Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, KrYcHu_89 napisał:

Jak już gry Segi zaczynają się pojawiać w topkach Steama, to wiadomo, jaki okres przeżywa ta firma. Po prostu top. 

(Jednocześnie niech spierdalają z tymi DLCkami za 122 złote, ale nie można mieć wszystkiego xD). 

Ale to daje jakas tam nadzieje ze P6 pojawi sie na PC day 1 a nie w edycji GOTY/FES/Golden/Royal. Podoba mi sie to co widze. DLC od nich nie kupilem nawet jednego do tej pory do zadnego SMT czy tam Persony i pewnie tak mi zostanie. Chyba ze w tych dodatkach zaczna byc jakies sztosowe rzeczy. Na razie nie ma.

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, pawelgr5 napisał:

Ale to daje jakas tam nadzieje ze P6 pojawi sie na PC day 1 a nie w edycji GOTY/FES/Golden/Royal. Podoba mi sie to co widze. DLC od nich nie kupilem nawet jednego do tej pory do zadnego SMT czy tam Persony i pewnie tak mi zostanie. Chyba ze w tych dodatkach zaczna byc jakies sztosowe rzeczy. Na razie nie ma.

Tak, u Atlusa 99% DLC to totalny chłam, albo gamebreaking Persony i ich odpowiedniki. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Daffy napisał:

Ja podrzucę dwa sztosy które właśnie wyszły z early access I chodzą perfekcyjnie na decku i oba obecnie dostępne są only pc, jak ktoś kochał dead cells to powinien zerkną

 

Przy Oblivion Override muszą popracować jeszcze nad skalowaniem czcionki. Niektóre rzeczy (przynajmniej w demie, chociaż w uwagach dalej o tym pisze) są po prostu nieczytelne.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie, w demo czcionki z lupką trzeba w niektórych miejscach. Dlatego na razie zainwestowałem w BlazBlue i jest totalny sztos. Ludzie narzekają na sporą różnicę między wersją EA a 1.0. Nie każdemu to się podoba, bo dużo zmian. Jest opinia, że 1.0 to zupełnie inna gra. Ja w EA nie grałem więc dla mnie sztos. Kilka treningów za mną i żaden nie ukończony jeszcze :D Ale z każdym podejściem dochodzą nowe opcje i możliwości. Gra na długie godziny. Kupujcie, zanim promocja się skończy.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Emtebe napisał:

Dokładnie, w demo czcionki z lupką trzeba w niektórych miejscach. Dlatego na razie zainwestowałem w BlazBlue i jest totalny sztos. Ludzie narzekają na sporą różnicę między wersją EA a 1.0. Nie każdemu to się podoba, bo dużo zmian. Jest opinia, że 1.0 to zupełnie inna gra. Ja w EA nie grałem więc dla mnie sztos. Kilka treningów za mną i żaden nie ukończony jeszcze :D Ale z każdym podejściem dochodzą nowe opcje i możliwości. Gra na długie godziny. Kupujcie, zanim promocja się skończy.

Coś czytałem że namieszali z permanentnym progresem, dalej występuje? 

Odnośnik do komentarza

P3 właśnie zapikowała na Steam, już 40+k graczy online, a dopiero idzie weekend. Największy release Atlusa na PC, liczby już takie jak nowa Yakuza, a Persona 3 to przecież po pierwsze Remake i do tego co najważniejsze jest day1 w gamepassie na PC, co zawsze zaniża znacznie Steam, do tego kosztuje bardzo dużo day1, bo 299 zł. Mindfuck. 

 

Zakładam, że głownie zakupili to Steam Deckowcy :). 

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Emtebe napisał:

 

Rozwiń myśl, bo chyba nie kumam o co chodziło, albo za mało grałem jeszcze :D

Są rogale gdzie po zgonie zaczynasz od zera od początku i są rogale gdzie idzie odblokować jakieś wzmocnienia stałe które sprawiają że każdy następny run jest łatwiejszy (np większą ilość flaszek leczniczych w dead cells czy w Hadesie było lustro z kilkoma rzeczami które na stałe można ulepszyć). Jak jest tutaj? Bo właśnie gdzieś czytałem ból w necie o to w wersji 1.0 ale nie wnikałem 

Odnośnik do komentarza

Gra przeszła rework i niektórym nie pasują zmiany. Był system synergii jak zdobywało się nowe skille (niekoniecznie te, które chcieliśmy) i zmienili system combosów. To pokazuje, że czasami te early accesy są z dupy - obiecują ci "taką" gierkę, a potem zmieniają fundamenty o które nikt nawet nie prosił.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Daffy napisał:

