Skocz do zawartości

PSX Extreme 281 + Kalendarz Gracza 2021


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie też jeszcze nie przyszła prenumerata, pierwszy raz taka obsuwa. Patrząc na komentarze (tutaj i na fb) to wygląda jakby nakład został drukowany i wysyłany partiami, część osób dorwała szmatławca przed świętami, część do tej pory nie ma. Drukarnia pewnie dostała jakiś elegancki kontrakt na kalendarze noworoczne i jakaś gazetka o gierkach o gierkach może poczekać :/

Odnośnik do komentarza

Panowie, jak coś, to wszystko czytam, ale już nie chcę każdego z osobna przepraszać. Wczoraj wysłałem zapytanie do drukarni, ale póki co bez info. Jeśli jednak jest tak, jak wspomniał @Bzduras, że prenumerata wyszła 30.12, to ewidentnie tu zamuliła drukarnia i ja już trochę nie mam na to słów. Numer oddaliśmy 14 grudnia, bo chcieliśmy, aby wyszedł 22 grudnia - nie wyszło, OK, czasami termin przeskoczyć trudno. Ale co się porobiło, że zaklepany od dawna termin 31.12 nie wypalił - pojęcia nie mam. Wysyłka z poczty też powinna być wcześniej (jakiś 28, no max 29.12), ale jeśli wyszło 30.12, to niestety jest zamuła, bo już pewnie w Sylwestra były lagi, nowy rok w ogóle wolny (nie liczy się do terminu dostawy), więc przy tej opcji marketingowej to się nagle robi tydzień, bo jutro też wolne. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W zasadzie to wszedłem tylko wylać żale... nie kupowałem i nie czytałem PSXa z dwa lata, ale jak zaczęła się pandemia to i wróciłem do grania na konsolach i do PSXa, w końcu skuszony prenumeratą, mówię, a niech mają, niech się trzymają, wziąłem nawet Pixela którego wcześniej w rękach nie miałem bo różnica w kwocie nie wielka. No i miało być tak fajnie, wyszło jak zwykle, w skrzynce pusto, jutro święto, czy dojedzie 7.01? Nie wiem. Czy dojedzie w ogóle? Nie wiem. Pierwsze numery dotarły, zostało tylko 11... Tylko jeśli ten kanał dystrybucji tak ma działać to wiem jedno, nigdy więcej prenumeraty.

Odnośnik do komentarza

No te dwa ostatnie miesiące wybitnie słabe pod względem logistyki, ale to też nie tak, że nigdy tak nie było. Zdarzały się problemy z dostawą, obsuwy, a to jakiś kolporter nie dał rady nadziału wprowadzić (na bank były akcje, że np. Ruch na dany dzień zdążył, a Kolporter nie). 

 

Jeśli chodzi o same prenumeraty to ten okres grudniowo-styczniowy to była zawsze padaka, bo non stop jakieś dni wolne, okres urlopowy, jeszcze na dodatek dopakowane wysyłkami świątecznymi. No a z pocztą bywa różnie... W każdym razie jak się tym zajmowałem to pamiętam, że w styczniu było stosunkowo sporo zgłoszeń, że nie doszło.

 

Żeby było jasne - nie próbuję kogoś bronić, tłumaczyć - wiem, że z punktu widzenia czytelnika to bardzo słabo wygląda, no ale też wiem, że bywały przeróżne akcje: a to numery za późno na pocztę dotarły, a to transport do kolporterów nie wyrobił, kiedyś nawet z jeden numer bodaj w Kolporterze musieliśmy opóźnić, bo się źle kod kreskowy wydrukował i nie chcieli go wprowadzić i trzeba było naklejać nowy kod. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@Perez to będzie opcja z dopłatą do prenumeraty i możliwość wyboru czegoś innego niż poczta i przesyłka reklamowa?

Zbliża się wam okres, gdzie dużej ilości osobom kończy się prenumerata (podejrzewam, że duży boom był w kwietniu zeszłego roku z wiadomych przyczyn).

