Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Czoperrr napisał:

Jest to genialny ruch bo to czego brakuje na Steam Decku jest właśnie XGP. Wiem, że można sobie windowsa zainstalować ale Deck z Windowsem to jednak nie to.

Valve nie ma absolutnie żadnego interesu w promowaniu Gamepassa. Na Decku nie masz nawet Windowsa. Promują Steama.

Odnośnik do komentarza

Chyba coś się z plikami spaprało bo gra figurowała jako zainstalowana pomimo, że otwierając ją z kolekcji widniał przycisk zainstaluj (niereagujacy na klikanie). Przez ustawienia odinstalowałem grę, ale jeśli chodzi o instalację, to dalej to samo. Czyli wchodzę przez kolekcje w Disco Elysium, klikam na zainstaluj i nic się nie dzieje, a obok są ikonki Windowsa i macos.  :[

 

Próbowałem też z trybu desktopowego ale to samo.

Odnośnik do komentarza

Na niektórych kanałach dystrybucji softu jest już dostępny steamos 3.5

 

Z zmian:

- poziom saturacji ekranu do ustawienia z menu (bye bye vibrant deck)

- HDR

- mniejszy rozmiar plików shader catche i podobno zoptymalizowane działanie przez co gry mające z nimi problem działają teraz płynniej

- dotychczas by osiągnąć lepsza płynność w emu np PS2 trzeba było przez power tools wyłączać wątki, teraz już nie będzie takiej potrzeby

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Przyszedł mi wczoraj deck 64gb i teraz czekam aż typeczek z allegro mi w końcu dysk 512 wysle.
Taka szybka opinia:
- folia matowa to must have, bo normalnie ekran to takie lustro, ze nawet w grach odbija sie ten spedalony chlopski ryj
- no jesli ktos chce konsole to nie tutaj na zasadzie kliknik gre i graj to nie dziala tu to tak kolorowo. Interfejs jest na poczatku mocno przytlaczajacy i nie tak intuicyjny jak klasyczne konsole
- ergonomia jest bardzo spoko i jedynie bumpery dziwnie leza pod palcami. Przycisk ... i steam moglyby byc jakos odrobine bardziej wypukle, bo czasami po ciemku mialem problemy by w nie trafic za pierwszym razem. Przyciski funkcyjne mniejsze niz w klasycznym padzie - do bijatyk to sie deck nie nadaje ni chuja(w demie Sf6 zrobienie ex fireballa to katorga). Analogi bardzo spoko, nie takie gowno obesrane jak w switchu. Myszkopady fajne, ale troche wody w wisle uplynie zanim sie naucze z nich dobrze korzystac(do turowych strategi spoko, ale grania w rtsy na tym to nie widze)
- 40fps mi troche ryje banie, bo jest zajebiscie plynne i grywalne. Niby tylko 10 wiecej a przepasc w stosunku do 30 ogromna. Potestowalem rozne klatkarze wbudowanym limiterem w gta5 i mh rise i 40 to najlepsza opcja, bo gra sie przyjemnie, a zuzycie baterii w 40 spada prawie o polowe vs 60, wiec imo 60 do zaorania w wiekszosci gier 3D
- instalowanie rzeczy jak pluginy czy emu deck z poziomu pulpitu linuxa bardzo proste - duzy plus vs inastalowanie emu station na raspberry pi gdzie sie trzeba bylo jebac z komendami w terminalu, a tu myk jak na windowsie
- bardzo brakuje mi opcji pobierania gier przy uspionej konsoli jak np. na series X, co jest troche dziwne, bo samo quick resume na decku dziala elegancko

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Wooyek napisał:

Jest sens kupować teraz SD, skoro za niedługo wyjdzie ta zabawka od Asusa, która jest sporo mocniejsza, zanosi się że będzie niewiele droższa i ogra się tam gry ze steama + sporo więcej bez kombinacji?

Zalezy do czego ci ta konsola ma sluzyc. Asus 256gb niby ma 600$ czyli pewnie 600 ojro kosztowac, a deck najtanszy 64gb to 1899zl(wymiana dysku lub dobra karta sd to groszowa sprawa). Dorzuc do tego marze sklepow w asusie i pewnie ze 3 klocki to najmniej wyjdzie, wiec nie wiem czy tak niewiele drozsza ta maszynka ma byc. Istnieje tez ryzyko, ze jesli sprzedaz nie pyknie asusowi to zaoraja support sprzetu raz dwa, bo oni jako jedyni sprzedajac sprzet ze strata nie maja jak odbic na gierkach jak cala reszta. W grach AAA na pewno zmiazdzy decka wydajnoscia, ale pewne okupi to bateria zdychajaca w max godzine(batka to jedyna rzecz o jakiej asus milczy mimo, ze premiera doslownie za chwile, wiec moze byc bardziej chujowo niz wszyscy zakladaja).

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Mam wrażenie, że ludzie zapomnieli albo nie wiedzą, że takich zabawek jak ten asus, "mocniejszych od steam decka" było masa już dawno temu tylko wszystko było w cholerę drogie i wsparcie na zasadzie "u mnie działa". Dopiero valve popchnęło kompatybilność gier, mają "dedykowany" system itd. Wrzucić windowsa do mocnego mini laptopa bez klawiatury z joystickami to sorry ale "każdy' potrafi. I że asus nie dał nawet jakiegoś touchpada do tego, no nie wróżę sukcesu pod tym win 11.

