Skocz do zawartości

Star Wars (seriale) - Disney+


Shankor

Rekomendowane odpowiedzi

Piękny był to serial

 


Miałem ciary kilka razy, a też nie lubię wątku rebeliantów. Sam serial genialnie zrobiony (tak technicznie, jak i CGI), zagrany, a to i tak nie największe zalety, bo jak dla mnie to najlepszym elementem był tu scenariusz.  

 

Andor jest przemyślany sam jako całość, a jednocześnie uzupełniający film, który właśnie przez to awansował na miejsca najlepszego filmu w świecie SW (mówiąc o jakości).

 

Gileroy imo powinien objąć artystyczny nadzór nad całym uniwersum SW.
 

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Disney to powinien codziennie rano berło polerować Gilroyowi za to co zrobił Andorem dla świata SW. Jak sobie pomyślę, że z tej samej stajni wyszły gówna pokroju Last Jedi to się za głowę łapię. 

 

Rogue 1 wiadomo, najlepszy film poza ep. 1-6, ale Andor wspiął się na wyżyny opowieści i ogólnie kina s-f w TV. Z wielką przyjemnością aż obejrzę jeszcze raz chłonąc tym razem wszystkie detale, nawiązania i smaczki, delektując się przy tym oprawą wizualną i designem. 

 

Finał ze świetnie stopniowanym napięciem, potęgowanym przez idealnie dobraną muzykę, która w kulminacyjnych momentach była niemal dodatkowym aktorem. 

 

Spoiler

Jak szturmowcy zaczęli strzelać to poczułem się jak mój dziadek, który rzucał pantoflem jak indianin na filmie zabijał kowboja. No granie na emocjach pierwsza klasa. 

 

Jestem jednocześnie usatysfakcjonowany finałem, a z drugiej strony jest niedosyt, bo trudno będzie wytrzymać aż do 2024 na ciąg dalszy :/

 

Aha, jest krótka scena po napisach wyjaśniająca co budowali w koloniach :lapka:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Banny napisał:

A wiecie co najgorsze? Lego wypuściło tylko 1 set z serialu.

A najlepsze? jutro go odbieram do składania.

Aha i są 3 figurki Cassiana, mam już 2 :gachigasm:

 

Bardzo bym chciał figa Deadery. I model stateku AXIS'a 

:gachigasm::gachigasm::gachigasm:

 

 

a, to wątek o serialu nie o Lego. hmm 

 

:gachigasm: serial :gachigasm:

 

Musisz tak wszystkich kłuć w oczy swoim bogactwem?

 

Pani senator ładnie 

Spoiler

wrabia męża w swoje oszustwa finansowe:pawel:

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Banny napisał:

A wiecie co najgorsze? Lego wypuściło tylko 1 set z serialu.

A najlepsze? jutro go odbieram do składania.

Aha i są 3 figurki Cassiana, mam już 2 :gachigasm:

 

Bardzo bym chciał figa Deadery. I model stateku AXIS'a 

:gachigasm::gachigasm::gachigasm:

 

 

a, to wątek o serialu nie o Lego. hmm 

 

:gachigasm: serial :gachigasm:

 

 

Wiesz, że o tym samym pomyślałem? Że taki stateczek Luthena z dodatkowym ścigaczem byłby w pytkę :sir:

  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Jestem świeżo po 12 odcinku Andora. Jezusie, ależ to jest sztosiwo. Nawet nie wiem od czego zacząć, bo wszystko w tym serialu zostało idealnie dopracowane. Od świetnego castingu, dobrze napisanych postaci, poprzez trzymającą w napięciu fabułę, a na zepsutym Imperium kończąc. Gestapowskie metody zostały tu przepięknie pokazane. No i cały wątek więzienia czy tego włamu. Z tego można osobne filmy by nakręcić. Wizualnie również przepięknie. Widać duży progres od pierwszego Mandaloriana, tła są znacznie bogatsze, dużo się dzieje, design nowych statków, no jest dobrze.

Tego właśnie chce od dzisiejszych Star Warsów. Opowieści dla dorosłego widza. Mieczyki i Jedi niech zostawią dla głównej sagi, a w serialach niech się skupią na całej reszcie. Ukazania, że Imperium to nie tylko Vader i tępaki w białych zbrojach, a wręcz wirus, który rozprzestrzenia się na całą galaktyke, niszczy życia i to jak zwykli ludzie próbują z nim walczyć.

Jestem ciekaw czy będzie kolejny sezon. Z jednej strony furtka jest, można jeszcze sporo dobrego przedstawić. Na pewno chciałbym zobaczyć więcej Saw Gerery, ależ ta postać mi się podoba. Forest robi z nią mega robotę i zdecydowanie należy mu się więcej czasu.

EDIT:
Ok, przeczytałem, że będzie kolejny sezon, więc piękna sprawa.

  • Plusik 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Andor TOP wiadomo, 

 

jedyna maluteńki minus co do wykonania, jest taki jako mało obcych ras jest w serialu. 99% obsady, pierwszo, drugo i trzecioplanowej to ludzie. O ile jednolitość rasową w szeregach imperium można wytłumaczyć kanonicznie bo to rasiści, o tyle fajnie byłoby w następnych sezonach zobaczyć żeby mieszkańcy innych planet byli bardziej zróżnicowani. Wiadomo że na 99% to kwestia ograniczeń budżetowych ale delikatnie to gryzło. 

