Skocz do zawartości

Star Wars (seriale) - Disney+


Shankor

Rekomendowane odpowiedzi

Na wątku MCU posta pod postem pisać nie będę, skorzystam z tego tematu, skoro MCU i Star Wars łączy uszanowanko Disney. XD

 

 

 

 

2 godziny temu, Rudiok napisał:

o nic, na każdego Andora czy Mandaloriana musi przypadać taka Ahsoka czy Kebobi. Może w sezonie 2 będzie lepiej, ale hype niewielki. 

 

Nikt tak naprawdę do końca nie wie, a zwłaszcza randomowy fan i geek, który w miarę dobrze obeznany jest z rozwijającą się na bieżąco popkulturą, czy drugi sezon "Ahsoka" powstanie. Owszem, zgodnie z mydleniem oczu przez Disney i Lucasfilm Ltd. kolejna seria tej produkcji ,,jest niby zapowiedziana". Ale to w jakiej kondycji jest całe ,,wnętrze" Disneya - czyli sposób prowadzenia całego tego filmowo-serialowego projektu, którym ów moloch sobie z lekka folguje - wskazuje, że na kolejne odcinki "Ahsoki", my fani, zapewne zaczekamy do 2 lat, a na film kinowy 3 lata. Disney nie jest Studiem i Wytwórnią... jest ogromnym Studiem i Wytwórnią, co może być z kolei na plus dla fandomu popkulturowego: chodzi o przyspieszenie prac nad serialami i filmami z Uniwersum Star Wars czy nawet i Marvela. Ale czy to przyspieszenie będzie korzystne? I tu się pojawia zagwozdka - osobiście nie czekam na nic filmowo-serialowego z Kanonu Gwiezdnych Wojen, bo... nie wiem na co już mam czekać. Jedynie niemożebny hype mam na "The Acolyte" oraz kolejne serie odcinkowe "Parszywej Zgrai". A co dalej z Filoniverse, sam już nie wiem jaką przyszłość czeka to miniversum. Aż sobie przeczytam z racji powrotu do genialnych książek z Legend Star Wars, pewną dość dobrą powieść: "Star Wars: Punkt przełomu". 


 

Odnośnik do komentarza

Fajnie się czyta to wszystko. Zupełnie jakbym cofnął do przeszłości i czytał opinie o sadze książek o wiedźminie, gdzie ludzie podzielili się na dwa obozy. Jednym podobało się co przeczytali wytykając błędy, a drudzy po przeczytaniu dwóch tomów opowiadań uznali resztę książek za "nie wiedźmińskie" więc "jebać sapka i chuj".

Tu to samo tylko kurwa obozów jest więcej. Najśmieszniejsze jest wychwalanie Haydena, którego wszyscy jebali za drewniane granie w trylogii prequeli, a tutaj gra tak samo tylko uniwersum jest większe, a scenariusz lepiej napisany.

Ja tam nie będę wyzywał Filoniego, bo wreszcie ktoś się wziął za to uniwersum.

Do tego czekam jeszcze kilka lat, a ludzie zaczną chwalić sobie tą najnowszą trylogię i znowu jebać kolejną :pawel:

 

Odnośnik do komentarza

No właśnie hayden przyłożył się i wyraźnie zainspirował się clone warsami tym razem a anakin w samych tylko prequelach to nadal cipa i chuj. A sequele to nie wiem kto będzie wychwalał za x lat jak zabawki z nowymi postaciami słabo się sprzedają i nikt nie chce robić gier z tej trylogii.

Edytowane przez Sebas
  • This 1
Odnośnik do komentarza

O ile pamiętam w Nowym Kanonie, albo i nie (o ile jest to kanoniczne), czego się nie spodziewałem (nie tylko Ja!) w ogóle pojawił się Biały Darth Vader - nie pamiętam o co chodziło z tego rodzaju ,,wersją"/adaptacją Lorda Vadera w Uniwersum Star Wars, ale sporo się o tym mówiło, a poświęciło się tej opcji kreacji postaci nawet jeden zeszyt czy dwa, albo i wydanie zbiorcze, w komiksach. Możliwe że chodziło o... 

