Skocz do zawartości

Dead Space (Remake)


Bigby

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

U mnie gra wywala kompa na amen co kilka/kilkanaście minut i to tak, że resetuje ustawienia BIOS. Nawet jak ustawie procka i grafikę na stockowe ustawienia. Do tego ścinki co jakiś czas jak już działa. Grubo :nuke: @tjery u Ciebie wszystko gra? 

 

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Sylvan Wielki napisał:

Zdobyłem :platinum: w Dead Space (fantastyczna gra). Jest to jedno z najlepiej przemyślanych 100% jakie miałem przyjemność pozyskać.


No kuźwa tak średnio - wbiłem dwie platynki na PS3 i w sumie mam prawie calaka na XBOXie (jestem gdzieś w połowie gry na Impossible), ale acziki za zabijanie różnymi brońmi po 30 stworów to straszna lipa, bo prawie każda z tych broni to jakieś nieporozumienie i dla mnie DS to tylko Plasma Cutter praktycznie.
 

7 godzin temu, XM. napisał:

Btw. Pierwsza giga zmiana w lore po 5 minutach gry

  Pokaż ukrytą zawartość

Zrobili z Kendry lesbe:kekw:

 


A to o tym pisałem przy okazji tego filmiku od IGN, gdzie nie dość, że to (co w sumie mało mnie obchodzi, ale beka, że musieli to zrobić, bo by przecież nie wytrzymali) to jeszcze zrobili z niej jędzowatą sukę, taką na modłę dzisiejszych "strong-female-protagonist". W oryginale Hammond ją niszczył i sprowadzał do parteru swoim władczym tonem, a tutaj yebana się odgryza i musi pokazać szowinistycznej świni, że jest lepsza/mądrzejsza już od pierwszych minut.
Podobnie zamiana pilota na czarną babkę, która zamiast iść na pierwszą akcję i zginąć, jak jej męski poprzednik to skręciła kostkę i została w kokpicie :kekw:
(choć mam nadzieję, że to celowy zabieg i jak tam wrócimy to pokażą nam jakąś przerażąjącą scenę z jej udziałem)

Ale kij z tymi woke-wstawkami - TLoU Part II mi nie obrzydziły to takie nic nie znaczące ilości jak tutaj tym bardziej mi nie przeszkodzą, bo gra jest fenomenalna.
Podobnie jak twarz "Maliniaka" - bardzo spoko animowana morda, więc ta zmiana przestała mi przeszkadzać.

185f48061ab9-screenshotUrl.thumb.png.535756fcc143f02564494b025c7d71e0.png

Gra wygląda świetnie, rusza się zajebiście (kilka razy wyłączałem Performance, ale różnic na plus nie zauważyłem, więc śmigamy w 60fps), super odwiedza się stare miejscówki w nowych szatach, a i sporo zmian jest, które zaskakują nawet takiego Wrednego, co oryginał przeszedł 8 razy, z czego ostatni miesiąc temu.
Kapitalne jest oświetlenie, latareczka tworzy sporo nowych cieni, co dodaje ekstra klimatu, no i stomping dropi nam itemki z wrogów, jak w Callisto (nie wiem, kto od kogo zgapiał, ale obydwie gry były chyba równolegle w produkcji, więc może przypadek).
Gram na HARDzie, bo trochę słaby pomysł z tym Impossible w takiej formie Permadeath - przejdę kiedyś na bank, ale za pierwszym razem nie chce mi się bawić w jakieś wychodzenie z gry i ściąganie save z chmury.
W każdym razie póki co wygląda mi to na zajebiste odświeżenie klasyka  i moje pierwsze GOTY tego roku - aż się łezka w oku kręci, że jedna z moich ulubionych gierek ever została tak pięknie odrestaurowana :fsg:

A tu moje prywatne "Digital Foundry" i porównanie oryginału odpalonego na XSX i remake'u z PS5:

5b75e10e-24c6-4ee9-9acc-344b5536827c.thumb.png.25b4af8e5d0e565be922b242dfb2f152.png
185f480098324-screenshotUrl.thumb.png.1a9730744eaac62c04b1d30d088c6cec.png

3765e204-1572-4161-bd44-e0690443f19c.thumb.png.bc81859c6a69c1e53178759da508615f.png
185f481728647-screenshotUrl.thumb.png.e827cda8c2b7cc55dae75b148a11cd86.png

Nadal uważam, że oryginał jest śliczny i kapitalnie oświetlony, ale w nowych szatach te same miejscówki prezentują się mega klimatycznie.

