Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki za hinta z 8.2. Pomoglo ale i tak bylo ekstra jebanko, bo udalo mi sie juz przez heroica odpalac pod 8.2 bez problemu, ale za cholere gra nie dzialala przez skrot w steam os mimo zaznaczania pobranego w protonup qt 8.2. Troche juz zrezygnowany odznaczylem opcje w steam os wymuszenia protona 8.2 by oddac to pod kontrole heroica i zadzialalo xd

Wiec kroki dla potomnych easy setup:
- sciagasz gierke w heroicu
- sciagasz w heroicu protona 8.2 i ustawiasz go dla gry z heroic launcherze, test z poziomu heroica czy dziala i jesli tak to dodajesz skrot do steam os
- z poziomu steam os sprawdzasz by opcja wymuszenia protona byla odznaczona
- profit
* nie trzeba instalowac protona 8.2 bezposrednio dla steam os z poziomu protonup qt(odinstalowalem 8.2 w tej apce i heroski nadal smigaja)

Urok decka taki, ze na poczatku sie wkurwiasz, ze cos nie dziala, ale potem jak rozkminisz to jest satysfakcja.

edit: ogolnie H3 z goga fajny benchmark do FSR, ktory tu robi cuda z podbijaniem rozdzialki. 

Edytowane przez Soban
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
25 minut temu, Homelander napisał:

O, i to jest powód dla którego nie kupuję jednak Steamdecka, ani ogólnie peceta. Dzięki

Zawsze mozesz kupic "zajebista" edycje HD na steamie co dziala bez kombinacji  :rayos:
Dla mnie to dosc logiczne, ze odpalanie antycznej gry z konkurencyjnego sklepiku, pisanej pod windowsa na linuxie, bedzie wymagac chwilke zabawy.
Super, ze w ogole jest taka mozliwosc, a nie ruchanie w dupe jak na konsolach, ze jak masz gierke z ps2 lub jakiegos wii u to plac piekny kawalerze drugi raz by pograc na najnowszym sprzecie(ewentualnie w ogole nie ma mozliwosci pogrania). Steam deck i polityka valve to ogolnie takie naplucie w ryj nintendo, ktore jak nikt inny dyma fagasow by kupowali 2-3 razy ta sama gre(czasami laskawie bedzie dopisek HD)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Gościu xD Brzmisz jak jeden z powodów dlaczego ta branża zrobiła się taka skurwiała, antykonsumencka i nastawiona na maksymalne dojenie jak najmniejszym kosztem(wołający o pomstę stan w jakim wychodzą na premierę gry ostatnimi czasy, czy wydawanie bekowych remasterow zamiast umozliwienia ludziom grania w gry ktore juz maja na nowszym sprzecie).

Edytowane przez Soban
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Bzduras napisał:

nie będzie męczyć buły

Żebyś się nie zdziwił...

 

U niektórych awersja do PC to jest stan umysłu. Nie chcą, nie lubią, może chcieliby, ale nie potrafią, ale pierdolić będą i tak, tudzież szukać pojedynczych fraz, które utwierdziłyby ich w tym przekonaniu.

 

No nikt nie zmusza do zakupu akurat Decka, ale chodzi od tygodni i rozmyśla o graniu w RTSy, kombinuje z M+K do kĄsoli, ale prostego PC, czy lapka, który to wszystko pociągnie niemalże OOTB, to nie kupi...

 

A pewnie kosztowałoby to tyle, co 3-4 kąsolowe remaki staroci...

Odnośnik do komentarza

Dokładnie. Najgorzej się czyta płaczków, co nie wiedzą co kupili, a potem muszą zawracać głowę by ostatecznie i tak poinformować o sprzedaży i kupieniu tabletu manty :balon:

 

Dla mnie np te porty Baldur's Gate/Icewind/Torment/Neverwinter to bezczelny przykład dojenia na hajs owieczki.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Dr.Czekolada napisał:

Dokładnie. Najgorzej się czyta płaczków, co nie wiedzą co kupili, a potem muszą zawracać głowę by ostatecznie i tak poinformować o sprzedaży i kupieniu tabletu manty :balon:

 

Dla mnie np te porty Baldur's Gate/Icewind/Torment/Neverwinter to bezczelny przykład dojenia na hajs owieczki.

No i akuratch blacharze na te porty się wysrali elegancko(tak samo heroes 3 hd, ktory jest tylko restoration of erathia, a kosztuje wiecej niz complete xd) i teraz dodaja je za frajer w ramach amazon prime. Z blacharzy mozna sie pod paroma wzgledami smiac, ale trzeba im oddac, ze dupa zawsze ciasna jak po praniu.