Spoiler

Vadera wyrażającego skruchę, żałobę, żal... za to, co on jako ,,upadły Anakin" uczynił Galaktyce, Mocy i wszystkim żywym istotom. Wy tu gadu-gadu o Vaderze w Nowym Kanonie, a tak się zastanawiam czy naprawdę odważnym, dobrym pomysłem dla urozmaicenia i zwrócenia większej uwagi na Świat Gwiezdnych Wojen, nie było by stworzenie takich alternatywnych serii odcinkowych pod zbiorczym tytułem "What if... ?" - animacja bądź live-action - w których w jednym z odcinków właśnie ukazano by historię Dartha Vadera w białej zbroi? :Coolface: 

 

A tu taki myk:

 

- zupełnie nielogiczna jest konstrukcja czegokolwiek większego w Uniwersum Star Wars w porównaniu do naprawdę ,,really big" wielkich obiektów, budynków, pojazdów w naszym rzeczywistym świecie. Gospodarka Galaktyki... choć ciężko tu o takiej gospodarce mówić, musiała by być na jakimś ,,galaktycznym" poziomie. :nosacz3:

 

Screenshot_2023-11-13-17-46-22-50_f9ee0578fe1cc94de7482bd41accb329.thumb.jpg.77f89bfa9e2542615364caa7ed7d1886.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Disney+, Uniwersum Star Wars, Saga "The Clone Wars", którą rozpoczyna film z 2008 roku (nie aż tak słodko przyjęty przez fanów): "Star Wars: The Clone Wars". Nawet nie wiem, który to już będzie seans tej 90-minutowej animacji w moim życiu, może 5 albo 7, coś koło tego. Mniejsza, dzisiaj albo jutro załączam film, a po jego seansie rozpoczynam 3 raz cykl oglądania całych 7-miu sezonów ,,Wojen Klonów" - jednego z najlepszych seriali animowanych w całej historii tego medium; to druga zaraz po "The Last Jedi" najlepsza rzecz, która spotkała Uniwersum Star Wars w całej jego dotychczasowej historii! Tiaaa, ważne żeby przebrnąć pierwszy koszmarkowo nakreślony graficznie sezon serialu, a potem... już tylko z górki, tylko lepiej. Oczywiście Trylogia Mortis -czczę i chwalę po wsze czasy, to samo z TCW: sezon 5 i ostatnie odcinki sezonu 6-ego. Bang! 

  • This 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 10.01.2024 o 16:21, JaskinieTerrigenoweMarvela napisał:

to druga zaraz po "The Last Jedi" najlepsza rzecz, która spotkała Uniwersum Star Wars w całej jego dotychczasowej historii! 

 

No chyba nie, Ostatni Jedi jest nudny, a latająca Leia i zniszczenie postaci Luke'a to dwie z top 5 najgorszych rzeczy jakie widziałem w tym uniwersum. 

Przyznaję jednak, że Wojny Klonów są z każdym sezonem coraz lepsze.

Odnośnik do komentarza

,,Acolyte" - już niedługo serial zadebiutuje na platformie Disney+... ,,Już niedługo" oznacza... tyle, że na pewno (choć kij wie, czy strajk aktorów i scenarzystów nie wpłynie na przesunięcie okresu premiery serialu w tym roku na czas bliżej nieokreślony) ma to być jakoś ukazane jeszcze w tym roku. Czekacie? Wiadomix kiedy zwiastun? Super Bowl 2024?

 

obraz_2024-01-16_212913742.thumb.png.eab6263923860bc82f8b70a4c1337707.png

 

 

 

 

W dniu 12.01.2024 o 19:53, funditto napisał:

 

No chyba nie, Ostatni Jedi jest nudny, a latająca Leia i zniszczenie postaci Luke'a to dwie z top 5 najgorszych rzeczy jakie widziałem w tym uniwersum. 

Przyznaję jednak, że Wojny Klonów są z każdym sezonem coraz lepsze.

 

"Ostatni Jedi" nie jest nudny. Jest filozoficzny, głęboki, wielowymiarowy, eksperymentalny, intrygujący jak dobry thriller sci-fi, ale nie ma według mnie w sobie nic z nudy. Przymykam oko na te ,,loty Lei", a sam wątek z Lukiem, to bardzo dobrze przemyślana rzecz, do zaakceptowania, jeśli chodzi o taki sposób tzw. odejścia Luke'a w inny wymiar, w wymiar Mocy i przekazanie pałeczki Rey- "Ostatniego Jedi" nie rozkładam na czynniki pierwsze, biorę na klatę film całościowo, bo tak go rozumiem najlepiej. Cóż, każdy fan jest inny, każdy z nas ma inne zdania i gusta. 


