Skocz do zawartości

PSX Extreme 280


Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Seitaro napisał:

Czy w tegorocznych numerach nie było Kalendarza Gracza 2021?

  

W dniu 20.11.2020 o 11:00, Perez napisał:

Nie zapominajcie, że w następnym numerze do PSX Extreme dorzucany będzie kalendarz gracza na 2021 r. Właśnie kończymy go składać i niektóre arty są naprawdę niesamowite. Ale o tym, jakie gry przyozdobią extrime’owy kalendarz, dowiecie się za miesiąc.

Widać gagatku, żeś wstępniaka nie czytał.

Odnośnik do komentarza

Ja bym chciał recenzji na podstawie wypasionego PC, konsol starych i konsol nowych. Tak naprawdę, to ta gra na każdym sprzęcie chodzi i wygląda inaczej (nie jak np. RDR2), a zanim teksty zostaną napisane, numer pojawi się w kioskach to powstaną kolejne patche. Zrentgen się szykuje chyba co miesiąc :)

PS 20.000 post no ładnie.

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, grzybiarz napisał:

Ja bym chciał recenzji na podstawie wypasionego PC, konsol starych i konsol nowych. Tak naprawdę, to ta gra na każdym sprzęcie chodzi i wygląda inaczej (nie jak np. RDR2), a zanim teksty zostaną napisane, numer pojawi się w kioskach to powstaną kolejne patche. Zrentgen się szykuje chyba co miesiąc :)

PS 20.000 post no ładnie.

Więc tak - za recenzję zabrały się trzy osoby grające na innych platformach. SoQ gra na wypasionym PC i PS5, Zax sprawdzą grę na PS4 i PS4 Pro, a Dżujo na konsolach Microsoftu. Ja osobiście gram na PS5 i jeśli chodzi o świat, miasto, wiarygodność tego świata, rozbudowanie questów, fabułę, postacie - jestem zachwycony i moim skromnym zdaniem jest to w tej chwili najwyższa światowa półka. Wielka szkoda, że nie idzie za tym dopracowanie techniczne i tych bugów jest naprawdę sporo. Na gołym PS4 momentami po prostu nie da się w to grać. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

A niby miał być dopracowany i działać super na konsolach poprzedniej generacji. Jednak nie dowieźli mimo obietnic. Ale to jednak CDPR za pół roku CP stanie na nogi. Jeśli sprzedali w preorderach na steamie milion, powiedzmy, nie wiem jak na gogu i innych, ale podejrzewam, że konsole w większości pokryły sprzedaż, więc do tych platform powinni się bardziej przyłożyć.

Odnośnik do komentarza

Pre-orderzy to frajerzy :) To idealnie pasuje do sytuacji z CP77 na PS4/XOne. Wydymali nas i tyle. Chciałbym zobaczyć w PE oddzielną oceniaczkę dla tych konsol, tak jak to było w czasach Ściery. Powinno się oceniać gotowy produkt sklepowy z dnia premiery. Czyli widzę jakieś 3/10 jak w tej recenzji od Francuzów. 

Edytowane przez aux
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 12.12.2020 o 19:16, lpcl napisał:

Ocena wersji na xone powinna pójść do hiva. No chyba, że na starość jaja mu się skurczyły. ;)

Po napisaniu recenzji powinien udać się do siedziby CD Projekt i żądać przeprosin/odszkodowania/fantów (które będzie mógł sprzedać na allegro/olx :D ) ZagraniE w siedzibie CD Projekt to byłoby z pewnością coś fajnego i przy okazji wyświetleń/zysku z reklam też by troszkę było ;)

Odnośnik do komentarza
Gość lpcl
3 godziny temu, Alastor84 napisał:

Po napisaniu recenzji powinien udać się do siedziby CD Projekt i żądać przeprosin/odszkodowania/fantów (które będzie mógł sprzedać na allegro/olx :D ) ZagraniE w siedzibie CD Projekt to byłoby z pewnością coś fajnego i przy okazji wyświetleń/zysku z reklam też by troszkę było ;)

Tylko po czymś takim to chyba cdp by kupił gazetkę i ją zamknął. :)

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Alastor84 napisał:

