Skocz do zawartości

PSX Extreme 281 + Kalendarz Gracza 2021


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Perez napisał:

Paradoksalnie poczta w tym przypadku swoje zrobiła. Przy obecnej dostawie D+4, jak nadali to 30.12 (czyli D, czyli środa), to mieli 4 dni robocze na dostawę: czwarte, poniedziałek, wtorek i czwartek (po drodze piątek i środa były wolne). 

Ja niestety dalej czekam, więc ciekawe tylko czy przyjdzie jutro czy dopiero po weekendzie.

Odnośnik do komentarza

A ja dla odmiany napisze prawie same pochwały:) Choć oczywiście popieram kolegów prenumeratorów- wydawca musi coś z tym zrobić, bo tak dalej być nie może.

 

We wtorek poszedłem do ulubionego kiosku i mieli tam aż 8 sztuk nowego numeru. Życie to drobne przyjemności jak sex, whiskey, dobry koncert czy kartkowanie i wąchanie nowego numeru Psx Extreme :) Uwielbiam to! Kalendarz jest zajebongo. Jeden wisi już w mojej kuchni, a drugi w pracy intryguje "nie graczy". 

 

Na początek muszę pochwalić trzygroszówkę Zaxa w recenzji Cyberpunka. Tego właśnie oczekuję po najlepszym czasopiśmie o grach w Polsce - prawdy. Jeżeli coś jest zjebane to chcę o tym przeczytać, a nie łykać kłamstwa że "patch premierowy naprawił wszystkie babole" (tak się ośmieszyli w CDA). Lubię was bardzo i wiele jestem w stanie wybaczyć, więc przemilczę główną recenzję tego bubla i fakt że oceniliście wersję PS4 ogrywaną na dużo mocniejszej konsoli PS5.

 

Dużo w tym numerze ciekawych recenzji które z miejsca przeczytałem bo wachałem się czy kupić Empire of Sin czy Immortals. Świetny jest tekst o Pewexach. Czytajac go naszły mnie cudowne wspomnienia, gdy za dolary od chrzestnego kupowałem tam klocki Lego (żółty helikopter, zwykły domek i pojazd kosmiczny). Pochwalić też muszę test telewizorów. Jestem laikiem w tym temacie, a wasze coroczne testy pomagają mi rozeznać temat i podjąć dobry wybór. W tym roku chcę zamienić poczciwego Sharpa 3D na coś odpowiedniego do PS5. Zgrentgen to kolejny wasz klejnot w koronie, który zawsze chwalę i tym razem również z przyjemnością przeczytałem o nowych konsolach. 

 

Ogólnie dobra robota ziomki, cieszę się że jesteście i co miesiąc dostarczacie. Kupuję też regularnie Pixela i CDA, ale to już inny poziom i nie to samo. 

 

PS: czytelnicy Psx Extreme mają zawsze konkretną zapowiedź kolejnego numeru, jakiś tydzień przed premierą kioskową. A co mają czytelnicy Pixela? A gówno :) Dzisiaj 7 stycznia, premiera styczniowego Pixela zapowiedziana przez naczelnego we wstępniaku do grudniowego numeru. I cisza, nie ma niczego. Więc z Psx Extreme nie jest tak źle :)

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Plus dla Pereza za naświetlenie sytuacji. Teraz wpadka jest potężna, a wiemy że rynek prasy to teraz walka o przetrwanie. Ja chyba z prenumeraty nie zrezygnuję, bo mimo wszystko dostaję do domu i nie muszę nigdzie łazić, do tego w fajnej cenie Pixela dostanę i wersję pdf (i tu na razie też wtopa, bo niby Pixela można już kupić, a Pdfa pobrać na razie nie).

Z tą wysyłką 30.12 to też nie byłbym taki pewny bo przecież mamy tu nadruk z naszym danymi, a nie ma nigdzie stempla. Ja swojego numeru dalej nie mam, a że nie jestem sam i może będzie jutro to dopiero w piątek będę bił na alarm.

Odnośnik do komentarza

Obecne zawirowania z prenumeratą to problem z większymi konsekwencjami. Pewnie, że jest spore grono zawiedzionych i rozczarowanych prenumeratorów, którzy nadal czekają na swój numer, ale osobną kwestią jest to, ilu potencjalnych prenumeratorów zrezygnuje z usługi czytając te niezbyt pochlebne opinie. Ja już dawno wziąłbym prenumeratę, ale za dużo tutaj o niej czytam zażaleń, więc dla własnego komfortu wyskoczę w dzień premiery do kiosku obok i kupię. 

Ale gdyby w ramach tego samego komfortu dostarczano mi nowy numer do skrzynki w okolicach premiery (+dzień, nooo, góra dwa) to nawet bym się nie zastanawiał, bo to również kwestia wygody. Ba, wziąłbym nawet pakiet z Pixelem, a co.

Już nawet nie oczekuję, że wyjdzie mi to taniej niż w kiosku. Niech całość kosztuje tyle samo, albo nawet odrobinę więcej, ale niech usługa będzie wiarygodna i sumiennie wykonana, to dla własnej wygody gotowy jestem odpowiednio zapłacić. I pewnie nie tylko ja.

