Skocz do zawartości

PlayStation Plus (PS+ Collection, PS+ Premium)


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Abonamenty są do dupy, już dawno się przekonałem, że jak ogarniasz więcej platform, a gry wypadają po czasie z abo, po prostu warto je kupić - tak zrezygnowałem na stałe z GP PC, PS Plus pewnie wrócę na Essential - to wystarczy. 

Czuć też lekki spadek chyba na GP/ Plus, co nie? Bardzo dobrze - cyfra/pudło na stałe > jakikolwiek abo, zawsze i wszędzie. 

3 godziny temu, LukeSpidey napisał:

Fakt faktem, że będzie fchuy drogo. W związku z powyższym zrezygnuję z Premium i przejdę na Extra zakupiony oczywiście w promocji. Pierwsza większa będzie się pewnie szykować na Black Friday. 

Od 10 lat kupuje Plus tylko i wyłącznie tego dnia xD. 

Odnośnik do komentarza

"umrom na śmierć"

 

 

co poniektórzy widzę odlatują, chuja osłabną, ludzie trochę popierdolą na socialach, a karawana będzie jechać dalej

 

może ilość subskrybentów trochę spadnie jak dalej będą chujowiznę wrzucać do subskrypcji, wystarczy kilka lepszych wrzutek i pójdzie wszystko w zapomnienie jak np. gry za 80$ a kasa im sie będzie zgadzać

 

osobiście wraz z podwyżką oczekuje więcej wrzutek day one multiplatform, bo o first party zapomnijcie, to się nigdy nie wydarzy

Odnośnik do komentarza

No niestety tak wygląda konkurencja w tej generacji, zamiast walczyć o klienta promocjami i obniżkami to patrzenie gdzie można jeszcze coś wydoić. Sony podniosło cenę PS5, cyk parę miesięcy później Xbox podrożał, MS podwyższył cenę GP, cyk Sony zrobiło to samo tylko w większej skali bo może sobie na to pozwolić. Ciekaw jestem jak to będzie wyglądało jak Sony wyda te wszystkie GaaSy, czy to będzie wszystko F2P? Bo jeśli będą dobre i miały sensowną ilość graczy to z tego najniższego abonamentu pewnie część osób zrezygnuje bo i tak będzie miało dostęp do gierek online.

Odnośnik do komentarza

Jak teraz najtaniej kupić plusa? Tylko kupno zdrapek a plusa ze sklepu pss?

Z racji że gram dużo w coopie online to musze i tak go mieć więc wole dokupić jeszcze z 3 lata tak abym przejechał na tej generacji do końca(a mam teraz na 2 do przodu).

Gdybym nie dzielił plusa na bułe to pewnie przeszedłbym już na pc bo z perspektywy czasu za samo granie online na konsolach płaci sie w opór hajsu

Odnośnik do komentarza

Poprawcie mnie Panowie jeśli się mylę, mam teraz Premium do marca 2024, chce przedłużyć o kolejny rok ale o wersje Extra.

W zarządzaniu subskrypcja mam:
50eb0456ff4308c806bbffe2ea5e6082.jpg
Wybieram Extra:
b84351194b52ffa124c890bd946f37aa.jpg

I co dzieje się dalej:
f56fec44960da7d851efeaf07ca35fa5.jpg
d04030f3c666c4925aeb07b7a1ecf960.jpg

Mogę kupić tylko kolejna na rok ale Premium Nie chce dłużej Premium chce na kolejny rok kupić extra ale albo jestem ślepy albo się nie da.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, łom napisał:

No niestety tak wygląda konkurencja w tej generacji, zamiast walczyć o klienta promocjami i obniżkami to patrzenie gdzie można jeszcze coś wydoić. Sony podniosło cenę PS5, cyk parę miesięcy później Xbox podrożał, MS podwyższył cenę GP, cyk Sony zrobiło to samo tylko w większej skali bo może sobie na to pozwolić. Ciekaw jestem jak to będzie wyglądało jak Sony wyda te wszystkie GaaSy, czy to będzie wszystko F2P? Bo jeśli będą dobre i miały sensowną ilość graczy to z tego najniższego abonamentu pewnie część osób zrezygnuje bo i tak będzie miało dostęp do gierek online.

