Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie tak, to jest PC, tylko PC dziś to nie PC z koncówki lat 90 więc i tak tego "jebania się" to jest jakies 5% tego co kiedyś. Tak naprawdę w przypadku SD musisz ściąnąć apkę od dodatkowych protonów bo dzięki temu uruchomi Ci się z 99% tego co Valve mówi, że się nie uruchomii. Dodatkowo jeszcze polecam zmienic ustawienia updatów FW na te z bety bo dużo szybciej wlatują nowe opcje oraz wszyscy polecają (i ja również) doinstalować Vibrant Decka.

 

Tyle Ci styknie i reszta robi się niemalże sama jak na konsoli. Potem juz kwestia ustawiania suwaczków ale jak planujesz grac tylko w starsze gierki to wszystko powinno działac na maxa. Jedyny problem jaki widzę to gierki z poza Steam, ja na ten moment jeszcze mam za duzy baclog zeby patrzeć w stronę mojej biblioteki GOG, ale są opcje to wszystko uruchomić i na pewno w necie gdzieś jest informacja jak. Nie wiem tylko co z Battlenetem ale chyba ktoś tutaj już pisał, że grał w diablo.

 

M+K działają normalnie po podłoczeniu się do docka. Konfiguracja emulatorów (wszystkich łącznie) to na SD 1% czasu jaki byś poświęcił jak byś chciał to robić "tradycyjnie" na PC ściągając kazdy osobno itd. Robi się to według info z tej strony:

 

EmuDeck - Emulators on Steam Deck and SteamOS

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Homelander napisał:

Zastanawiam się nad kupnem. Z tego co wiem to najlepiej wziać wersję 64gb i wymienić sobie dysk na ssd 1tb na przykład, tak? Do tego mam zamiar wziać dock za 89$. I teraz pytania:

- zagram normalnie mysza i klawiatura w takie gry jak Starcraft 1/2, Warcraft 3, Heroesy i inne takie?

- dużo jebania się jest z tym steamdeckiem przy jakiś emulatorach jak Mame czy CPS?

- jak ogólnie wypada granie na tv? w konsoli ekran jest 720p, ale na telewizorze 720p odpada raczej, jak sobie radzi w wyższych rozdzielczościach? raczej chodzi mi o starsze gry, od najnowszych mam PS5

 

- zagrasz na myszce

- praktycznie zero yebania, instalacja emudecka, ewentualne wgranie biosow do niektórych emu i potem wrzucasz romy

- możesz wymusić w gierkach nawet natywne 4k na tv co oczywiście mija się w celem w nowszych grach z uwagi na moc. Defaultowo deck na tv puszcza 720p upscalowane do rozdzielczości tv przez wbudowany w soft fsr co w praktyce sprawia, że gierki na tv wyglądają lepiej niż gdyby je puszczać w natywnym 720p bez tego.

 

Ogółem by mieć najbliższe console experience na tym sprzęcie najlepiej nie wychodzić poza komfort steama. Ewentualnie emu i pluginy bo vibrant deck to mus przy tym badziewnym ekranie. No i jak ktoś wspominał protony ge do niektórych gier.

 

Jak się nie chcesz bawić z ustawieniami detali samodzielnie to polecam np Pixeldeck na FB, koleś fanowsko podaje ustawienia pod gierki, targetuje w najlepszą grafę.

 

Ja sprzętem jestem zachwycony, lata nie miałem takiej frajdy z obcowaniem z jakąś grową zabawką. Sama idea tak mi siadła że już cały czas będę mieć coś takiego (czy to w przyszłości deck2 czy coś innego) obok prawilnych konsol.

 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

https://www.purepc.pl/amd-ryzen-z1-oraz-ryzen-z1-extreme-producent-chwali-sie-wydajnoscia-niestandardowych-apu-zen-4-dla-asus-rog-ally

 

Konkurencja dla Steam Decka rysuje się w ciekawych barwach dla kogoś kto ma siana jak lodu, najmocniejsza wersja jeśli chodzi o moc jest prawie tak mocna jak PS5. 

 

Słabsza też nie wygląda źle, cenowo pewnie będzie niewiele droższa od najdroższego Steam Decka, obstawiam cenę w okolicach 4000 zł. Najmocniejsza wersja jak będzie tańsza niż 8000 to się zdziwię :reggie:  W zestawie z zewnętrzną kartą pewnie wyjdzie coś w okolicach 15-20k w zależności od modelu. Co odpowiada dotychczasowej wycenie podobnej propozycji Asusa w postaci ASUS ROG Flow Z13 + ROG XG Mobile.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, easye napisał:

No a jak doliczyc jeszcze 77 cali oleda to niecale 40!

