Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.10.2023 o 08:08, number_nine napisał:

Jedyne czym ta gra może się wyróżnić, to naprawdę fajne i rozbudowane questy poboczne, o ile te dla frakcji można uznać za poboczne. Najbardziej mnie boli, że NPCe to takie kukły i z żadną postacią nie da sie przez to nawiązać jakiejś relacji, nikt póki co nie zrobił na mnie wrażenia. Ta Sarah to mnie wręcz wkurwia z tym swoim nadętym akcentem XD Jak sobie teraz myślę o postaciach z dlc do cyberka to ja jebie, przepaść. No i w Starfieldzie wszystko ogólnie jest takie biedne. Wczoraj robiłem jakiegoś questa w Red Mine i skisłem jak typiara hucznie zapowiadała zawody jakby to było nie wiadomo jakie wydarzenie, a pod sceną 4 osoby i ogólnie zamuła. Z politowaniem też patrzę na te "miasta", po zapowiedziach spodziewałem sie naprawdę wielkich map, a takie Neon City to zwykły korytarz ze sklepikami. Pod względem klimatu dla mnie nawet taki ostatni Fallout bije Starfielda na łeb

 

Kukły kukłami, ale same dialogi to jest poziom trudnych spraw. Jedne z najgorszych jakie widziałem w grach w ostatnich latach.

  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Czoperrr napisał:

Zmęczyła mnie i znudziła ta gra, skończył się miesiąc GP i póki co nie przedłużam bo nie warto. Poczekam na Dead Space. To samo miałem ze Skyrimem, zaczynałem kilka razy i nigdy nie wytrwałem dłużej niż 20h. 

 

10 godzin temu, number_nine napisał:

W tej grze trzeba sie jednak skupić na głównych misjach i tych dla frakcji. Większość pobocznych pierdół jest niestety nudna i jest tego zdecydowanie zbyt dużo, przez co klimat sie mocno rozwadnia. Dla mnie kultowa już będzie ta misja z drzewem w New Atlantis XD 

Dokładnie tak. Ja zrobiłem dwie frakcje i już leciałem express z głównym wątkiem, bo czułem że już dochodzę do granicy dla tej gierki i punktu bez powrotu. Na żadne DLC nie czekam.  

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, bartiz napisał:

U mnie wystarczyła premiera innej ciekawszej gry (w tym przypadku było to Lies of P) żebym już nie wrócił. Jak sobie przypomnę to przeklikiwanie przez fast travel to mnie skręca. Ale może kiedyś wrócę.

No ja wiedziałem, że na horyzoncie drugi Alanek i Pająk oraz nowy Marian. Trzeba było się streszczać. 

Odnośnik do komentarza

Ja mam odwrotnie niż kilka ostatnich opinii, że gra znudziła i to koniec. Mam wrażenie, że będę grał w to przez lata, ale po trochu, co jakiś czas odpalając i na chwilę wsiąkając w ten świat. Ilość contentu jest porażająca i na każdym kroku to spotyka jakaś randomowa sytuacja, to notatka, to jakieś przypadkowe zadanie. Nawet te podsłuchiwane rozmowy mi się podobają. I wygląda to tak, że odpalam grę, mija kilka godzin, a ja dosłownie prawie nic tam nie zrobiłem, tylko spędziłem czas na drobnostkach, prawie nie ruszając się z miejsca. W każdej innej grze by mnie to wkurzyło, ale tutaj cholernie mnie to kręci i nie chcę tego po prostu zaliczyć i skończyć.

 

A najlepsze, że na ten tytuł w ogóle nie czekałem, będąc pewnym, że to będzie jakaś kiszka :D

  • Plusik 2
  • This 1
Odnośnik do komentarza

gdFu20s.jpg

nk7w29r.jpg

30mtJ2D.jpg

Ej4upMc.jpg

iJqr0Yx.jpg

lJxKWd6.jpg

8pNzrwN.jpg


Pograłem 3 wieczory. Gra ma swój urok. Zdecydowanie bardziej do mnie przemawia fantasy, ale i Starfield, pod względem stylistycznym, niezwykle przypadł mi do gustu. Tytuł momentami wygląda niezwykle okazale. Innym razem jak gra sprzed lat.

Te 30 klatek to dziwny zabieg.:/ To znaczy przy opcji 4k jest to w pełni zrozumiałe, ale brak trybu wydajności przy (dynamicznym) 1440p czy nawet 1080p jest opcją niezrozumiałą. Dodatkowo to mleko, które psuje odbiór gry.:down:

Pierwsza sesja to nieco ponad 4 godziny. Było całkiem w porządku, ale (zdecydowanie) brak tu efektu łał. Skyrim i Fallout4, choć dalekie od ideału, potrafiły bardziej mnie zaciekawić, zaintrygować. Dam jednak grze szansę. Podoba mi się motyw przewodni.:music:

m3jXCgo.jpg

Jako ciekawostkę podam fakt, że w Japonii żadna gra nie jest nawet w połowie tak intensywnie reklamowana jak Starfield. Tak jak wspomniałem w temacie o wycieczce do Japonii, X bąk jest w Kraju Kwitnącej Wiśni zepchnięty na margines. Niemniej jak już w jakimś sklepie się pojawi oferta M$ to w pierwszej linii będzie to właśnie nowa gra Bethesdy (i zamówienia na nową Forzę).

