Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Dr.Czekolada napisał:

Właściwie to odkąd Microsoft uciął emulację Deck zyskał jeszcze większą rolę w moim gierkowym setupie. Przynajmniej wiem, że żaden producent sprzętu nie zakręci mi kurek machając paluszkiem co mogę, a co nie mogę:Cell:

 

No tutaj w 2018 roku sporo osób wróciło do PC i ja też na tą falę się złapałem. I właśnie ten wybór jest super, jak i możliwość ciągłego dostosowywania sprzętu według własnych upodobań. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, pawelgr5 napisał:

Mnie bawi jak ktos pisze, ze nie chce SD bo trzeba kombinowac z jakimis protonami. Moze jak by doczytali to by wiedzieli, ze ustawienie Protona w menu steam trwa tyle ile w gierkach konsolowych przejscie z trybu grafiki na performance. Stopien skomplikowania też jest podobny. 

Mi przypomina na Xboxie sprzętowe włączenie trybu 60 klatek w starszych grach. Tam też trzeba klikać w zakładki :kekw:

Odnośnik do komentarza

Nie za dużo za takie bebechy to fakt (799) ale dalej może się okazać że pełne skrzydła ten układ rozwinie tylko po kablu, a na baterii człowiek będzie skazany na obniżone zegary i 15W i wydajność decka pro bez wsparcia Valve.

Edytowane przez Daffy
Odnośnik do komentarza

Jak to bedzie faktycznie 800 euro za prawie 9 terafanków przenośnej mocy to cena sztos. 
 

Znając życie bateria na 25 minut albo moc tylko na kablu a na baterii trochę lepiej niż deck. No ale zobaczymy, jak w rzeczywistości będzie tak jak na papierze i w plotkach to kupuję.

 

Jak nie to czekam ma decka 2.

Odnośnik do komentarza

przy wymianie dysku i instalacji steam os pierwszy raz mnie deck wkurzyl - loopowal jak pojebany na sciaganiu aktualizacji, restarty gowno dawaly, typy na reddicie pisaly, ze deck na instalce dostaje jebla jak wifi jest 5ghz(xD), przelaczenie na hot spot z telefonu nic nie pomoglo. Co pomoglo? 3 krotne rozlaczenie i polaczenie na nowo z tym samym wifi co na poczatku xd

Odnośnik do komentarza

Cena dobra ale bateria słabo wypada. Może gdyby było oficjalne wsparcie steam OS to bym się zastanowił a tak rezygnować z wybudzania, ok baterii kosztem niewiele większej wydajności to słabo. 

 

Dziwne ,że sprzęt na papierze kilkukrotnie mocniejszy wcale aż takiego skoku w wydajności nie ma. Wydajność na kablu to mnie średnio interesuje :reggie:

Odnośnik do komentarza

Większość boostu zalicza CPU, GPU dostaje mniejszy boost, ale widać, że dopiero jak mu więcej energii dać. A CPU w grach liczy się jednak trochę mniej niż GPU. Jakieś obliczenia dostaną boosta ale nie to robisz na HH tylko grasz. Największym beneficjentami będą emulatory, tam CPU jest duuuuużo bardziej wykorzystywany. Więc do emulacji PS360 może być super zabawka, SD sobie ledwo radzi z tym.

Odnośnik do komentarza

Ktoś się spotkał z nie działaniem przycisków przednich w bootowanym obrazie recocery?
Wcześniej przy zmianie dysku mi to działało.
Teraz po wgraniu kilka aktualizacji już nie.
W biosie przyciski i trackpady działają, w pulpicie i OSie też. Nie działają tylko w recovery a na pewno działały wcześniej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, RadkoR napisał:

Ktoś się spotkał z nie działaniem przycisków przednich w bootowanym obrazie recocery?
Wcześniej przy zmianie dysku mi to działało.
Teraz po wgraniu kilka aktualizacji już nie.
W biosie przyciski i trackpady działają, w pulpicie i OSie też. Nie działają tylko w recovery a na pewno działały wcześniej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tego co opisujesz nie uświadczyłem za to wczoraj ze dwa, trzy razy przestały mi działać "kliknięcia" w trackpadach podczas zwykłego gmerania w Emudecku. Zwykły reset pomógł u mnie.

Odnośnik do komentarza

https://www.ppe.pl/blog/2102887/319476/digital-foundry-czy-mobilne-4-rdzeniowe-cpu-jest-wystarczajace-do-gier-z-2023-roku.html

 

Fajne wyjaśnienie procka decka vs nowe gierki

 

W skrócie w nowych grach cudów nie będzie, a prawdopodobnie będzie jeszcze gorzej. Wąskim gardłem decka 4 rdzeniowy procek, a obecnie mamy pierwszą generację gier, które zaczęły powstawać w czasach gdy devi mieli już devkity PS5 i X Series, a więc układów z prockami 8 rdzeniowymi (i nie spodziewali się tego, że jeszcze ktoś wyda sprzęt z prockiem 4 rdzeniowym). Dlatego też ostatecznie nawet gierki, które wizualnie nie zachwycają albo wręcz wyglądają gorzej niż tytuły z zeszłego roku lub z 2021 chodzą gorzej na decku. 

 

Ally tutaj wchodzi cały na biało ale niestety dochodzi w nim temat baterii, czyli w nowe gierki na Ally pogramy ale najpewniej na smyczy ładowarki albo z power bankiem.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...