 

Różnica jest taka, że MS aż tak drastycznie nie podniosło ceny jak Sony. Tutaj w chuj po bandzie poszli, ale ja to wiem od samego początku premiery tej generacji, że nie po drodze im z konsumentami i wolą jebać na hajsy, bo mogą. Moja konsolka była, nie wiem, może z 10 razy włączana i to tylko Returnal był ogrywany. Mając teraz w głowie zakodowane jakie ma podejście sony do graczy, no to sorry, wolę iść do konkurencji gdzie jest przyjazna wobec graczom, a i mają lepszą ofertę w postaci GP. A całe życie byłem team sony. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Faka napisał:

Różnica jest taka, że MS aż tak drastycznie nie podniosło ceny jak Sony.

Napisałem o tym "MS podwyższył cenę GP, cyk Sony zrobiło to samo tylko w większej skali bo może sobie na to pozwolić", przy takiej sprzedaży konsol i dziwnych ruchach MSu to mogą robić co chcą. Przypomnę tylko jak to wyglądało w erze PS2/Xbox/GC czy nawet PS3/X360 gdzie jak tylko widać było przewagę sprzedaży którejś konsoli to promki od razu wchodziły i to pociągało obniżki u konkurencji (z tego co pamiętam pierwszy X w ciągu roku ze 100$ poszedł w dół a za nim reszta konsol, GC to w Polsce był po 400zł z 2-3 lata po premierze). A teraz? Ten czarny Series S z dyskiem 1TB to na luzie powinien być poniżej 300$, jak chcą sprzedać więcej Series X to też powinni zejść z ceną (i w tym momencie mogą sobie na luzie na to pozwolić) ale widocznie są zadowoleni z tego jak to działa.

Odnośnik do komentarza
7 minutes ago, łom said:

Napisałem o tym "MS podwyższył cenę GP, cyk Sony zrobiło to samo tylko w większej skali bo może sobie na to pozwolić", przy takiej sprzedaży konsol i dziwnych ruchach MSu to mogą robić co chcą. Przypomnę tylko jak to wyglądało w erze PS2/Xbox/GC czy nawet PS3/X360 gdzie jak tylko widać było przewagę sprzedaży którejś konsoli to promki od razu wchodziły i to pociągało obniżki u konkurencji (z tego co pamiętam pierwszy X w ciągu roku ze 100$ poszedł w dół a za nim reszta konsol, GC to w Polsce był po 400zł z 2-3 lata po premierze). A teraz? Ten czarny Series S z dyskiem 1TB to na luzie powinien być poniżej 300$, jak chcą sprzedać więcej Series X to też powinni zejść z ceną (i w tym momencie mogą sobie na luzie na to pozwolić) ale widocznie są zadowoleni z tego jak to działa.

To samo Switch, który już jest na końcu swego życia a kosztuje nadal sporo siana. 

Odnośnik do komentarza

Młody rynek był o wiele bardziej bezlitosny i każdy w zasadzie walczył o nim o przetrwanie. Dziś każdy z trzech graczy wygodnie rozsiadł się na swoim miejscu, nikomu nie grozi bankructwo i wszyscy zarabiają na swoich platformach, więc jest mniejsze ciśnienie na agresywną konkurencje. No i sama rola sprzedaży hardware'u straciła na znaczenie, kiedyś sprzedaż konsol była w zasadzie wszystkim, dzisiaj już niekoniecznie. 

Odnośnik do komentarza

To trochę wygląda tak, że pokolenie nastolatków które dorastało w czasach ps1/ps2, nie zarabiało więc bardziej patrzyło, jak wydaje te pieniądze, więc promocjami się walczyło.

