Skocz do zawartości

PS5 premiera, preorder i ogólna szajba :]


nero2082

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Xoltro napisał:

Pewnie nie, ale to co się obecnie dzieje to jest naprawdę jakaś żenada xddd. Nie dziwie się ludziom, że zamawiali 3 ps5 z 3 różnych sklepów bo co z tego, że zamówiłeś stosunkowo wcześniej jak może się okazać, że konsoli i tak nie dostaniesz bo akurat dany sklep dostanie bardzo mało tych konsol na premierę. 

Dokładnie, niestety to nie wina sklepów bo te pewnie nie wiedziały ile sztuk dostaną, ja sam zamówiłem 2 sztuki (jedna dla kumpla, ale wiadomo że ja mam pierwszeństwo :)) żeby było mniej stresu przed przemierą.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 6,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

24 minuty temu, creatinfreak napisał:

Mi się wydaje, że też tych konsol albo nie ma albo jest garstka. Pewnie będzie tak, że konsole z nieodebranych preorderów trafią po tygodniu do sprzedaży online. Czyli będzie trzeba mieć duże szczęście aby w tym roku dostać ps5.

 

Może pozwolą pracownikom je sobie wziąć i wystawić na olx z przebitką ;) Biorąc pod uwagę to, że (podobno) markety miały wziąć po kilka sztuk na sklep, a sklepów jest przecież trochę w Polsce, to może wystarczy tylko trzymać rękę na pulsie i obserwować rynek. Myślę, że informacja o dostępności dość szybko pokaże się na portalach branżowych albo tutaj na forum. Jakiś czas temu był news o tym, że wersja bez odtwarzacza jest znów w sprzedaży. Najpierw pewnie muszą najpierw ogarnąć zmianę z odbioru osobistego na wysyłkę, a potem zajmą się tym co zostało.

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Xoltro napisał:

No wiesz ja mam z jednego sklepu informacje z poziomu osoby, która raczej jest bardzo zorientowana w temacie - żaden sprzedawca punktu stacjonarnego tylko osoba pracująca w siedzibie na wyższym stanowisku i mówi, że oni nic nie wiedzą. Nie mają pojęcia ile będą mieć konsoli w ogóle i prawdopodobnie nie pokryją nawet dość wczesnych preorderów nie mówiąc o takich zrobionych pod koniec dnia kiedy te preordery ruszyły. To jest sklep, który raczej jest jednym z pewniejszym i ma lepszy PR ze wszystkich w Polsce. Sam mam tam preorder i raczej jasno mi powiedział, żebym sobie szukał innej opcji albo czekał na 2021. Tutaj też już są wiadomości, że MM odwołuje ludziom preordery więc dostępność jest bardzo słaba jeżeli dzieją się takie rzeczy. 

Chodzi o sklep który dawał rabat -100 na konsole?

Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, Xoltro napisał:

Ale naprawdę bawi mnie trochę polityka sony pod tym względem, że chcieli zrobić premierę w tym samym czasie co xbox, co jest oczywiste bo ludzie podejmą decyzję w okresie premiery w większości czy w tej generacji kupują ps5 czy xbox. Niektórzy z nich skłaniali się ku ps5, to przez to, iż są ogromne problemy z dostępnością mogą kupić xboxa i ps5 nie kupić w ogóle albo bardzo odwlec w czasie. Najśmieszniejsze jest to, że sony jakby w ogóle się tym nie przejmowało i miało to kompletnie w dupie, podczas gdy jestem pewny, że obecna sytuacja odbije się na pewno negatywnie finansowo na nich i wyszliby na tym dużo lepiej, gdyby byli w stanie pokryć cały popyt na ich konsolę w dniu premiery. 

Polska dla Sony nie jest jakimś ogromnym rynkiem, pamietaj o tym

Odnośnik do komentarza

 

https://spidersweb.pl/2014/09/playstation-4-sprzedaz-w-polsce.html

 

Powyzej żnalazłem info, ze podczas premiery w Polsce sprzedało się około 100 tys ps4 (co moim zdaniem jest dobrym wynikiem). Jesli załozyc, ze do chwili obecnej posiadaczy konsoli Sony znad Wisły jest około 565 tys, to z 113 000 000 ml sprzedanych ps4 na cały świecie jest to dokladnie 0,5%. Jesli przyjąc te liczby za fakt, to uważam, ze w skali globu,  Polska dla Sony jest rynkiem bez znaczenia. :) I pewnie dlatego rzucili tak nikczemnie małą ilość ps5 na premiere.

 

 

Edytowane przez walek
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Xoltro napisał:

Ale naprawdę bawi mnie trochę polityka sony pod tym względem, że chcieli zrobić premierę w tym samym czasie co xbox, co jest oczywiste bo ludzie podejmą decyzję w okresie premiery w większości czy w tej generacji kupują ps5 czy xbox. Niektórzy z nich skłaniali się ku ps5, to przez to, iż są ogromne problemy z dostępnością mogą kupić xboxa i ps5 nie kupić w ogóle albo bardzo odwlec w czasie. Najśmieszniejsze jest to, że sony jakby w ogóle się tym nie przejmowało i miało to kompletnie w dupie, podczas gdy jestem pewny, że obecna sytuacja odbije się na pewno negatywnie finansowo na nich i wyszliby na tym dużo lepiej, gdyby byli w stanie pokryć cały popyt na ich konsolę w dniu premiery. 

https://gameonly.pl/news/mediamarkt-przyjelo-juz-50000-preorderow-na-playtation-5

 

https://gameonly.pl/news/xbox-series-x-w-mediamarkt-schodzi-znacznie-gorzej-niz-ps5

 

tak to się rozkłada

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, nero2082 napisał:

Sam mm a inne sklepy? Wiedziałem, że Polska PlayStation stoi, ale nie sądziłem, że aż taki popyt jest.

Odnośnik do komentarza

MM było dla mnie pierwszym wyborem przy składaniu preordera (bo taka duża sieć to pewnie dostanie najwięcej sztuk), ale zakładając, że pomyślała tak większość zamawiających, to paradoksalnie mogłoby to być powodem niezaspokojenia popytu. :yao:

 

Ja tam jednak w nich wierzę, że ogarną. :) Żadne info odnośnie zamówienia jeszcze nie napłynęło (ani odnośnie jego statusu, ani formy odbioru, a mam osobiście w sklepie). 

Edytowane przez LeifErikson
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...