Skocz do zawartości

PlayStation Plus (PS+ Collection, PS+ Premium)


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

No trochę odlatują chłopcy.

Wyjdzie ok 500zł za extra. Sporo mimo wszystko doładuję jeszcze rok albo oleje zupełnie.

 

Sprawdziłem z ciekawości i w czerwcu dało się wyrwać rok extra za ok 280zł w promce. Teraz w psn 400zł przed podwyżką.
Dla nas podwyżka spora, ale zachodnia Europa raczej machnie ręką i zapłaci.

Edytowane przez mario10
Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, LukeSpidey napisał:

Fakt faktem, że będzie fchuy drogo. W związku z powyższym zrezygnuję z Premium i przejdę na Extra zakupiony oczywiście w promocji. Pierwsza większa będzie się pewnie szykować na Black Friday. 

 

Tylko jaka to będzie promocja? Pewnie w promocji to będzie po tyle za ile teraz oferują bez...

 

Ja nie wiem czy jest sens. Skusiłem się na Premium, a nie mam w co tam grać. Jak chciałem sprawdzić Heavly Sword, to pomimo informacji, że dodali jej nie było. Zresztą teraz więcej siedzę u konkurencji, może gdybym miał ps5 miałoby to większy sens jak lepsze gry wrzucą do usługi.

Odnośnik do komentarza

Ja w ogole sie w tym roku wypisalem z abonamentów. Został tylko GamePass.

W abonamnetach wiecznie zamiast grać przeglądam gry, a pozniej i tak wydaje kase na day one gry pokroju BG 3.

Z VOD to samo było - 5 serwisów i praktycznie nic nie oglądałem. Polecam. 

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Podwyżka dla osób które śledziły działania Sony była do przewidzenia. 

image.png.a7a4d64818d7ee793eba46727640e97e.png

 

Jeśli spojrzeć na liczbę subskrybentów plusa (brakuje danych z ostatniego raportu z czerwca 2023 r.,  bo Sony zdecydowało  się w nim przestać ujawniać liczbę subskrybentów, co też sugeruje że raczej nie mieli się czym chwalić),  to widać że doszli do ściany i od dłuższego czasu nie przebywa im nowych klientów opłacających abonament.

 

Rebranding Plusa w marcu 2022 i przejście na model wzorowany na Game Passie, co prawda dał im zastrzyk gotówki, bo wiele osób już wcześniej opłacających plusa zdecydowało się przejść na wyższy i droższy tier, ale okazało się że nie przyciągnął on nowych klientów. A że system kapitalistyczny ma niestety to do siebie że wiążę się z nieustanną presją zwiększania dochodów i rosnących słupków, to gdy brakuje nowych klientów, Sony prawdopodobnie zdecydowało się wydoić mocniej tych co już płacą. Stąd podwyżka, która jest z tego co czytam bodajże największą podwyżką w historii Plusa. 

 

Dodatkowo może dochodzić to o czym pisze Ahmad

 

 

 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, ASX napisał:

Podwyżka dla osób które śledziły działania Sony była do przewidzenia. 

image.png.a7a4d64818d7ee793eba46727640e97e.png

 

Jeśli spojrzeć na liczbę subskrybentów plusa (brakuje danych z ostatniego raportu z czerwca 2023 r.,  bo Sony zdecydowało  się w nim przestać ujawniać liczbę subskrybentów, co też sugeruje że raczej nie mieli się czym chwalić),  to widać że doszli do ściany i od dłuższego czasu nie przebywa im nowych klientów opłacających abonament.

 

Rebranding Plusa w marcu 2022 i przejście na model wzorowany na Game Passie, co prawda dał im zastrzyk gotówki, bo wiele osób już wcześniej opłacających plusa zdecydowało się przejść na wyższy i droższy tier, ale okazało się że nie przyciągnął on nowych klientów. A że system kapitalistyczny ma niestety to do siebie że wiążę się z nieustanną presją zwiększania dochodów i rosnących słupków, to gdy brakuje nowych klientów, Sony prawdopodobnie zdecydowało się wydoić mocniej tych co już płacą. Stąd podwyżka, która jest z tego co czytam bodajże największą podwyżką w historii Plusa. 

 

Dodatkowo może dochodzić to o czym pisze Ahmad

 

 

 

Spoko, ale podwyzką raczej stracą sporo - klienci zostawią maksymalnie podstawową wersje plusa.

Ogólnie wychodzi na to, że w perspektywie całej generacji lepiej mieć xboxa z GP + plejke do exów, bo i tak się to cenowo wyważy na to samo.

- Gry w ps store są droższe (na xboxa często promki są raz, że lepsze, dwa można kupić tanio cd keye do gier)

- Gier FP od sony nie ma w abo, w porównaniu do xboxa

- Abonament będzie droższy na GP....

 

Dodajmy 2x większa cene za pada elite, lepsze wsparcie ze strony MSa, lepsza oferte gier w game passie.

 

 

Sony zaczyna mi przypominać sony z początków Ery ps3 - aroganckie buce, które chcą jedynie doić graczy. Zresztą jak się prześledzi wypowiedzi szefa Playstation to przyszłość zapowiada się bardzo chujowo...

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Ja się obawiam sytuacji podobnej do Netflixa, że niby banują dzielenie konta, a ostatnio czytałem, że przybywa im nowych subskrybentów. Tutaj w "biedniejszych" rynkach może się im nieco zmniejszy ilość osób, ale obawiam się czy taki Niemiec, Francuz, Anglik machnie ręką i zapłaci więcej, co w skali globalnej i tak im da spore profity.
GP też niby abo ale te gry day one to jednak plus w stosunku do Sony. Choć ja nie wyobrażam sobie nie ogrywać exów Sony bo mi leżą.

Zobaczymy, mam chyba opłacone do marca czy kwietnia, jak będzie promka fajna to może przedłużę w innym wypadku chyba nie. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, mario10 napisał:

Ja się obawiam sytuacji podobnej do Netflixa, że niby banują dzielenie konta, a ostatnio czytałem, że przybywa im nowych subskrybentów. Tutaj w "biedniejszych" rynkach może się im nieco zmniejszy ilość osób, ale obawiam się czy taki Niemiec, Francuz, Anglik machnie ręką i zapłaci więcej, co w skali globalnej i tak im da spore profity.

Jak nie dadza gier day1 to słabo to widze. Ile tych premier było w abonamencie? Z tych co mnie interesowało i pozwoliło zaoszczedzic to Stray i nowe Sea of stars, troche malo

Odnośnik do komentarza

Ja generalnie ogrywam zaległości, coś wjeżdża nowego to nawet nie patrzę bo kupka wstydu rośnie. Gier jak ogram 8-10 w roku to jest dobrze, to jak sięgam po kupkę wstydu to te gry są z reguły tanie. Teraz sprawdziłem co ograłem z abo przez rok to są 5 gier więc raczej 500zł za to co jest teraz nie dam zwłaszcza, że to co mnie interesuje ogrywam.
Poczekamy zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza



Spoko, ale podwyzką raczej stracą sporo - klienci zostawią maksymalnie podstawową wersje plusa.


Nie stracą, maja gigantyczna bazę graczy uzależnionych od grania w Fife, NBA i COD'a na multi. Akurat podwyżka wlatuje kilka dni przed premiera nowego 2k, wiec w przyszły piątek będą juz mieli zastrzyk nowych abonamentów na rok.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...