniowych ludzi z internetu którym się należy, a ja jestem zły bo chce sprzedać.

 

A ja właśnie ze względu na to, co się teraz dzieje, w życiu bym nie sprzedawał preordera, tylko poczekał do premiery, odebrał i patrzył co się dzieje na rynku (gdybym go kupił na handel, ale wziąłem dla siebie).

Kupiłbym paczkę popcornu w dzień premiery, przegryzał i patrzył jak się ludzie żrą w internetach. Przecież to kabaret jakiś. :yao:

Edytowane przez LeifErikson
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, eX4cT_PL napisał:

Zrobiłem pre order i nie dostanę konsoli na premierę.

 

I tak doskonale znasz wolumeny produkcji i dystrybucji PS5 oraz intencje zakupowe osób zamawiających preordery, że problem z dostępnością w swoim sklepie bez żadnego problemu od razu połączyłeś z tymi upiornymi "Januszami"? Na moje oko "trochę" upraszczasz, bo jeśli popyt przewyższa podaż, to każdy nabywca (bez względu na intencje) może tak samo doświadczyć problemów z dostępnością. 

Odnośnik do komentarza

No takie cyrki zeby zgarnac pare stowek to dziadowanie i cebulactwo, a nie tak jak niektorzy uwazaja smykalka do interesow XD Dodatkowo bicie kuca pod to nadaje sie do wklejenia na grupy facebookowe madek. Z drugiej jednak strony ludzie potrafia sie awanturowac o naklejki na swiezaki i przez 5 lat wspominac jak im kasjerka w kfc wydala 3zl reszty wiecej niz powinna wiec bez przesady. Typ wylozyl z miejsca hajs na obie konsole, bo inaczej nie dalo sie zamowic, i tyle. Poza tym prawdziwi F A N I M A R K I niech nie opowiadaja bajek ze nie byli w stanie sie zalapac na preorder bo konsole wisialy na sklepach dobrych kilka dni, pozniej MM rzucial jechac kilkaset sztuk na allegro, pozniej konsole wrocily do sklepow z anulowanych/nieoplaconych zamowowien. Takze tego

 

Niektorzy sie spinaja jakby pipolino wykupil caly naklad ps5 na Polske za pieniadze ktore zebral na dzieci z nowotworem. A poza tym jego preorder, ktory wymieni na apartament w Wawie, jest tak samo "pewny" jak nasze. W obecnej sytuacji to pewni konsoli na premiere moga byc tylko ci co faktycznie 19ego ta konsole beda trzymac w lapach a nie ci z preorderami :yao:

 

btw u Niemiaszkow juz wystawiaja 

 

Czyli sklepy juz chyba maja na magazynach, nasze tez. Nie slychac nic o mniejszej dostepnosci niz planowali takze moze bedzie git:problem:

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Problem polega na tym, ze tym razem trzeba bylo sie wykazac sprytem i szybkoscia przy zakupie preordera. Sony zbyt pozno wyjechalo z preorderami w dodatku liczby sa bardzo znikome. Ktos kto ma rodzine, obowiazki, prace mogl sie poprostu zagapic. Wszystko sie rozeszlo w chwile doslownie. Tez moglbym sie pozegnac z pleyjka, gdybym myslal jak ex4ct.

Odnośnik do komentarza
27 minutes ago, LeifErikson said:

 

I właśnie jak tego typu żale czytam to mi ręce opadają.

 

Przecież każdy, jak piszesz, "gracz" mógł zamówić preorder, dokładnie tak samo jak ten mityczny "Janusz". Skoro tego "gracz" nie zrobił, to widocznie mu nie zależało na PS5.

 

A teraz w internecie potok łez, bo jakiś mityczny "gracz" nie zagra na PS5 w dniu premiery, bo złowrogi "Janusz" przyszedł i wydarł "graczowi" sprzed nosa ostatnie pudełko. No przecież to dramatyzowane bzdury jakieś.  

 

W momencie pre orderów ps5 był ogromny fud na tą konsole 

Co jeden przygłup wymyślał jakieś próblemy a to,że wstecznej nie ma ,a to ,że Smart delivery nie działa xd

A to konsola nie istnieje xd

A to gej pas to przyszłość xd

 

 

Po tym jak większość z tego okazało się tatalna bzdurą przypomnieli sobie o ps5 xd

Teraz wieki żal na forum ,w takiej Polsce i tak było o niebo lepiej miałeś 3 dni na zrobienie pre ordera nie 15 minut jak na Amazon UK .

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Teraz, MEVEK napisał:

Problem polega na tym, ze tym razem trzeba bylo sie wykazac sprytem i szybkoscia przy zakupie preordera. Sony zbyt pozno wyjechalo z preorderami w dodatku liczby sa bardzo znikome. Ktos kto ma rodzine, obowiazki, prace mogl sie poprostu zagapic. Wszystko sie rozeszlo w chwile doslownie. Tez moglbym sie pozegnac z pleyjka, gdybym myslal jak ex4ct.

 

Wut? Ja kupiłem na lajcie w przerwie w pracy pod koniec dnia, w którym preordery wjechały do sieciówek. Byly dostępne cały dzień 17 września, a później jeszcze dodatkowe rzuty parę razy. 

 

Jeżeli "fan marki" nie potrafił tego ogarnąć, no to sorry, ale na moje oko marny z niego "fan marki". ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja tylko odnośnie kupowania taniej i sprzedawania drożej to wkleję art. 133 kodeksu wykroczeń:

 

§ 1. Kto nabywa w celu odprzedaży z zyskiem bilety wstępu na imprezy artystyczne, rozrywkowe lub sportowe albo kto bilety takie sprzedaje z zyskiem podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

 

Jak widać bardzo podobne zachowanie dot. imprez masowych jest u nas traktowane jako wykroczenie, przy czym pewnie w podobnym wątku odnośnie kupowania biletów na koncert też byłaby mowa o tym, że zaradni kupili 10 biletów i teraz odsprzedają, a kto nie zdążył to jego sprawa.

 

Edytowane przez Xoltro
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, LeifErikson napisał:

 

Wut? Ja kupiłem na lajcie w przerwie w pracy pod koniec dnia, w którym preordery wjechały do sieciówek. Byly dostępne cały dzień 17 września, a później jeszcze dodatkowe rzuty parę razy. 

 

Jeżeli "fan marki" nie potrafił tego ogarnąć, no to sorry, ale na moje oko marny z niego "fan marki". ;)

Zgadza sie.Ja zamówiłem 18 wrzesnia rano z me wersje Digital.Inna sprawa czy dostane konsole,ale jak narazie nie anulowali.Trzeba byc dobrej mysli..

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...