Skocz do zawartości

PlayStation Plus (PS+ Collection, PS+ Premium)


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

No nie ma co gadać to wielkie korpo oni z dupy nic nie wprowadzają, przemyślana strategia, teraz się wielu doładuje będzie zastrzyk kasy, a później znów co jakiś czas zrobią promocję na 25% rabatu i będziemy się cieszyć, że jest taniej, a zapłacimy +- jak teraz pełną kwotę za abo.

 

Nie wiem jaki % osób kupujących abo grają on line, ale te osoby i tak zapłacą chociaż za essentiala, żeby można było w coda, fifke, nba, gran turismo i inne gaasy pograć.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
On 8/31/2023 at 9:10 AM, Czoperrr said:

bo klient i tak zapłaci będąc uzależnionym od gier online. 

Jestem idealnym przykładem takiego klienta.

Gdybym miał za darmo jak za czasów PS3 nigdy bym nie zapłacił ale Sony stopniowo przez dekadę podnosi cenę ps Plus.

No i ugotowali mnie jak żabę,ja sobie nie wyobrażam mieć konsoli w której nie mogę grać online bo przez lata opłacałem więc dla mnie to "standard" a oni jak to korporacja wykorzystują to jak tylko mogą.

 

 

Odnośnik do komentarza

A teraz wyobraźmy sobie, że nie ma konsol/normalnego grania na PC i jest tylko "chmura" :) Pole do popisu w dymaniu graczy mieliby ogromne. O ile na cyfrę na HDD/SSD mamy jakiś wpływ to na streaming mamy wielkie ZERO. Mogą usunąć grę w każdej chwili/dojebać dodatkową opłatę co miesiąc, jakąś małą na początku itp "atrakcje/bonusy". PS5 i XSX to moje ostatnie konsole od $ony i Micro$oftu. W przyszłym roku składam nowego PC. Jedyną konsolę jaką kupię będzie pewnie następca Switcha, o ile czegoś "mądrego" nie wymyślą. 

Edytowane przez Alastor84
Odnośnik do komentarza
W dniu 4.09.2023 o 10:24, Alastor84 napisał:

A teraz wyobraźmy sobie, że nie ma konsol/normalnego grania na PC i jest tylko "chmura" :) Pole do popisu w dymaniu graczy mieliby ogromne. O ile na cyfrę na HDD/SSD mamy jakiś wpływ to na streaming mamy wielkie ZERO. Mogą usunąć grę w każdej chwili/dojebać dodatkową opłatę co miesiąc, jakąś małą na początku itp "atrakcje/bonusy". PS5 i XSX to moje ostatnie konsole od $ony i Micro$oftu. W przyszłym roku składam nowego PC. Jedyną konsolę jaką kupię będzie pewnie następca Switcha, o ile czegoś "mądrego" nie wymyślą. 

 

Jaki mamy wpływ na wersje cyfrowe? Już pojawiają się wersje deluxe i inne pierdoły, za które wołają dodatkowe opłaty. Produkcje z dystrybucji cyfrowej też znikają, a ich cena potrafi podskoczyć. To wszystko dzieje się już tu i teraz. Nowy "wspaniały" świat. Kupisz nowy komputer za 10 tyś. zł i będziesz kupował cyfrowe wersje gier za 200 zł - 300 zł? Plus aby być na bieżąco raz w roku jakiś upgrade sprzętu. Nie wiem czy chmura z abonamentem nie wyjdzie taniej...

Odnośnik do komentarza

Znikają ze sklepu , ale jak kupiłeś i masz na dysku to zagrasz. W przypadku chmury nie ma takiej opcji. Pojawiają się wersje deluxe itp, ale nadal można grać w podstawową wersję. Miałem na mysli to że jak będzie chmura to mogą wpaść na różne "rozwiązania/pomysły".  Pomimo tego że zapłaciło się np 300zł za grę, to co miesiac aby uruchomić grę mogą wprowadzić jakąś opłatę np 30zl. To tylko przykład, być może skrajny, ale cholera wie co korpo do "łba strzeli". 

Edytowane przez Alastor84
Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, Alastor84 napisał:

Znikają ze sklepu , ale jak kupiłeś i masz na dysku to zagrasz. W przypadku chmury nie ma takiej opcji. Pojawiają się wersje deluxe itp, ale nadal można grać w podstawową wersję. Miałem na mysli to że jak będzie chmura to mogą wpaść na różne "rozwiązania/pomysły".  Pomimo tego że zapłaciło się np 300zł za grę, to co miesiac aby uruchomić grę mogą wprowadzić jakąś opłatę np 30zl. To tylko przykład, być może skrajny, ale cholera wie co korpo do "łba strzeli". 

 

Niestety aby pograć w chmurze, np. geforce now, już trzeba zapłacić za możliwość gry (miesięcznie albo na pół roku / rok) + opłatę za grę 200-300 zł. Na początku w F76 też oferowali obowiązkowy abonament pomimo zakupu fizycznej kopii, WoW praktycznie tylko na tym bazuje, new world od amazona chyba też woła o abonament. Z punktu widzenia wydawców gry jako usługi czy usługi strumieniowania to lepsze rozwiązanie niż cykliczne większe wpływy przy premierach produkcji. Lepszy stabilny strumień dochodów. Dymanko już jest, a będzie pewnie większe. Przy tym stanie wydaje mi się, że granie w chmurze może być o tyle lepsze, że nie muszę inwestować w sprzęt i jego modernizacje. Póki co takie Ubi oferuje gry w swoim abonamencie w wersjach dopakowanych wszystkimi dodatkami ale z biegiem czasu pewnie się to zmieni i pomimo abonamentu będzie trzeba płacić za dodatki.

Odnośnik do komentarza

W sumie to mi ten Plus do niczego nie potrzebny.
4/5 gierek singlowych rocznie, mało co z plusa ogrywam bo jestem na bieżąco.

Z tego co widzę to ceny gier zwłaszcza starszych nadal trzymają te same śmieszne ceny 120-250 TL w promo.
Wiec nadal będzie warto łyknąć jakieś perełki w cyfrze za grosze.
Sinking city deluxe ostatnio kupiłem za 3 dyszki.

Odnośnik do komentarza

A jeszcze a propos tureckiego sklepu: przed premierą cena Baldurs Gate 3 ustalona była na 699 TL (za standardowe wydanie), zaraz po premierze: 1249.

Podobnie wyglądała sprawa ze Spiderman 2 - kupiłem za 799 TL a teraz jak widzę 1500.

Wcześniej tak samo wyglądała sytuacja z FFVI.

Cieszę się, że dwie pierwsze udało się kupić po niższych cenach.

Odnośnik do komentarza

Dobra kurde zaraz kumpla Turka zapytam, to będę miał info U ŹRÓDŁA xd Stay tuned.

 

edytka bo szybko dostępny był:

oficjalnie MINIMALKA to ponad 11k lirów, a jak ktoś robi na czarno to właśnie to minimum ma na papierze (o ile ma papier) a ewentualne więcej to pod stołem. Ale żaden frajer poza menelami i uchodźcami nie będzie robił za mniej przy tamtej inflacji i obecnej minimalce.

Także tego, polegam na info z pierwszej ręki od mieszkańca ;)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...