Także warto pomyśleć do przodu i zrobić coś w tym temacie, bo miesiąc w miesiąc są problemy i narzekania, a z waszej strony nie widać chęci poprawy tej sytuacji.

Drukarnia robi co chce, wysyła pismo kiedy chce, a wy pokornie to przyjmujecie, świecicie oczami i.. tyle.

Do roboty panowie, ostatni dzwonek właśnie wybił

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.01.2021 o 08:12, Lipa napisał:

Także warto pomyśleć do przodu i zrobić coś w tym temacie, bo miesiąc w miesiąc są problemy i narzekania, a z waszej strony nie widać chęci poprawy tej sytuacji.

 

Dooookładnie to. Prenumeratę mam od marca albo kwietnia zeszłego roku, ani jednego numeru nie dostałem na dzień "premiery" kioskowej. Po naszych zgłoszeniach tutaj są tylko kolejne wymówki i typowa spychologia, bo poczta, bo drukarnia, bo ktoś tam coś tam. Dzięki czytelnikom redakcja dowiedziała się, że pismo wychodzi z poczty z inną datą, niż im się wydawało, co dla mnie jest już mocną beką. To czytelnicy też podpowiadają zmiany, np dopłacanie do priorytetu czy zmianę formy wysyłki. Smutne to, bo coraz częściej mam wrażenie, że nam bardziej zależy na utrzymaniu pisma przy życiu niż redakcji

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja z innej beczki, dotyczącej zawartości numeru, a konkretnie testu peryferiów do nowych konsol. Jestem na kupnie nowych słuchawek do konsol (PS5 i XSX) i dlatego ten temat jest mi bliski w tym momencie. Chcę mieć jedne słuchawki z możliwością podpięcia bezprzewodowo do obu konsol. Przeczytałem recenzje wszystkich słuchawek z najnowszego numeru i w sumie dowiedziałem się nic. Sorry ale recenzje są za mało rzeczowe i konkretne. Informacja o tym, że któreś słuchawki podłączamy dodatkowo np. do PC jest, ale fajnie by było sprawdzić czy jedne konkretne słuchawki pasują do obu najnowszych konsol, jeżeli tak to jak jest z podłączeniem, działaniem itp. Gdyby nie dedykowane tematy na forum to nie miałbym pojęcia w co zainwestować. Krótkie informacje na temat technikaliów też były by przydatne. W tym momencie wygląda tak, że czytam krótką recenzję, w zasadzie wyłapując model słuchawek, a innych informacji muszę szukać w necie. Wiem, że nr nie jest z gumy, że jest o wiele więcej ważniejszych treści, ale jednak.

Odnośnik do komentarza
45 minut temu, number_nine napisał:

Po naszych zgłoszeniach tutaj są tylko kolejne wymówki i typowa spychologia, bo poczta, bo drukarnia, bo ktoś tam coś tam. Dzięki czytelnikom redakcja dowiedziała się, że pismo wychodzi z poczty z inną datą, niż im się wydawało, co dla mnie jest już mocną beką. To czytelnicy też podpowiadają zmiany, np dopłacanie do priorytetu czy zmianę formy wysyłki. Smutne to, bo coraz częściej mam wrażenie, że nam bardziej zależy na utrzymaniu pisma przy życiu niż redakcji

 

Pamiętam jak śledziłem jeszcze forum/komentarze CDA za czasów ich poprzedniego wydawcy i tam narracja była na moje oko dość podobna - czytelnicy utyskiwali na rozmaite problemy techniczne (np. dotyczące jakości papieru czy druku, z prenumeratą chyba też tam się pojawiały jakieś zgrzyty), proponowali zmiany, a redakcja odnosiła się do tego mniej więcej w stylu, że odpowiada za treść magazynu, a te wszystkie technikalia są po stronie wydawcy. Być może tutaj kłopot wygląda podobnie? Tak czy owak uważam, że dla czytelników redakcja i wydawnictwo to w pewnym sensie, upraszczając, "jeden byt" pod tytułem PSX Extreme. 

