Skocz do zawartości

Young Leosia - sprawa jest poważna


Rekomendowane odpowiedzi

Dużo Leokadników na forumku to temat się przyda, by boomery się nie sapały.

Miałem wczoraj grubą rozkminę na temat naszej królowej zastanawiając się czy sarkastyczne propsowanie powoli nie zaczyna niebezpiecznie napierać na granice akceptowalności. Sama sytuacja bardzo przypomina mi odcinek south parku Sarcastaball, gdzie Randy zostaje trenerem futbolu i karze dzieciakom ironicznie grać w stanikach i przytulać się zamiast napierdalać, bo rodzice płakali, że sport jest zbyt brutalny. Cała sytuacja w końcu eksaluje na poziom narodowy i wszyscy grają i ironicznie jarają się tytułową dyscypliną sarcastaball.
W przypadku Leosi mam podobne odczucia, że przekraczamy granice sarkazmu. Obiektywnie to te kawałki to jest zamach na muzykę ogólnie, bo tam wszystko jest chujowe od tekstów pisanych przez dziecko w podstawówce, zjebany głos i dykcje, łamiącego się autotune i odtwórcze bity. To jest zła muzyka, bardzo zła, ale hype train się rozpędził i nadal przyspiesza.

Myślicie drogie forumki, że Leosia robi tą muzykę na serio i rzeczywiście uważa, że to jest git i spoko muza, czy też może cała akcja jest obliczona na zbicie kapitału na pompowaniu robionej na kolanie muzy i sarkastycznym odbiorze słuchaczy, którzy nabijają zasięgi, bo to jest tak chujowe, że nie mogą uwierzyć że to prawda a nie fikcja?
Osobiście uważam, że mamy do czynienia z wykalkulowaną akcją, ale może też tak się okazać, że Hulanki to The Room muzyki xd

P.S obecnie ogólnie dużo gówna jest pompowanego sarkastycznymi komentami jak przykłądowo disco bania na yt. Dzieciak wygląda jak Kula 2.0, a ludzie go propsują podczas gdy Kule i Omena RZK ciśnięto niemożebnie.

Odnośnik do komentarza

Ja ten utwór szklanki zobaczyłem jak chyba był jakiś lockdown, siedzenie w domu, a tu gowniara śpiewa ze znowu będziemy pic szklanki bacardi. Bardzo to było głębokie, bo już miałem dość siedzenia na jutubie. I myśle ze wiele osób, w tym dzieciaki, mieli dość siedzenia w domu,

a ze to taki bananowy teledysk dla bananowej młodzieży - bo szanujmy się - chyba nikt po 30 tego nie słucha - to trafiło idealnie. 

Ale z takich kapel dla dzieciaków jest tego teraz full: zwolnione tempo, autotune, jaranie zioła… to samo jest w teledyskach z zachodu.

 

A tu zachód i wielka dupa:

https://youtu.be/V_MXGdSBbAI

Odnośnik do komentarza

145046321_412648529796389_1738631978601813776_n.thumb.jpg.33cdb488a2bf5ee82c16bb65fe7c5ecb.jpg

 

Gdyby nie gif z talibami, którzy baunsują w rytm piosenki Leosi to nie miałbym pojęcia o jej istnieniu.

Leokadia to kolejny artystyczny image dla dzieciaków i nastolatków. Pamiętacie jak kiedyś w drugiej połowie lat 90tych deskorolkowcy, skejciarze i inni buntownicy szaleli na punkcie muzyki Liroya? Każde pokolenie dzieciaków ma fazę na jakiegoś twórcę muzyki lub czegoś co muzykę przypomina. Teraz ta młoda siksa wyczuła podatny grunt na lansowanie się specyficznym image. Jej twórczość póki co nie dorasta do pięt nawet jarmarcznemu disco polo, leci też sporo dissów. Jednak jakimś cudem wydziarana niczym jakuza dziewczynka z małym biustem stała się rozpozawalna. Dziś wystarczy świecić na pstrokato aby się wyróżnić, nawet talent nie jest potrzebny. Dziewczyny będą małpować jej styl a dorastający chłopcy trzepać kapucyna pod jej zdjęcia i klipy.

Czyli po staremu, jak za dawnych lat, tylko idole się zmieniają.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Na serio słucham Jungle Girl i trochę mniej Szklanek od kiedy usłyszałem ten pierwszy utwór w sierpniu na imprezie. Po prostu wpadł mi w ucho, a nie znałem jeszcze leosiowego lore.
Te nowe sprawdziłem raz, pośmiałem się z kawałka z Oliwką oraz z komentarzy pod filmikiem do Baila Ella, uśmiechnąłem przy tekście o Oplu Astrze w Pościgu i na tym poprzestanę. 
Ale życzę dalszych sukcesów, przynajmniej robi karierę rapując z niezłą dykcją zamiast przez celebrytowanie. 

