Skocz do zawartości

PSX Extreme 281 + Kalendarz Gracza 2021


Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, PiotrekP napisał:

@lpcl nie wiem czasem czy to nie był główny "mądry" z CDA. Nie pamiętam, a nie wiem czy gdzieś da się to znaleźć. Na ich grupie FB to było kiedyś.

A ok. U niektórych to załącza się taki fatalizm, tak samo jak nadmierna ekscytacja. Wystarczy zobaczyć temat cybera. Lepiej podchodzić do takich spraw na luzie. 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, grzybiarz napisał:

pisalem kiedys czy naklad nie zostal zmniejszony, a tu parę dni po premierze i już wyczerpany. To o ile został zmniejszony?

Plugawy, spoko, kupisz na allegro nówkę za jakiś czas.

 

Watpię. Zależy mi głownie na kalendarzu, bo to już niejako tradycja u mnie. Jak teraz tego numeru nie kupię to sram na to.

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, PiotrekP napisał:

A według pewnego mądrali Pixel miał paść po 3 numerach :D

 

To była dość powszechnie panująca opinia, nawet na forum (m.in. wg. największego forumowego zrzędy). Miał paść, bo powstał na przekręcie, bo pisali w nim zgredzi, bo drogo i prasa papierowa umiera. Jak widać pismo ma się całkiem dobrze, organizują nawet coroczny konwent PIXELa, więc 100 lat chłopakom.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, grzybiarz napisał:

A od kiedy Micz przejął pismo PE?
Jaki to był czas? Czy wtedy nie zmniejszono nakładu?

Patrząc na sklepik PE, to nowe numery są już nie do kupienia.

 

PE przejal Lapusz, a nie Micz. Micz jest naczelnym Pixela, a wydawca Pixela i PE jest Lapusz.

 

PE zmienilo wlasciciela ponad poltora roku temu, w kwietniu 2019.

 

Co do braku numeru - ten z kalendarzem zawsze szybko schodzil, moze juz redakcyjny zapas sie skonczyl. Mozliwe, ze jeszcze wroci w zaleznosci od zwrotow od kolporterow.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dobra, to może teraz ja spróbuję nieco przełamać mało optymistyczny temat prenumeraty. Rzucę parę punktów zaczepienia, może ktoś podchwyci temat i doda coś od siebie.

 

Ogólnie trochę żal, że ten numer nie zdążył się ukazać przed Wigilią, bo pamiętam, że od paru lat było już dla mnie tradycją czytać PE w trakcie świąt. No, ale trudno, wierzę w dobre chęci.

 

Wciąż jestem rozdarty w opinii o Ohayo Nippon - czytam jedną informację i wydaje mi się ciekawa, czytam drugą i mam wrażenie, ze straciłem kilkadziesiąt sekund życia. Ale może tylko ja. Ogólnie Mazzi potrafi zapodać fajny news, ale często potrafi też przynudzić jakąś pierdołą.

 

Dobre, bo polskie - o jezu, ale słabo w tym miesiącu. Już parę razy na forum padały propozycje (najwyraźniej bezcelowe), by Kroolik unikał takich wyliczanek i raczej skupił się na jednym temacie, jednej-dwóch gierkach, zamiast tak beznamiętnie rzucać tytułami. Rozumiem ideę, ale czytało się to kiepsko.

 

Przegląd TV zawsze na propsie, tym bardziej w okresie premier nowych konsol jest jak najbardziej usprawiedliwiony. No i utwierdził mnie w wyborze, więc chyba misja wypełniona.

 

Hyde park - zabierzcie Zaxowi ppe.pl, bo typ się tam czymś zaraził. Ja rozumiem, że w przypadku TLoU2 można się przyczepić w paru kwestiach (proszę bardzo), ale nie każda gra musi być open worldem, więc nie pojmuję krytykowania "liniowych lokacji". Według mnie gra daje wystarczająco dużo swobody jak na ten gatunek - są korytarze, ale i trochę półotwartych przestrzeni się znajdzie, kombinowania z sekretami, a "areny starć" są zaprojektowane bez zarzutu, więc jestem wdzięczny, że nikt mi nie kazał ciągle biegać w tę i z powrotem w poszukiwaniu celu. 

A potem Zax wyraża nadzieję, że branża doceni "błyskotliwy Genshin Impact". Tak, na pewno xd

Stacja dziewiąta, Zax odpływa po raz kolejny.

 

Recenzję C2077 łaskawie ominę, bo jestem dzisiaj wyrozumiały. Ale mam wrażenie, że jest bardziej rzetelna od tej z CDA, więc to już sukces. Drugi sukces to fakt, że udało Wam się ograniczyć publicystykę związaną z grą do tylko trzech stron. Doceniam umiar.