Po napisaniu recenzji powinien udać się do siedziby CD Projekt i żądać przeprosin/odszkodowania/fantów (które będzie mógł sprzedać na allegro/olx :D ) ZagraniE w siedzibie CD Projekt to byłoby z pewnością coś fajnego i przy okazji wyświetleń/zysku z reklam też by troszkę było ;)

5/6 odcinka o tym, jak dojechać rowerem do CDPR i co zrobić, jak spadnie łańcuch xD

Odnośnik do komentarza

Były testy zaplanowane, ale faktycznie na koniec wyleciały, bo za późno by do nas wszystko dojechało, żeby to sensownie ogarnąć. Ale, ale, nie ma tego złego, bo w najbliższym numerze będzie większy materiał o akcesoriach - testy padów, słuchawek i nie tylko tych do PS5, ale ogólnie kilku różnych firm, które przygotowały sprzęty dla PlayStation i Xboksa. 

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, emwusc napisał:

Czy tylko mnie irytuje ocenianie na minus zasilania pada bateriami paluszkami (lub akumulatorami)? Zewsząd słyszę, że to taka tragedia w 2020 roku, jakby paluszki były jakimś reliktem epoki... Czy aby na pewno? No to zastanówmy się, co robi gracz korzystający z akumulatorków i jakie ma możliwości a na co skazany jest gracz, który ma wbudowane ogniwo w środku pada.

 

Jestem posiadaczem konsol Sony, Microsoft, Nintendo. Z sentymentem wracam do retro gierek. Nie przeszkadza mi kabel w GC czy PS2, ale jak już tak się wszyscy czepiają tego zasilania paluszkami to należy wytknąć hipokryzję. Omówię dwa przykłady.

 

Co robię gdy wyczerpie mi się ogniwo w padzie ps3?

Muszę podłączyć 3metrowy kabel usb i grać na kablu... W 2020 roku heh w konsoli która miała być od tego wolna.

W ps4 i ps5 jest tak samo chociaż ich nie posiadam, ale zapewne ktoś mnie poprawi jeśli się mylę.

Jakie ma alternatywy ktoś korzystający z konsol sony? Noo kupić drugi pad i podstawkę, która ładuje i wtedy szybka żonglerka padem i gra dalej. Czyli musi wydać kilkaset złotych, aby problem załagodzić i uwolnić się od kabla.

 

Co robię gdy wyczerpią mi się akumulatorki w padzie xo i xox?

Wstaje, idę do koszyczka w którym leżą posegregowane i zawsze naładowane akumulatorki  i wymieniam. Operacja trwa 30sekund. Czy to taki problem jest kupić w markecie za 60zł ładowarkę z 4 ogniwami i grać latami? Ja na jednych ogniwach pojechałem 6lat zanim padły. Czy w dobie ułatwiania ludziom wszystkiego, samodzielne wyposażenie się w podstawowe ogniwa akumulatorowe i okresowe ich ładowanie to już zbyt wysoko postawiona poprzeczka dla przeciętnego Janusza Kowalskiego?

 

Użytkownik xboxa wcale nie jest skazany na kupno koszyczka z ogniwami do pada od microsoftu za kilkaset złotych, które przecież też kiedyś wyzioną ducha jak każde ogniwa. Xbox daje mnóstwo alternatyw w zasilaniu i to mi się podoba! Można kupić najtańsze ogniwa z bazaru, można zainwestować w lepsze. Awaryjnie można grać na paluszkach jednorazowych. Albo na kablu jak nie ma innej opcji. Dywersyfikacja-takie modne słowo ostatnio. W przypadku padów z wbudowanymi ogniwami-które są jak tykająca bomba-po tym jak te ogniwa wyzioną ducha pozostaje szukać zamienników ogniw czyli chińskiej tandety z aliexpress. Potem rozkręcanie pada i wymiana ogniwa, aby reaktywować pada, który już nie będzie tak spasowany jak przed rozkręcaniem. Naprawdę? Za to mam być wdzięczny w 2020 roku Sony? Że kiedyś ogniwa zamontowane na stałe w padzie padną i nie będę miał innej alternatywy niż tylko chiński zamiennik pada? Ktoś powie można kupić drugiego pada zamiast wymieniać. Owszem, dzisiaj można. Spróbujcie kupić nowy oryginał sony dual shock 3 dziś. Proponuje więcej myślenia przyszłościowego a nie tylko o tym co jest teraz. A wbudowane ogniwa to pozorna wygoda, bo większość osób ma jednego pada i dopiero z czasem dorabia się drugiego i podstawki ładującej a przez ten czas po rozładowaniu ogniwa podpina... kabel.