I ostatnia sprawa...
Czy moża by założyć jakiś rezerwat dla Pipolinio, żeby wypierdalał tam ze swoimi smutami odnośnie swoich problemów z PC wartości średniej klasy samochodu? Ludzie tu chcą o gierce popisać, bo jest zajebista i świetnie działa, a jak kupiłeś nie na to, co trzeba to sam jesteś sobie winien :reggie:

  • Plusik 6
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza

No i to są audiologi, jumpscarey i gęsty klimat do jasnej cholery! 
Odpaliłem ostatnio oryginał to nie dało rady patrzeć na to, serio. Puste wszystko, gołe ściany, kanciaste już miejscami. Tutaj jest wszystko tak zapchane detalami :banderas:
W słuchawkach już zdążyłem podskoczyć w jednym momencie, ROZPIERDOL.
Zazdroszcze tym, którzy nie grali w oryginał, ale w sumie jeden ciul w 2008 też był rozpierdol xD
Idę po zagryche jakąś i lecimy do nocy późnej :cool:
Jak bardzo mam przerypane na Hardzie ? xd
Brak opisu.

Edytowane przez Szermac
Odnośnik do komentarza

Czyli jak zwykle tylko Pipolinio ma problem :kekw:

Teraz, XM. napisał:

Czy wygląda świetnie to tak średnio, szczerze mówiąc. Callisto przy tym to generacja do przodu.


Ale tylko w Quality może, bo w Performance Callisto na pewno nie wyglądało lepiej - tutaj za to wygląda bardzo dobrze i działa w 60fps - żadnych kompromisów.

Odnośnik do komentarza

Ale Callisto to może 2/3 tej gry jeśli chodzi o rozmiar czy swobodę i wygląda zajebiście tylko z odpalonym RT (czyli w 30fps).
A do tego tutaj jeszcze jakiś free-roaming chyba będzie, bo pod koniec gierka ostrzega przed punktem bez powrotu, więc można się cofnąć i poszperać, a w Callisto leciałeś tylko do przodu, bo jak się drzwi zatrzasnęły to już dupa była.
Wolę poziom oprawy z tego DS i tą płynność, niż 30fps w pięknej graficzce, bo overall odczucia z grania są lepsze właśnie tutaj.

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Wredny napisał:

Czyli jak zwykle tylko Pipolinio ma problem :kekw:


Ale tylko w Quality może, bo w Performance Callisto na pewno nie wyglądało lepiej - tutaj za to wygląda bardzo dobrze i działa w 60fps - żadnych kompromisów.

Imo nie zgadzam się - grałem dwa czy 3 tyg temu w callisto w perf. I to klasa wyżej od dead space.

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Dla mnie Callisto w Performance było blade, sterylne, pozbawione efektów cząsteczkowych i z płaskim oświetleniem, zupełnie nie uwzględniającym elementów otoczenia, tylko oświetlającym całą scenę po równo - w niektórych miejscach mniej rzucało się to w oczy, a w niektórych wyłączenie tego RT to był strzał w pysk.

Odnośnik do komentarza

Gram na HARDzie i w sumie to jest podobnie - 3 strzały na kończynę, wystarczy pozbyć się dwóch przeważnie, więc wychodzi 6.
Co mi się zajebiście podoba to te przełączanie napięcia pomiędzy różnymi punktami, co powoduje, że nawet miejscówka, którą znam, potrafi mnie zaskoczyć - przed chwilą trafiłem na taki motyw i sobie pomyślałem "tego potrzebuję do zasilania windy, więc musi zostać, ale ten drugi w sumie nie prowadzi do niczego, więc go sobie przełączę i będzie git", no i kuźwa zgasło światło w całym pomieszczeniu, odpaliły się tylko te przypodłogowe awaryjne :obama:
Mimo posiadania menu konsoli po angielsku i ustawienia takiegoż języka w grze, miłym akcentem są te polskie (i nie tylko, bo chińskie i niemieckie też już słyszałem) komunikaty w tle - idziesz sobie i słyszysz coś o przestrzeganiu BHP itp - w oryginale tego nie było.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, PiPoLiNiO napisał:

U mnie gra wywala kompa na amen co kilka/kilkanaście minut i to tak, że resetuje ustawienia BIOS. Nawet jak ustawie procka i grafikę na stockowe ustawienia. Do tego ścinki co jakiś czas jak już działa. Grubo :nuke: @tjery u Ciebie wszystko gra? 

Podobno jak ktos nieumiejetnie podkreca kompa, to takie kwiatki sie dzieja. Czytalem gdzies o tym.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...