Teraz te nastolatki są już dorosłe, zarabiają i dalej są głównym targetem, tylko tym razem mają kasę, więc nie potrzeba obniżek, bo i tak wydadzą te pieniądze jak chcą konsole czy grać w porty gier z młodości.

 

Jeszcze z 10 lat i pokolenie fortnite wchodzi do gry, wtedy premiera singlowej gry to chyba będzie święto

  • This 1
Odnośnik do komentarza
22 minutes ago, wojtas011 said:

To trochę wygląda tak, że pokolenie nastolatków które dorastało w czasach ps1/ps2, nie zarabiało więc bardziej patrzyło, jak wydaje te pieniądze, więc promocjami się walczyło.

Teraz te nastolatki są już dorosłe, zarabiają i dalej są głównym targetem, tylko tym razem mają kasę, więc nie potrzeba obniżek, bo i tak wydadzą te pieniądze jak chcą konsole czy grać w porty gier z młodości.

 

Jeszcze z 10 lat i pokolenie fortnite wchodzi do gry, wtedy premiera singlowej gry to chyba będzie święto

Póki co nie jest tak źle jakby mogło się wydawać. W tym roku wyszło wyjątkowo dużo świetnych gier dla pojedyńczego gracza. Problemem natomiast są abonamenty i rosnące w nieskończoność ceny bo klient i tak zapłaci będąc uzależnionym od gier online. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Póki co nie jest tak źle jakby mogło się wydawać. W tym roku wyszło wyjątkowo dużo świetnych gier dla pojedyńczego gracza. Problemem natomiast są abonamenty i rosnące w nieskończoność ceny bo klient i tak zapłaci będąc uzależnionym od gier online. 
No tak bo jeszcze tacy jak my graja w te gry, ale ile jeszcze będziemy?

Następni w kolejce do opuszczenia szkół i zaczęcia pracy wiec zarabiania swoich pieniędzy to pokolenie gta online czy właśnie fortnite.
Większość pewnie nie wie, ze w gta sa misje dla jednego gracza, a ich ulubionym zajęciem jest kupowanie season passa z karty kredytowej rodzicow do gier f2p.

I raczej ich preferencje się nie zmienią bo przecież naszym znajomy ze szkół którzy grali tylko w fify tez się nie zmieniły i dalej to robią, czasem dokupią jakiś modny duży tytuł który i tak nie skończą.
Odnośnik do komentarza

Ja dzięki tej podwyżce zmieniam zupełnie swoje podejście do plusa. Wcześniej zawsze miałem wykupiony na rok, gierki wpadały i w multi też się pograło. Skończyło mi sie premium, a że grałem tylko w diablo to miesiąc po miesiącu brałem essentiala czekając na jakąś promkę extra. Teraz to pierdole, będę grał multi to będę kupował essentiala, będę grał single to olewam plusa, wpadnie coś ciekawego do extra/premium to też się kupi. Przeżucam się na miesięczny wybór plusa czy go brać, a jak tak to którego i to tyle.

 

BTW

 

Co do growych subskrypcji ponoć rynek w USA już się nasycił i przestał rosnąć więc pewnie chcą teraz doić subskrybentów jak najmocniej. Skoro jest tak w USA to pewnie w reszcie świata podobnie.

