Skocz do zawartości

Forza Horizon 5


Rekomendowane odpowiedzi

Biorąc pod uwagę, że wszelkiej roślinności i drzewek jest więcej to niestety czasem rzuca się to w oczy. Nie testowałem trybu Quality, nie wiem jak to tam wygląda, ale w Performance jadąc sobie trasą jest w miarę ok. Problem zaczyna się, gdy zjedziesz na offroad - cisnąc sobie jakąś polanką z kaktusami nie da się nie zauważyć tego doczytywania. Liczę na pacze, bo gra wygląda bosko i gdyby nie ten jeden szczegół to byłby spust po całości, a tak jest rysa na tym diamencie.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Bzduras napisał:

 

Stara generacja na porównaniu od DF. Wygląda nieźle :notbad:

 

A wystarczyło czytać temat i zobaczyć kilka postów wcześniej. Później są te same filmiki po trzy razy. Chyba taki urok forumka :dunno:

Na tym porównaniu wersja XoX wygląda momentami lepiej niż SS w trybie performance jeśli chodzi o rozdzielczość. No i ogólnie wersja koxowa jest bardzo ok, nie ma takiej sytuacji jak przy dwójce, gdzie to były praktycznie inne gry. Największa bolączka poprzedniej generacji, to niestety czasy ładowania i to może boleć w tej grze. Ktoś już grał po sieci międzygeneracyjnie? Seriesowcy muszą czekać na łoniakowców w lobby?

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, balon napisał:

Rozumiem, że porównujesz trybu 60ks? A jak ten „słynny” pop up? Naprawdę w FH4 jest mniejszy? 

Dla mnie w mieście jest dużo gorzej w FH4 za to w FH5 daje mocniej po oczach tam gdzie jest dużo roślinności.

 

Pograłem w 30fps i wizualne różnice są minimalne do wyłapania żeby grać w tym trybie, w tej generacji tak się przyzwyczaiłem do 60/120fps że nie ma opcji żebym grał w tym trybie. Mało osób o tym piszę ale poza płynnością tryb 60fpsów wydaje się być ostrzejszy/czystszy przy ruchach kamerą, bo nie jest tak mocno potraktowany blurem. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Donatello1991 napisał:

W 30 fps też zdarza się coś doczytać przed oczami, ale rzadko kiedy. Chyba będą GOTY jak nic. Gra jest cudowna. Kolejna część aż prosi się o większy zarys fabularny. Japonia byłaby idealna. Wiem, że trochę na modłe NFS, ale fajnie jakby dali jakiegoś przeciwnika głównego gdzie tam zaczynamy nie jako gwiazda, tylko świeżak. Budujemy reputację i finał to wyścig nocny uliczny z nim. No musowo już musi być Japonia. Nie widzę już innego kraju. Chyba, że Polska.

Wszyscy tak marudzą o tę Japonię a ja się właśnie cieszę, bo azjatycką część chce już bez bagażu w postaci Xboxa One. 

Wczoraj zmieniłem na  chwilę tryb geraficzny na 30 fps, zrobiłem kilka wyścigów i szczerze mówiąc dziwię się, że on w ogóle jest dostępny. 

Stojąc gra wygląda lepiej, faktycznie jest więcej roślinności, ale ogólnie gra wygląda gorzej, jest  mniej ostra, palmy i krzaki jakby nie miały AA i strasznie to razi w oczy, bo wszystko się rozmywa. 

Natomiast w 60 obraz jest ostry jak żyleta, bez tego dziwnego bluru. 

 

11 minut temu, Daddy napisał:

Dla mnie w mieście jest dużo gorzej w FH4 za to w FH5 daje mocniej po oczach tam gdzie jest dużo roślinności.

 

Pograłem w 30fps i wizualne różnice są minimalne do wyłapania żeby grać w tym trybie, w tej generacji tak się przyzwyczaiłem do 60/120fps że nie ma opcji żebym grał w tym trybie. Mało osób o tym piszę ale poza płynnością tryb 60fpsów wydaje się być ostrzejszy/czystszy przy ruchach kamerą, bo nie jest tak mocno potraktowany blurem. 

Lol xD dodałeś posta kiedy ja pisałem swój. 

 

NextYellowBlackrussianterrier-size_restricted.gif

Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, A_Bogush napisał:

Przejrzałem listę osiągnięć i wydaje się, że są zdecydowanie łatwiejsze do zrobienia niż w poprzednich częściach, jest też ich sporo mniej (wiadomo, jeszcze dojdą osiągnięcia z dodatków).

GS zamknie się w 3000 ale na razie faktycznie są łatwiej. Niestety znowu jest za jeden ten głupi battle royal  :/

A tutaj to już totalny random. 

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Hubert249 napisał:

GS zamknie się w 3000 ale na razie faktycznie są łatwiej. Niestety znowu jest za jeden ten głupi battle royal  :/

A tutaj to już totalny random. 

