Skocz do zawartości

Awaryjność Xbox Series S/X


Amer

Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz możliwość rozebrania obudowy to podłącz i sprawdź, czy w ogóle wiatrak kręci po włączeniu. Jeśli nie to wymaga inspekcji albo wymiany na nowy, jeśli tak to standarowe odkurzanie/przepastowanie może pomóc, ciężko powiedzieć nie widząc sprzętu.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Czy Quick resume może powodować jakieś problem w działaniu gier?

Gram już drugi tydzień w Hi-fi Rush i jakoś tak od tygodnia lecę na tym Quick resume, żeby za każdym razem nie odpalać gry. Do tej pory wszystko było ok, aż nagle wczoraj gra zaczęła tak momentami ścinać, że grać się normalnie nie dało. Konsola raczej się nie grzeje na wydmuchu jest ciepłe powietrze ale bez przesady.

Odnośnik do komentarza

Tak, często miewam w grach problemy z dźwiękiem po wznowieniu gry z QR, czasem się nie odpala w ogóle.

Rewelacyjna opcja ale bywa zawodna, dużo zależy od gry. W jednych działa lepiej, w innych gorzej. 

Nie doszukiwałbym się problemu z konsolą, uruchomienie gry od nowa często pomoga w tego typu dolegliwościach. 

Edytowane przez Dalhi
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 15.03.2023 o 14:02, Michał102 napisał:

U mnie w każdej grze są problemy z doczytywaniem otoczenia, dźwiękiem, lub po prostu gra w ogóle się nie wznawia i wywala do dasha. 

 

Ficzer w założeniu był fajny, ale niestety jest bezużyteczny. 

Wątpliwe, sprawdź na 10 grach lub więcej. Jeśli nie to instalacja softu od nowa (co może być trudne bo ustawienia fabryczne wcale nie są fabryczne).

 

Realnie jest jak u ASX - loteria, w zdecydowanej większości działa prawidłowo. Jest bardzo przydatne gdy gra złośliwie nie pozwala zapisywać długo, a bywa tak, że trzeba grać godzinę bez save, oczywiście jest ryzyko że po QR nie wstanie np. 5%, ale wyłączenie konsoli to 100% że trzeba iść np. pół godziny od nowa. Korzystam niemal zawsze kiedy się da, choćby by pominąć początkowe intra i "reklamy" czyli zwykle 30-60 sek bzdur (choć i tak np. Hitmany ładowały się długo, w tym kosmicznie długie łączenie z serwerem na Marsie po drodze z Neptuna, bo raczej na Ziemi tego nie mają).

Odnośnik do komentarza

Cześć

Mam troszeczkę inny problem. Posiadam Xbox series x. Otóż moja konsola się wyłącza przy grach zoptymalizowanych na XSX. Część działa poprawnie, część się wyłącza tuż przy starcie. Przykładem jest fortnite. Podczas ładowania prosi o kliknięcie A by kontynuować, następnie przy łączeniu freezuje się gra. Czasem konsola wraca do dashboard'u, a czasem się wyłącza. W przypadku gears 5 wyrzuca do dashboard'u po kilku sekundach, a czasem przy ładowaniu do rozgrywki już w menu. Kolejne to borderlands, forza5. Jest kilka takich gierek. Z kolei gry np. warzone 1, cyberpunk, assassin Creed, flight symulator, valheim i inne działają prawidłowo. Dużo czasu spędziłem na szukanie rozwiązania, ale nic nie mogłem znaleźć. Konsola jest już po gwarancji. Również wymieniłem pastę termoprzewodzaca. Czy komuś udało się coś ustalić, znaleźć rozwiązanie ? Microsoftu nigdzie nie podaje informacji co mogło być przyczyną, poprosi wymieniają na inną bądź odsyłają z tym samym problemem. Każda odpowiedź będzie na wagę złota.

 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Ostatnio przy grze w Wiedżmina 3 w trybie z RT konsola mi się wyłączyła i po ponownym uruchomieniu przywitał mnie komunikat o przegrzaniu układu. To był ostateczny punkt w którym wyłączyłem ten tryb, choć widoczki ładne, ale mniejsza o to. Później jeszcze tydzień młóciłem w Prey bez problemów i podejrzewam że to był problem z W3.

Pchnęło mnie to do wyczyszczenia konsoli i wymiany pasty termoprzewodzącej. Konsola po gwarancji, więc szkoda by było żeby się uwędziła. Kupiłem sobie wkrętak, akurat tak małych torxów nie mam, a do rozbiórki xboxa wystarczy jeden T8.

Poza jednym elementem w postaci aluminiowej osłony która jest na zatrzaski i trzeba je ostrożnie odginać wszystko jest dość łatwe, są trzy taśmy przy których trzeba delikatnie się obchodzić i warto obejrzeć jakiś film instruktażowy na youtube aby dobrać się do zatrzasków. Byłem dość pozytywnie zaskoczony jak mało kurzu jest w środku i na radiatorze, co prawda nie mam zwierząt w domu, ale przy demontażu PC zawsze były tumany kurzu. Ten wentylator na górze musi konkretną robotę tam odstawiać.