 

Pozdrawiam czytających i redakcję. Wróciłem do PSX Extreame'a z dalekiej podróży (byłem stałym czytelnikiem od 23nr a ostatni numer jaki miałem w ręce to 107). Na razie rozpoznawczo na 3numery w sezonie ogórkowym ;-) Internet mimo że bogaty w informacje nie zapewnia wszystkiego. Najbardziej brakowało mi opiniotwórczych felietonów, chociaż dziś już nie ze wszystkim się zgadzam;) Widzę wiele pozytywów w szmatławcu za dychę.

Witamy ponownie na pokładzie :) Co do akumulatorów - kwestia gustu. Ja np. mam ładowarki do padów, zawsze po graniu odkładam kontrolery do ładowania i to naprawdę ułatwia życie. Baterii możesz zapomnieć kupić, a podładować pada przez kabel możesz zawsze. Ale znam osoby, które preferują klasycznie granie na paluszkach. 

Odnośnik do komentarza

Na stronie 25 jest informacja na temat loadingów gier we wstecznej kompatybilności (PS5) mówiąca że będą krótsze tylko wtedy kiedy skorzystamy z wewnętrznego dysku SSD. Czy na pewno jest to prawidłowa informacja? Wg testów (i logiki) nie ma praktycznie żadnych różnic między loadingami na zewnętrznym SSD a wewnętrznym, w obu przypadkach jest szybciej niż na HDD w PS4/Pro. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To tak kontynuując offtopic odnośnie padów - pełna zgoda co do kwestii zasilania - też mnie zawsze dziwiło ocenianie wymiennych baterii/akumulatorków jako wada. Sam jestem bardziej "plejstejszynowy", ale miałem swego czasu epizod z XOne oraz XOne S, do których dokupiłem jakieś najtańsze akumulatorki w markecie za chyba nawet mniej niż 50 zł. Po jednym naładowaniu mogłem zapomnieć o doładowywaniu pada chyba na ponad tydzień przy średniej rzędu ~2 godziny grania dziennie. Bardzo wygodna opcja, której w PS mi brakuje, bo pad wytrzymuje raptem kilka godzin i trzeba się gimnastykować z kablem (ostatnio zacząłem kombinować i przypinam do pada powerbank jak zaczyna padać, ale można sobie wyobrazić na ile to jest wygodne rozwiązanie :D ) albo kończyć granie... No i oczywiście zawsze można dokupić stację dokującą/ładowarkę, ale to chyba większy wydatek niż akumulatorki, no i w trakcie ładowania wtedy nie pograsz. 

Edytowane przez LeifErikson
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, marbel007 napisał:

Kolega ma sporo racji co do padów i ich zasilaniu. Ja zawsze miałem problem z pasami z PS, bo akurat kabel USB mam za krótki i musIałbym się nachylać/zmieniać miejsce w którym gram. Dlatego zawsze niechętnie brałem drugiego pada do konsoli.

Polecam przedłużkę do pada, sam używałem :lapka:

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, łom napisał:

Na stronie 25 jest informacja na temat loadingów gier we wstecznej kompatybilności (PS5) mówiąca że będą krótsze tylko wtedy kiedy skorzystamy z wewnętrznego dysku SSD. Czy na pewno jest to prawidłowa informacja? Wg testów (i logiki) nie ma praktycznie żadnych różnic między loadingami na zewnętrznym SSD a wewnętrznym, w obu przypadkach jest szybciej niż na HDD w PS4/Pro. 

Dokładnie. Mam 2 zewnętrzne SSD (PS5/XSX) więc sprawdziłem jak to jest loadingami. Pewnie nie podłączył zewnętrznego SSD do PS5, nie przetestował porządnie, a info pewnie z yt :) 

Edytowane przez Alastor84
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.