Skocz do zawartości

Słuchawki dla Series X | S - patrz pierwszy post


MYSZa7

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.03.2021 o 11:24, Absolem napisał:

Pytanie do użytkowników najnowszego Headsetu microsoft, czy współpracuje bezprzewodowo z x one x czyli starą generacją czy w tym celu trzeba dokupić jeszcze nadajnik bluetooth? 

Jezeli zamierzasz je kupić to odradzam. Posiadają wadę i duży audio lag, obecnie 3 z moich znajomych informuje o problemie(cała 3ka ma słuchawki Ms). 

 

MS zna sprawę, informuje że będą naprawiać softowo, ale myślę że problem jest poważniejszy. 

Ew. jeżeli chcesz kupić to chyba wszyscy będą chcieli sprzedac/zwrócić. 

 

Problem jest widoczny z telewizorami z niskim czasem reakcji. 

Odnośnik do komentarza

Osobiście tego nie doświadczyłem, bo słuchawek jeszcze nie mam (cały czas się zastanawiam nad zakupem, a nie potrzebuję ich na już). Ja o tym lagu czytałem w paru miejscach, m.in. na reddicie. W ogóle dziwne, że nie wyszło to w żadnej recenzji... Takie opóźnienie skreśla zupełnie te słuchawki, przecież z czymś takim nie da się grać w singla, a co dopiero w multi.

 

Natomiast jedna rzecz, którą pamiętam (aczkolwiek nie mogę teraz odszukać konkretnego linku) - ten problem wydaje się być powiązany z Atmosem. Jeden z użytkowników narzekający na opisywał swoje testy w różnych przypadkach i ostatecznie mu wyszło, że lag jest słyszalny przy korzystaniu z Atmosa (zwłaszcza w trybie "performance mode", gdzie jest największy), natomiast po całkowitym wyłączeniu Atmosa żadnych opóźnień nie ma.

 

Ktoś posiada inne słuchawki korzystające z protokołu Xbox Wireless i jednocześnie używa Atmosa? Nie ma takich problemów?

Edytowane przez Netor
Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, iluck85 napisał:

A masz jakieś linki czy coś? Problem z poprzednia generacja czy series x? 

Series X,

miałem kupować słuchawki, ale wszystkie osoby które kupiły narzekają na ten problem, łatwo to można zweryfikować ponieważ podłączenie słuchawek nie wycisza dźwięku na TV, tak więc brak synchronizacji audio będzie słyszalne. Co ciekawe na YT dźwięk pokrywa się już dokładniej, ale menu i gry to już niestety problem.
Ja raczej ufam znajomym, zwłaszcza że problem jest opisywany na forach, itd.

 

Jak ktoś z forumowiczów ma HS chętnie się dowiem jak to u niego wygląda, zwłaszcza przy jakimś dobrym TV.

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza

W Steelseries Arctis 1 Wireless też jest drobne opóźnienie w porównaniu do zestawu stereo po kablu, nie testowałem czy jest to powiązane z apką Atmos. Raczej założyłem że to kwestia technologii, a zauważalne jest jedynie w przypadku kiedy grają jednocześnie głośniki i leci dźwięk w słuchawkach. Słychać wtedy że z głośników dźwięk wydobywa się ułamek sekundy wcześniej.

Słuchawki zostawiłem jedynie ze względu na wygodę jaka towarzyszy brakowi przewodu walającwgo się obok mnie.

Lepiej grają moje przewodowe słuchawki od Takstara za połowę ceny Arctisów, ale w gierkach dźwięk i tak jest kastrowany więc różnicy nie ma aż tak dużej.

Muzyka to inna para kaloszy, ale nie o tym temat.

