Skocz do zawartości

Dead Space (Remake)


Bigby

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież pisałem że ograne na hard i na oledowej czerni.
Strach to 2/10 .
Dead space całościowo lepszy ale pod kątem straszenia obie gry sa marne.
A wiem co mówię bo w przeciwieństwie do wielu osób tu ogrywam wszystkie horrory.
I mówię o true horrorach jak visage madison czy Tormented souls.
To że są maszkary i czasem coś wyskoczy z wentylatora to nie czyni tej gry dobrym horrorem xD.


Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Ajjjj, 6 poziom, jestem w korytarzu między dwoma killroomami, klikam urządzenie do zapamiętywania, idę po kanapeczkę, i w trakcie ładowania wyskakuje nekromorf, zabija mnie, mi spadła bułka na podłogę, dopadłem do pada w momencie wyskoczenia pytania czy chcę kontynuować na hard.

i jeszcze pies zjadł mi kanapkę:)

Trochę szkoda że nie można wyłączać filmików.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Tak jak na początku byłem zachwycony tą grą tak do tej pory jej nie skończyłem i wiszę na 11 rozdziale chyba. Nie wiem dlaczego, ale jakoś od połowy gry dopadło mnie takie znużenie nią, że muszę się zmuszać, żeby ją w ogóle włączyć. Chyba dwa kosmodromiczne hojojki obok siebie to za dużo jak na mój organizm.

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, Bzduras napisał:

Tak jak na początku byłem zachwycony tą grą tak do tej pory jej nie skończyłem i wiszę na 11 rozdziale chyba. Nie wiem dlaczego, ale jakoś od połowy gry dopadło mnie takie znużenie nią, że muszę się zmuszać, żeby ją w ogóle włączyć. Chyba dwa kosmodromiczne hojojki obok siebie to za dużo jak na mój organizm.


w ogólnym rozrachunku co siadło ci bardziej? Pomijam kwestie znużenia które nie musi być konsekwencja samej jakości tych goer.

Odnośnik do komentarza

Jednak mimo tego, co napisałem wyżej głos idzie na Dead Space ze względu na lepszy gameplay i świetne miejscówki. Te sekcje w 0G albo w próżni są genialne, a przy kruszeniu asteroidów miałem szczękę w okolicy podłogi - to mi się podoba, to chcę widzieć, dla takich obrazków kupiłem konsolę.

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...
2 godziny temu, PiotrekP napisał:

Odświeżam, bo gra trafiła do GP, więc postanowiłem sprawdzić i po przesiadce z TCP z psplusa, tutaj to radosne strzelanie do nekromorfów. Stary dobry DS w nowej grafice. 

Ja dokładnie tak samo przeskoczyłem prosto z Callisto. 

Ale nie wiem czy dam radę, w zeszłym roku ojebalem dwie pierwsze części :)

Odnośnik do komentarza

Również ukończyłem Calisto z dlc i do gp wleciał ten sztosik, kurcze gdyby nie gp bym tego nie kupił a gra jest mega sztosem , dźwięki w tej grze i grafika na XSX na oledzie zrywa beret brakuje takich korytarzowek bo rzygac się chce open worldami. Pamiętam jak za dzieciaka
Na premierę Dead Space pograłem chwilę i wywaliłem grę z dysku (czasy torentow) bo bałem się hehe więc to dla mnie nowe doświadczenie

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, pawelgr5 napisał:

DS ma gorsza grafike ale straszny mocniej.


Niedużo gorszą, bo lokacje są większe i bardziej skomplikowane, a oprócz tego, że straszy mocniej to ma jeszcze lepszą historię i ogólnie jest lepszą grą (co oczywiście zawdzięcza materiałowi źródłowemu, który bardzo ładnie tu potraktowali).

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Czy gorszą to aż tak nie odczułem (chyba, że mowa o modelach postaci to faktycznie jest przepaść na korzyść Callisto). Tylko co po grafice jak TCP to taka makieta świata, wszystko przyspawane, a jakiekolwiek elementy fizyki zredukowane do minimum. Level design to te same wentylacje i drabiny. Wisienką na torcie jest animacja ognia w 30 klatkach, co przy trybie performance sprawia, że wygląda jak doklejony w paincie.

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Zacząłem na normalu grać, póki co 3 rozdziały za mną i idę jak przecinak. 

Nawet zasobów mam nadmiar. Zobaczymy jak to dalej pójdzie. W sumie jak dali głos Issacowi, to w kilku oskryptowanych miejscach mogli mu dać jakąś kwestię. Np. z babką co sobie gardło podrzyna. A nie, że jak w oryginale stoi i cicho-sza. 

Edytowane przez PiotrekP
Odnośnik do komentarza

Może jest tak przejęty, że nie wie co ma powiedzieć ;p było za to słychać zwiększoną akcje serca.

 

Bardzo przyjemny powrót ten DS Też jestem gdzieś w okolicach 3 rozdziału. Początkowo czułem się jak bym grał w podstawową wersję, w sensie, że tak ją zapamiętałem pod względem grafiki ;) Wiele razy ogrywałem oryginalną wersję więc na początku byłem trochę znudzony i miałem wrażenie, że Calisto jednak było lepsze, bo było czymś nowym i z trochę innym podejściem. W miarę jak gram i trafiam do miejsc, których już nie pamiętam jest coraz lepiej. Obecnie nie jestem w stanie stwierdzić, która gierka jest lepsza, ale to dlatego że w Calisto grałem chyba na początku roku. Jak skończę DS to odpalę dla porównania. Obecnie obie są dla mnie na bardzo dobrym poziomie. Świetną robotę robi tutaj muzyka, udźwiękowienie, gra świateł. Gram na XSX. Chcę jeszcze sprawdzić jak będzie wyglądać wersja w chmurze na GFN.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Elitesse napisał:

Obecnie nie jestem w stanie stwierdzić, która gierka jest lepsza, ale to dlatego że w Calisto grałem chyba na początku roku. Jak skończę DS to odpalę dla porównania. Obecnie obie są dla mnie na bardzo dobrym poziomie.


Nie no takie sprawy to są jasne od razu - skoro tak dobrze znasz oryginał DS to od razu po graniu w Callisto powinieneś mieć wrażenie, że obcujesz z produktem ułomnym, pod wieloma względami niedopracowanym i nieprzemyślanym.
Z całym szacunkiem dla sympatycznego nowego IP, przy którym się świetnie bawiłem - to max 7/10, podczas gdy pierwsze DS to "dyszka".

  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...