Skocz do zawartości

Awaryjność Xbox Series S/X


Amer

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Czoperrr napisał:

No właśnie Elden Ring u mnie konsola cichutka, a zaczynała być wyraźnie słyszalna przy takim Guardians of Galaxy albo Hitman Trilogy. 

guardians też ukończone i było cicho a hitmana tylko chwile pograłem ale też nie słyszałem. Szczerze głośniejszy od xboxa jest switch oled jak gram w 13 sentinels  xD a głośny nie jest albo mój komp jak gram w total wara (a też raczej cichutki jest). Xbox jest MEGA cichy i słyszę go TYLKO jak mam płyte w czytniku i instaluje z niej grę oraz przy starcie konsoli jak płyta jest w czytniku (chwile chodzi ta płyta) 

Odnośnik do komentarza

Sprawdzałeś, czy każdy wlot powietrza na spodzie i z tyłu konsoli jest drożny? Ewentualnie sama pasta zaczęła wysychać, MS fabrycznie daje jakąś woskową chujowiznę, która trzyma tyle o ile i do tego jeszcze nakładana jest niechlujnie. Jeśli nic innego nie pomoże to zostaje Ci albo odesłać na serwis jak jeszcze masz gwarancję albo oddać komuś, kto zrobi jej spa i podmieni tę stockową chujowiznę na coś lepszego. Możesz też sam próbować, ale SX jest o wiele mniej wdzięczny do rozbiórki niż One X.

Odnośnik do komentarza

wyslij na gware xd

 

Ja raz przy jedi fallen order zacząłem słyszec jakis szum, a ze w grze byłem w jakim miejscu gdzie maszyny mogły go wydawac to zignorowałem przez chwilę. Potem patrzę, a na konsoli jest materialowa ściereczka, ktora zostawiam na noc i gotowałem konsole :nosacz2: na szczescie od razu wszystko zaczelo wracac do normy, ale mocno mi cisnienie podskoczyło

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No mi też zaczęła głośniej chodzić przy Hitmanie, ale przestawiłem konsolę w inne miejsce i od tego czasu wiatraków nie słyszałem nawet po 10 godzinnej sesji. 

Być może te osoby także mają zbyt mało miejsca w okół konsoli albo nie dbają o konsolę i już im się zdążyły zakurzyć.

Odnośnik do komentarza

Moja normalnie na podłodze koło szafki z telewizorem jak swego czasu PS3 FATson. Bardzo sporadycznie wycierana, a i tak znikoma ilość kurzu (bardziej kłaki do oleda ciągnie) Żaden inny sprzęt od premiery nie był u mnie tak cichy jak ta puszka Spencera, ż a d e n.

Odnośnik do komentarza

Konsola z racji swojej budowy jest dość podatna na łapanie kurzu. Jesli nie gramy, to dobrze jest coś położyć na górną kratkę wentylacyjną... jakieś pudełko z grą czy coś podobnego. Ważne tylko, aby nie była w tym czasie w instant on, bo wiatrak może dalej pracować i upalimy kloca na amen xD

 

Ja staram się o konsolę dbać (zresztą jak o każdy inny sprzet) i chodzi cichutko jak w dniu premiery. 

 

No i warto też czasem posprzątać swoją norę, a nie tylko 2 razy w roku przed świętami :kekw:

Edytowane przez Michał102
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

https://files.fm/f/gbvg7xm5h

 

Dzień dobry!

 

Mam nadzieję, że uzyskam od Was jakieś info. Przekopałem cały internet i nigdzie chociaż wzmianki o moim problemie. Otóż, przy uruchamianiu gry Children of Morta, podczas pierwszej cut scenki pojawiają się na ekranie czarne kwadraty.  Wszystki widac na załaczonym filmie. Gram na konsoli xbox series s . Próbowałem już drugiego kabla HDMI i tv. Bez zmian. Teraz reinstal gry czy raczej konsola na gwarancje? Artefakty te pojawiają sie tylko w tej cut scence.

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, Skuzik said:

https://files.fm/f/gbvg7xm5h

 

Dzień dobry!

 

Mam nadzieję, że uzyskam od Was jakieś info. Przekopałem cały internet i nigdzie chociaż wzmianki o moim problemie. Otóż, przy uruchamianiu gry Children of Morta, podczas pierwszej cut scenki pojawiają się na ekranie czarne kwadraty.  Wszystki widac na załaczonym filmie. Gram na konsoli xbox series s . Próbowałem już drugiego kabla HDMI i tv. Bez zmian. Teraz reinstal gry czy raczej konsola na gwarancje? Artefakty te pojawiają sie tylko w tej cut scence.

Jeśli problem występuje tylko w jednej grze to raczej nie jest to wadliwa konsola.

Odnośnik do komentarza

jeśli występuje to tylko w jednej grze i w dodatku tylko w czasie cutscenki to możliwe że to problem gry

 

Ale takie artefakty są zazwyczaj sygnałem na to że GPU pada, a na to nic nie poradzisz. Możesz wtedy tylko czekać aż konsola całkiem padnie i wysłać ją na gwarancję. No ale póki to wystepuje tylko w jednej grze to bym się nie przejmował i po prostu grał dalej, możliwe że gra jest zwalona (ja na przykład miałem coś takiego w remasterach Mass Effecta w menu)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Od ponad roku użytkuję Xboxa poziomo i nic się nie odkleiło. Mój pierwszy egzemplarz miał problem z napędem, ale przestał czytać większośc płyt i to by było na tyle.

Odklejenie się napędu to jakiś ewenement, nie wiem nawet jak miałoby się to stać skoro bebechy są tak ściśnięte. 

Edytowane przez Czoperrr
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...