Skocz do zawartości

Star Wars (seriale) - Disney+


Shankor

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, ASX napisał:

Oglada się to jak jakiś fanfic bez ładu i składu. Cały ten motyw przewodni, polegający na tym że Mando złamal zasady zdejmując hełm i teraz żeby grupa ponownie go zaakceptowała musi lecieć na inną planetę żeby się w niej wykąpać brzmi tak naciąganie, że gdyby pojawił się nawet pojawił się jako zadanie poboczne w jakieś grze Ubisoftu albo Sony to byłby krytykowany. 

 

Faktycznie, motyw z sierotą, który odkrywa, że ma w sobie tajemnicze midich... nanoboty, i żeby pokonać zasuszonego dziadunia musi lecieć na inną planetę szkolić się u karłowatego gremlina jest bardziej legit :lapka:

  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Wiem, że teraz na czasie jest Mando, no ale wolę oglądać seriale, kiedy są już dostępne w całości, więc nadrobiłem Andora i kilka słów na ten temat.

 

Bardzo pozytywne zaskoczenie, mimo totalnej obojętności przed premierą (mówiąc delikatnie, Cassian nie był moim ulubionym bohaterem Rouge 1). Przekonałem się do sięgnięcia po serial przez ogólną podjarkę w tematach takich, jak ten, żeby później być zawiedzionym pierwszymi kilkoma epizodami i tylko wiara w to, że "spokojnie, zaraz się rozkręci" sprawiła, że nie olałem tej przygody (moment kryzysu jakoś w okolicach E04, kiedy to odcinek wchłaniałem na raty chyba trzy wieczory, wyjątkowo dobry usypiacz, ale dla sprawiedliwości dodam, że oglądanie czegokolwiek o tej porze w tygodniu z reguły się tak kończy). No więc drugi moment zaskoczenia to faktyczna poprawa poziomu w dalszych odcinkach, a cały epizod w

Spoiler

więzieniu

to już topka Disney'owskich SW w ogóle, no rewelka, w czym niemała zasługa pana Kino.

Generalnie całość, mimo pewnych wad (wspomniana zamuła na początku, ale też dłużyzny pojawiające się później, kontrast między kozackimi postaciami z potężną charyzmą i nijakimi statystami, których imion można nie zapamiętać przez 12 epów) to chyba najlepszy z nowożytnych seriali tej marki. Przede wszystkim, podobnie jak jego kinowa kontynuacja, podchodzi do uniwersum Gwiezdnych Wojen odmiennie od głównej linii, a jednocześnie zachowując mnóstwo jego stałych elementów. W rezultacie dostaliśmy twory o własnym charakterze, skupiające się, jakkolwiek banalnie to nie brzmi, na ludzkiej stronie rebelii, imperium i całego tego zamieszania. Nie wszystko jest czarno białe, więcej tu niuansów, konfliktów. Nawet styl wizualny jest świetny, w odpowiedni sposób nawiązując do ikonicznych elementów "graficznych" Imperium w stylu starej trylogii, ale też z momentami przepychu i metalowo-szklanych wykończeń ala epizody I-III, oczywiście dodając swoje trzy grosze (planeta "plażowa").

 

No także ogólnie spoko i drugi sezon obejrzę chętnie.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Ależ pozamiatał odcinek 3 Mandalorianina. Nie wiem czy od czasów Rogue 1 widziałem coś lepszego z universium Star Wars. A może nawet i wcześniej. Początkowa sekwencja pościgu świetna, cała akcja na Corusant rewelacja. Ucieczka w pociągu żywcem wyjęta z Final Fantasy 7. A w dodatku jak to wszystko wyglądało! Rewelacja, pierwszy raz nie mogę się doczekać kolejnego odcinka

Edytowane przez Homelander
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Ja jestem na ten moment zdruzgotany tym trzecim sezonem, widzę, że nie ma już tutaj radości w produkcji tego a dobił mnie najnowszy ep. 3

