Skocz do zawartości

PSX Extreme 288


Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, grzybiarz napisał:

Podobno Zooltar  dostał dużo wpisów pochwalających go. Tylko ciekawe gdzie były te wpisy? Na PPE nie widziałem, na fejsie nie, na forum tez nie. I jeszcze to cwaniackie „do przeczytania za miesiąc”. Skąd taka pewność?

Roger rób ankietę, za czasów Ściery były co rok ankiety, co zmniejszyć/zwiększyć, dodać/usunąć. Przecież to czytelnicy wiedza najlepiej co chcą w PE. A lewacy tylko głośno krzyczą w internecie. 

Założyłbym temat "Czy Zooltar musi pisać?" ale taki temat z Moniką jest już od kilku lat na forum, i zero odzewu :p 

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Pix napisał:

Roger go niestety nie wywali, bo mogę sobie już wyobrazić ten płacz bandy, która rozpoczęła ostatnio alohagate. 

"PE zerwało współpracę z Zooltarem za jego poglądy!"

Tak wygląda "walka" z mniejszością.

Ich jest mniej niż normalnych (hehe), więc głośno krzyczą i wylewają swoje żale w internecie, czy robią zrzutki (na której tłuką kasę).

Co nie zmienia faktu, ANKIETA jest potrzebna @Roger

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Parafrazując klasyka, przestańmy udawać, że to co pisze Zooltar ma jakiekolwiek znaczenie. Ale koniec końców nie jestem za wywalaniem kogokolwiek z felietonistów (co innego Myszaq i jego "dział"), bo się z nim nie zgadzam, ot wolność słowa. Szczególnie, że miejsca w magazynie mają niewiele.

Edytowane przez kotlet_schabowy
Odnośnik do komentarza

Przydałoby się jakieś odświeżenie formuły magazynu. Coś na kształt tego, co powoli ale konsekwentnie i z pomysłem wprowadza CD Action.

 

Moja opinia jest taka, ze należy zastanowić się nad sensownością kącika filmowego oraz wypocin Myszaqa. Ile osób tam naprawdę to czyta? Można pokusić się też o dłuższe recenzje tytułów bardziej niszowych. 

Może zostanę zhejtowany, ale podkreślam to moje zdanie, do którego mam prawo. CD Action na obecna chwile prezentuje lepsza jakoś recenzji. Są bardziej szczegółowe. Dowiaduje się z nich rzeczy, o których w psx po prostu się nie wspomina. 
Serio polecam porównać teksty nawet tych większych gier.
 

Dodatkowo tutaj znowu podkreślam to jest moja opinia, nie raz natrafiłem w recenzji psx na recenzje, gdzie dałbym sobie uciąć, ze redaktor albo pograł 5 min, albo oglądał na yt.

 

Panowie, zmiany są okej i warto je wdrazac. Do Psx mam ogromny sentyment i liczę na lepsze. Ps to nie tylko moja opinia.

 

 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, rodi84 napisał:

 

 

Moja opinia jest taka, ze należy zastanowić się nad sensownością kącika filmowego oraz wypocin Myszaqa. Ile osób tam naprawdę to czyta? Można pokusić się też o dłuższe recenzje tytułów bardziej niszowych. 

 

 

Ja. O ile jego recek nie lubiłem, tak  sporo rzeczy z jego kącika obejrzałem

Odnośnik do komentarza

To jeszcze ktoś czyta recenzje? ;) Jak dla mnie mogłoby ich nie być. :D

 

No dobra, czasem czytam Hiva, bo jego styl jest przełożony jak jeden do jeden ze starych szmatlawców, więc fajnie mi się to czyta. :D

 

I ja również czytam kącik Myszaqa, i owszem - parę jego polecanek mi siadło.

57 minut temu, rodi84 napisał:

Przydałoby się jakieś odświeżenie formuły magazynu. Coś na kształt tego, co powoli ale konsekwentnie i z pomysłem wprowadza CD Action.