Odnośnik do komentarza

Tak, szczególnie w tym 

Spoiler

zakładzie karnym 

powinno być pełno różnych ras. 

 

9 godzin temu, Patricko napisał:

Opowieści dla dorosłego widza. Mieczyki i Jedi niech zostawią dla głównej sagi

 

Wiem że z Disneyem to nie do zrealizowania ale taki brutalny gore serial 18+ z Vaderem przed wydarzeniami znanymi z filmów to by oglądał jak pojebany. 

  • This 1
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, ASX napisał:

Andor TOP wiadomo, 

 

jedyna maluteńki minus co do wykonania, jest taki jako mało obcych ras jest w serialu. 99% obsady, pierwszo, drugo i trzecioplanowej to ludzie. O ile jednolitość rasową w szeregach imperium można wytłumaczyć kanonicznie bo to rasiści, o tyle fajnie byłoby w następnych sezonach zobaczyć żeby mieszkańcy innych planet byli bardziej zróżnicowani. Wiadomo że na 99% to kwestia ograniczeń budżetowych ale delikatnie to gryzło. 

 

 

THIS 

 

I trochę mi wadziło, że 43 letni Diego Luna gra 21 latka i to widać :wujaszek:

Poza tym wspaniały sezon i serial.

Odnośnik do komentarza

Mnie bardzo ciekawi jak Disney podejdzie do Andora, bo mamy serial, który nie ma żadnego prawie fan serwisu, cameo, jakiś dziwnych stworków, wszechobecnej mocy, ani mieczy świetlnych i zbiera świetne recenzje i jest doceniany przez fanów a nawet niefanów. Ciekawe czy zapali im się lampka jeśli chodzi o przyszłe projekty związane ze światem Star Wars. Fajnie by było jakby Andor nie był wypadkiem przy pracy tylko początkiem czegoś nowego i lepszego w tym stetryczałym światku. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

zacząłem w końcu nadrabiać Andor i przyznam się, że gdyby nie forumkowe i ogólne opinie to przestałbym oglądać po dwóch epach. wolne i nudneee, na szczęście przebrnąłem i od trzeciego epa zaczyna się mistrzostwo :banderas: uwielbiam Mando (nawet Bobba spoko) ale Andor to wyższy poziom, no poza skalą.

napad na skarbiec oglądałem na stojąco, ostatni raz taką nerwówkę miałem oglądając BB. coś pięknego

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Andor byłby lepszy, gdyby był krótszy. Nie mogłem też przeboleć tych podniosłych mów o walce z Imperium. Może już jestem zmęczony materiałem? Ileż można wałkować walkę z Imperium. Miało to bardzo dużo zalet, ale pod koniec już miałem dość.

 

Mandalorian jednak znacznie fajniejszy. Nie nosi na sobie tego bagażu bycia czymś ważniejszym niż jest w istocie i dostarcza przyjemnej rozrywki. Poza tym jest moc i Jedi, a więc elementy bez których Star Warsy - w moim odczuciu - nie są Star Warsami.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj pojawił się pierwszy odcinek trzeciego sezonu Mandalorian. Widać, że to dopiero wprowadzenie nowego celu. Niby jakoś wiele się nie działo, ale ten serial ma taki flow i tak fajne postacie, że i tak ogląda się to cudownie. Z całym szacunkiem dla serialu Andor duet Din Djarin i Grogu to najlepsze co mamy obecnie w Gwiezdnych Wojnach. Przynajmniej do czasu aż Ahsoka odnajdzie Ezrę 

Odnośnik do komentarza

Tragiczny jest ten serial. Nie rozumiem kompletnie dlaczego uparł się na starego robota, jakim cudem to jeszcze działało, jakim cudem po ponownym zniszczeniu nadal miał działać, i dlaczego upierał się by zamiast popływać w tych wodach jaskiniowych latać teraz po galaktyce szukać jakiegoś obwodu. Jak w grze jakieś, jak chcesz to to przynieś to, ale najpierw będziesz musiał polecieć tam, ale żeby polecieć najpierw zdobądź to zabijając tego. Na scenie pościgu przez piratów chciałem już wyłączać. Wydaje mi się że poprzednie były lepsze, nie oglądałem Bobby Fett.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Oglada się to jak jakiś fanfic bez ładu i składu. Cały ten motyw przewodni, polegający na tym że Mando złamal zasady zdejmując hełm i teraz żeby grupa ponownie go zaakceptowała musi lecieć na inną planetę żeby się w niej wykąpać brzmi tak naciąganie, że gdyby pojawił się nawet pojawił się jako zadanie poboczne w jakieś grze Ubisoftu albo Sony to byłby krytykowany. 

Do tego nasz Mandalorianin podejmuje się tego questa bez żadnego mrugnięcia oka i  żadnej refleksji, że trzymanie się idiotycznych zasad jest głupie i jak chłopiec na posyłki od razu bierze się za zadanie. 

Co do baby Yody to o ile jego obecność  miała jakią sens w pierwszym lub drugim sezonie miała sens, to teraz jego rola sprowadza się do uroczej maskotki nie pełniącej żadnej roli i jest w tym serialu chyba tylko po to aby zabawki się sprzedawały.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...