Edytowane przez Dalhi
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Zdunek napisał:

Series X,

miałem kupować słuchawki, ale wszystkie osoby które kupiły narzekają na ten problem, łatwo to można zweryfikować ponieważ podłączenie słuchawek nie wycisza dźwięku na TV, tak więc brak synchronizacji audio będzie słyszalne. Co ciekawe na YT dźwięk pokrywa się już dokładniej, ale menu i gry to już niestety problem.
Ja raczej ufam znajomym, zwłaszcza że problem jest opisywany na forach, itd.

 

Jak ktoś z forumowiczów ma HS chętnie się dowiem jak to u niego wygląda, zwłaszcza przy jakimś dobrym TV.

 

Pozdrowionka


 

Aż sprawdzę dzisiaj ten lag. 
Brak wyciszenia mi nie wadzi, bo guzikiem na pilocie można wyciszyć tv. Ale jedno ucho zostawię wolne i posłucham tv.

 

Edit

Ja nie zwróciłem uwagi żeby dźwięk był z opóźnieniem. Recenzje o tym nie wspominają w kometarzach na pytanie tez pada odp o braku laga. W sumie wczoraj 1 raz o tym przeczytałem.

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Szymek napisał:

Może ten lag to tzw echo przy dwóch dźwiękach? To samo się dzieje jak puści się dzwiek z tv i np kina.

Ja tam nie czuje zeby moje lagowaly 

Nie, to inny efekt. Lag istnieje, na zagranicznych forach pojawiają się takie wątki, na innych słuchawkach nie ma tego efektu. Na słuchawkach podłączonych przez pada też jest znacznie mniejsze opóźnienie. 

 

Nie wiem czy to kwestia softu czy tego miksera. 

I chłopaki, nie odbierajcie tego jako atak na sprzęt, czy coś takiego. Po prostu staram się dojść z czego to może wynikać. Może to jest do uratowania, może to kwestia Atmosa. 

 

a może po prostu za dużo oczekiwałem od tego sprzętu. 

Odnośnik do komentarza

Ok. Sprawdziłem.

Słuchawki ma maxa i nad uchem. Leci 1:1 co na tv, to w słuchawkach. Żadnego lagu czy opóźnienia nie mam. Sprawdziłem na standardowym ustawieniu jak DTS i Atmos
Nie rozłączyło mi ani razu. Jak się odłoży to po chwili się wyłączają. Oszczędzanie energii.

 

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza
W dniu 28.03.2021 o 22:30, iluck85 napisał:

Ok. Sprawdziłem.

Słuchawki ma maxa i nad uchem. Leci 1:1 co na tv, to w słuchawkach. Żadnego lagu czy opóźnienia nie mam. Sprawdziłem na standardowym ustawieniu jak DTS i Atmos
Nie rozłączyło mi ani razu. Jak się odłoży to po chwili się wyłączają. Oszczędzanie energii.

 

Z racji ze jeszcze je "chyba" ostatnie dni testuje to dalej podtrzymuje to co pisałem wcześniej. W Forzie Horizon 4 jest znaczący lag w innych grach jak na razie nie uświadczyłem. Mało tego dochodzi dziwny patent o którym nikt nie wspominał.

Kilka dni mnie tu nie było i widzicie piszecie o DA ze to może być problematycznie połączona kwestia.Ja rownież mam właśnie DA wykupione i z tego korzystam.

 

Ostatnio mam problem z konsolą .Odpalam ją pojawia mi się logo xboxa i konsola się wyłącza .I tak może w kółko 20x .

Wyciągałem wtyczkę itd za którymś razem ruszyło ufff .Poty oblały zacząłem czytać temat z awariami i myślę kurde święta i będzie trzeba wysłać konsole do naprawy. 

I co się okazało za każdym razem problem występuje gdy tylko konsole odpale (przez słuchawki MS) w innym przypadku nie.
Mało tego wczoraj zrobiłem test odpaliłem konsole z pada ale zanim wskoczyło logo to włączyłem słuchawki i również konsola się wyłączyła.

Coś z tymi słuchawkami jest nie tak.Zaznaczam od premiery mam konsolę i nigdy takiego kuku z wyłączeniem nie zrobiła.

