Skocz do zawartości

Stellar Blade


Jordanensis

Rekomendowane odpowiedzi

Ogrywam sobie demo za nim sie zdecyduje na pelniaka i jakos ta walka do mnie nie przemawia. Nie wiem czy to jest moja wina czy Eve jest za slaba na tym wczesnym etapie gry... Ale kiedy ja atakuje przeciwnika to ten mimo przyjmowania beckow na twarz w srodku mojego komba contra:lapka: - atakuje mnie tak po prostu jak bym mu nic nie robil. Mam czekac i parowac i w tedy odpalac specjale, tak? A co z normlanym atakiem, bo kombinacji jest od groma ale kazdy moze je przerwac ot tak. W tedy tylko pojedyncze kombinacje zostaja?

Odnośnik do komentarza

Ja dziś ograłem w końcu demko i powiem szczerze wróciła mi ochota do grania w gierki która zgasła wraz z FF7 rebirth( 100h i wiecznie zrób minigierke)
No całe demko od początku do końca z siusiakiem w ręku.
Walka szybka responsywny, parry I Perfect uniki wchodzą jak złoto.
Muzyka kozak, śmiga sztywniutko w 60 fps( hi ,30 fps FF)
No świetnie się gra i świetnie się to ogląda.
I nie chodzi o dupę tylko reżyserię scenek a i nawet story zaciekawiło.
Na prawdę po rozciągniętym i zamulajacym rebirth tu jest konkret.
Jedyne co mi się nie podoba to efekt ziarna ale chyba w pełnej tego nie ma?
Bo oglądałem recki, i kilka innych filmików na yt i nigdzie tego nie widziałem.
Czy to prawda że nie można od razu zacząć na hard?

Wysłane z pixela przez taptalk bo mnie stać

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, MEVEK napisał:

Ogrywam sobie demo za nim sie zdecyduje na pelniaka i jakos ta walka do mnie nie przemawia. Nie wiem czy to jest moja wina czy Eve jest za slaba na tym wczesnym etapie gry... Ale kiedy ja atakuje przeciwnika to ten mimo przyjmowania beckow na twarz w srodku mojego komba contra:lapka: - atakuje mnie tak po prostu jak bym mu nic nie robil. Mam czekac i parowac i w tedy odpalac specjale, tak? A co z normlanym atakiem, bo kombinacji jest od groma ale kazdy moze je przerwac ot tak. W tedy tylko pojedyncze kombinacje zostaja?

Im dalej w las tym lepiej. Mega przyjemny i efektowny system walki.

2 minuty temu, Schranz1985 napisał:

Ja dziś ograłem w końcu demko i powiem szczerze wróciła mi ochota do grania w gierki która zgasła wraz z FF7 rebirth( 100h i wiecznie zrób minigierke)
No całe demko od początku do końca z siusiakiem w ręku.
Walka szybka responsywny, parry I Perfect uniki wchodzą jak złoto.
Muzyka kozak, śmiga sztywniutko w 60 fps( hi ,30 fps FF)
No świetnie się gra i świetnie się to ogląda.
I nie chodzi o dupę tylko reżyserię scenek a i nawet story zaciekawiło.
Na prawdę po rozciągniętym i zamulajacym rebirth tu jest konkret.
Jedyne co mi się nie podoba to efekt ziarna ale chyba w pełnej tego nie ma?
Bo oglądałem recki, i kilka innych filmików na yt i nigdzie tego nie widziałem.
Czy to prawda że nie można od razu zacząć na hard?

Wysłane z pixela przez taptalk bo mnie stać
 

Można ziarno i aberacje wyłączyć. 

 

Odnośnik do komentarza

A ja ponarzekam, ale tylko trochę, bo jestem już w Wasteland i ochota na granie trochę jakby zwietrzała. Liniowe poziomy w mieście były super, a tutaj mamy generyczny otwarty poziom jak z jakiegoś mmo lub najnowszych Pokemonów. Bez mapy też grało się lepiej, a tutaj znowu jakieś subquesty, gonienie po znacznikach, no lipa. 

Ale walka, postaci, design, wszystko spoko. Czekam jednak na powrót liniowych poziomów.

Odnośnik do komentarza

Fakt, te pustynie trochę zamulają, ale i tak oferują sporo fajnych miejscówek, do których można się dostać i fajnych fantów do znalezienia.
Dla mnie to przyjemne urozmaicenie tempa i z przyjemnością wracam na pustkowia, by załatwić jakieś fetch-questy, bo zwyczajnie fajnie patrzy się na EVE w akcji.
No ale miejscówki fabularne to sztos za sztosem - różne klimaty, z takimi z Resident Evil/Dead Space włącznie :obama:

Odnośnik do komentarza

Mi te otwarte obszary mocno zajeżdżały Elden Ringiem. Podobny vibe, szczególnie jeśli chodzi o eksploracje i odkrywanie. Kilka najważniejszych punktów, różne zestawy potworasów zależnie od środowiska, tu jakiś NPC ze sklepem, tam znowu jakieś ukryte miejsce, znajdźki, gdzieniegdzie jakaś zagadka środowiskowa, queścik itp:. 

Faktem jest, że Wielka Pustynia im nie pykła, za duże to i za bardzo rozżedzone, totalnie nie potrzebnie, ale bez tragedii ogólnie.

Zajebiscie mi się latało po obu ostatecznie.

Edytowane przez Szermac
Odnośnik do komentarza

Nie pograłem jeszcze zbyt dużo (dopiero pozwiedzałem Xion i wyruszam na pustkowia) ale dawno nie było gry, która by mnie tak zachwyciła. Zaskoczyło mnie to jak momentami smutny i melancholijny klimat ma ta gra. Wpływ na to ma min. świetna muzyka. Nuta, którą słychać podczas biegania po uliczkach Xionu to jeden z piękniejszych utworów jakie słyszałem w grach. Do tego Eve jest naprawdę fajną postacią. Może nie ma zbyt skomplikowanej i głębokiej osobowości, ale jest fajnie zaprojektowana i zagrana i łatwo ją polubić.

Odnośnik do komentarza

No mówię, że to jest NieR Automata, tylko lepiej (fabularnie również nie odstaje, bo serio, ale te spusty nad rzekomo głębokim, egzystencjalnym przekazem w gierce Yoko Taro to :dynia:).
To są dokładnie takie same gry, mają bardzo podobny setting, seksowną robot-dupeczkę, podobny motyw fabularny, melancholijny klimat, tak samo zajebistą muzykę...
Tyle że tu wszystko wygląda na miarę swojej generacji, a system walki jest dużo lepszy.
Nie mówię, że NieR Automata to zła gra - jest zajebista. Ale Stellar Blade jest jeszcze lepszy :fsg:

  • Plusik 4
  • Lubię! 2
  • beka z typa 4
Odnośnik do komentarza

Widać mocną analizę najlepszych cech z najgłośniejszych gier po stronie Shift Up. W Stellarku mieści się wszystko, za co kochamy gierkowanie. Walka to mikstura sekiro i slashera, bieganie jest swobodne w jak w NieRach, eksplorowanie to właśnie Elden.  Słusznie napomknęliście o sekcjach wyjętych rodem z horrorów si-fi. I coś z Bayonetty się również znajdzie dla uważnych)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...