Odnośnik do komentarza

Jezu, przestańcie się wczuwać w muzykę, tak jak ja w latach 2012 - 2013 (nawracanie ludzi, jezu, ciary), odpalasz sobie Szklanki i kurwa leci wesoła muzyczka, laska sobie podśpiewuje, podrapowuje, przestańcie się w to wczuwać. Jak ktoś pisze, że hip-hop umarł, a ma 40 lat, to kurwa XD Sam mam prawie 30, kiedyś słuchaliście biedy i strzelania w Compton, a teraz jest drill i autotune, taka kolej rzeczy. Zawsze mam przed oczami ten meme:

comment_zqzc5h4ArhQbFPw0UmwBz9OFIbEDgxhx

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Pupcio napisał:

 

Dla mnie największą zaletą "twórczości" tego brudnopisu jest właśnie to oburzenie staruszków, cudownie się to czyta

 

Dla mnie to jest trochę sytuacja w stylu klasycznego mema:

 

db0.jpg

 

A co do tego różowego tworu to w sumie szkoda klawiatury na pisanie o czymś, czego, po pierwsze, nie zamierzam dotykać, a po drugie, czego "sukces" jest ewidentnym memem. No ale jak ktoś nieironicznie sobie słucha, to spoko, każdy miał kiedyś 13 lat i zaczynał przygodę z hiphopem (chociaż szczerze mówiąc nie przypominam sobie, żebym słuchał czegoś, o czym po latach mogę powiedzieć, że to żenada w chuj). Tylko proszę, niech to przestanie być wciskanym wszędzie "żartem", bo już męczy.

 

@Rozi no nie, tak to nie działa. Wtedy była różnorodność i teraz jest różnorodność. Jak coś jest chujowe/tandetne/płytkie/żenujące, to jest, i tyle. Pseudozdystansowane podejście "muzyka to tylko zabawka" jak to mówił Popek, to jest jakaś racjonalizacja chujowizny. W 2003 był dobry rap i było słynne hiphopolo (inna sprawa, że po latach można śmiało powiedzieć, że "scena" powinna przeprosić Mezo i innych, bo teraz w głównym nurcie latają i są propsowane przez dinozaurów rzeczy, które nie dorastają do pięt obciachowym kawałkom sprzed lat), tak samo w Twoim 2012 roku były rzeczy dobre i rzeczy chujowe. Chyba jakoś wtedy Pikej rozkręcał swoją hiphopową działalność, a jednak poza trollingiem na glamrapie jakoś nie przebił się do mainstreamu na zasadzie "tak chujowe, że aż dobre". Czemu? No myślę, że boomerskie "bo były inne czasy" jednak tutaj jest wyjaśnieniem.

 

Ja rozumiem, że ktoś może lubić disco polo, filmy klasy Z, ot takie guilty pleasure. Ale dorabiać do tego ideologię "młodzi wyluzowani kontra spięte dziady" to już lekki absurd.

Edytowane przez kotlet_schabowy
  • Plusik 2
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

No i chyba jednak pasuje ta ideologia ze spinaniem dupska bo serio nie wiem jak można się dziwić że gówno piosenka z głupim tekstem ale wpadająca w ucho jest popularna i obecnie jest też tematem memów xD no przecież zawsze było coś takiego i zawsze będzie.

Ale na forumku już wiele razy było gadane o muzyce i jest dużo ludzi którzy będą stać obrażeni na imprezie bo ktoś im puści disco polo xD 

Odnośnik do komentarza
12 hours ago, SebaSan1981 said:

Pamiętacie jak kiedyś w drugiej połowie lat 90tych deskorolkowcy, skejciarze i inni buntownicy szaleli na punkcie muzyki Liroya? Każde pokolenie dzieciaków ma fazę na jakiegoś twórcę muzyki lub czegoś co muzykę przypomina.

 

Prawda i dobre wytlumaczenie, u mnie w okolicy obok Liroya z takich klimatow byl jeszcze Karramba i Nagly Atak Spawacza. To rozowe cos stoi zaraz obok xD W inne wytlumaczenie czemu wogole istnieje nie wierze

Odnośnik do komentarza

Uważam, że muzyka Młodej Leokadii jest chujowa, ale jak się komuś podoba no to nic mi do tego. Jedynie na forum trochę za mocno trajhardowane i trollowane z robieniem z niej kurowej matki wszystkich polaków, jednak ta konwencja jest do przeżycia.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...