Nie wierze ze na tyle recenzji nikt o żadnych lagach nie wspomina bo już pomijam inne schorzenia .Czy w tych redakcjach debile same pracują.

 

Jak jutro nie zapomnę to nagram filmik aby to pokazać

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@BatataPl Nagraj, chętnie zobaczę. Na FB kilku wspomniało, ale większość problemów nie miała. Chodzi o laga.

 

Włączyłem słuchawkami konsole- nie wiedziałem że tak można :yao: Dokładnie jest jak piszesz, po logo konsola się wyłącza. 

Tutaj obstawiam problem softu, bo konsola się łapie i "myśli" że to pad, a to tylko słuchawki. To ogarną softem pewnie jak będzie dużo narzekań. W sumie funkcja zbędna, bo co mi po odpaleniu konsoli ze słuchawek, jak musze pada włączyć..

 

Ale mimo wszystko ten lag mnie ciekawi :) 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, iluck85 napisał:

@BatataPl Nagraj, chętnie zobaczę. Na FB kilku wspomniało, ale większość problemów nie miała. Chodzi o laga.

 

Włączyłem słuchawkami konsole- nie wiedziałem że tak można :yao: Dokładnie jest jak piszesz, po logo konsola się wyłącza. 

Tutaj obstawiam problem softu, bo konsola się łapie i "myśli" że to pad, a to tylko słuchawki. To ogarną softem pewnie jak będzie dużo narzekań. W sumie funkcja zbędna, bo co mi po odpaleniu konsoli ze słuchawek, jak musze pada włączyć..

 

Ale mimo wszystko ten lag mnie ciekawi :) 

Bardziej chciałem nagrać to wyłączanie konsoli (Forze wywaliłem a zasysać mi i się znowu nie chce ).O tych przypadkach nie słyszałem a tu proszę jednak są namacalne.

 

Wiesz strach w oczach już był że konsola kucnęła.

 

Tak niewiele trzeba tym słuchawką aby w 100% je można było polecieć .Tak pięknie je zachwalał w wywiadzie projektant .Mało się nie rozpłynął jakie to nie są one za(pipi)iste .A tu coś co nie powinno być czyli lag .

 

Może aktualizacjami coś wyeliminują lub poprawia ale tu nigdy nie można mieć 100% pewności .

Odnośnik do komentarza

Pytanie do posiadaczy headsetu MS oraz Arctis 1 Wireless for Xbox, a zwłaszcza do osób, które mają bezpośrednie porównanie: który z tych dwóch headsetów byście polecili? Przeznaczenie: CoD, Battlefield i wszelkie FPSy online, także pozycjonowanie dźwięku ma duże znaczenie.

 

Przejrzałem ostatnie kilkanaście stron tematu, kilka opinii znalazłem, ale to były raczej pierwsze wrażenia, a te mogą się zmienić, albo mogą wyjść  z czasem takie kwiatki jak opóźnienie audio w przypadku headsetu XWH. Na korzyść Arctisów przemawia uniwersalność, bo mógłbym je podpiąć kiedyś także do PS5 czy Switcha, a brak BT jakoś specjalnie mnie nie boli. Ktoś wspomniał, że przy Arctisach również jest opóźnienie względem dźwięku na telewizorze, a to jest kluczowa rzecz w grach online. 

 

Btw. Śledzę od jakiegoś czasu dostępność tych Arctisów i ponownie są dostępne na stronie producenta.

Odnośnik do komentarza

Imo Arctis 1 przez swoją uniwersalność oraz to ze łącza się z konsola przez dongla usb 

 

pozycjonowanie dźwięku będzie bardzo zbliżone. Przerobiłem masę słuchawek i jak dla mnie najlepiej grają i pozycjonują PC38X, ale to przewodowe a z bezprzewodowych to HyperX CloudX Flight, a zaraz za nimi Arctis 7x

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...