Co mnie zaskoczyło to to jak bardzo pasta była rozciapana dookoła GPU, zupełnie jakby ktoś ją tam chlapnął jak zaprawę, ale to w zasadzie żaden problem dla układu.

Druga kwestia to pasta która była dość konkretnie zaschnięta, z miedzianego radiatora musiałem ją delikatnie zeskrobać sam alkohol i ściereczka nie dała rady.

Cały proces zajął mi półtora godziny z przerwą na kawę, robiłem to pierwszy raz i wolałem się nie spieszyć uważnie śledząc instruktaż.

Gdyby ktoś się zastanawiał to najwyższy czas na serwis, można samemu ogarnąć przy odrobinie wolnego czasu i pod warunkiem posiadania kilku narzędzi. Po złożeniu konsola działa więc, szkoda że nie mogę monitorować temperatur żeby sprawdzić o ile spadły i czy spadły. Jednak doświadczenie z podobnych zabiegów na PC i laptopie i podpowiada że to powinno być około 5-10 stopni pod obciążeniem.

Edytowane przez Dalhi
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
39 minut temu, krzysiek923 napisał:

Termopady zostawiłeś oryginalne? Bo raczej nie ma sensu ich wymieniać, jeśli nie są uszkodzone.

Termopady zostawiłem oryginalne, mają konsystencję gęstej plasteliny i nie wyglądały na przesuszone. Pewnie da się kupić coś o lepszych właściwościach ale to może przy następnej okazji. Podejrzewam że te będą jeszcze długo pełnić swoją funkcję. To pasta na GPU jest jak podejrzewam wątpliwej jakości. 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Próbowałeś podpiąć innym kablem pod inne złącze HDMI lub pod kompletnie inny wyświetlacz? Zrób to, żeby zobaczyć czy sytuacja się powtórzy. Jeśli nie - wina telewizora. Jeśli tak - prawdopodobnie układ graficzny konsoli lub złącze HDMI szlag trafia pomału i zostanie Ci serwis.

Odnośnik do komentarza

Witam mam problem z konsola Xbox series x. Problem polega na samoistnym wyłączaniu się gry (w tym przypadku diablo 4) konsola z przodu jest mocno nagrzana a chciałbym nadmienić ze czyściłem cały układ chłodzenia plus nakładanej nowa pastę na procesor . Konsola chodzi cicho, ten problem był tez na początku gdy ja kupiłem (zakup na premierę) nie mam już niestety gwarancji wiec rozważam oddanie konsoli do serwisu. Próbowałem wszystkiego łącznie z usuwaniem konta i przywracaniem ustawień fabrycznych sprzętu. Proszę o pomoc osoby które miały podobny problem . Pozdrawiam i z góry dziękuje za komentarze . 

Odnośnik do komentarza

Przy ponownym włączeniu nie wyskakuje Ci komunikat o tym, że konsola została wyłączona z powodu przegrzania? Bo jeśli nie to problem może leżeć gdzieś indziej (zasilacz?) i oddanie do serwisu brzmi rozsądnie. Przód konsoli tak w połowie wysokości zawsze będzie ciepły/gorący, bo tam znajduje się APU, radiator i obudowa przejmuje to ciepło, jednocześnie pełniąc rolę warstwy, która je odbiera i odprowadza na zewnątrz (tak jak w nowych smartfonach coraz częściej taką warstwą jest ekran). Bez komunikatu o przekroczeniu temperatury i awaryjnym odcięciu zasilania trzeba grzebać głębiej.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Cześć.
Dzisiaj już dwa razy miałem migające paski na ekranie. Niesty przez 2 miesiące w sumie było kilka takich przypadków.
Wyłączenie i ponowne włączenie konsoli rozwiązuje problem, aż do następnego razu.
Dziś Syn grał kilka minut i miał to co na filmie. Potem ja grałem 3-4 godzin non stop i nic, potem konsola wyłączona na 3 godziny, znowu włączana, chwilę grania i znowu pojawily się paski.

Czy da się da się to rozwiązać bez wysyłania do serwisu?

 

https://youtu.be/KfpeOMWkrow

Odnośnik do komentarza

Wygląda na jedną z dwóch rzeczy:

- wadliwy port HDMI (albo w konsoli, albo w TV)

- przegrzewanie się GPU

 

Jeśli numer jeden to potrzebne będzie lutowanie nowego złącza, jeśli numer dwa to wymiana pasty termoprzewodzącej. W obu przypadkach potrzebujesz trochę skilla i tutoriali, ale polecam jednak dać konsolę serwisowi, który wie co robi.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.