Skocz do zawartości

Awaryjność Xbox Series S/X


Amer

Rekomendowane odpowiedzi

No niestety, to nie połączenia, a sama konsola.
Dziś znowu miałem paski, ale do tego doszło szarpanie dźwięku i w końcu zwiecha. Pomógł reset przyciskiem, bo konsola nie reagowała na pada.
Tak więc w najbliższym czasie znowu serwis i znowu 2 tyg. bez grania
Żeby było śmiesznie, to po tym resecie od razu odpaliłem i gram już ze 2h i nic się nie dzieje

Odnośnik do komentarza

Wygląda na to, że znalazłem przyczynę problemu i rozwiązanie.
Miałem ustawiana głębię koloru na 12 bit. Przełączenie na 8 bit rozwiązuje problem. Nic nie miga i wszystko działa.
Ma to sens, bo 120Hz + 4K + 4:4:4 + 12 bit daje transfer około 48Gb/s, series X może max 40Gb/s.
A ustawienie głębi na 8bit dla sdr i 10bit dla HDR to transfery 32 i 40Gbps.

Odnośnik do komentarza

Cześć,

od kilku tygodni mam xboxa series X i mam jedno pytanie odnośnie jego napędu, gdyż mam wrażenie że pracuje trochę inaczej niż pracował, a mianowice obecnie po włączeniu konsoli zasuwa on jak szalony przy włożonej płycie przez jakieś 5-10 minut po czym się sam wyłącz i konsola pracuje praktycznie bezszelestnie i to na co najbardziej zwróciłem uwagę, obecnie przy wyłączaniu konsoli słychać wyrażny dźwięk wychamowywania napędu, mam wrażenie, że do tej pory tego nie było słychać przy wyłączaniu :) proszę o info czy u Was podobnie to wygląda ? Same odgłosy nie są raczej niepokojące tylko mam wrażenie jakby zmienił się charakter pracy napędu :) Bez płyty konsola jest cicha aż miło :)

Odnośnik do komentarza
13 minutes ago, Kundek85 said:

Cześć,

od kilku tygodni mam xboxa series X i mam jedno pytanie odnośnie jego napędu, gdyż mam wrażenie że pracuje trochę inaczej niż pracował, a mianowice obecnie po włączeniu konsoli zasuwa on jak szalony przy włożonej płycie przez jakieś 5-10 minut po czym się sam wyłącz i konsola pracuje praktycznie bezszelestnie i to na co najbardziej zwróciłem uwagę, obecnie przy wyłączaniu konsoli słychać wyrażny dźwięk wychamowywania napędu, mam wrażenie, że do tej pory tego nie było słychać przy wyłączaniu :) proszę o info czy u Was podobnie to wygląda ? Same odgłosy nie są raczej niepokojące tylko mam wrażenie jakby zmienił się charakter pracy napędu :) Bez płyty konsola jest cicha aż miło :)

To jest normalne. Po włączeniu pracuje napęd i dopiero po czasie się wyłącza. Przy wyłączaniu konsoli znów się uruchamia. 

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Wracam znów z tematem napędu. Cały czas wku**wia mnie jego praca. Mianowicie jest dość głośny przez pierwszych kilka minut po uruchomieniu konsoli albo włożeniu płyty, dźwięki raczej nie są niepokojące, tylko sam ich fakt mnie irytuje. U Was też "dobrze" słuchać ten napęd po uruchomieniu ? Jak się wyłączy albo wyjmie plytę, cicho aż miło:) 

Edytowane przez Kundek85
  • beka z typa 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam.
Mam XSX od 3 lat. Od jakiegos czasu moja uwage przykul dziwny dzwiek. Po wlaczeniu konsoli i typowym trzasnieciu napedu slysze takie 2-3 klikniecia jakby wiatrak zachaczal ale wymienilem na nowy i nic sie nie zmienilo. Kolejna sprawa to przy ostrym graniu jak przyloze ucho do wylotu cieplego powietrza to slysze dzwiek jakby "prądu", nie wiem jak to opisac, takie bzyczenie. Czy to sa klasyczne objawy tych konsol czy mam problem? Bo juz sam nie wiem czy sobie wmawiam problem czy on faktycznie jest. Pozdro i z gory dzieki za pomoc.

Edytowane przez PCPlayer95
Odnośnik do komentarza

Jakieś 99% ludzi jednak gra na kanapie patrząc na ekran, a nie z uchem przy wylocie powietrza. Nie masz czym się przejmować.

 

A ten dźwięk zahaczania to możesz nagrać, bo chyba nikt tutaj takiego przypadku nie miał o ile dobrze kojarzę.

Odnośnik do komentarza

Zrodlem musi byc naped bo wymiana wiatraka nic nie zmienila, ten dzwiek jest cichy i trzeba sie wsluchac aby uslyszec. Na cale szczescie konsola sie nie przegrzewa a dzwiek "zachaczania" jest jedynie przy uruchamianiu. W zasilaczu chyba nie ma wiatraka. Srednio wiem jak to pozniej tutaj uploadowac.

Edytowane przez PCPlayer95
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
13 hours ago, maxofff said:

Z tym że te trójkąty pojawiają się jak jakiś czas gram, nawet dłuższy czas i też nie zawsze. A nie od samego początku jak włączam konsole. To właśnie mnie dziwi...:unknown:

 

Taki trójkąt pojawia się też gdy masz grę zainstalowaną z płyty, a płyty nie ma w czytniku. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...