P.S. Odcinki "Star Wars: The Clone Wars", od s01e05-09, to najlepsze epizody sezonu pierwszego. A dlaczego? W odcinku no.5

Spoiler

poznajemy najważniejsze ,,Klony" w historii Star Wars, i to działające razem w takiej a nie innej ekipie, z której to słyną ci żołnierze najlepiej. A wiemy, że (nie spoilerując nazw Klonów) zobaczymy te ,,Klony" w przyszłości TCW i m.in. Rebels w bardzo, bardzo ważnych rolach. Odcinek no.9, bo Ahsoka vs Ventress, a odcinek no.8 - wyjątkowy, w opór dobry epizod, gdzie JarJar wystąpił... jako Jedi... Łej, teoretycznie można to również rozwinąć w kierunku teorii Jar Jara jako Lorda Sithów. No bo:

 

spacer.png

 

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Post pod postem... no ale trudno. Z pasją starwarsową i rozkminami z tytułu tego Uniwersum nie wygrasz:

 

Jak wiemy w maju tego roku minie 25 lat od światowej premiery ,,Mrocznego Widma". Sięgając bardzo głęboko pamięcią: rok 1999, cholibka!, to były czasy, ba! Elementami, które podkreślały specyfikę tego roku (plus lata późniejsze i boom dzieciarni na filmy Star Wars Lucasa) są: film Mroczne Widmo oraz Laysy, głównie te dyski czy zdrapki do kolekcji z tematyki Epizodu I Gwiezdnych Wojen właśnie. To niepodzielnie królowało w każdym sklepiku spożywczym na osiedlach!

 

A wierzycie w to, że Lucasfilm Ltd. postawi w 2024 roku na re-premierę Mrocznego Widma właśnie m.in. w formacie IMAX, najlepiej z Dubbingiem polskim lub polskimi napisami, z 4K HFR 3D. I chyba większość z Was wybrała by się na taki prezent Lucasfilmu do kina? ... Ano właśnie, przecież ja na tym w kinie w ogóle jeszcze nie byłem! Jar Jar Sith w IMAXowym rozmiarze - to by było coś! XD. Zresztą sama premiera Ep. I była cholernie istotna dla George'a Lucasa i całego kina rozrywkowego, zwłaszcza w odniesieniu do rewolucji w tego rodzaju kinie technologii. Coś się będzie tu szykować, nie ma co!

 

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Jak wiemy słynnawe, stanowiące przedłużenie zajebiaszczości starwarsowych ,,Clonewarsów", The Bad Batch, właśnie się zaczęło. 3 odcinki 3 serii... za nami! No ale, osobiście się wstrzymuję z oglądaniem ich treści. Skupiam się na oglądaniu "Wojen Klonów", a szczególnie sezonu 3, na którym stanąłem w odcinkach 10-12. I mogę powiedzieć tyle: przede mną Trylogia Mortis - najważniejsza część całego serialu, służąca właściwemu zrozumieniu głębi Mocy w Uniwersum, a głównie jej połączenia z istotami żywymi (Jedna z teorii mówi o tym, że to, co spotkało tam Anakina zmieniło go dostatecznie, na tyle, że nieświadom tego przeszedł na Ciemną Stronę Mocy!). Teraz jednak dominuje w serialu, przed tymi odcinkami właśnie, Cad Bane i jego występki związane z ,,interesyjami", które powierzają mu Huttowie, a które szkodzą, wiadomix, Republice... Jak zwykle xD. To jest ten ,,typ", który mnie masakrycznie wręcz irytuje - słaba postać, której udaje się tak dużo rzeczy tylko i wyłącznie ze względu na pobłażliwość innych. Przynajmniej jest ciekawie. Oby... nie wracał w Parszywej Zgrai - tu liczę na pierwsze klony próbne Snoke'a! XD 