 

Ale ja osobiście nie mogę się oprzeć wrażeniu (oby mylnemu), że proces fizycznego powstawania i dystrybucji Szmatławca od jakiegoś czasu trąci taką trochę partyzantką... Jestem miłośnikiem prasy drukowanej, kupuję od czasu do czasu sporo różnych tytułów (w tym tygodniki, dwutygodniki, miesięczniki) i nie spotkałem się jeszcze z takimi dziwnymi sytuacjami, jak w przypadku Szmatławca. Pewnie taka naturalna kolej rzeczy, że prasa będzie coraz bardziej niszowa i skierowana do garstki pasjonatów, więc może i dla przeciętnej drukarni będą na rynku ciekawsze kąski niż jakaś tam gazetka, ale to chyba jeszcze nie ten moment... :(

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, dee napisał:

W końcu i u mnie jest. Wysłany rzekomo 30.12. Ja wiem, że  Poczta Polska to dramat, ale nawet niekompetencja tej firmy powinna miec jakies granice.

Podejrzewam, że w początku XX wieku list wysłany z Londynu do Delhi Royal Mail dostarczyłaby równie szybko i sprawnie :notbad:

 

Paradoksalnie poczta w tym przypadku swoje zrobiła. Przy obecnej dostawie D+4, jak nadali to 30.12 (czyli D, czyli środa), to mieli 4 dni robocze na dostawę: czwarte, poniedziałek, wtorek i czwartek (po drodze piątek i środa były wolne). 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, LeifErikson napisał:

Tak czy owak uważam, że dla czytelników redakcja i wydawnictwo to w pewnym sensie, upraszczając, "jeden byt" pod tytułem PSX Extreme. 

 

Nie do końca tak jest. Jasne, w naszym przypadku ta relacja redakcja-wydawca jest pewnie inna (bliższa) niż w przypadku tych wielkich wydawnictw, ale ten podział wciąż jest. To że ja mogę sobie do wydawcy w każdej chwili zadzwonić czy - jak za czasów ADVERTIGO - podejść do drugiego pokoju, nie oznacza, że jako członek redakcji mogę sobie zadzwonić do drukarni i powiedzieć, żeby dali lepszy papier, albo dogadać wysyłki priorytetem, bo byłoby fajniej. Jasne, przekazujemy różne zgłoszenia, dajemy swoje uwagi, ale finalnie każda decyzja biznesowa (zmiana papieru, cena pisma, koszt druku, wysyłek itd.) to decyzja wydawcy, bo to on wykłada kasę. Redakcja ma zadbać o przygotowanie numeru we wskazanym terminie. 

 

Ja rozumiem, że z punktu widzenia czytelnika to jest proste "no dodajcie paczkomat", ale różnie z tym bywa, bo zależności jest wiele. Za czasów ADVERTIGO (wtedy bardziej w tym siedziałem) też były takie pomysły, ale to się okazywało, że jak dostarczy się poczcie za mało (bo da innym), to podniosą ceny; jak paczkomat, to drukarnia się w to nie bawiła (bardziej skomplikowana logistyka niż po prostu przewieźć nakład prenumerat na pocztę), więc mogła co najwyżej wysłać nam więcej egz. do redakcji, abyśmy już sami to wysyłali ergo uciekało 1-2 dni na dostawę plus ktoś w redakcji to musiał ogarnąć. Takich zależności jest dużo - chcemy wrzucić coś gorącego do numeru, przesuniemy składkę, ale to zazwyczaj wpływa np. na opóźnienie wysyłki prenumerat, bo całość się później wydrukuje. Chce się przyspieszyć wejście magazynu do sprzedaż to też różnie bywa, bo drukarnie często mają załadowane terminy lub np. kolporter nie ma opcji wprowadzenia pisma - takie coś też przerabiałem, gdy chcieliśmy numer przyspieszyć, bo był jakiś gorący temat, ale nie wypaliło, bo duzi kolporterzy nie chcieli nas wprowadzić w poniedziałek, bo wtedy cisną tygodniki. 

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...