Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Super maszynka. Ten Steam OS jest naprawdę przyjemny i w sumie nie wiem czym różni się lub odstaje od konsolowego doświadczenia. To tak apropos "duszy" ;)

 

Nigdy nie miałem Steama ale na dziś to kupowanie gier na konsolach to będą skrajne przypadki. Na Xboxie wszystko jest w abo jak będę chcial a na pleju 350 to jest dla mnie dużo i raczej mam roczne opóźnienia minimum. 

 

Na dziś nowe Nintendo i SD2 to dla mnie najciekawsze premiery 

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

Wchodzenie na ten sklep to jest zło ;) już narzucałem tyle gier do listy życzeń że szok. Musiałem kupić sobie Dying Light żeby zobaczyć jak śmiga ;)

 

Mimo wszystko szkoda że nie ma Gejpassa na SD. Próbowałem remote play przez tą apke i działało przefatalnie u mnie. Do chmury muszę wykupić GPU bo narazie pasożytuje a brat jest hostem hehe

 

Jak będzie więcej czasu to przysiade wkoncu do tego Emudecka, bo dlatego też kupiłem SD. Chwilę trzeba poświęcić na te biosy hujosy 

Odnośnik do komentarza

Firma tworząca windowsa gdzie gp jest zintegrowany miała by stworzyć launcher natywnie pod Linuxa i poniekąd jeszcze bardziej wypromować steam jako miejsce najlepsze dla graczy dla pc - pewnie z racji na to jeszcze tego nie ma lub nigdy nie będzie 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Daffy napisał:

Firma tworząca windowsa gdzie gp jest zintegrowany miała by stworzyć launcher natywnie pod Linuxa i poniekąd jeszcze bardziej wypromować steam jako miejsce najlepsze dla graczy dla pc - pewnie z racji na to jeszcze tego nie ma lub nigdy nie będzie 

Wydaja powoli swoje gierki na playstation (okazyjnie tez na nintendo) wiec Windows to nie argument. Im chodzi o zasiegi. Tam musi byc jakis inny problem. Ja stawiam na kompatybilnosc z linuxem.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Daffy napisał:

Firma tworząca windowsa gdzie gp jest zintegrowany miała by stworzyć launcher natywnie pod Linuxa i poniekąd jeszcze bardziej wypromować steam jako miejsce najlepsze dla graczy dla pc - pewnie z racji na to jeszcze tego nie ma lub nigdy nie będzie 

Raczej chodzi o udostępnienie gier które już są na steam w ramach abonamentu, tak jak EA. Jeśli gierka nie działa na linuxie to gracz ma lipę, a nie EA lub steam. No i oczywiście, że steam by zgarniał % od wykupionego abo.

Odnośnik do komentarza

Jestem w 100% przekonany, że chodzi o kompatybilność. Przecież gdyby MS wypuścił aplikację oficjalną, a jakaś gra by nie zadziałała to jest to powód do pozwu. Czy nawet pozwu zbiorowego. No bo jak, płacę i nie działa? Skandal! Wszystkie gry MS w wymaganiach mają Windows, mimo, że w sporej części są grywalne na Decku. Wszystkie gry z abonamentu obecne i przyszłe musiałyby być w 100% zweryfikowane gdyby były pod oficjalną aplikacją na Steamdecku. A nie ma możliwości żeby tak się stało

Odnośnik do komentarza
Jestem w 100% przekonany, że chodzi o kompatybilność. Przecież gdyby MS wypuścił aplikację oficjalną, a jakaś gra by nie zadziałała to jest to powód do pozwu. Czy nawet pozwu zbiorowego. No bo jak, płacę i nie działa? Skandal! Wszystkie gry MS w wymaganiach mają Windows, mimo, że w sporej części są grywalne na Decku. Wszystkie gry z abonamentu obecne i przyszłe musiałyby być w 100% zweryfikowane gdyby były pod oficjalną aplikacją na Steamdecku. A nie ma możliwości żeby tak się stało

To by było po prostu dostępne na steam, a deck byłby dodatkiem.
Odnośnik do komentarza

No ale w takim wypadku po co Gamepass na Steamie? Jaki cel miałby MS? Kto, poza Steamdeckowcam, ma możliwość odpalenia Steama, ale nie Gamepassa w Windowsie? Promil promila graczy pecetowych? No bo chyba nie ma zbyt wielu graczy grających na stacjonarnych pecetach na Linuxie

34 minutes ago, Shankor said:

Chyba się nie zrozumieliśmy. Żeby gra była dostępna do kupienia na steam NIE MUSI ONA OBSŁUGIWAĆ linuxa. Może, ale nie musi. Masz listę gier zgodnych ze SD. To już po stronie użytkownika, żeby sobie ogarnął co będzie działać.

 

Czym innym jest kupno gry, która ma w wymaganiach Windows i ani słowa o Linuxie, a czym innym apka natywna na Linuxa, gdzie gry musiałby siłą rzeczy na tym Linuxie działać

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...