Ja wiem, że wydawca chce, aby oferta była atrakcyjnie tania (12 w cenie 10! czy coś), ale jak ma wyglądać tak jak obecnie, to działa tylko na Waszą niekorzyść i na dłuższą metę może przynieść niemałe szkody (niezadowoleni obecni prenumeratorzy + zrażeni potencjalni). Nikt nie oczekuje, by wydawca dopłacał do prenumeraty - podnieście jej cenę ile należy, ale niech to również działa jak należy. Półśrodki się najwyraźniej nie sprawdzają i trzeba działać, bo z czasem może być tylko trudniej kogokolwiek przekonać do usługi.

 

Tak tylko głośno myślę, bo w zasadzie to nie na tym kompletnie nie znam.

Ale trzymam za Was kciuki.

 

  • Plusik 5
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ja także nadal czekam. Ciesze sie ze to koniec mojej przygody z prenumerata. ZADEN numer nie dotarl w dzien premiery kioskowej. Przypomne, ze za starych czasow, starej ekipy, potrafił numer dotrzeć nawet dwa dni przed premierą. I to mogło zachęcić.

Perez o paczkomatach, a wystarczy priorytet.

Powiedzmy, ze i tak trzymam kciuki, ale wiem jak to sie skonczy.

(PE padnie, ale przedstawione bedzie to jak wchłonięcie przez pixela. Zapiszcie sobie)

Odnośnik do komentarza

Nic takiego sie nie zdarzy. Zarowno pe jak i cda trafily pod skrzydla wydawcow, ktorzy wiedza, ze ten segment to totalna nisza dla pasjonatow i starych dziadow i nie kalkuluja uberzyskow jak Bauer czy inne duze korpo. Male naklady, male redakcje (duzo freelancerki), male zyski ale jako hobby to czemu nie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, Kmiot napisał:

Ja wiem, że wydawca chce, aby oferta była atrakcyjnie tania (12 w cenie 10! czy coś), ale jak ma wyglądać tak jak obecnie, to działa tylko na Waszą niekorzyść i na dłuższą metę może przynieść niemałe szkody (niezadowoleni obecni prenumeratorzy + zrażeni potencjalni).

 

Jak nie miałem prenumeraty, to pe kupowałem sporadycznie, jak wiedziałem, że np będę miał wolną sobotę czy niedzielę i wrzucę sobie lekturę przy kawce czy coś. Wtedy mogłem iść do kiosku czy salonu i wziąć ten numer, który akurat był dostępny. No ale tych numerów w skali roku było dużo mniej i trochę dziwne, że redakcja/wydawca o tym też nie pomyśli, że niezadowolony prenumerator nie przedłuży już jej i kupi w roku mniej numerów, albo przestanie to całkiem robić. Nie oszukujmy się, większość z nas i tak już kupuje pe z sentymentu, albo żeby "przejrzeć", bo czytanie recenzji gier wydanych ponad miesiąc wcześniej chyba nikomu nie robi. Także coraz mniej argumentów za kupowaniem pisma, a sytuacja z prenumeratą tylko zachęca do wywalenia się na to.
No ale plus jest taki, że dzisiaj numer dotarł XD

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, number_nine napisał:

 

bo czytanie recenzji gier wydanych ponad miesiąc wcześniej chyba nikomu nie robi.

No nie wiem. Rzadko kupuję gry na premierę, więc od recenzji oczekuję bardziej rzetelności niż szybkości. Chociaż obecnie najbardziej liczą się dla mnie opinie graczy na forum i kilka zaufanych podcastów.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, number_nine napisał:

Nie oszukujmy się, większość z nas i tak już kupuje pe z sentymentu, albo żeby "przejrzeć", bo czytanie recenzji gier wydanych ponad miesiąc wcześniej chyba nikomu nie robi. Także coraz mniej argumentów za kupowaniem pisma, a sytuacja z prenumeratą tylko zachęca do wywalenia się na to.

 

Przecież po piśmie widać ,że coraz mniej stawiają na recenzje. Widzą ,że ich główną zaletą jest obecnie publicystyka, zapowiedzi i kąciki tematyczne. 

Odnośnik do komentarza

PE ma większy sens niż przykładowo PPE.pl gdzie dla starych koni przeklikać się przez clickbaity czy artykuły o telefonach albo pincet newsów dziennie o CP to horror. Swego czasu na ppe byłem codziennie teraz już mi się nie chce. Cały czas "newsy" o CP, ciągle same topki. Czasami odnoszę wrażenie, że pisze tam tylko Grucha i jego druga połówka i nie chce mi się tego czytać. Wolę pośmieszkować z Wami na forumku i poczytać PE gdzie nie ma pisania o niczym.

Edytowane przez mitra
  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, dee napisał:

No nie wiem. Rzadko kupuję gry na premierę, więc od recenzji oczekuję bardziej rzetelności niż szybkości.

Ja mam podobnie. Tylko w dzisiejszych czasach interesując się jakąś branżą informacje trafią do Ciebie same i np na temat tego Immortala czy CP wiem już wszystko, nie czytając i nie oglądając w całości żadnej recenzji. A z tą rzetelnością w pe, to też jest różnie.


 

 

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, dee napisał:

no własnie, więc dlatego szybkość pojawienia się recenzji w piśmie nie jest kluczowa

 

ale ja nie uważam, że jest kluczowa. kluczowa jest dla mnie rzetelność i czytałbym recenzje jak pojebany, jeśli byłyby napisane szczegółowo i bez wypocin casuali pokroju butchera :v dlatego ostatnio ograniczyłem się do czytania recenzji indyków albo mniej oklepanych tytułów, bo tam przynajmniej autorzy piszą z chłodną głową

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...