Spoiler

mam wrażenie, że chcą mi znowu pokazać dlaczego tym razem nowa republika dała dupy i niejako przez swoją zachowawczość pozwoliła na powstanie najwyższego porządku bo boją się nauki i nowych odkryć. Tylko, że Mandalorian nie powinien służyć temu by naprawiać coś co Disney sam zjebał przy okazji nowej trylogii filmów tylko miał dać nam dobrą zabawę w tym uniwersum czyli Mando dostaję questa, otwiera mapkę, zaznacza sobie gdzie i leci wykonać zadanie a przy tym zadaniu mamy przeżyć z nim przygodę, zobaczyć kogoś/coś znajomego, Grogu zrobi coś śmiesznego i tyle, tylko tyle i tyle.
Cały trzeci odcinek to jakieś chodzenie za Dr. Oetkerem, który wygląda dosłownie tak: :nvmnd:i on jest smutny bo on chce tak bardzo pomóc nowej republice i ludzkości bo mu kiedyś mama zmarła... WTF :sadkek:

Panie doktorze pan zejdzie z planu bo ja tu przyszedłem oglądać przygody łowcy nagród i jego zielonego adoptowanego synka a nie jakieś polityczne pitololo o republikach przy drinku i żółtych imperialnych sucharach z miną smutnego kota z zatwardzeniem  :nvmnd:



Fajny był ten Mandalorian ale już nie jest :nvmnd:

Odnośnik do komentarza

No było na początku ale
 

Spoiler

chodzenie za smutnym doktorkiem :nvmnd:

to była najdłuższa część odcinka (najdłuższego do tej pory w tym sezonie) i to było straszne. Niech sobie zrobią jakiś inny serial traktujący o poczynaniach
 

Spoiler

smutnego doktorka :nvmnd:

i ja wtedy nadal będę oglądał Mandaloriana a dla chętnych i zaciekawionych postacią
 

Spoiler

smutnego doktorka :nvmnd:

będzie osobna produkcja

Ja już wolę nic więcej nie pisać bo ja nie mam pojęcia widocznie czym są spoilery
 

Spoiler

bo napisałem, że chodzimy za smutnym Dr. Oetkerem to już taki wielki spoiler? No ok niech będzie. Lepiej nie pisać, że w serialu Star Wars są sceny ze statkami kosmicznymi bo już za chwilę będą pretensje o spoilery :dunno:

 

Odnośnik do komentarza

Początek byl fajny od razu się rozbudziłem bo zmęczony późno oglądałem ze swoją. Ale gdy wszedł wątek uciemiezonego profesorka to kątem oka zobaczyłem że moja zasypia, więc sobie dałem z liścia, żeby też nie zasnąć i mieć siłę wyłączyć tv. Dzisiaj dokończymy, ale litości jak się to ciągnęło. I ta babka to materiał na Abby z tlou2 idealny a nie jakieś piękności po 40ce wyszukiwane przez Was xD

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

nie wiem czy to wina boskiego Andora czy po prostu formuła Mando się wyczerpała, ale po 5 odcinkach nudaaa.

quest, mapa, Grogu (ok on się nie nudzi), this is the way, ładne widoki i ogólny ziew.  a odcinek z doktorkiem i feministką to już w ogóle sraka.

 

pewnie na koniec dowalą jakąś fajna postacią i akcją żeby czekać na 4 sezon

Odnośnik do komentarza

tak to jest gdy zamiast na serialu i tym co było w nim fajne zaczynają się skupiać na nowych wytycznych od disneya, które brzmiały ,,Mandalorian musi trochę naprawić filmy 7,8 i 9'' szlag mnie trafia to, że teraz w każdym odcinku będę dostawał głupie powody dlaczego
 

Spoiler

nowa republika upadła tak szybko

ale i tak już nie jest najgorzej, najgorzej już było z Dr. Oetkerem, gorzej chyba nie będzie... mam nadzieję. :nosacz2:

Odnośnik do komentarza
On 4/5/2023 at 4:17 AM, funditto said:

Jak dotąd podobał mi się ten sezon, ale końcówka 6 odcinka mnie wkurzyła.. obawiałem się, że mogą iść w tym kierunku, ale to, że 

  Hide contents

Din odda Bo-Katan miecz i to ona będzie rządzić to już przegięcie 

 

Din proponował to w poprzednim sezonie i to tak nie działa. Trzeba w walce

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...