Odnośnik do komentarza

Też mam lapka i dla mnie Deck jest wygodniejszą formą grania:lul: 

Konsole też potrafią być czasami problematyczne dla nieświadomego konsumenta jak nie zagłębi się w temat - Przykład z Headsetami na BT dla poszczególnych platform albo program sony z upgradem wer ps4 na ps5.

Odnośnik do komentarza

Ale to jest typowe modus operandi Grega, już od lat ten cykl się powtarza.

 

Greg coś sobie upatrzy

Greg zadaje mnóstwo pytań na forum o upatrzoną rzecz/grę

Greg zastanawia się otwarcie nad kupnem i analizuje wady/zalety (najczęściej w połączeniu z poprzednim punktem)

Greg dochodzi do wniosku, że jednak nie chce kupić

Greg racjonalizuje sobie decyzję

Greg pisze przez najbliższy czas "no i dobrze, że nie kupiłem"

 

To nic nowego akurat, i tak gładko poszło w przypadku Decka.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
37 minutes ago, Soban said:

Gościu xD Brzmisz jak jeden z powodów dlaczego ta branża zrobiła się taka skurwiała, antykonsumencka i nastawiona na maksymalne dojenie jak najmniejszym kosztem(wołający o pomstę stan w jakim wychodzą na premierę gry ostatnimi czasy, czy wydawanie bekowych remasterow zamiast umozliwienia ludziom grania w gry ktore juz maja na nowszym sprzecie).

 

Nigdy nie aspirowałem do bycia mesjaszem gamingu czy obrońcą konsumentów. Pytam i kręcę się wokół tematu, bo jestem nim zainteresowany. A raczej byłem, bo przestałem właśnie. W każdym razie dzięki wszystkim za pomoc i wskazówki

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Ja też nie przepadam za grzebaniem w ustawieniach, ale teraz z przyjemnością odpalam jakiś filmik na yt z poradą jak ustawić suwaczki w ogrywanym tytule i poprawiam własne ustawienia. 

Retrostation to już inna sprawa, tam jest dużo grzebaniny bo jest zainstalowane po kilka emulatorów do poszczególnych platform i nieraz trzeba kombinować, żeby coś ruszyło.

Odnośnik do komentarza

Kombinowanie xdddd ja przed deckiem ostatnia grę jaką grałem na pc to był tytuł ogrywany w zeszłym wieku. Czaisz? Grubo ponad 20 lat grania tylko i wyłącznie na konsolach. Deck wpadł, wiadomo że nie jest tak debilokompatybilny jak konsole ale te mityczne gimnastyki by coś odpalić to mit. 

 

90% czasu jego użytkowania wygląda u mnie jak granie na konsoli...konsoli która odpala gry z chyba 20 innych konsol i sprzętów w jakości lepszej niż natywnej, wręcz remasterowej. Coś starszego na konsolach działało w niestabilnych 30fps? Potrzymaj piwko i kumaj jak śmiga.

 

Pozostałe 10% to kombinowanie (protony, emudeck, decky, gierki spoza steam itd) które dzięki temu że każdy użytkownik decka na świecie ma ten sam sprzęt sprowadza się do wbicia frazy w google. Tutoriali od zayebania, tekstowe, filmowe, YouTube, reddit, po polsku, angielsku, chindusku. Odtwarzasz kroki z tutka i gotowe...mityczne kombinowanie

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Z drugiej strony coraz więcej gierek jest w pełni zweryfikowanych pod sd. Ojcom z Valve zależy - co jest normalne na jak największej sprzedaży zarówno hard, jak i software. A że czasem trzeba popodmieniać ścieżki/pliki i inne takie... Konsole zrobiły z prawdziwych facetów kury domowe, teraz trzeba wyjść ze strefy komfortu i na powrót zmężnieć:gigachad:

Odnośnik do komentarza
9 minutes ago, Bzduras said:

Ale to jest typowe modus operandi Grega, już od lat ten cykl się powtarza.

 

Greg coś sobie upatrzy

Greg zadaje mnóstwo pytań na forum o upatrzoną rzecz/grę

Greg zastanawia się otwarcie nad kupnem i analizuje wady/zalety (najczęściej w połączeniu z poprzednim punktem)

Greg dochodzi do wniosku, że jednak nie chce kupić

Greg racjonalizuje sobie decyzję

Greg pisze przez najbliższy czas "no i dobrze, że nie kupiłem"

 

To nic nowego akurat, i tak gładko poszło w przypadku Decka.

 

Hej, akurat w ostatnich kilku latach kupiłem wszystko co sobie upatrzyłem i o co pytałem na forumku :) Poza Steamdeckiem

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...