Są rogale gdzie po zgonie zaczynasz od zera od początku i są rogale gdzie idzie odblokować jakieś wzmocnienia stałe które sprawiają że każdy następny run jest łatwiejszy (np większą ilość flaszek leczniczych w dead cells czy w Hadesie było lustro z kilkoma rzeczami które na stałe można ulepszyć). Jak jest tutaj? Bo właśnie gdzieś czytałem ból w necie o to w wersji 1.0 ale nie wnikałem 

 

 

A to tak jest, można "się ulepszać" po każdym treningu. Podczas runów zdobywasz walutę a za nią odblokujesz sloty, w które możesz wstawić umocnienia. Każde umocnienie można również jeszcze wzmocnić za dodatkową walutę. Także teoretycznie powinno być łatwiej z każdym podejściem.

 

Tutaj w sumie jak już po 'milionowym' runnie, masz dopakowaną postać i uznasz, że jest za łatwo. To można zmodyfikować przed runem (tutaj się to nazywa treningiem) poziom trudności. Jest kilka modyfikatorów do ustawienia by nie było za łatwo.

 

Poza tym w opcjach masz dwa główne poziomy trudności. Łatwy i rekomendowany - normalny.

 

Ja jak kaszual na łatwym gram i jeszcze żadnego treningu nie ukończyłem, mimo, że mam już trzy ulepszenia wsadzone.

 

Niby plansze same w sobie da się zrobić w miarę ok na tym łatwym, ale problem zaczyna się przy bossach.

 

Ale widać tutaj bogatą zawartość. Po kilku treningach odblokowuje się na przykład tryb gdzie od razu wrzuca nas do walki z bossem i za pokonanie wpada dodatkowa waluta.

 

Jest też tryb on-line z innymi graczami. Można być solo lub co-op ze znajomymi.

 

Ja nie grałem w early acces, kupiłem dopiero jak wyszła 1.0 więc nawet nie wiem co się zmieniło. Może jest na yt jakieś porównanie?

 

Tak czy owak, to co jest teraz, jest dla mnie zajebiste i dobrze się bawię.

Edytowane przez Emtebe
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Ktoś z Was posiada może Mass Effect Legendary Edition i próbował odpalić 1-szą część na SD? U mnie nie mogę nawet przebrnąć przez pierwszy filmik bo konsola albo dostaje czarny ekran, zawiesza się obraz i pomaga jedynie twardy reset konsolki.  

 

Coś da radę z tym zrobić, czy mogę już zapomnieć o ograniu tej serii? A tak bardzo chciałem w końcu zagrać w tą trylogię :(

Odnośnik do komentarza

MELE ma Proton Experimental domyślnie wybrane.

 

Odpaliłem ME1, zrobiłem Start New Career i mi się SD wywalił. Przedtem na 100% działało. Czyli coś się zwaliło w międzyczasie.

 

Zmieniłem na Proton 8, wyłączyłem HDR i się odpaliło OK.

 

Edit: włączyłem HDR i stworzyłem nowego szefarda, ale potem czarny ekran. Czyli coś się zjebało z HDRem. Wyłącz i graj.

Edytowane przez dominalien
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, l33t napisał:

Co prawda, nie grałem w ME:LE na Decku, ale tak na szybko: może spróbuj zmienić we właściwościach gry domyślnego Protona na "Experimental".

 

6 minut temu, dominalien napisał:

MELE ma Proton Experimental domyślnie wybrane.

 

Odpaliłem ME1, zrobiłem Start New Career i mi się SD wywalił. Przedtem na 100% działało. Czyli coś się zwaliło w międzyczasie.

 

Zmieniłem na Proton 8, wyłączyłem HDR i się odpaliło OK.

 

Nie do końca jest ustawione domyślnie - ja miałem to wyłączone. Teraz dałem wymuś i ustawiło Proton Experimental i chyba pomogło - w sensie nie zawiesiło się przynajmniej do momentu kontroli postacią i szybko zapisałem stan gry :D

 

Nie mam teraz czasu sprawdzić dłużej - ale chyba pomogło! Dzięki! 

Odnośnik do komentarza

Jak w opcjach gry masz wyłączoną konkretną wersję Protona to SD używa tego, który jest wybrany przez Valve. Który to jest można sprawdzić w Game Info (tam gdzie jest ikonka Playable). I tam jest napisane, że Valve ustawił Experimental.

 

Teraz próbowałem jeszcze kilka razy i raz się odpala, raz nie. Jak ci się udało włączyć grę to super. Dobrej zabawy, ME jest giga.

Edytowane przez dominalien
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...