Skocz do zawartości

Dead Space (Remake)


Bigby

Rekomendowane odpowiedzi

Zacząłem na Normalu i już konkretnie grę pociągnąłem. Świetnie, super się gra. W ogóle to cena jak za TAKĄ szpilę (5 zydli za miesiąc abo EA Play) to rozbój w biały dzień:obama: Kto jeszcze nie grał (jest w ogóle jakikolwiek zagrajmer, który nie grał w DS?) to koniecznie musi spróbować. Najlepszy stosunek jakości do ceny od wielu, wielu lat...

Odnośnik do komentarza

Skończyłem wczoraj, pograłem do nocy nawet co rzadko się zdarza. No dalej to kochany Dead Spejsik ;) czy był to najbardziej potrzebny remake? No nie wiem. Ale zrobili i zrobili to świetnie. Nic nie zepsuto, klimat nadal jest mocarny. Historię mimo że już znałem to śledziłem z zainteresowaniem, chciałem zobaczyć jak to będzie zrobione. 

 

Tylko nie grajcie z polskim dubbingiem xd a tak to wiadomka DS topka gierek ever

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, drozdu7 napisał:

Skończyłem wczoraj, pograłem do nocy nawet co rzadko się zdarza. No dalej to kochany Dead Spejsik ;) czy był to najbardziej potrzebny remake? No nie wiem. Ale zrobili i zrobili to świetnie. Nic nie zepsuto, klimat nadal jest mocarny.


Dokładnie moje odczucia - jak zapowiadali ten remake to się zastanawiałem "po co?".
Nadal uważam, że oryginał trzyma się na tyle mocno, że zwykły remaster 4K/60fps by w zupełności wystarczył, bo DS to po prostu wciąż współczesny tytuł z jak najbardziej współczesny gameplayem.
Ale zrobili remake i zajebistą grę uczynili jeszcze lepszą, więc narzekać nie będę :wub:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W dwójeczce mieliby pole do popisu przy rozbudowie. Dodać nowe miejscówki, więcej pobocznych prostych misji uratuj/przynieś/zniszcz itp. Za to mogłyby wpadać ulepszenia albo wcześniejszy dostęp do szafek/pokoi z zasobami, bo dostaniemy klucz. Sprawl było stacją więc potencjał jest. Kombinezony z dwójki jakoś bardziej mi się podobały, zwłaszcza animacje hełmu.

No i tryb foto- czemu w tutaj go nie ma. 

Edytowane przez PiotrekP
Odnośnik do komentarza

Tak średnio rozumiem, czemu taka popularna od zeszłej generacji funkcjonalność nie zostaje dodana od samego początku.
No ale skoro Bethesda nie potrafi od kilku miesięcy dodać suwaczka gammy do Starfielda to może nie powinienem wymagać niewiadomo czego od dużo mniejszego studia (Remedy mam na myśli) :dunno:

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Przed chwilą obejrzałem listę płac po zakończeniu gry. Co za przepyszne doświadczenie!:banderas:Już będąc na ostatnim Games Convention w Lipsku w 2008 roku i ogrywając włąśnie tam demo DS na kilka miesięcy przed premierą wiedziałem, że to będzie cudo. Rimejk jest jeszcze lepszy!

Ocena: 9/10 i miano jednej z najlepszych gier w jakie kiedykolwiek grałem.

Natrafiłem tylko na jeden upierdliwy babol, ale to już w spoilerze.

Spoiler

Pod koniec jednego z ostatnich rozdziałów walczymy z łowcą, którego zabijamy ciągiem z dysz wahadłowca. Po jego ubiciu miałem dość kiepską broń w rękach i nic ciekawszego po bokach, przez co ta wielka witka, która wyłoniła się ze ściany z łatwością mnie zabiła. Musiałem niestety powtarzać całą sekwencję walki z łowcą pilnując, aby w momencie kiedy dojdzie do walki z "łapą" mieć w ręku najmocniejszą i najcelniejszą broń tj piłę plazmową, którą miałem na maxa porobione. Problem polega na tym, że nie można spauzować gry w trakcie targania przez wić do dziury i przełączyć broni na lepszą. Bardzo upierdliwe :/

 

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Czezare napisał:

 

  Pokaż ukrytą zawartość

Pod koniec jednego z ostatnich rozdziałów walczymy z łowcą, którego zabijamy ciągiem z dysz wahadłowca. Po jego ubiciu miałem dość kiepską broń w rękach i nic ciekawszego po bokach, przez co ta wielka witka, która wyłoniła się ze ściany z łatwością mnie zabiła. Musiałem niestety powtarzać całą sekwencję walki z łowcą pilnując, aby w momencie kiedy dojdzie do walki z "łapą" mieć w ręku najmocniejszą i najcelniejszą broń tj piłę plazmową, którą miałem na maxa porobione. Problem polega na tym, że nie można spauzować gry w trakcie targania przez wić do dziury i przełączyć broni na lepszą. Bardzo upierdliwe :/

 

Tak , miałem dokładnie ten sam problem, w tym samym miejscu. Chociaż ja zostałem tam z podstawową piłą i ni chuja nie mogłem trafić przez ten rozdygotany ekran - przełączyłem tą sekcję na easy po kilkunastu podejściach bo nie było to zbyt zabawne. 

Gra w żaden sposób nie komunikuje, że należy zachomikować ammo na tą chwilę to jestem ciekaw co by się wydarzyło w przypadku zerowego stanu zapasów. Game over?

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gregorius napisał:

Tak , miałem dokładnie ten sam problem, w tym samym miejscu. Chociaż ja zostałem tam z podstawową piłą i ni chuja nie mogłem trafić przez ten rozdygotany ekran - przełączyłem tą sekcję na easy po kilkunastu podejściach bo nie było to zbyt zabawne. 

Gra w żaden sposób nie komunikuje, że należy zachomikować ammo na tą chwilę to jestem ciekaw co by się wydarzyło w przypadku zerowego stanu zapasów. Game over?

Ja ten fragment przeszedłem jak już wspomniałem tylko dlatego, że miałem na absolutnego maxa rozwiniętą piłę, która nie tylko miała max damage, ale również max fire rate. Pistolet szynowy choć mocny okazał się zbyt wolny, a pulse rifle zbyt słaba:frog:

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Szermac napisał:

jak się nie ma amunicji to przed tymi sekwencjami przy podłodze leży ammo, które można zebrać jak macka nas chwyta. Tak przynajmniej było przy tej pierwszej macce na początku gry w korytarzu ;)

Mowa o innym spotkaniu, opisanym w spoilerze. Tam załącza się cut scenka po tym wydarzeniu i nie można nic podnieść.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Skończyłem. Remake to mój pierwszy kontakt z serią, ale pod względem klimatu i audiowizualnej oprawy jest to uczta :banderas: Świetna gra, mam jedynie problem z finałem, który jest przeciągnięty i chyba w ogóle niepotrzebny. No i polski głos Nicole Brennan to jakiś niesmaczny żart.

 

Czy są jakiekolwiek szanse na remake drugiej części?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...