Skocz do zawartości

Słuchawki dla Series X | S - patrz pierwszy post


MYSZa7

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.06.2021 o 13:28, 20inchDT napisał:

Czy trzeba zresetowac gre po zmianie formatu audio, zeby zaczeło działać? Właczyłem poczatek gearsow 5 przy wodospadzie i jazde na lawie w hivebusters i nie słyszę różnicy. Włączyłem też demko w apce dolby i ustawiałem nawet stereo i nie słyszę różnicy XDD Jest tam moment gdzie ptak przelatuje z tyłu od prawej do lewej i jak dla mnie tak samo brzmi :sapek:

nie trzeba resetować

 

a dobrze wszystko ustawiłeś? bo te słuchawki MS ustawiasz zarówno w apce Atmos jak i Akcesoria, jest też aktualizacja softu słuchawek do zrobienia, polecam te dwa ustawienia

 

Odnośnik do komentarza

Ja ze słuchawek (Arctis 1) jestem zadowolony. Jeśli chodzi o audio, to jestem kompletnym laikiem i moja recenzja się na tym skończy. Co do Dolby Atmos. Cytuję z tej i poprzedniej strony:

"Atmos w nowych Gearsach mnie zmiażdżyło."

"...jest spora różnica między Atmosem, a Windows Sonic. Na pc na donglu już w ogóle jest bajka"

"Atmos robi robotę."

Po takich wypowiedziach można się spodziewać kolosalnej różnicy. Dla mnie w grach to 'tylko' drobne niuanse. Oczywiście w tych materiałach promocyjnych DA robiło wrażenie. Będzie jakaś mega promocja to kupię. Za pełną cenę lub zakup z Argentyny podziękuje.

Odnośnik do komentarza

I tu jest właśnie problem. W sporym skrócie, to DA ma trochę udawać 5.1. Chodzi o to ze dźwięk płynnie zmienia położenie zgodnie ze scena na ekranie.

Różnice czuć jak się obrócisz postacią, kamera w Forzie itp niuanse.

Ludzie zakładają słuchawki i liczą że ich wywali z papci. 
Zestaw audio z Dolby trochę kosztuje, wiec słuchawki w swojej cenie nie dorównają temu. Do kina tez sporo brakuje. 
Wiec problemu ze słuchem nie macie, jest pewien zakres który człowiek słyszy i zmienia się z wiekiem- pogorszenie słuchu. 
Trzeba pograć na słuchawkach i na dźwięku prosto z tv i najlepiej te same gry w tych samych momentach. 

Odnośnik do komentarza

Tak, to nie działa tak samo wszędzie. Zależy od gry. 
Trzeba dodać fakt, ze to są słuchawki pod gry. Ms rozbił trochę bank ze swoimi słuchawkami za 450zl. Zobaczymy jak z trwałością po czasie. Maja trochę podbity bas, ale jak pisałem wyżej, to są słuchawki pod gry. Nie wiem jak się sprawdzą w filmach odpalonych na series x.

Jak ktoś chce lepsze słuchawki audio, to może spojrzeć na Beyerdynamic T5.

Robote zrobi tez dobry soundbar, ale to już też pewnie koło 2,5/3 się zakręci. 
 

 

14CFDCEE-72B2-4479-B3BC-148A7D732FE4.jpeg

Odnośnik do komentarza

DTS w sumie niby lepiej zajmuje się tym dźwiekiem przestrzennym i ta pokazówka w sklepie robi to rewelacyjnie (ten ludek, dookoła którego przemieszczamy kulę z dźwiękiem), ale gra grze nierówna i jak twórcy nie zaimplementują obsługi to lipa.
Jesli chodzi o słuchawki to oczywiście, że kupuję je pod gry, więc oglądanie filmów mnie nie interesuje i szkoda, że MS nie ma żadnego uniwersalnego systemu dźwięku przestrzennego, bo nie ukrywam, że trochę czuję się wyruchany, płacąc prawie dwie stówki za dwie aplikacje, które w moje ulubionej gierce gówno dają.

Odnośnik do komentarza

Różnice są między DA a WS ale nie aż takie by z kapci wyskoczyć. 

Przynajmniej na takich budżetowych słuchawkach są mało słyszalne ale oczywiście zależy wszystko od gry. 

Tak jak ktoś napisał, jeśli producent gry jej nie zoptymalizuje pod dźwięk przestrzenny to jest jak jest... 

Najlepiej jakiś film wrócić z obsługą Dolby Atmosa wtedy będzie już konkretniej słychać. 

Odnośnik do komentarza

Taki mały update do mojej reklamacji dedykowanych słuchawek do XsX - Corsair HS75 XB - jak opisałem wcześniej, słuchawki podczas wyłączania "odpinały" mi również pada od konsoli i za każdym razem musiałem wypinać konsolę z zasilania i parować od nowa.

Zgłosiłem problem do producenta i po opisaniu kazali mi odesłać słuchawki na ich koszt i przysłali nowe (wraz z nowym kodem na Atmosa ;))

więc gdyby ktoś szukał słuchawek które nie tylko świetnie "grają", ale i obsługują Dolby Atmos (dożywotni kod w pudełku) oraz co ważne - nie ma problemów z reklamacjami - to szczerze polecam

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, panHavan napisał:

Taki mały update do mojej reklamacji dedykowanych słuchawek do XsX - Corsair HS75 XB - jak opisałem wcześniej, słuchawki podczas wyłączania "odpinały" mi również pada od konsoli i za każdym razem musiałem wypinać konsolę z zasilania i parować od nowa.