 

Mi się akurat podoba Eliminator, ale fakt, że trzeba mieć trochę szczęścia. Ale w 5 jest tylko osiągnięcie żeby raz wygrać, nie masz tego osiągnięcia żeby wygrać pojedynek z samochodem lepszym o 5 poziomów od Twojego albo żeby dotrwać do ostatniej rundy w samochodzie poziomu 1.

 

BTW ma ktoś problemy z połączeniem z Horizon Life? Mi ciągle rozłącza i nie udaje się połączyć na nowo, ale podejrzewam, że to raczej wina neta, sprawdzę później jak działa po kablu. Przez to jeżdżę po pustym świecie, nikogo nie ma, jedyne rozwiązanie to Horizon Solo.

Edytowane przez A_Bogush
Odnośnik do komentarza
30 minut temu, A_Bogush napisał:

 

Mi się akurat podoba Eliminator, ale fakt, że trzeba mieć trochę szczęścia. Ale w 5 jest tylko osiągnięcie żeby raz wygrać, nie masz tego osiągnięcia żeby wygrać pojedynek z samochodem lepszym o 5 poziomów od Twojego albo żeby dotrwać do ostatniej rundy w samochodzie poziomu 1.

 

BTW ma ktoś problemy z połączeniem z Horizon Life? Mi ciągle rozłącza i nie udaje się połączyć na nowo, ale podejrzewam, że to raczej wina neta, sprawdzę później jak działa po kablu. Przez to jeżdżę po pustym świecie, nikogo nie ma, jedyne rozwiązanie to Horizon Solo.

Każdy ma problemy z łączeniem. Pewnie do premiery dla wszystkich tak będzie. 

Odnośnik do komentarza
3 hours ago, ASX said:

WelldocumentedTiredDobermanpinscher-size

 

Geometria w wersji nextegnowej zaliczyła duży przeskok

 

 

 Te wcześniejsze porównania trochę mniej uspokoiły co do wersji XoneX, ale ten gif jednak daje do myślenia. Geometria to jedno, ale szczególnie oświetlenie robi wrażenie. Myślałem, że SeriesS i OneX będą bardziej zbliżone. Nagle ten cały "głośniczek" nie wydaje się takim nextgenowym półśrodkiem jak do tej pory sądziłem. FH5 to pyeprzony system seller, teraz mam dylemat. 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, alb84 napisał:

 

 Te wcześniejsze porównania trochę mniej uspokoiły co do wersji XoneX, ale ten gif jednak daje do myślenia. Geometria to jedno, ale szczególnie oświetlenie robi wrażenie. Myślałem, że SeriesS i OneX będą bardziej zbliżone. Nagle ten cały "głośniczek" nie wydaje się takim nextgenowym półśrodkiem jak do tej pory sądziłem. FH5 to pyeprzony system seller, teraz mam dylemat. 

Ogólnie to się dziwię ze ludzie oczekują takiej samej grafika a nawet lepszej na XoX względem nowych konsol. Na grupach na fb pełno tego typu pytań. Przecież to jest to samo co na One tylko w 4k. Ten gif świetnie pokazuje że tochnologicznie jest przepaść. Jak 1080/1440 ci nie przeszkadza to nawet się nie zastanawiaj :lapka:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 minutes ago, Szymek said:

Ogólnie to się dziwię ze ludzie oczekują takiej samej grafika a nawet lepszej na XoX względem nowych konsol. Na grupach na fb pełno tego typu pytań. Przecież to jest to samo co na One tylko w 4k. Ten gif świetnie pokazuje że tochnologicznie jest przepaść. Jak 1080/1440 ci nie przeszkadza to nawet się nie zastanawiaj :lapka:

 

Bo patrzą na wykres TFLOPS i wychodzi im, że musi być ładniej niż na SS :reggie:

Odnośnik do komentarza

No tak. tylko tu jest porównanie do Quality, w tym filmiku DF mówili, że na XOX jest to samo co na XSX performance, tylko w 30 kls. Więc te screeny dobrze pokazują różnicę między trybami Quality i Performance, taka jest różnica w grafie między tymi trybami jak między XOX i next genami w Quality, a więc wcale nie taka niezauważalna.

 

 

19:32 - na XOX jest nawet lepiej niż na XSS w performance, za to performance z XSX jest trochę lepszy niż XOX.

Edytowane przez tjery
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, tjery napisał:

No tak. tylko tu jest porównanie do Quality, w tym filmiku DF mówili, że na XOX jest to samo co na XSX performance, tylko w 30 kls. Więc te screeny dobrze pokazują różnicę między trybami Quality i Performance, taka jest różnica w grafie między tymi trybami jak między XOX i next genami w Quality, a więc wcale nie taka niezauważalna.

Chcesz powiedziec, ze w trybie performance gra wyglada jak na xboxie one z tego gifa tylko w 60 klatkach?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...