Na Tokyo Game Show liczba banerów reklamowych, na których przedstawiany był Starfield nie miała sobie równych.:flag_of_truce: Nawet FF VII Rebirth w znaczący sposób musiało ustąpić mu miejsca.

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Skończyłem, po 35h. 

Można lekką ręką odjąć od tego 10-12 h na misje poboczne, drobne i frakcyjne, które wykonałem. Gdyby zająć się tylko wątkiem głównym, to da się go spokojnie zrobić w 20-25 h. Dość krótki czas jak na grę rpg, a i chyba najkrótszy dla gier Bethesdy.

 

Normalnie po ukończeniu przygody zabieram się za kolejną gierkę. Tutaj takie coś się nie wydarzyło i dalej wykonuję misje frakcyjne, które są dla mnie lepsze i ciekawsze niż główna oś fabularna, która jest dość przeciętna. 

 

Dobra gierka. Początkowo byłem sceptyczny, po ok. 16 h zaczęła mi się podobać (chyba pierwszy taki przypadek w mojej karierze, że im dłużej gram tym lepiej się bawię, bo zazwyczaj jest odwrotnie i się zaczynam nudzić, jeśli tytuł nie utrzyma mnie w ciekawości przez cały czas), a po kolejnych 20 h wkręciłem się mocno. 

Gdyby Bethesda przez ostatnie 10 lat nie siedziała pod kamieniem, a zmieniła lub usprawniła swój silnik do współczesnych standardów, to byłaby to wspaniała przygoda, a tak jest tylko lub aż, dobrze.  

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja w Starfielda grałem ok 80 godzin, skończyłem grę, ale powiem coś kontrowersyjnego. Klimatu kosmosu to ja tam specjalnie nie odczułem. Powody widzę trzy. Po pierwsze cały czas w niemal każdym przypadku posługiwałem się szybką podróżą upstrząną gazylionem loadingów. Trudno w tym przypadku o jakąkolwiek "kosmiczną wczutę". Po drugie kostiumy. Jak widziałem jednego ze znienawidzonych postaci obok Barretta tj Sama Coe w kowbojskim kapeluszu (sic!) lub pasiastym podkoszulku tego murzyna ze stacji Oko to klimat kosmosu ulatywał niczym powietrze z przebitego dziecięcego baloniku. To samo dizajn niektórych miast. Czy w mieście Akila czuć kosmos? Raczej bardziej Fallout 5 bym powiedział. Po trzecie muzyka. O ile jeszcze main theme Inona Zura uchodzi jakoś w tłoku to reszta nie bałdzo :/ 

Ten jeden króciutki poniższy fragment gasi absolutnie wszystko co usłyszałem w Starfieldzie w klimacie kosmosu:

https://www.youtube.com/watch?v=7ZoFw9uXJwk&ab_channel=SamHulick-Topic

 

  • Plusik 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

pier do lnalem tym po okolo 25 godzinach, zrobilem troche pobocznych, frakcyjne, troche "eksploracji" i glownej mi sie juz nie chcialo ruszac

 

najslabsza gra bethesdy jaka pamietam, nie liczac fiuta76. 
takie max 7 na 10. ale to ku rwa max.  tylko ze teraz tam wygrali xbox goty na golden joystick awards i szachista sie bedzie sr.al przez nastepne 5 jaki to nie byl sukces
szczerze mowiac to nie czekam juz nawet na skarjima dwa, po tym, co oni soba reprezentuja obecnie.

 

 

a co do kombinezonu mantisa to tez go jakis czas mialem poki nie znalazlem czegos lepszego i za kazdym razem jak wchodzilem w menusy to mialem ochote gre z dysku wy jebac, tak to ch ujowo wygladala.
nawet moja mi powiedziala "dalej ta mrowka biegasz ? "
 

Edytowane przez Andżej
Odnośnik do komentarza
W dniu 10.11.2023 o 12:35, Czezare napisał:

 

Wielkie dzięki kolego za wrzucenie tego kawałka. Śledzę sobie ten temat, bo lubię Fallouta oraz gwiezdne klimaty i lukam co im z tego Starfielda wyszło. Lekko się nakręciłem waszymi postami na zwiedzanie kosmosu. Mass Effect 2 i 3 zaliczyłem jeszcze na xboxie360, Andromede też ukończyłem, i jak w tamtym roku w grudniu do abo wrzucili składanke ME to zastanawiałem się nad ograniem pierwszej części. Trochę poczytałem opinii, luknąłem gameplay na yt, i stwierdziłem że jednak za stare jak dla mnie,  nie ściągnąłem nawet żeby przetestować - błąd. Jak odpaliłem tą muzyke co zapodałeś, to jak mnie pieprzneło w czaszke, poczułem stare dobre ME-towe wibracje i wzięła mnie chętka na sprawdzenie tej jedynki. Jestem po pierwszej 4h sesji i jest moc, jest ostre jaranko, będzie grane, będzie strzelane. Odrzucenie tej części to była mała zbrodnia z mojej strony, do której na szczęście ostatecznie nie dojdzie.

 

Czezare, zostajesz bohaterem miesiąca w tej części galaktyki.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Są jakieś łatki w testach dostępne na PC. Powinny niedługo trafić do wszystkich. Chyba Bethesda wraca z wakacji po premierze. Liczę że ogarną dupę i na święta wypuszczą narzędzia moderskie i na konsoli będzie można zainstalować kilka poprawek, w tym pozbycie się tego hooyowego zielonego filtra.

Temat 60 fps można odpuścić do następnej generacji konsol.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...