Skocz do zawartości

Awaryjność Xbox Series S/X


Amer

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, iluck85 napisał:

Konsola ma już 3 lata- kupiona na premierę. Można chyba już pastę podmienić? 

Ktoś wymieniał już pastę na procku? 

Tak, wiosną. Dwie strony wcześniej opisywałem to. 

Oryginalna pasta była już tak zaschnięta że z trudem ją usuwałem. Termopady na pamięci, o ile są poprawnie przyklejone do kości, nadal wyglądały ok.

Odnośnik do komentarza

Ok, przeczytałem. 

Wczoraj PS5 chciałem rozkręcić, ale po zdjęciu wentylatora ukazał się czysty obraz, to zakończyłem na wiatraku rozbieranie. 

To zamówię pastę i podmienię w Xboxie. 

 

Thermal dalej na topie? 

https://allegro.pl/oferta/thermal-grizzly-kryonaut-pasta-termoprzewodzaca-1g-14171535239?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=test&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_komputery_sprzet_pla_pmax&ev_campaign_id=17966335589&gad_source=1&gclid=Cj0KCQiAjMKqBhCgARIsAPDgWlyWwG93YaRGJjVs43DonTkWucCStFubYpveCUY0a9mM_Xh99qpx32caAnrqEALw_wcB

 

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Dalhi napisał:

Tak, wiosną. Dwie strony wcześniej opisywałem to. 

Oryginalna pasta była już tak zaschnięta że z trudem ją usuwałem. Termopady na pamięci, o ile są poprawnie przyklejone do kości, nadal wyglądały ok.

Ona podobno już fabrycznie jest sucha jak pustynia, bo taka ma być. To nie jest taka zwyczajna pecetowa pasta, mają coś swojego.

Odnośnik do komentarza

Źle polecają, MX4 nadaje się raczej do procków z IHSem i jest dość rzadka. Bierz Thermal Grizzly i po kłopocie - drogo, ale jakość jest adekwatna do ceny.

 

https://www.x-kom.pl/p/396350-pasta-termoprzewodzaca-thermal-grizzly-kryonaut-1g.html

Odnośnik do komentarza

Całość zajęła godzina z groszem. 
Pasta sucha/skruszona nie była- ale ja nie gram jak większość tutaj. Więc polecam wykonać zabieg. 
Czopów kurzu nie było, ale trochę zakurzona obudowa w środku na ścianach i w kilku miejscach takie pkt odciski kurzu. 
Faktycznie fabrycznie nawalone, zacząłem to czyścić dookoła, ale na YT widziałem że zostawiają. Więc odpuściłem, bo rzeźba niezła.

 

IMG_6548.jpeg

IMG_6549.jpeg

IMG_6552.jpeg

IMG_6554.jpeg

Odnośnik do komentarza
W dniu 13.11.2023 o 20:04, Michał102 napisał:

Po co Wy zmieniacie te pasty? 

Ja mam XSX od premiery i nic a nic nie zmienia się pod względem kultury pracy itp. 

Gdyby ta pasta była jakimś shitem, to konsola by wyła jak swego czasu ps4pro. 

Pasta ma tylko wypełnić mikro-nierówności, główną robotę robi sam radiator i wentylator. Moim zdaniem kluczowe tutaj jest to, jak ta pasta została nałożona podczas składania konsoli na produkcji. Jak chińczyk da za mało, albo nierówno, wtedy ktoś może mieć nasilające się z czasem problemy.

Odnośnik do komentarza

Pasta termoprzewodząca traci część przewodności cieplnej z czasem, jest to normalne. Większość past spokojnie wytrzyma 2-3 lata i po tym czasie będzie wymagała wymiany. Ta w XSX podobno dosyć szybko twardniała ale sama skala problemu mnie nigdy nie interesowała. Widziałem tylko kilka filmików z wymiany przez serwisantów na yt. 

 

Z czasem jak pasta traci swoje właściwości zwiększa się temperatura pracy procesora tym samym skraca się jego żywotność czy osiągi w skrajnych przypadkach (thermal throttling). Towarzyszy temu gorsza kultura pracy konsoli, czym większa temperatura konsoli tym szybciej kręcą się wentylatory/wentylator starając się schłodzić CPU czy APU. 

 

Jak komuś się nudzi to podczas wymiany pasty na CPU może na chwilę wyczyścić procesor i zamontować wentylator/chłodnicę bez pasty i obciążyć procka, na czujnikach zobaczy spokojnie ponad 90 stopni. 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Dalhi napisał:

Mieszkam niedaleko małego lotniska szkoleniowego i jak pamiętam swoje ps4 to mogło śmiało konkurować z przelatującą nad domem awionetką.

Taki to cud techniki był... Przynajmniej dobrymi grami nadrabiał.

mały laptopowy wentylatorek, a im mniejszy wentylator, tym więcej obrotów potrzebuje, do tego wyłączony v-sync w grze, czy nawet menu i masz wyjca

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...