Skocz do zawartości

PS5 premiera, preorder i ogólna szajba :]


nero2082

Rekomendowane odpowiedzi

Taką wiadomość dostałem z neonetu :)

Cytat

Z przykrością informujemy, iż zgodnie z nowymi rozporządzeniami, wybrany sklep od soboty będzie nieczynny.
Zamówienie możemy przekształcić na dostawę kurierem do domu. Możliwe formy płatności to przelew tradycyjny lub za pobraniem.
Prosimy o wiadomość zwrotną z Państwa decyzją.

 

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 6,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

7 godzin temu, kislawa napisał:

Ja do dziś pamietam jak chciałem na premierę ps4 sprzedać je na forum 100zl drożej bo w amoku opłaciłem dwa zamówienia to mnie wszyscy zwyzywali od januszy i cebulaków i dostalo się mojej mamie nawet. 

100 zeta, ty Januszu przebrzydły :)

Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, _Red_ napisał:

Ja dostałem dziś odpowiedź z infolinii MediaMarkt że odbiór będzie zgodnie z planem. Nie wiem czy jakis jeden kasjer zostanie na dyżurze wydawać odbiory internetowe, czy co, ale no liczę, że jakos wejdę do galerii.

Ta chyba przez szyb wentylacyjny, radzę ogrywanie splinter cell pandora tomorrow. ;)

W każdym razie zapowiadają się zamieszki na ulicach tego 19. Ja na miejscu rządu już gromadziłbym wojsko bo rozwścieczeni fani ps5 nie będą brali jeńców. 

Odnośnik do komentarza

Tak czytam oststnie storny tego tematu  i chyba powinienem się o jakiś tytuł honorowy ubiegać.

 

Zamówiłem preorder w MM, opłaciłem kaucje 250 zł. Miałem zaklepaną konsolę, ale stwierdziłem że biorę jednak XSX. Chciałem za free przekazać mój preorder Wełnie (jego brat szukał), ale jak mi wytłumaczyli w MM procedurę przekazania pre to odpuściłem, anulowałem i dostałem zwrot 250 zł aby zwolnić jedną sztukę dla innego prawdziwego gracza :master:

Edytowane przez balon
  • Plusik 1
  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Xoltro napisał:

Chodzi o to, że zachowanie jest bardzo podobne. Korzystasz na ograniczonej podaży produktu - tak samo jak w przypadku biletów. Na imprezach liczba miejsc jest ograniczona w przypadku konsol ich liczba w dniu premiery również jest ograniczona. Korzystając z tego faktu kupujesz specjalnie więcej konsol po to by sprzedać je z zyskiem. Ustawodawca tego w żaden sposób nie kara bo pewnie ciężko byłoby to ująć w jakieś sensowne ramy, ale zachowanie z punktu widzenia moralnego jest w zasadzie identyczne.

 

 

W socjalizmie jakakolwiek sprzedaż z zyskiem była negatywnie oceniana pod względem moralnym i karana przez władzę ludową ;) Teraz jest kapitalizm - masz pieniądze i możliwości to je wykorzystujesz. Pomnażasz kapitał, kwestie moralne schodzą na dalszy plan. Na początku pandemii maski za 10 gr za sztukę potrafiły być sprzedawane po 100 zł. Mieszkania w dobrej lokalizacji też są dobrem reglamentowanym. W okolicy zostaje oddany blok o fajnym standardzie w dobrej lokalizacji. Część ludzi rzuciła się jak była jeszcze dziura w ziemi. Ktoś kupił mieszkanie tylko po to aby wystawić je 20.000 zł drożej. I co? I się sprzedało. Tutaj też zachowanie z punktu widzenia moralnego jest w zasadzie identyczne ;)

 

Pocieszające może być dla tych, którzy się nie załapali na swój pre-order, że te egzemplarze, które nie pójdą na sklepy pójdą pewnie przez sprzedaż internetową. Może się okazać, że będzie tego tyle, że nici ze sprzedaży konsoli ze 100% przebitką. 

 

Odnośnik do komentarza
Ciekawe czy te sztuki przeznaczone na sklep na 19.11, które jednak na sklepie się nie znajdą będą rzucone na zamówienia dopiero w dniu premiery czy jednak trochę wcześniej. 
Czytaj troche intenety, sony napisalo oficialnie ze nie ma fizicznej sprzedzy, to ze napisali ze stay home itp to tylko pretekst ze nie ogarneli zapotrzebowania i tylko preorder.

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, kaktusr napisał:

Czytaj troche intenety, sony napisalo oficialnie ze nie ma fizicznej sprzedzy, to ze napisali ze stay home itp to tylko pretekst ze nie ogarneli zapotrzebowania i tylko preorder.

