Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Kminię potencjalnie zakup decka głównie z myślą o indorkach i retro(no i switchu xd) i jedyny hamulec jaki mam to zagwozdka nt. baterii.

Na ile mniej więcej batki starczy przy emulowaniu ps2 lub switcha? Botw to switcha zabija w mniej niz 2h na sredniej jasnosci i sluchawkach, wiec boje sie, ze deck to taka sama chujnia pod tym wzgledem.

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, Soban napisał:

Kminię potencjalnie zakup decka głównie z myślą o indorkach i retro(no i switchu xd) i jedyny hamulec jaki mam to zagwozdka nt. baterii.

Na ile mniej więcej batki starczy przy emulowaniu ps2 lub switcha? Botw to switcha zabija w mniej niz 2h na sredniej jasnosci i sluchawkach, wiec boje sie, ze deck to taka sama chujnia pod tym wzgledem.

Obecnie na tapecie Pro Evo 6,Bully i Resident Evil 4 z PS2(na słuchawkach) i powiem, że nie jesteś w stanie zajechać baterii na jednej porządnej sesji, prędzej ręce zmęczysz. 4-5h to spokojnie można liczyć a prawdopodobnie więcej.

 

Jutro mam wizytę w warsztacie samochodowym zaplanowaną na 3.5h i jadę właśnie z w pełni naładowanym deckiem i RE4,dam znać czy wytrzymał ten czas ciągłego grania.

Edytowane przez Gregorius
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
48 minut temu, Soban napisał:

Kminię potencjalnie zakup decka głównie z myślą o indorkach i retro(no i switchu xd) i jedyny hamulec jaki mam to zagwozdka nt. baterii.

Na ile mniej więcej batki starczy przy emulowaniu ps2 lub switcha? Botw to switcha zabija w mniej niz 2h na sredniej jasnosci i sluchawkach, wiec boje sie, ze deck to taka sama chujnia pod tym wzgledem.

PS2 zależy co. Gow zje baterie w 2h, ale luźniejsze gierki typu fifa street 2, pes 6, thps3, wwe, everybodys golf, gta vcs trzymają między 4 a 6h.

 

Czasami pobór mocy jest mniejszy w gierce na ps2 niż na dashboardzie :pawel:

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, pawelgr5 napisał:

ASUS ROG przy preorderze ma juz w logo Win 11 i samego Gamepassa. Są plotki że tanszy ma kosztować tyle co najdroższy SD a wersja z 1TB ma byc po 900 dolarów. Ja obstawiam, że to pierdolenie ale jak by się tak człowiek miło rozczarował to moze przemysle czy nie zakupić za jakis rok czy dwa czegoś takiego od ASUSa.

 

Asus zarabia na sprzęcie, nie ma szans żeby sprzedawał sprzęt z zerową marżą. Będzie dużo droższy niż najdroższy Deck. Obstawiam około 999 dolców za najtańszą wersję. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 19.04.2023 o 14:50, Gregorius napisał:

Obecnie na tapecie Pro Evo 6,Bully i Resident Evil 4 z PS2(na słuchawkach) i powiem, że nie jesteś w stanie zajechać baterii na jednej porządnej sesji, prędzej ręce zmęczysz. 4-5h to spokojnie można liczyć a prawdopodobnie więcej.

 

Jutro mam wizytę w warsztacie samochodowym zaplanowaną na 3.5h i jadę właśnie z w pełni naładowanym deckiem i RE4,dam znać czy wytrzymał ten czas ciągłego grania.

@SobanOstatecznie wyszło mi dziś 2h grania w RE4 oryginał i baterii poszło na to 32%(słuchawki bluetooth i vibrant deck wgrany) a więc elegancko.

Ta gra to :obama:

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Ukukuki napisał:

 

Asus zarabia na sprzęcie, nie ma szans żeby sprzedawał sprzęt z zerową marżą. Będzie dużo droższy niż najdroższy Deck. Obstawiam około 999 dolców za najtańszą wersję. 

Ja nie mowie ze wierze w ceny jakie omawiane byly w filmiku ETA Prime. Osobiscie stawialem na minimum 1200 euro. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
W dniu 17.04.2023 o 21:12, Bzduras napisał:

Jeśli nie jest trefny (kradziony w transporcie albo coś w tym stylu) to urządzenie przypisuje się do Twojego konta i masz tyle gwarancji, ile zostało po poprzednim właścicielu.

To mnie właśnie trafiło ostatnio. Kolega kupił Decka i stwierdził, że nic nie widzi i postanowił odesłać. Wystawili mu papier na zwrot, no ale w końcu ja od niego wziąłem. Teraz się zepsuł, i Valve byli dla mnie bardzo mili, dopóki się nie zorientowali, że mają go oznaczonego jako ukradzionego w transporcie. Poprosiłem kolegę, żeby do nich napisał i się szybko sprawa wyjaśniła. Odesłałem, czekam na nowy. Gdybym go wziął od obcego pewnie nie byłoby tak łatwo.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zastanawiam się nad kupnem. Z tego co wiem to najlepiej wziać wersję 64gb i wymienić sobie dysk na ssd 1tb na przykład, tak? Do tego mam zamiar wziać dock za 89$. I teraz pytania:

- zagram normalnie mysza i klawiatura w takie gry jak Starcraft 1/2, Warcraft 3, Heroesy i inne takie?

- dużo jebania się jest z tym steamdeckiem przy jakiś emulatorach jak Mame czy CPS?

- jak ogólnie wypada granie na tv? w konsoli ekran jest 720p, ale na telewizorze 720p odpada raczej, jak sobie radzi w wyższych rozdzielczościach? raczej chodzi mi o starsze gry, od najnowszych mam PS5

 

Odnośnik do komentarza
59 minut temu, Homelander napisał:

Zastanawiam się nad kupnem. Z tego co wiem to najlepiej wziać wersję 64gb i wymienić sobie dysk na ssd 1tb na przykład, tak? Do tego mam zamiar wziać dock za 89$. I teraz pytania:

- zagram normalnie mysza i klawiatura w takie gry jak Starcraft 1/2, Warcraft 3, Heroesy i inne takie?

- dużo jebania się jest z tym steamdeckiem przy jakiś emulatorach jak Mame czy CPS?

- jak ogólnie wypada granie na tv? w konsoli ekran jest 720p, ale na telewizorze 720p odpada raczej, jak sobie radzi w wyższych rozdzielczościach? raczej chodzi mi o starsze gry, od najnowszych mam PS5

 

Jeśli chodzi o rozszerzenie pamięci to podałeś chyba optymalne rozwiązanie chociaż w sumie zależy w co i ile się gra.Ja mam 256Gb + kartę sd 512Gb i nie ma opcji żebym to zapełnił bo na decku gram raczej w mniejsze pozycje i retro.

 

Emulacja jest prosta jak budowa cepa,wszystko odbywa się z linuxowego menu gdzie ściągamy emudeck który sam się konfiguruje i po kilkunastu minutach jest gotowy do grania. Program sam w sobie zawiera kilkanaście emulatorów, zobacz sobie czy jest tam to czego szukasz.

https://www.emudeck.com/

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...