 

Zgrentgen - solidnie. Taki tam niezobowiązujący materiał, ale zawsze rzuca jakieś światło na rozkład sił w redakcji i pierwsze odczucia, przeczucia. Dziwne, że HIV się nie załapał, bo on lubi się w tych tematach mądrzyć. Ale w ogóle mam wrażenie, że on od dłuższego czasu wykazuje minimum zaangażowania przy swoim udziale w PE. Za to Kali jak zwykle na plusie, czuć zajawkowicza.

No i na litość boską, niech Sojer da już sobie siana z tymi rowerowymi zdjęciami. Wydaje mi się, że od kilku numerów stale widzę go w tym ekwipunku, albo na rowerze. TAK, WIEMY, UMIESZ JEŹDZIĆ NA ROWERZE, ALE PRZEBIERZ SIĘ, BO IDZIEMY NA POGRZEB I W TYM NIE POJEDZIESZ.

 

Depresja - ważny temat. Mógłby dostać więcej stron. Gry często stanowią ucieczkę, ale nie lekarstwo.

 

Gunpla - Konsolite to może naczelny maruda redakcji, ale materiał przygotował bardzo fajny. Do tego czasu o Gunpla nie wiedziałem nic, teraz znam przynajmniej zgrabnie podane podstawy.

 

Wierzenia dawnych Słowian - nieźle, całkiem ciekawie. Tylko czy ten wątek nie był już poruszany przy okazji jednego z dziesiątek artykułów wokół Wiedźmina 3? Może mi się wydawało, ale moze miałem deżawi.

 

Pewex - byłem kiedyś w Pewexie, czekam na pytania. Nie no, solidny art, lubię takie. Plusior.

 

Śladami Twisted Metal - perełka. Sam jestem team Rogue Trip, ale materiał sprawił, że ostro zatęskniłem za gatunkiem. Tekst po raz kolejny dużo zyskuje dzięki tym drobnym osobistym wtrętom, skojarzeniom momentów z własnego życia - niepowtarzalnych okoliczności, które towarzyszyły ogrywaniu tych tytułów. Personalny odcień bardzo pasuje materiałom retro.

 

Reszty jeszcze nie czytałem, więc moze kiedyś wrzucę patcha.

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Luqat napisał:

Czyli w końcu jest mniejszy ten nakład czy taki sam czy jak? Co chwilę ktoś pyta, a konkretnej odpowiedzi brak. No, chyba że to supertajna informacja i po jej ujawnieniu trzeba by wszystkich zabić :philosoraptor:

Nakład z tego co wiem nie jest mniejszy, ale przez kalendarz numer szybko znika u mnie w kiosku pod blokiem 5 egzemplarzy zeszło w 1 dzień, gdzie zawsze coś leży do końca miesiąca. Błyskawicznie się też sprzedał w sklepiku internetowym i musimy w poniedziałek sprowadzać z punktów sprzedażowych, aby można było go zamówić online. 

 

Godzinę temu, Kmiot napisał:

Dobra, to może teraz ja spróbuję nieco przełamać mało optymistyczny temat prenumeraty. Rzucę parę punktów zaczepienia, może ktoś podchwyci temat i doda coś od siebie.

 

Ogólnie trochę żal, że ten numer nie zdążył się ukazać przed Wigilią, bo pamiętam, że od paru lat było już dla mnie tradycją czytać PE w trakcie świąt. No, ale trudno, wierzę w dobre chęci.

 

Wciąż jestem rozdarty w opinii o Ohayo Nippon - czytam jedną informację i wydaje mi się ciekawa, czytam drugą i mam wrażenie, ze straciłem kilkadziesiąt sekund życia. Ale może tylko ja. Ogólnie Mazzi potrafi zapodać fajny news, ale często potrafi też przynudzić jakąś pierdołą.

 

Dobre, bo polskie - o jezu, ale słabo w tym miesiącu. Już parę razy na forum padały propozycje (najwyraźniej bezcelowe), by Kroolik unikał takich wyliczanek i raczej skupił się na jednym temacie, jednej-dwóch gierkach, zamiast tak beznamiętnie rzucać tytułami. Rozumiem ideę, ale czytało się to kiepsko.

 

Przegląd TV zawsze na propsie, tym bardziej w okresie premier nowych konsol jest jak najbardziej usprawiedliwiony. No i utwierdził mnie w wyborze, więc chyba misja wypełniona.

 

Hyde park - zabierzcie Zaxowi ppe.pl, bo typ się tam czymś zaraził. Ja rozumiem, że w przypadku TLoU2 można się przyczepić w paru kwestiach (proszę bardzo), ale nie każda gra musi być open worldem, więc nie pojmuję krytykowania "liniowych lokacji". Według mnie gra daje wystarczająco dużo swobody jak na ten gatunek - są korytarze, ale i trochę półotwartych przestrzeni się znajdzie, kombinowania z sekretami, a "areny starć" są zaprojektowane bez zarzutu, więc jestem wdzięczny, że nikt mi nie kazał ciągle biegać w tę i z powrotem w poszukiwaniu celu. 