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka
 

Przecież czytam internet i napisałem wyraźnie, że nie będzie fizycznej sprzedaży, a więc ciekawe czy egzemplarze, które początkowo przeznaczone były na sklepy pójdą na sprzedaż internetową dopiero 19.11 czy wcześniej. Sony nie ma nic do tego, że nie ogarnęli zapotrzebowania i mają tylko na preorder bo to kwestia indywidualna sklepów całkowicie. Niektóre sklepy pewnie sprzedały wszystko preorderowo przez neta, a inne stwierdziły, że zostawią sobie na sklep bo to napędza ludzi do przyjścia i jak nie kupią ps5, to może kupią xboxa albo coś jeszcze innego, na pewno część sklepów taka strategię zastosowała. Teraz sony nie chcąc prowokować tłumów w sklepach i przed sklepami jednoznacznie napisali, że w dniu premiery konsoli w sklepach fizycznie nie będzie się dało kupić i tyle. 

Odnośnik do komentarza

Ale naprawdę bawi mnie trochę polityka sony pod tym względem, że chcieli zrobić premierę w tym samym czasie co xbox, co jest oczywiste bo ludzie podejmą decyzję w okresie premiery w większości czy w tej generacji kupują ps5 czy xbox. Niektórzy z nich skłaniali się ku ps5, to przez to, iż są ogromne problemy z dostępnością mogą kupić xboxa i ps5 nie kupić w ogóle albo bardzo odwlec w czasie. Najśmieszniejsze jest to, że sony jakby w ogóle się tym nie przejmowało i miało to kompletnie w dupie, podczas gdy jestem pewny, że obecna sytuacja odbije się na pewno negatywnie finansowo na nich i wyszliby na tym dużo lepiej, gdyby byli w stanie pokryć cały popyt na ich konsolę w dniu premiery. 

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Xoltro napisał:

Przecież czytam internet i napisałem wyraźnie, że nie będzie fizycznej sprzedaży, a więc ciekawe czy egzemplarze, które początkowo przeznaczone były na sklepy pójdą na sprzedaż internetową dopiero 19.11 czy wcześniej. Sony nie ma nic do tego, że nie ogarnęli zapotrzebowania i mają tylko na preorder bo to kwestia indywidualna sklepów całkowicie. Niektóre sklepy pewnie sprzedały wszystko preorderowo przez neta, a inne stwierdziły, że zostawią sobie na sklep bo to napędza ludzi do przyjścia i jak nie kupią ps5, to może kupią xboxa albo coś jeszcze innego, na pewno część sklepów taka strategię zastosowała. Teraz sony nie chcąc prowokować tłumów w sklepach i przed sklepami jednoznacznie napisali, że w dniu premiery konsoli w sklepach fizycznie nie będzie się dało kupić i tyle. 

No nie wiem czy to kwestia indywidualna, każdy duży sklep ma z partnerami podpisaną umowe handlową i muszę się trzymać wytycznych.

 

Jakby Sony i Microsoft miało taką możliwość to by na pewno i po 50kk sztuk wyprodukowali, ale to nie tylko od nich zależy.

Edytowane przez iks
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, iks napisał:

No nie wiem czy to kwestia indywidualna, każdy duży sklep ma z partnerami podpisaną umowe handlową i muszę się trzymać wytycznych.

No tak dlatego żadne sklep nie sprzedaje drożej niż cena ustalona przez sony, mimo, że sprzedałoby się to jak świeże bułeczki. Do tego pewnie żaden sklep nie sprzeda fizycznie konsoli jak przyjdizesz do sklepu. Jednak wydaje mi się, że w zakresie polityki ile na sklep ile do internetu to sklepy mają duże pole manewru, jeżeli w ogóle nie mają w tym zakresie całkowicie wolnej ręki. 

4 minuty temu, iks napisał:

 

 

Jakby Sony i Microsoft miało taką możliwość to by na pewno i po 50kk sztuk wyprodukowali, ale to nie tylko od nich zależy.

Pewnie nie, ale to co się obecnie dzieje to jest naprawdę jakaś żenada xddd. Nie dziwie się ludziom, że zamawiali 3 ps5 z 3 różnych sklepów bo co z tego, że zamówiłeś stosunkowo wcześniej jak może się okazać, że konsoli i tak nie dostaniesz bo akurat dany sklep dostanie bardzo mało tych konsol na premierę. 

Edytowane przez Xoltro
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, kaktusr napisał:

Troche taki prl, a jest juz papier ? A czy bedzie ? A czy sie zalapie jak bedzie ?

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka
 

No wiesz ja mam z jednego sklepu informacje z poziomu osoby, która raczej jest bardzo zorientowana w temacie - żaden sprzedawca punktu stacjonarnego tylko osoba pracująca w siedzibie na wyższym stanowisku i mówi, że oni nic nie wiedzą. Nie mają pojęcia ile będą mieć konsoli w ogóle i prawdopodobnie nie pokryją nawet dość wczesnych preorderów nie mówiąc o takich zrobionych pod koniec dnia kiedy te preordery ruszyły. To jest sklep, który raczej jest jednym z pewniejszym i ma lepszy PR ze wszystkich w Polsce. Sam mam tam preorder i raczej jasno mi powiedział, żebym sobie szukał innej opcji albo czekał na 2021. Tutaj też już są wiadomości, że MM odwołuje ludziom preordery więc dostępność jest bardzo słaba jeżeli dzieją się takie rzeczy. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...