Cudów nie ma, ta bateria jak @Soban wyżej, też zakładam, że godzina to góra + non stop krzyki i powiadomienia od windowsa, żeby powłączać jakieś oszczędzania baterii.

Ofc fajnie, że temat tego typu sprzętu ruszył i że jest konkurencja ale Asus zdaję się nie rozumieć decyzji i ograniczeń valve.

No chyba, że ktoś chce kupić sprzęt przenośny, żeby go na stałe podłączyć kabelkami z peryferiami i zasilaniem...

Edytowane przez MysteryGaz
  • This 1
Odnośnik do komentarza

On ma 30W pobierac przy pełnych zegarach, full hd ekran 120hz, w wymagających grach to wg mnie padnie po 30min.

 

Skończy się na tym że gierki będzie odpalać się w 720p, max 60fps, na poborze w trybie 15w czyli zrobi się z tego steam deck (i wtedy już pewnie tylko trochę wydajniejszy od niego)

 

Podobnie teraz z deckiem jest, niby niektóre gierki potrafi ruszyć w 60fps, a i tak każdy praktycznie gra je wtedy w 40hz/fps bo i tak niebo a ziemia w porównaniu do 30fps, a bateria starcza na dłużej.

 

Ja tam nie wykluczam kupna ale cena i bateria będą dla mnie kluczowe.

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Asus będzie drogi, przynajmniej ta najwydajniejsza wersja. Ta podstawowa po obcięciu do 10-15W będzie pewnie około 20% wydajniejsza niż steam deck. Ile droższa? na razie nie wiadomo, na pewno droższa od najdroższego steam decka. Do tego brak wsparcia od valve. Dla mnie gra nie warta zabawy, za to ten mocniejszy wariant kusi mocno. Do tego możliwość podpięcia zewnętrznej karty :notbad:

 

Jedyne co martwi to brak podanych danych co do baterii. Nawet jak udało im się tam upchać tyle co w Steam Decku czyli 40Wh (co jest niemożliwe) to wersja extreme będzie ile trzymała na baterii na pełnej mocy? 30 minut? Przypominam ,że to będzie miało moc zbliżoną do PS5. 

 

Odnośnik do komentarza
Mam wrażenie, że ludzie zapomnieli albo nie wiedzą, że takich zabawek jak ten asus, "mocniejszych od steam decka" było masa już dawno temu tylko wszystko było w cholerę drogie i wsparcie na zasadzie "u mnie działa". Dopiero valve popchnęło kompatybilność gier, mają "dedykowany" system itd. Wrzucić windowsa do mocnego mini laptopa bez klawiatury z joystickami to sorry ale "każdy' potrafi. I że asus nie dał nawet jakiegoś touchpada do tego, no nie wróżę sukcesu pod tym win 11.



Otóż to, valve ogarnął kompatybilność oraz sterowanie, a to drugie nawet do gier, które padów nie wspierają. Trackpady to mistrzostwo świata, a ilość możliwości aby grę uruchomić jest multum.

Do mnie to głównie przemówiło, bo z poziomu systemu steama można naprawdę wiele ogarnąć.

Jedyny minus jaki widzę, to dla mnie brak gamepass.
Odnośnik do komentarza

Sterowanie w innych wersjach jak i sama kompatybilność też była ok. Działały na windowsie i miały wbudowane pady. Ja miło wspominam GPD Win 1&2, z dwójki już na steam decka się przesiadałem. Miały jedną ogromną zaletę względem Switcha czy Steam Decka - mieściły się do kieszeni. 

 

Tak naprawdę jak masz windowsa więcej gier ci działa bez problemowo. Z wad to bateria krócej trzyma i nie działa uśpienie co dla mnie po steam decku zabija sens wgrywania windowsa. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Soban napisał:

ergonomia jest bardzo spoko i jedynie bumpery dziwnie leza pod palcami.

 

Sparuj se pada od xboxa i wszystkie problemy znikają.

 

Asus będzie dużo mniejszy niż sd i dla tych co grają obecnie na sd może być ciężko się przestawić. Zwłaszcza ci z wielkimi łapskami.

Poza tym tu jest multum zabawy z instalkami itp zależy co kto lubi. Instalacja gierek spoza steam np goga jest bezproblemowa, a gry działają w większość bardzo dobrze. Niektórym tytułom tzreba jednak poświęcić więcej czasu żeby w ogóle "szły"  np ostatnio udostępniony za free Kangaroo.

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.05.2023 o 18:20, Ukukuki napisał:

Sterowanie w innych wersjach jak i sama kompatybilność też była ok. Działały na windowsie i miały wbudowane pady. Ja miło wspominam GPD Win 1&2, z dwójki już na steam decka się przesiadałem. Miały jedną ogromną zaletę względem Switcha czy Steam Decka - mieściły się do kieszeni. 

 

Tak naprawdę jak masz windowsa więcej gier ci działa bez problemowo. Z wad to bateria krócej trzyma i nie działa uśpienie co dla mnie po steam decku zabija sens wgrywania windowsa. 

 

Mam takie same przemyślenia. Plusem decka jest to, że Windowsa można mieć, kupa już fajnych narzędzi powstało. 

 

Brakuje mi maszynek które mieszczą się w kieszeni :-(

 

Jakby gpd zrobiło clamshella mieszczącego się do kieszeni ale z 6800u to bym mocno się zastanawiał nad kupnem. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...