A potem Zax wyraża nadzieję, że branża doceni "błyskotliwy Genshin Impact". Tak, na pewno xd

Stacja dziewiąta, Zax odpływa po raz kolejny.

 

Recenzję C2077 łaskawie ominę, bo jestem dzisiaj wyrozumiały. Ale mam wrażenie, że jest bardziej rzetelna od tej z CDA, więc to już sukces. Drugi sukces to fakt, że udało Wam się ograniczyć publicystykę związaną z grą do tylko trzech stron. Doceniam umiar.

 

Zgrentgen - solidnie. Taki tam niezobowiązujący materiał, ale zawsze rzuca jakieś światło na rozkład sił w redakcji i pierwsze odczucia, przeczucia. Dziwne, że HIV się nie załapał, bo on lubi się w tych tematach mądrzyć. Ale w ogóle mam wrażenie, że on od dłuższego czasu wykazuje minimum zaangażowania przy swoim udziale w PE. Za to Kali jak zwykle na plusie, czuć zajawkowicza.

No i na litość boską, niech Sojer da już sobie siana z tymi rowerowymi zdjęciami. Wydaje mi się, że od kilku numerów stale widzę go w tym ekwipunku, albo na rowerze. TAK, WIEMY, UMIESZ JEŹDZIĆ NA ROWERZE, ALE PRZEBIERZ SIĘ, BO IDZIEMY NA POGRZEB I W TYM NIE POJEDZIESZ.

 

Depresja - ważny temat. Mógłby dostać więcej stron. Gry często stanowią ucieczkę, ale nie lekarstwo.

 

Gunpla - Konsolite to może naczelny maruda redakcji, ale materiał przygotował bardzo fajny. Do tego czasu o Gunpla nie wiedziałem nic, teraz znam przynajmniej zgrabnie podane podstawy.

 

Wierzenia dawnych Słowian - nieźle, całkiem ciekawie. Tylko czy ten wątek nie był już poruszany przy okazji jednego z dziesiątek artykułów wokół Wiedźmina 3? Może mi się wydawało, ale moze miałem deżawi.

 

Pewex - byłem kiedyś w Pewexie, czekam na pytania. Nie no, solidny art, lubię takie. Plusior.

 

Śladami Twisted Metal - perełka. Sam jestem team Rogue Trip, ale materiał sprawił, że ostro zatęskniłem za gatunkiem. Tekst po raz kolejny dużo zyskuje dzięki tym drobnym osobistym wtrętom, skojarzeniom momentów z własnego życia - niepowtarzalnych okoliczności, które towarzyszyły ogrywaniu tych tytułów. Personalny odcień bardzo pasuje materiałom retro.

 

Reszty jeszcze nie czytałem, więc moze kiedyś wrzucę patcha.

Zawsze fajnie się czyta takie posty - dzięki serdeczne za szczerą opinię. Kroolik dostał już po uszach :) 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Kmiot napisał:

Ogólnie trochę żal, że ten numer nie zdążył się ukazać przed Wigilią, bo pamiętam, że od paru lat było już dla mnie tradycją czytać PE w trakcie świąt. No, ale trudno, wierzę w dobre chęci.

 

Oj, na pewno? :). Pamiętam, że numer styczniowy zawsze właśnie wpuszczaliśmy po świętach. Teraz też był tak planowany w rocznym harmonogramie, tylko już na koniec zrodził się pomysł, że może dać jednak przed świętami, no ale nie wyszło. 

Odnośnik do komentarza

Prawdopodobnie masz rację, bo kto ma wiedzieć lepiej od Ciebie, a ja blefuję i mam jakieś projekcje.

 

Może chodziło mi o to, że z różnych przyczyn wcześniej numer wystarczał mi na dłużej, albo jakoś inaczej komponował się z CDA (czytam oba miesięczniki na przemian i nie zaczynam drugiego zanim nie skończę lektury pierwszego, więc czasem mam poślizg) i jestem pewien, że z PE układało mi się zawsze tak na Święta. Teraz też prawie się udało, ale wcześniejszy numer już dawno przeczytany, nowy według planów miał wyjść w sam raz przed Świętami, więc już w wyobraźni układałem sobie wizję lektury w akompaniamencie kolęd.

Odnośnik do komentarza
W dniu 9.01.2021 o 22:42, Kmiot napisał:

No i na litość boską, niech Sojer da już sobie siana z tymi rowerowymi zdjęciami. Wydaje mi się, że od kilku numerów stale widzę go w tym ekwipunku, albo na rowerze. TAK, WIEMY, UMIESZ JEŹDZIĆ NA ROWERZE, ALE PRZEBIERZ SIĘ, BO IDZIEMY NA POGRZEB I W TYM NIE POJEDZIESZ.

 

Wszystko zależy kto umarł...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...