 

Mógłbyś rozwinąc co takiego wdraża CDA? Czytam od czasu do czasu i widzę w sumie ten sam trend co w Szmatlawcu, czyli coraz więcej publicystyki.

Edytowane przez LeifErikson
Odnośnik do komentarza

O, dobrze ze mi przypomniales bo nie rzucaja juz infa na cdaction.pl. 

 

Cda zawsze bylo bardziej kojarzone z dzieciarnia. Ale to bylo z 15 lat temu. Dzisiaj te dzieciaki maja juz ok 30 albo i wiecej. A ci, tym razem na yt, robia kanal dla 15 latkow... Nie kumam tego. Tak jakby znow byl 2000 rok i redakcja doszla do wniosku, ze tresci to powinny byc bardziej dla mlodziezy niz doroslych. Nic tam dla siebie nie znajduje ale i tak nie kumam tej strategii.

Odnośnik do komentarza

Kącik Myszaqa jest spoko, większość filmów, które opisuje obejrzałem. Nie są to filmy z górnej półki ale warte obejrzenia. Ja zrezygnowałbym za to z komiksów i kącika filmowego Sobka na rzecz felietonów Sqa albo innych retro podobnych, jak ostatnio o filmach na VHS. Wolałbym właśnie lata 80-90 filmy klasy b lub z. Fajny byłby artykuł o filmach co zaczynały jak ścierwo i skończyły dobrze lub odwrotnie. Ale to tylko moje zdanie więc tego no, bagnooo...

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, rodi84 napisał:

(...)

Moja opinia jest taka, ze należy zastanowić się nad sensownością kącika filmowego oraz wypocin Myszaqa. Ile osób tam naprawdę to czyta? Można pokusić się też o dłuższe recenzje tytułów bardziej niszowych. 
(...)

Kilka razy już pisałem o recenzjach w magazynie. Jest ich stanowczo za dużo. Wygląda to trochę tak: walimy co numer tyle recek ile fabryka dała. Potem wychodzi z tego recka gry numeru na dwie strony albo ostatniej Yakuzy na jedną. Taki przykład pierwszy z brzegu. 

Lepiej zrobić 5 recek i każda po 6-8 stron, ale będących dogłębnymi analizami, niż mnóstwa drobnicy. Później czytam taką recenzję na 1 stronę i dowiaduje się z niej tyle samo co z napisów na okładce danego tytułu.

 

Osoby piszące, że dla nich mogłoby wcale nie być w piśmie recenzji to nieźli kawalarze. Dla równowagi, dla mnie mogłoby nie być publicystyki. 

 

W sumie po co w magazynie o grach recki? Tak samo zapowiedzi, testy i nowości. Lepiej rozszerzyć strefę filmu i seriali oraz komiksu do stron 50, a resztę oddajmy na horrory i zoltara. 

Edytowane przez marcinwks
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, marcinwks napisał:

Lepiej zrobić 5 recek i każda po 6-8  stron, ale będących dogłębnymi analizami, niż mnóstwa drobnicy.

 

Recenzenci mają często problem z zapełnieniem 2-3 stron rzetelną recenzją, a gdzie tam 6-8.

Pisałem nie raz, wolałbym recki późniejsze, ale na podstawie dogłębnego ogrania. Nie sądzę jednak by to było możliwe.

A te  mniejsze recki mniejszych tytułów to akurat na plus. W obecnym zalewie indyków dobrze miec jakies rozeznanie o co chodzi, a wbrew pozorom recek wielu z tych tytułów na próżno szukać w sieci.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

ja już extreme'a od bardzo, bardzo dawna kupuje tylko i wyłącznie z przyzwyczajenia

 

przegladam starsze numery i sobie przypominam, ile razy niekiedy walkowalem jeden i ten sam tekst, a teraz przeczytam trochę Piechoty, trochę Walkiewicza i okazjonalnie jeden czy dwa teksty, i odkładam na półkę 

 

wiadomo, nie jestem już gówniarzem i 'glupie gazetki o grach' nie jaraja mnie tak jak kiedyś, ale chyba mimo wszystko to nie jest jedyny powód