 

nie no badzmy powazni - kupowanie do czegoś takiego zewnętrznej karty to już szczyt irracjonalnosci...


Patrzysz ze swojej perspektywy, jak ktoś zawodowo podróżuje to dlaczego by nie. Jest to  2 w 1 i ma to sens bo te zewnętrzne karty to są laptopowe GPU bez kagańca TDP. 

Odnośnik do komentarza

nigdy nie bawilem sie gamingowym laptopem, ale czy juz milion razy nie lepiej wziac nawet takiego notebooka z kartą na pokladzie i zaplacic minimum połowe tego co wyliczyłeś...?

No i jakbym duzo podrózował, to dla mnie najwazniejsza byłaby wygoda, a też nie musze na wyjazdach grac w najwyzszej rozdzielczosci i 144 klatkach na sekunde.

 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, easye napisał:

nigdy nie bawilem sie gamingowym laptopem, ale czy juz milion razy nie lepiej wziac nawet takiego notebooka zkartą na pokladzie i zaplacic minimum połowe tego co wyliczyłeś...?

No i jakbym duzo podrózował, to dla mnie najwazniejsza byłaby wygoda, a też nie musze na wyjazdach grac w najwyzszej rozdzielczosci i 144 klatkach na sekunde.

 

Zależy w jakie gierki. Wiadomo, że do Brotato czy innych Herosów 3 nie potrzeba nie wiadomo jakiej maszyny:red:

Odnośnik do komentarza

Ja w pracy mam intela 6 generacji i 4GB karte Radeona i tez potrafie sobie czas jakos umilić, musiałbym być średnio pół roku poza domem by w ogole rozważać kupowanie Handhelda + karty zewnętrznej, a i tak już wołabym chyba kupić po prostu gamingowego laptopa za 5-7k, gdzie na pokładzie masz 4070... Do grania na laptopie chyba styka? ;)

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, easye napisał:

nigdy nie bawilem sie gamingowym laptopem, ale czy juz milion razy nie lepiej wziac nawet takiego notebooka zkartą na pokladzie i zaplacic minimum połowe tego co wyliczyłeś...?

No i jakbym duzo podrózował, to dla mnie najwazniejsza byłaby wygoda, a też nie musze na wyjazdach grac w najwyzszej rozdzielczosci i 144 klatkach na sekunde.

 


No ta seria od Asusa to są właśnie ultrabooki pod gierki. Słaba karta sparowana z mocnym prockiem jak potrzebujesz mobilności plus ten ich autorski port pod ich stacje z laptopowym GPU i wbudowanym zasilaczem ~200w. Bardzo fajne rozwiązanie ale dosyć niszowe i dlatego też drogie.

 

Ale to nie jest żadna nowość, zewnętrzne karty od laptopów są już z nami ponad 10 lat. Tylko wcześniej pakowałeś tam normalną kartę, są nawet specjalne obudowy tylko na kartę i zasilacz. A asus poszedł krok dalej i sprzedaje mocno kompaktowe laptopowe gpu w małych przenośnych obudowach.

 

Wcześniej idea tego była taka ,że masz laptopa na wyjazdy a w domu stanowisko robocze z mocnym GPU. Asus to trochę zmodyfikował w sumie w sensowny sposób.  

Odnośnik do komentarza

W szoku jestem co do tego specyfikacji tego mocniejszego Asusa, tyle teraflopow zamknąć w takiej obudowie, szok. Cena też pewnie będzie szokująca, czas pracy na baterii też pewnie będzie w okolicach czasu teleekspresu ale sam fakt robi na wyobraźnie. Ciekawe ile wycenią ten słabszy model co i tak jest dwa razy mocniejszy od decka. Nie wierzę w cenę zbliżoną do 3k ale gdyby jednak taka była to bym się zastanowił nad zmianą pod koniec roku jak w testach wśród konsumentów będzie wypadac sprzecik zgrabnie.

 

Super czasy dla urządzeń przenośnych, a tak się bałem że umrą i pójdą tylko w streaming.

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Soban napisał:

Deckowcy, którzy mieli/mają switcha - deck wygodniejszy w łapach? Switch przez to, że ma zero profilowania to sprawiał, że mi palce drętwiały po godzinie.

Szczerze dużo zależy jakie masz ręce. Mam chude łapska i Deck był dla mnie ogromnym bydlakiem zarówno w wadze jak i rozstawieniu wszystkich przycisków. Musiałem się do niego przyzwyczaić, bo początkowo nie byłem zbyt przekonany, ale potem Switch wydaje się malutką zabawką dla dzieci:lul:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...