Zgłosiłem problem do producenta i po opisaniu kazali mi odesłać słuchawki na ich koszt i przysłali nowe (wraz z nowym kodem na Atmosa ;))

więc gdyby ktoś szukał słuchawek które nie tylko świetnie "grają", ale i obsługują Dolby Atmos (dożywotni kod w pudełku) oraz co ważne - nie ma problemów z reklamacjami - to szczerze polecam

 

 

Miałeś może możliwość porównania ich z tymi Microsoftu? Chodzi mi o porównanie dźwiękowe i Dolby Atmos w grach. 

Czytałem recki to w tej cenie głupie nie są, a z tego co widzę nowki po 5 stówek są do wyrwania. 

Powiedz jeszcze jak po np. godzinie czy dłużej jak masz je na głowie to nie bola małżowiny? 

Miałem kiedyś wypasione Razery do Xbox One X i po godzinie ból przeokropny, dłużej raczej nie dało się w nich wytrzymać... 

Odnośnik do komentarza
W dniu 8.06.2021 o 09:30, maxoffe napisał:

Miałeś może możliwość porównania ich z tymi Microsoftu? Chodzi mi o porównanie dźwiękowe i Dolby Atmos w grach. 

Czytałem recki to w tej cenie głupie nie są, a z tego co widzę nowki po 5 stówek są do wyrwania. 

Powiedz jeszcze jak po np. godzinie czy dłużej jak masz je na głowie to nie bola małżowiny? 

Miałem kiedyś wypasione Razery do Xbox One X i po godzinie ból przeokropny, dłużej raczej nie dało się w nich wytrzymać... 

 

Pierwsze wrażenie po wyjęciu słuchawek z pudełka jest takie że są "solidne" i na prawdę czuć że trzymasz premium w rękach, które troszkę waży. Natomiast zaskakujące jest to, że po założeniu na głowę to uczucie wagi znika.

Zrobiłem kilkanaście sesji po kilka godzin i ani razu nie czułem żeby mnie coś bolało (świetnie się reguluje wysokość słuchawki osobno lewej / prawej) czy abym musiał doładować baterię.

Na prawdę pierwszy raz w życiu spotkałem się z takim komfortem podczas grania.

Nowych słuchawek M$ nie widziałem na oczy, ale też nie szukałem specjalnie bo z tych jestem bardzo zadowolony.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, panHavan napisał:

 

Pierwsze wrażenie po wyjęciu słuchawek z pudełka jest takie że są "solidne" i na prawdę czuć że trzymasz premium w rękach, które troszkę waży. Natomiast zaskakujące jest to, że po założeniu na głowę to uczucie wagi znika.

Zrobiłem kilkanaście sesji po kilka godzin i ani razu nie czułem żeby mnie coś bolało (świetnie się reguluje wysokość słuchawki osobno lewej / prawej) czy abym musiał doładować baterię.

Na prawdę pierwszy raz w życiu spotkałem się z takim komfortem podczas grania.

Nowych słuchawek M$ nie widziałem na oczy, ale też nie szukałem specjalnie bo z tych jestem bardzo zadowolony.

 

Dzięki, bo cały czas mam zamiar kupić słuchawki ale ciągle się wacham bo nie przepadam za tym rozwiązaniem. 

Nie chciałem jakoś dużo kasy wydawać stąd w głowie ciągle mam te dedykowane MŚ. 

Ale po czytając kilka recek w necie + twoja opinia to chyba jak już mnie bardzo przyciśnie to zdecyduję się na te właśnie. 

 

Szkoda ze nie każde słuchawki można sparować z XSX. 

Mam do telefonu wysoki model Sony WF-1000X.

To takie małe pchełki douszne ale jakościowo dosyć dobre i akurat jak czasem na późno nocna sesyjkę w CODa były by jak znalazł. Jednak nie można ich sparować z konsolą, a jedynie z TV ale wtedy nie da się grać bo są straszne opóźnienia dźwięku... 

 

Edytowane przez maxoffe
Odnośnik do komentarza

Rozumiem, że kwestia finansowa jest ważna i dla mnie również była, ale patrzę na to z tej strony że ten sprzęt kupuję na lata zabawy, więc wolę kupić coś z czego będę w pełni zadowolony, niż później przez te kilka lat pluć sobie w brodę że zaoszczędziłem 200 (które i tak się gdzieś rozeszło) a sprzęt który kupiłem nie do końca mnie cieszy

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, panHavan napisał:

Rozumiem, że kwestia finansowa jest ważna i dla mnie również była, ale patrzę na to z tej strony że ten sprzęt kupuję na lata zabawy, więc wolę kupić coś z czego będę w pełni zadowolony, niż później przez te kilka lat pluć sobie w brodę że zaoszczędziłem 200 (które i tak się gdzieś rozeszło) a sprzęt który kupiłem nie do końca mnie cieszy

Kwestia finansowa owszem ale nie jest to aż taki priorytet. Też wolę dołożyć i kupić coś z czego będę zadowolony niż później żałować kilku złotych mniej wydanych. 

Choć nie raz nawet słuchawki z najwyższej półki mogą nie zadowolić, przykład na mnie i Razerach które naciskały mnie na małżowiny i po góra godzinie i to nawet nie całej ból przeokropny. 

Ja ogólnie nigdy, zaznaczam nigdy nie lubiłem słuchać czego kolwiek na słuchawkach. Stąd wiem że jak kupię to bardzo sporadycznie będę ich używał dlatego nie chce też szaleć i nie chce przeznaczać większej kasy jak 500 zeta. 

Ale to Corsair które podałeś są widzę całkiem nieźle jak za tą kasę i lepszych do gier nie potrzebuje. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...