 

swoją drogą przydałoby się jakies odświeżenie szaty graficznej magazynu, bo, mimo że to raczej jedna z tych rzecz mniej ważnych, to nie wierzę, że jestem jedynym, który uważa, że ta obecna jest... no, taka sobie 

Odnośnik do komentarza
40 minut temu, marcinwks napisał:

Kilka razy już pisałem o recenzjach w magazynie. Jest ich stanowczo za dużo. Wygląda to trochę tak: walimy co numer tyle recek ile fabryka dała. Potem wychodzi z tego recka gry numeru na dwie strony albo ostatniej Yakuzy na jedną. Taki przykład pierwszy z brzegu. 

Lepiej zrobić 5 recek i każda po 6-8 stron, ale będących dogłębnymi analizami, niż mnóstwa drobnicy. Później czytam taką recenzję na 1 stronę i dowiaduje się z niej tyle samo co z napisów na okładce danego tytułu.

 

Osoby piszące, że dla nich mogłoby wcale nie być w piśmie recenzji to nieźli kawalarze. Dla równowagi, dla mnie mogłoby nie być publicystyki. 

 

W sumie po co w magazynie o grach recki? Tak samo zapowiedzi, testy i nowości. Lepiej rozszerzyć strefę filmu i seriali oraz komiksu do stron 50, a resztę oddajmy na horrory i zoltara. 

Ja osobiscie lubie krótkie recki niszowych gier, lubiłem to tez w pixelu. Wiele perełek tak odkrylem, bo nie przegladam zadnych portali o grach i moje glowne zrodla wiedzy to forumek i PE. Za Butchera same AAA recenzowali, niech do tego nie wracaja.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
39 minut temu, marcinwks napisał:

 

Osoby piszące, że dla nich mogłoby wcale nie być w piśmie recenzji to nieźli kawalarze. Dla równowagi, dla mnie mogłoby nie być publicystyki. 

 

W sumie po co w magazynie o grach recki? Tak samo zapowiedzi, testy i nowości. Lepiej rozszerzyć strefę filmu i seriali oraz komiksu do stron 50, a resztę oddajmy na horrory i zoltara. 

 

Jaka jest wartość drukowanych recenzji w obecnych czasach świadczy spadająca popularność gazetek o gierkach. Wg mnie one mają sens albo jako jakieś dogłębne materiały o najważniejszych tytułach, albo takie szybkie przeglądy mniejszych gierek w stylu "weź to sprawdź, bo niezłe". Print z netem w tej materii nie wygra, więc zastanawianie się co tu zmodyfikować w obszarze który i tak jest stracony jest moim zdaniem bez sensu i rozwijanie publicystyki to IMO jedyna droga. Nie o filmach, nie o komiksach. O grach. :)

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Praca w PE to dla wielu jego recenzentow po prostu hobby. No nie widze zeby ktos je.bal 2 tygodnie jeden tytul, ktorego 8 stronnicowa recenzja wyjdzie 3 tygodnie po premierze kiedy juz nawet szum na yt opadnie.

 

Poza tym to juz nie te czasy (juz dawno nie te czasy), ze wychodzila gierka i trzeba bylo paru stron zeby opisac nowe mechaniki, ciekawe patenty czy zaskakujace decyzje (albo robic poradnik bo dostepnosc neta byla znikoma). Dzisiaj gry sa tak bardzo do siebie podobne, ze za duzo do opisywania nie ma i wiele recek wygladalo by podobnie rozciagniete na wiecej niz 3 strony.

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pixel podchodzi mi pod tym względem, potrafią zrobić recencje na jedną dwie strony bez sztucznego rozciągania nawet głośnych premier. Koncentrują się też sporo na retro i publicystyce. Podoba mi się też ich podejście do wspominek, nie wałkują ciągle tych samych tematów czy retro gier tylko opisują mniej znane gry czy twórców. Dobrze się to czyta a nie po raz kolejny artykuł o NESie albo Mario. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...