 

 

https://www.pushsquare.com/news/2023/06/ps-plus-game-pass-subscription-growth-has-totally-stalled-in-usa

Edytowane przez PanKamil
  • This 1
Odnośnik do komentarza

ależ pyszny ten kebab z Bodrum :cool2: Deluxe przedłużone do 2028, mam spokój z tymi chujcami do tego czasu, roczna przedłużka z Turcji wychodzi jakieś ~70zł 

 

zrobili ogromne schody teraz bo cinkciarz po części zablokowany (jak odpięliście kartę z konta to nie można dodać z powrotem, a jak karta jest to nie da się ściągać gier) , utrudnili zakładanie konta PSN na Turcję, no i trzeba mieć revolut+turecki numer tel+turecką kartę, obejście tego to minigierka sama w sobie :P ale da się, ja do samego dodawania funduszy do portfela jechałem ze sprawdzonego windscribe vpn z telefonu i dodawałem środki przez store na www

 

---

 

opisy są zawiłe ale działają

 

https://www.pepper.pl/dyskusji/poradnik-zakup-ps-w-turcji-713820

 

https://www.pepper.pl/dyskusji/zalozenie-wirtualnej-tureckiej-karty-platniczej-poradnik-w-skrocie-693961

 

a $ony oczywiście jebać prądem

Odnośnik do komentarza

Abonamenty to niestety rak. Najgorsze jak wszyscy rzucali się na to jakby to były prezenty od cioci z Chicago. Pojawiały się zwroty ,,za darmo dali w abonamencie'' no masakra, i to podobno gracze z doświadczeniem :). Nie porwał mnie XGP i nie porwał mnie PS+ Extra. Nie nadaje się do przeglądania katalogów, filmy/seriale też oglądam tylko konkretne bo nienawidzę przeglądania tytułów w aplikacjach i wybierania czegoś na wieczór. Fajnie jak zastanawiam się nad gierką i ona wpada do abonamentu ale to jest rzadko, z rzuconego losowego mixu okładek i tak nic nie wybiorę. Z PS + przeszedłem w miarę nieodległym czasie Ghostwire, Kakarota, Whats Remains Edith Finch, Stray, Miles Morales  to w sumie nie jest mało ale po podwyżce? Słabo... No i nigdy nie mówiłem, że ,,hehehehe za darmola se gram''  no na pewno nikt mi nic za darmo nie dał. Jeszcze spoko jak ktoś wpadnie i można sobie ściągnąć w ramach abonamentu jakąś bijatykę czy grę coop, której nigdy bym nie kupił a do wódki na chwilę całkiem fajnie urozmaica wieczór.
Do podjęcia decyzji mam czas do czerwca 2024 ale za podwyżkę to powinni dostać kopa.

  • This 1
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Daffy napisał:

Vita2 urządzeniem do streamingu, mocna podwyżka abonamentów, nacisk na gaas'y, pozbycie się japońskich oddziałów, naughty dog pod rządami Druckmanna

 

No dość kontrowersyjny okres pomimo tego że exel się zgadza

Do końca tej generacji to mogą się nawet zesrać na głowę klientowi i raczej nic im nie będzie bo się już okopali pięknie na swojej pozycji

Odnośnik do komentarza

No to jest kurwa skandal i dramat. Nie dość, że nie ma premier first party (gdzie GT7, GoW2?), biblioteka jest skormniejsza niż u M$, to te skośno-dupe szmaciarze, wypierdalają cenę w kosmos. Kij im w te małe oczka, wieczorem zaczynam zabawę w kebaba i zobaczymy czy będą zadowoleni. Oczywiście wspaniały oddział PL nic do tej pory nie napisał o wzroście cen, a ktoś tu miał czelność pisać, że cebula wpływa negatywnie na rozwój marki w Polsce. Ale się wkurwiłem :shotgun:

Edytowane przez Shankor
  • Plusik 2
  • This 1
Odnośnik do komentarza

jeśli nie będzie jakiegoś State of Play z ogłoszeniem dot PS+ (np gry AAA dołączają do zestawu) to będzie to całkowicie debilna zagrywkaz szczególnie z terminem podwyżki 6.09 czyli premierą Starfielda :p

 

albo wjechało najgorsze, aroganckie Sony (bardzo blisko retoryki 599$ i "get a second job" z czasów PS3) albo coś szykują 

Edytowane przez nero2082
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...