Odnośnik do komentarza

@PiotrekP Trylogia Mortis jest dla mnie, starwarsowego fana, jak cholernie skuteczny i zawsze konkretny Sędzia Dredd - to taka ostateczna prawda i świętość w tym serialu (przynajmniej tak Ja uważam), którą ,,wywindowuję" ponad inne elementy, wątki, rozdziały i motywy w serialowym "The Clone Wars". Reszta, owszem, liczy się, jednak na jedynie równej, ale przeważnie niższej pozycji w wartości i ważności od tej Trylogii. W serii trzeciej "TCW", która jest (i tu jeszcze ostatecznie się muszę nad tym zastanowić, które miejsce z zestawienia ów sezon zajmie. Przede mną sporo materiału do analizy i ponownego oglądania - oprócz tego cztery sezony!) jednym z najistotniejszych dla wydarzeń, akcji, rozwoju fabuły całego serialu jak i na pewno w jakimś stopniu dla całego Uniwersum, sezonów produkcji, mamy oprócz Trylogii Mortis wiele mega równie istotnych akcentów, roli, wydarzeń etc., które serial wzbogacają, ale i mają tę jakąś konkretną rolę w Świecie Star Wars. Na pewno ,,mini-saga" z Savage Opressem oraz Ventress i Siostrami Nocy do tego się zalicza - odcinki 9-14 s03 serialu. 

 

Warto zwrócić uwagę na jeden akcent z tych odcinków sezonu:

 

S03E14 - jeden z najważniejszych odcinków pojedynczych, z pośród wszystkiego, co serialowe w całym Uniwersum Star Wars, jaki kiedykolwiek powstał. To tu pojawia się...

Spoiler

Darth Maul... niby dla geeków fakt znany, ale jest to i tak z racji wagi roli postaci w Uniwersum moment bardzo istotny: jego ,,narodziny na nowo". Powiedzmy, że od tego kadru i wiele, wiele odcinków później jest tylko lepiej. :P :banderas:

 

 

 

CLoneWarsS03e14...MaulLive!.thumb.png.1f3294b83138028adca92d897427e4dd.png

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Post pod postem... no ale trudno. Dlatego za mój błąd a'la prawie że spam - za co przepraszam - wstawiam na początku tego postu śmieszkową, generowaną bodaj przez jakiś zespół algorytmów SI, grafę:

 

image.jpeg.64f5ca17a01b3d3bf7ff77324f6d51c2.jpeg

 

 

 

Mówi się, że Epizod I to takie zło konieczne dla kina jak i samego Uniwersum Star Wars, ot ,,cyfryzacja niszcząca ducha Mocy”. Może i jest w tym jakieś minimalne ziarenko prawdy, ale bardzo minimalne. Gdyby nie ten film i kolejne z cyklu Prequeli, nie było by ,,Clonewarsów", o których akurat rozmawiamy - serialu wybitnego, najlepszego małoekranowego czegokolwiek, co spotkało ten Świat. Taaak, przede mną ten wyjątkowo dobry ,,Arc" z Maulem, tzn. ten miniCykl pod koniec 4 sezonu TCW i na początku kolejnego (o ile dobrze pamiętam!) - mogę powiedzieć w związku z tym: kruci, aż nie mogę się tych ,,specjali" doczekać, bo jak do tej pory, do s04e11 serialu - a jest w tym cyklu 22 epizody - mamy takie tam lekkie drewienko. Jedynie ciekawiej robi się z Generałem Krellem w ,,Arcu" Umbara, gdzie Klony pokazują prawdziwy charakter i to, iż mimo bycia tym samym organizmem/nośnikiem biologicznym, mają inne osobowości, charaktery i konstrukcje psychiczne, że się po prostu różnią między sobą, że są po prostu ludzcy i bardziej ogarnięci... niż tacy Szturmowcy z Imperium. I na co Palpi ich zastępywał? :( 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam nadzieję, że to będzie udany sezon czy też, jak kto woli, rok licznych serii Star Wars. W końcu dostajemy live-action, które pokaże nam jeden istotny motyw: to jak funkcjonuje Wysoka Republika... poza medium książkowym. Fakt, jeszcze zwiastunu do ,,Akolity" nie obejrzałem (bo pewnie albo on właśnie się pojawił albo będzie to niebawem... albo dopiero niebawem poznamy... ,,datę premiery zwiastuna"... Zonk), jeszcze prędko nie obejrzę, troszku się wstrzymam... bo mam na to czas. Zrobię to (o ile wytrzymam ten ścisk nerwów xD) świeżo po re-premierze maulowskiego "Mrocznego Widma" (weźcie dajcie to nam w IMAXie! Geecy technologii w kinematografii o to proszą!). A kto wie, czy w ,,Akolicie" nie pojawi się sam Darth Plagueis, a może i jego przodek z rasy Muunów. To był mądry, potężnie skupiony w badaniu arkan Mocy akolita - kij wie ile faktycznie lat miał, jak go

Spoiler

Palpi podstępnie przez samą naturę Mocy zabił... w śnie. xD




 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...